ОКТОМВРИЙСКИ МАМИ 2018

  • 52 037
  • 717
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 457
Понеже навсякъде пише какво се случва при 28-дневен цикъл, а при тези, на които цикъла им е на 30-35дни очевидно нещата се изместват със съответния брой дни и затова се получава несъответствието в седмиците.

# 376
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Днес и ние чухме тупкащо сърчице ❤ Просълзих се от щастие ❤

Изненадах се, че ме прегледа доктора с коремен ехограф, очаквах вагинален.

Аз съм по принцип с 30, 31, понякога и 32 дневен цикъл, засичах овулация с тестове и ми е била някъде около 18 ден, тоест 4 дни по-късно от обичайното, и човечето се движи по изчисления 6 + 4, а аз съм по календар 7 + 2.

Пожелавам ви слънчев уикенд и много тупкащи сърчица за всички ❤

# 377
  • София
  • Мнения: 1 677
И аз влизам да се отчета - преборих бързо настинката с биозин, компреси за гърло, гаргари с клеева тинктура и капки за нос от сребърна вода и днес със свито сърце надникнахме на ултразвука. Трохичката е много малка и си има пулсации, едва се долавят, но ги има Simple Smile
6та седмица и 5 дни по цикъл - овулацията ми по мои сметки беше 4 дни по късно (имах леко зацапвяне). По УЗД го изкара 6гс и 4 дния

# 378
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 859
И от мен едно тупкащо Heart
7 седмица и 2 дни, тоест 4-5 дни разлика от изчисленията по календар.
Добре си нараства, добре си се чувства мини човека 162 пулс.
За корема ми изписа пробиотик и каза, че ако желязо и хемоглобин са в норма не вижда проблем в ограничения прием на месо. Или мога замествам с риба. Като цяло обмислям режим 2/3 дни или нещо такова,пък да видим как ще работи.
Едно ми е хубаво и слънчево днес Nature Sun With Face

# 379
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз се тъпках с месо, спанак, зеленийки и пак хемоглобина ми беше нисък, приемах ферофолгама и тотема, за да го вдигна за раждането. Така че ще го проследите и ще действате Simple Smile

# 380
  • Мнения: 348
Blondie_anna, вълшебство. Браво, все така да пълним темата с хубави новини. Относно Приема на месо-наистина ако държиш прилични нива на хемоглобин и желязо няма причина за тревога. И мен много ме критикуват задето избягвам месото, но пък винаги съм имала добри стойности на двата показателя. Преди 2 месеца хемоглобина беше 146,а желяото 18. Ще видим сега как ще бъде. Не съм привърженик на идеята, че само месото определя нещата. Аз например наблягам много на бобовите култури и знам, че те вдигат желязото. Винаги има варианти, даже ако не ядеш месо обикновено имаш доста по разнообразно меню от това на месоядните. Simple Smile повечето мъже които познавам признават за храна единствено някаква пържола, скара и евентуално салата и картофи. Всичко безместно пък определят като гарнитура Grinning

# 381
  • Варна
  • Мнения: 457
Честито и от мен за новите сърчица. Аз да ви попитам вие ходите ли на работа? Ще пускате ли отпуски, болнични. Аз както споменах предната си бременност изкарах изцяло на работа. Обаче сега ме притеснява да не лепна нещо от яслата на малкия и най-вече тези шарки, за които съм чувала, че могат да направят големи поразии

# 382
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 859
Аз съм в офис, чувствам се ок, та за сега не виждам причини за болничен. Живот и здраве, не мисля да излизам по-рано от 45 дневния, ама ще видим на лято как ще е в жегите Blush

# 383
  • Мнения: 991
Аз засега си ходя на работа.Надявам се да нямаме проблеми, тъй като не мога да изолирам детето за няколко месеца.Притесняват ме и мен шарките в градината, успокоявам се с това, че като дете съм ги карала.По опасни са в началото на бременноста, а също и в края близо до термин.
Честито на видялите днес сърчице.❤

# 384
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз съм още майчинство, така че съм си вкъщи.

За шарките - реално рубеолата е много опасна за плода, повечето от нас май имат ваксина срещу нея, аз си пусках антитела и явно съм ваксинирана. Варицела съм карала, тя реално май само в началото може да е проблемна, но не е задължително да доведе до проблем, както рубеолата.

# 385
  • Мнения: 1 130
Аз да си кажа, че цяла бременност изкарах с много нисък хемоглобин и пиех постоянно желязо. Месо не ми се ядеше, но цяло лято ядях боровинки и диня. И имаше ефект, само да не му се прияде на някоя мама.

# 386
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 859
То дини има - няма страшно.Bowtie
Скоро гледах в Лидл.

# 387
  • Мнения: 548
Аз до сега бях в болничен, но от четвъртък трябва да се връщам на работа. Моя мъж днес подхвърли идеята да напусна, аз по-скоро не искам, но ще се обмисли. Ще видя как ще се чувствам. Проблемът ми е, че се отказах от шофирането и ходя с автобус. Не ми е проблем, защото пътувам в мъртво време. Работя от 15-19h и нито има хора, нито трафик, но пък вали постоянно и ме плашат настинките. За сега ще се връщам на работа, исках този преглед да мине и да знам как вървят нещата, по-спокойно ми е вече. Пък и вкъщи много взе да ми дотяга.

blondi_anna, Вълшебство - все така да вървят нещата! Хубави новини Hearts

# 388
  • Мнения: 2 224
Здравейте момичета, от известно време ми следя. Малко ми е рано за запис, но се изкушавам. Надявам се всичко да е наред. Това ми е втора бременност. Имам дъщеря на малко повече от годинка  (с една от мамите тук бяхме в една и съща тема Wink)Би трябвало да съм около 4г.с. + 6 дни. Засега правих два път тест ЧХГ и стойностите са добри. В понеделник ще звъня да си запиша час за преглед.

Пожелавам на всички ни по една лека бременност и по едно или повече пухкави бебчета наесен. Честито на чулите сърчице! Страхотно е да знаеш че в теб се заражда нов живот.

# 389
  • София
  • Мнения: 1 677
Anastasiya_S, добре дошла Simple Smile
Аз ще поработя още седмица-две и излизам в отпуск/болничен. Имате право на 180 дни непрекъснат болничен + 45 дни преди термина и като ги сметнете в дни ще разберете от коя дата може да излезете в почивка.
Моят термин е на 8ми октомври и болничен мога да взема от 26ти януари без прекъсване до края на бременността.
Мисля все пак да изляза преди това в малко отпуск, защото имам много насъбрана.
Иначе работя интензивна работа със нощни смени и въпреки, че колегите ми ме щадят обстановката определено не е подходяща за бременни, в понеделник отново ще поговоря с ръководството за да направим план и промени в графика или директно да ми пуснат отпуската. Започна да ми се спи много и да ми се вие свят, изобщо не съм продуктивна и няма смисъл да стоя.

За шарките и аз се притеснявам, както и за другите вируси, които малкия пласира от яслата. Прегледах си детския картон и съм карала само варицела, за рубеола нямам идея дали имам ваксина, малкия трябва да има, но дали е достатъчно това, нямам идея и честно казано се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт