Нашите орхидеи - тема 22

  • 81 551
  • 808
  •   1
Отговори
# 540
  • Русе
  • Мнения: 8 807
Сарказъм
Четох наскоро че може да се опитва да се освобождава такъв цветонос като две последователни листа се сцепят по средата и се откъснат почти изцяло оголвайки стъблото и освобождавайки максимално пространство за него.. Ясно че от така завит няма как да бъде изправен , но е хубаво че е пораснал и заложил пъпки.
И аз имам един такъв цветонос. Дали ще порасне ако не направя това с листата? Thinking

# 541
  • Мнения: 15 790
Сарказъм
Четох наскоро че може да се опитва да се освобождава такъв цветонос като две последователни листа се сцепят по средата и се откъснат почти изцяло оголвайки стъблото и освобождавайки максимално пространство за него.. Ясно че от така завит няма как да бъде изправен , но е хубаво че е пораснал и заложил пъпки.
И аз имам един такъв цветонос. Дали ще порасне ако не направя това с листата? Thinking

Аз имам само един оцелял такъв. Опитвала съм да ги освободя с прусти но те са крехки и се чупят. Опитвала съм го да ги остави така и пак се чупят заради бримката която се образува и напрежението. Зависи колко е забит върхът на цветоноса  в стъблото. Моят единствено  оцеля след като остраних част от стъблото около върха на цветоноса.
По -скоро тук е въпрос на предпочитание. Отстраняването на листа заради освобождава цветоноса изтънява стъблото на орхидеята и го прави по чупливо . Ако пък цветоноса бъде оставен така - не всеки има късметът на сарказъм връхчето му да се освободи и цветоноса да оцелее.

# 542
  • Русе
  • Мнения: 8 807
Аз от шубе ще го оставя така, пък късмет..... Crazy

Благодаря ти _re_ge, винаги си много полезна!  Hug  bouquet

# 543
  • Русе
  • Мнения: 4 779
Сарказм, как ще се спи сега, като обеща снимки Simple Smile
Джулс, аз предпочитам да ги оставя да се сборят сами. Ако са решили, че ще цъфтят, ще нямерят начин. На работа в кабинета ми има 10-на орхидеи (мои и на една колежка) - колежката без да иска счупи цветонос, докато ги полива - седмица по-късно изби нов Simple Smile
Реге, винаги те чета с интерес Simple Smile

# 544
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Деси, те хубавите неща ставали бавно, казват. Relaxed

# 545
  • Мнения: 5 619


Търся вида на това фалче /ако е някакъв вид, разбира се/. Цветът му е по-малък, твърд е като на лиодорото. Листата обаче са като на нормалните фалчета, не са лъскави /пак като лиодорото ще дам като сравнение/. Какво е? Помагайте  Hug

# 546
  • Мнения: 1 978
beauty_magnolia
Много е красиво.

Момичета искрено ви се възхищавам на орхидеите и какви чудеса правите, като ги спасявате.
Ето някои от моите скромни красавици.





Тази срамежливка я чакам три години да цъфне. Joy

# 547
  • Мнения: 5 619
Pepich, благодаря  bouquet

И на това казваш "скромни" красавици? Wink Неее, разкошни, прелестни са ти Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes




Размечтах се за този цвят. Не съм виждала никъде тук по магазините...

Днес ми е мечтателен орхидеен ден  Heart Eyes Споделям и тази Green Apple и спирам  bowuu
https://orchids-shop.com/orchideeen/phalaenopsis/phalaenopsis-no … -green-apple.html

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 14:14 от beauty_magnolia

# 548
  • Мнения: 6 452
Мога да прекарам часове в точене на лиги по орхидеи в нета Joy Joy . Не успях да устоя на "Sogo Relex" и вече се радвам на първия му домашен цъфтеж:
Скрит текст:

# 549
  • Мнения: 1 978
Наистина са много красиви. Как да не точи лиги човек? Аз им се радвам на моите като малко дете. Grinning

# 550
  • Мнения: 15 790
От "човешкия" цвят фалче имам, само че с по-малко  точки. Купено отпреди много години. Цветът зависи от периода на цъфтеж. Когато е зимата и светлината е по-малко е като на снимката - по-измит да кажа. Ако е пролетен цветоноса, цветът е по-ярък граничещ с умерено оранжев. Ето сега как е.






За гриин жеид - ще ме извиняват классен но изглежда 100% оцветено или някой си е поиграл с осветлението.


Импала като восъчна е!!!!

# 551
  • Мнения: 5 619
_re_ge,  сбъднала си мечтата ми  Heart Eyes
Не знам за грийн... дали е естествена или не, но ме грабна...

# 552
  • София
  • Мнения: 6 015
Impala, страхотен е! Heartbeat

Реге, като че ли помня преди години когато мъжът ти се беше прибрал с тази телесна хубавица. Помня каква мания беше тогава при мен и само купувах ли купувах и колко време търсих и аз такъв цвят.  Не ги ли държиш в кашпи вече?

# 553
  • Мнения: 6 452
Истинско разкошество е "човешкото" фалче! Имам "Hot Coffee" (по-наситена, по-оранжево-лилаво-някаква си), но и аз няма да откажа по-бледа. Прелест Heart !

# 554
  • Мнения: 15 790

Реге, като че ли помня преди години когато мъжът ти се беше прибрал с тази телесна хубавица. Помня каква мания беше тогава при мен и само купувах ли купувах и колко време търсих и аз такъв цвят.  Не ги ли държиш в кашпи вече?

Лаленце - Точно така! Мъжът ми я беше купил от цветарския магазин на билата в квартала. От там ми бяха купени  доста редки разцветки. Лошо че махнаха и билата и магазина.
Иначе това фалче е участник в програма - посади две фалчета в една саксия с фи 15. Посадена е заедно с една друга пелоричеста хубавица също в телесен цвят. За тези саксии обаче имам ограничено количество кашпи и ги ползвам само за цветя на външните кръгове на цветарниците. За вътрешните кръгове на цветарниците където цветята естествено се подпират я на гардероб я на стена - не ми стигат и си стоят по саксия.

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 20:40 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт