ОКТОМВРИЙСКИ МАМИ 2018

  • 52 031
  • 717
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 348
Пумпалче, бравооо виж аз как вкарах мухата за осмомартенски подарък и той даже ти е подранил Heart много се радвам, че с теб и бебчо всичко е както трябва Simple Smile аз днес влизам в 10та седмица иии ще видим на 8ми рано сутринта колко е пораснало моето мишле Simple Smile като цяло се чувствам добре, понякога ми се гади сутрин, рядко повръщам. Пусто обаче само си гледам корема и все мисля, че е малък за 10та седмица Sad ще кача и снимка.  П. С. Хера, аз на твое място бих си почивала. Точно когато видях 2те чертички ми започваха очните, които са ми важни и които никога не бях пропускаала за 6 години, но беше точно пикът на грипа и реших да направя най доброто за малкото същество,всичко си струва в негово име Simple Smile така че имаш едно плаче нагоре от мен да оставип за малко работата:)

# 661
  • Мнения: 111
Лола, хубаво коремче Heartbeat според мен си е нормално. Аз съм в 7+4 и си имам коремче по принцип и постоянно се чудя дали има разлика или не, но не мога да разбера все още Sweat Smile Пумпалче, ти в коя седмица беше? Току що видях сканове на хубави цени в съседния град и се чудя за кога да си запазя. Искам просто да се уверим, че всичко е наред. Не ми се чака още 5-6 едмици.

# 662
  • Мнения: 348
Благодаря ти за мнението, съншайн Simple Smile на мен също ми е трудно да преценя тъй като от 5-6 години вече сутрин се будя с плосък корем и хапна ли дори няколко хапко някаква храна веднага се издува.обаче откакто започнах да се вглеждам забелязах че сутрин е издутичко без да съм яла или пила нищо, Simple Smile

# 663
  • София
  • Мнения: 1 677
Раничко е за коремче, аз дори не успявам да напипам матката си над симфизата (срамната кост)

# 664
  • Мнения: 2 224
Не можах да се сдържа...Лола, завидях ти каква си слабичка. Много е рано за корем още. При предната бременност ми пролича чак към 6-ти месец. И то в началото просто ми се изгуби талията, а хората познаваха че съм бременна чак към 6-7 месец.

# 665
  • Мнения: 348
Анастасия, има време да стана една пищна мадама хаха и моята талийка се позагуби, но няма да сме твърде суетни. Иначе извинявайте, че така си навирам корема в личното ви пространство Grinning  среднощната ми лудост отново ме е обвзела, винаги така става като ми наближи преглед Grinning п.с в 10та седмица на  вагиниален или на коремен ехограф да очаквам прегледа? Simple Smile

# 666
  • Мнения: 6
HeraBG и аз съм в същата дилема като теб в момента.
Много си харесвам работата, защото виждам реални резултати от усилията си, особено когато и околните го оценяват. Голям работохилик съм и това ми доставя истинско удоволствие. Но, всеки ден не е еднакъв с предходния – стрес, динамика… До сега не го усещах, защото бях свикнала с този ритъм на работа, докато преди три седмици не се промени това.
Преди три седмици получих на работа леко кърваво зацапване. Много се стреснах и късно вечер бях на преглед при моя гинеколог. Изписа ми утрогестан и но-шпа и до днес си ги слагам по програма ( е, имах и стресово изживяване от прегледа – плодното сакче, но за щастие се оказа фалшиво). Две седмици бях на легло / диван, каквото дойде в нас. Много ми беше тягостно, защото на този етап нито можех да променя състоянието си, освен да се вардя, нито от вкъщи бях полезна на екипа. От минала седмица съм отново на работа като съм забавила темпото. По малко проекти поемам и обръщам повече внимание на нуждите си – отделям  повече време за да отдъхна, пия повече вода, разсейвам се. Но съм решила, че усетя ли да се връщам неволно към предишния ритъм на работата, ще си взема болничен.
При мен така и не стана ясна причината за това зацапване, нямах отлепяне. Ако това беше причината, може би щеше да надделее изборът ми да остана в къщи.
Това е изборът, който взех на този етап – лош или добър.     

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Момичета добро утро!
Стискайте палци днес съм на преглед на обед, а вчера получих зацапване - мисля че се преуморих, имах адски много работа.
Evelin Soft, напълно те разбирам! Hug  
Бях цял ден сама в офиса и непрекъснато имах хора и опашка в офиса. Мисля ако всичко е ок на прегледа да съобщя на шефката, за да ми търси нова колежка. Лошото е че докато не я обуча, не мога да си взема болничен. А от три месеца се търси нов човек и не се намира. Confused

# 668
  • Мнения: 991
Здравейте!Аз бях вчера на преглед в 9г.с. +1, гледаха ме на коремен. Нямам думи да опиша чувствата, който човек изпитва, когато види малкото човече да се движи и маха с ръчички.😍На 22.03 сме на фетална м. + БХС.
Прекрасен ден дами!

# 669
  • Мнения: 1 071
Момичета, вчера бях на преглед при ендокриноложка, която ми препоръчаха, тъй като ендокринологът, при който съм ходила ми даде час за 12.3 (на който ще отида), но не ми се чакаше. С ТСХ 3.90 според нея, нямало нужда да пия нищо, казах и, че АГ иска ТСХ да е до 2, при което ми отговори, че щом иска щяла да ми изпише Еутирокс 25мг, ама той имал само психологически ефект??? При нормално мое кръвно 90/60, вчера ми го мери и беше 100/120 (но бях мн притеснена) и ми забрани да ям сол. Отделно имам възел в десен лоб, според нея възелът е по-малък и уж видя други възли в левия, а после каза че всъщност няма...
Останах мн разочарована от прегледа, никакви насоки не ми даде.. От днес започнах Еутирокс 25 мг и чакам да стане понеделник и да ида при др. Георгиев. Искам бебето да е добре. Съжелявам за дългия пост.
Вие в коя седмица отидохте на преглед при АГ? Аз бях 5с и 4 дни и се видя само плоден сак и жълто тяло. Вика ме пак на 22.3, когато ще съм 8с и 4 дни и се надявам да видим зародиш и сърдечна дейност.

# 670
  • Мнения: 348
Monamour, за мен мнението на лекарката е абсурдно за първи път чувам, че синтетичните хормони имат само психологическо действие... За мен стойността на тсх то то следва да бъде по ниска особено при бременност. Така че най добре пий еутирокса и дано лекаря при който си на 12 бъде по адекватен

# 671
  • Мнения: 991
+1
Monamour, чета поста ти и се чудя, кой им дава дипломи на такива лекари като тази при която си била.Моето Тсх беше също над 3, изписаха ми 25мг Еутирокс.Според мен си постъпила правилно и съм сигурна, че лекаря при когото ще отидеш на 12ти също ще одобри.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 457
Аз пък се чудя защо всеки път ме гледат само с коремен и нито веднъж с вагинален ехограф. И да ви се оплача от два дни съм отпуска, стоя вкъщи, а съм болна или по-точно супер хремава. Как стана това и аз не знам. И понеже се притеснявам да не стигне до беб, ще ходя в петък да го видя как е. Вие кога ще се записвате на жк

# 673
  • Мнения: 320
Аз силно се надявам след 10тина мин да се запиша на ЖК Joy

# 674
  • Мнения: 54
Мен вчера ме записаха на жк. Днес си пуснах кръв и урина и почнаха да ми излизат резултати, а аз да се шашкам - положителен за кетони, СУЕ - 40 при референтни стойности < 15 и в допълнение Седимент/урина/ 1-2 левкоцити,плоски епителни клетки. Чакам да излязат следващите 2 дни и останалите и да се обаждам на док и да казва какво да правим. Откакто са излезли само чета кое какво е и уж има някакви логични обяснения, ама като не съм доктор изпадам в паника. Паникьосвам се понеже 2 години борихме всякакви бактерии и гъби и сега може да се наложи пак Sad

Общи условия

Активация на акаунт