ОКТОМВРИЙСКИ МАМИ 2018

  • 52 069
  • 717
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 207
Благодаря ! Аз съм суеверна, а и напоследък забелязвам много завист у хората и за това се въздържам. Дано при всички ни всичко да е нормално и на есен да гушкаме малки бебоци ! Да в 5г.ц +5 съм някой казват ,че си е 5 седмица, а другаде чета че е 6 седмица и аз не знам. Ще питам док другата седмица за повече подробности. lola_92 ти значи сега си 7г.с+5 ли ? Иначе и ние сме млади на 23г съм аз тази ставам на 24г. Бялото течение го имам от вчера бяло си е засега и няма неприятна миризма, но аз винаги съм си го имала в определен период от месеца се появява за 10 дни и после от само себе си спира и следващия месец пак така. И аз обмислям варианта за дневни превръзки, за да следя от късо положението. Мерси за предупреждението за гърдите, много ще се радвам ако пораснат, тъй като никакви ги няма  Grin Надявам се и повръщането да не ме хване от една странна и без симптоми си е плюс.
Ами момичета ще си даваме кураж и ще пишем всякаква информация от докторите, за да сме в течение с нещата.

# 451
  • Мнения: 548
ladymagic, аз съм не просто с куче - а с лабрадор на годинка Grinning
Иначе бялото течение е нормално, според моято докторка и хубаво, защото предпазва от инфекции и сега се произвежда в по-големи количества. Докато няма мирис или сърбеж, всичко е ток.

# 452
  • Мнения: 301
Пумпалче, ах че хубаво! Отдавна обсъждаме с мм да си вземем лабрадор, ама той все ме възпира, да се появило първо бебето и тогава. А аз и папагал искам. Grinning Къщата трябва да кипи от живот!
Момичета, как сте с пиенето на течности. Колкото и да се мъча, покрай гаденето едва изпивам 2-3 чаши вода. Да не говорим, че наблягам на по-сухи храни заради същото и започна още един стомашен проблем да се обажда.

# 453
  • Мнения: 207
пумпалче Ще правим клуб на бебе с лабрадор Grin Нашия лабрадор е мъжки миналия ден стана на 1 годинка. Няма друга такава обич, ти поне разбираш. Гледам много клипчета в интернет с куче и бебе и специално с лабрадор и бебе и са много внимателни. Единствено се притеснявам, че понякога много дърпа при разходка ама ще се оправим. Момичета опитах се да прочета почти цялата тема и ми се видя нещо за facebook група ?
*Elfy* най-вероятно заради гаденето не ти се пият течности, не се притеснявай аз имам една позната, която като беше бременна много и се гадеше и почти не ядеше и до 3 месец беше отслабнала с 3-4кг.  Аз съм писала тук , но пак ще кажа моя доктор каза,че до 5 месец не е задължително да се качват килограми. Явно при жени със силно изразено гадене е трудно да се хранят и пият течности нормално, за това така се получава. Не че си казала нещо за килограмите де , но просто за твое успокоение го казвам.

# 454
  • Мнения: 170
Elfi , и аз съм със същия проблем. Покрай гаденето нищо не ми пие, но знам че е много важно да се пият течности по време на бременността. Поне литър-литър и половина е хубаво да се пие. Пробвай със студено прясно мляко и айрянче. На мен само това ми помага. Иначе за храненето и аз почти не ям, за това пък гледам да си пийвам повече течности, че иначе ми се вие много свят. По принцип съм с ниско кръвно и сега явно съвсем е паднало.

# 455
  • Мнения: 320
Аз вече вкъм края на 7ма седмица нямам сериозно гадене, но бях чета, че газираната вода спасява положението Stuck Out Tongue Winking Eye

# 456
  • Мнения: 320
Ние сме с котка и аз сериозно се замислям дали да не я махнем... Просто всичките тези косми и нейното качване по мясата, и подобните изпълнения не мисля, че ще мога да ги преглътна. Хем ми се иска да останем, хем не съм сигурна, че ще мога да се справя

# 457
  • Мнения: 207
Когато си взимаш домашен любимец го взимаш за цял живот. Тези животинки заслужават грижа и любов колкото и един човек.  Има толкова много семейства с котки или кучета или с двете и с бебе. Има ли желание има и начин, но всеки сам решава. Ако решите да е махате поне и намерете истински дом с хора, който ще се грижат за нея/него.

# 458
  • Мнения: 301
HeraBG, важното е да стоиш далеч от котешката тоалетна.

За яденето, някак успявам да се насиля да хапвам поне 2 пъти на ден. Ще се опитам да докарам поне около литър течности на ден.
На мен временно ми помагат солетки или ябълка.

# 459
  • Мнения: 766
Ние сме с котка и аз сериозно се замислям дали да не я махнем... Просто всичките тези косми и нейното качване по мясата, и подобните изпълнения не мисля, че ще мога да ги преглътна. Хем ми се иска да останем, хем не съм сигурна, че ще мога да се справя

Аз съм от октоммрийките 2017 -та  имаме котарак, въобще не съм се и замисляла да го махам. Даже и тоалетната му чистех, няма кой да чакаше до вечерта ММ да чисти. Добра хигиена и ако имате котката повече от година, си развила имунитет срещу токсоплазмозата.
Животните са част от семейството, ужасно е тепърва до свиква с ново място и с нови хора.

# 460
  • Мнения: 320
Котанатая спасихме преди няколко месеца и тъкмо се възстановява от кастрация...при всички положения никой не би я хвърлил просто, за да се отърве от нея. За токсоплазмоза не се притеснявам, шапка ме единствено момента (който силно се надявам да дойде и всичко да е наред), в който бебчо лази и гълта котешки косми или си има своето кътче за играй котката също е там и си му гризе играчките, ако щете ме критикувайте ама нещо тази гледка хич не ми се нрави и не бих я понесла. Нищо не съм решила окончателно,  но си мислих поне за някакъв период от време котанатая да отиде при роднини, за които съм сигурна, че ще и обърнат достатъчно внимание.

# 461
  • Мнения: 170
Хера, подкрепям те напълно! И за мен е абсолютно недопостимо да хвърчат косми навсякъде, особено когато детето пролази. Да не говорим, че котката ще има и достъп до играчките, които ще са му в остата. Не ме разбирайте погрешно само. Не съм някоя вманиячена чистофайница. Мисля си, че щом има къде да оставиш котарана и ще се грижат добре за нея я остави. Аз така бих направила със сигурност.

# 462
  • Мнения: 207
Не смятам да споря всеки сам си решава. Дете, което израства с животни се учи на любов към животните. Истински добрият човек е този, който обича животните. Огромно щастие е да знаеш, че животничето изпитва признателност и любов, за това че се грижиш за него и за него ти си целият свят. Космите ли са проблем, ми по често ще се почиства, нагризани играчки няма да има ако си научиш и възпиташ животинката. Те са достатъчно умни животни. Пак казвам има ли желание има и начин. Утре други ден детето ще започне да прави бели ( примерно да си рисува върху стените вкъщи или нещо друго ) и от него ли ще се отървем давайки го на роднини или други хора.. Малко съм крайна, обаче ми омръзна и ми се къса сърцето да гледам бездомни животни, който търсият единствено любов и малко храна... Това е мое мнение и пак казвам не смятам да споря, просто си изразявам мнението !

# 463
  • Мнения: 320
Не смятам да споря всеки сам си решава. Дете, което израства с животни се учи на любов към животните. Истински добрият човек е този, който обича животните. Огромно щастие е да знаеш, че животничето изпитва признателност и любов, за това че се грижиш за него и за него ти си целият свят. Космите ли са проблем, ми по често ще се почиства, нагризани играчки няма да има ако си научиш и възпиташ животинката. Те са достатъчно умни животни. Пак казвам има ли желание има и начин. Утре други ден детето ще започне да прави бели ( примерно да си рисува върху стените вкъщи или нещо друго ) и от него ли ще се отървем давайки го на роднини или други хора.. Малко съм крайна, обаче ми омръзна и ми се къса сърцето да гледам бездомни животни, който търсият единствено любов и малко храна... Това е мое мнение и пак казвам не смятам да споря, просто си изразявам мнението !

Аз пък грам нямах идея да споря или да се ядосвам/ натоварвам както себе си, така и нито една от вас...обаче.. това не виждам как да го подмина.
ladymagic, изобщо не ме познаваш, за да ме съдиш, да се изразяваш крайно и да ми пишеш така заучените, състрадателни лиготии, от които би трябвало да ми стане гузно, а не знам даже как изобщо си позволяваш да ми даваш примери какво ще направя с детето си когато изрисува стените... Борим се и чакаме това дете от достатъчно дълго време, за да съм на тръни постоянно дали няма да го загубя..затова и се притеснявам имот котката.
Спасила съм не едно животно през живота си от улицата... Да не споменавам, че някой от изхвърлените животни са на улицата точно от хора, които иначе се кълнат, че те такова нещо ама никога няма да направят. Колкото до възпитанието.. искам да си те представя как спираш котката си да легне на килимчето на детето ти, на което то си играе.
 Направо не мога да си намеря място и да възприема , как е възможно хората да се изказват толкова крайно, да съдят непознати хора и да лепят негативните си, остри упреци, без изобщо да знаят нищо за отсрещния човек...
Съвети и мнения приемам абсолютно всякакви, да не говорим, че дори не съм краен човек и все още не съм решила как точно ще постъпя, но момичета ако мислите толкова крайно да се изказваме срещу различните си виждания и дори да се  нагрубяваме ...то просто в някакъв момент всяка една от нас ще спре да споделя, защото не получава подкрепа, а само напатка.

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 16:32 от HeraBG

# 464
  • Мнения: 170
Колкото и често да се чисти има ли животно вкъщи вимаги си има косми и специфична миризма. Имала съм котка, която съм гледала от малко бебе и въпреки това не разбирам хората, които поставят животните и хората под общ знаменател. Няма как да обичаш котката си наравно с детето! И ако мога бих си спестила всички тревоги свързани с косми, миризми и олигавени биби и играчки. Наистина не споря, просто и аз си изразявам мнението. И примера с махането на детето, което рисува беше доста преувеличен и ненужен, още повече е тема в която всички очакваме с трепет дечицата си!

Общи условия

Активация на акаунт