ОКТОМВРИЙСКИ МАМИ 2018

  • 51 973
  • 717
  •   1
Отговори
# 705
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 843
Пия само фол.к-на и биозин мама и то всеки ден(дано не пречи).

Защо да пречи ? И двете лекарски, при които ходих, ми го препоръчаха. Ако има симптоми на разболяване - по две на ден.

# 706
  • Мнения: 5 105
Деси, много съжалявам Sad Дано скоро се похвалиш и ти!

ТigerКitty, не мисля че пречи да пиеш фолиева киселина и биозин мама. Аз в момента съм на антибиотик, освен него пия фемибион 1. Като свърши антибиотика ще започвам биозин мама, защото от октомври (откакто сина ни тръгна на ясла) и ние с баща му боледуваме много. Дори сега ми изолираха в гърлото бактерия, която най-вероятно е дошла от яслата. Иначе с първата ми бременност се случваше в първи триместър да имам много леки подобни на менструални болки. Пих но шпа само веднъж, когато болките бяха много силни. Според мен това дали да пиеш или не, зависи от самите болки - колко са силни и чести, също е важна преценката на АГ-то и как се усещаш ти. Има момичета при които е задължително да пият, за да няма ниакви дори минимални "контракции" и да си стои сакчето залепено, при други болките са леки и са част от нормалното, най-добре е АГ да ти каже.
Не се притеснявай за възрастта, аз родих първото си дете няколко месеца преди да стана на 31. Възползвай се от зрелостта си, това ще ти е само от полза. Живот и здраве след няколко месеца ще стана на 33 и хич не мисля че са ми много за бременеене и раждане.
Интересно, но с първата бременност до втория триместър постоянно ми се спеше, бях парцал. А с тази бременност за сега съм ок, не съм толкова изморена, въпреки че спя доста по-малко заради дребното.

Момичетата с първа бременност - наслаждавайте се, почивайте си, разхождайте си, спете, четете книжки, толкова свободно време повече няма да имате Simple Smile Това го казвам в най-добрия смисъл и с най-добри чувства, живот и здраве всичко да е наред, децата са най-сладкото и прекрасно нещо, което ще уплътни всяка секунда от деня ви Purple Heart
П.П. Честит празник и от мен! Пожелавам на всички ни само хубави новини от днес! Flowers Four Leaf Clover Flowers Blossom Flowers Cherry Blossom

# 707
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Деси, ужасно съжалявам за развоя при теб Sad
 
Искрено пожелавам на всяка една да сбъдне своята мечта и без повече тъжни новини. 

Анастасия, все се каня да пиша, че се радвам да те видя и тук Simple Smile Надявам се малката принцеса расте и слушка Simple Smile

# 708
  • Мнения: 4
Благодаря за отговорите Wink
Наистина,само хубави новини да има!
Бъдете щастливи :*

# 709
  • Варна
  • Мнения: 66
Момичета, много съжалявам за загубите ви - желая ви кураж и добри новини съвсем скоро 🌷

Аз днес пуснах TSH профилактично, никога не съм имала проблеми. Резултатът ми е 0,09 ( референтни 0,27 - 4,2) 🤨 Изобщо не съм запозната, ще мина през АГ тези дни за мнение..

# 710
  • Мнения: 315
Момичета, много съжалявам за загубите ви - желая ви кураж и добри новини съвсем скоро 🌷

Аз днес пуснах TSH профилактично, никога не съм имала проблеми. Резултатът ми е 0,09 ( референтни 0,27 - 4,2) 🤨 Изобщо не съм запозната, ще мина през АГ тези дни за мнение..
Добре е за бременност. По-добре ниско, отколкото високо. Трябва да е до 2,00 в първия триместър

# 711
  • Мнения: 548
Въпрос имам момичета, относно новата тема.
Искате ли в уводния пост да се пише коя бременност ни е? И ако да, само успешните ли ще отбелязваме?
Пример: Някоя от нас има детенце, но преди него и сегашната бременност е имала неуспех.
Отбелязваме като  - Втора бременност или като трета?
Може да е тъп, ама не знам как е по другите теми и искам да знам вашето мнение.
Който вече си знае термина от по-нередовните може да ми пише лс да го добавя в датата.

# 712
  • Мнения: 2 223
Пумпалче, моето мнение е да пишем само успешните бременности.  Смятам, че е по-интересно да се знае кой и колко деца има отколкото да броим неуспешните бременности. Но това е мое мнение. Май в нашата тема декември 2016 беше така. Нека и другите изкажат предпочитание. Термините пък сигурно още ще ги променят...

Блонди, расте принцеската, расте. Много е забавна, голяма радост ни е. Мога да я похваля най-вече че е голяма поспалана. Нощем спи по 12 часа непробудно, от бебе е така. През деня спи на два пъти по час-два. Много съм доволна, дано и с второто да имам такъв късмет, че иначе не се виждам. Твоят малчо как е? Да поспамим...

# 713
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Може да пишем не бременност, а първо дете, второ дете и тн. Например - blondie_anna, 32 години, второ дете.

# 714
  • Мнения: 2 223
Може да пишем не бременност, а първо дете, второ дете и тн. Например - blondie_anna, 32 години, второ дете.

Точно. И аз това предлагам.

# 715
  • Мнения: 548
Да, оки и аз това мислех, ама не бях сигурна.
И друго - искате ли градове да добавяме?

# 716
  • Мнения: 2 009
според мен е полезно и споменаването на броя деца ,и на града.В темата на малкото ми момче така се сформираха много приятелски кръгове между съгражданки,същевременно много майки като идат в друг град звънят за среща на тамошните майчета.

# 717
  • Мнения: 548
Заповядайте в новата тема, момичета
http://www.bg-mamma.com/?topic=1024146.new#new

Има още неща за доискусуряване, пишете ми на лично възраст, град и коя бременност ви е. Просто за един ден нямах възможност да прегледам постовете и да добавя всичката информация.
Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт