ОКТОМВРИЙСКИ МАМИ 2018

  • 52 046
  • 717
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 301
Добро утро, много хубав въпрос сте повдигнали. И аз все си мисля, че е рано за мазила, но скоро ще трябва да си взема. Аз си знам, че съм предразположена към образуване на стрии и даже след едно рязко хормонално напълняване, сериозно се нашарих по гърдите и бедрата. Да не говоря, че и кожата ми е много суха и чувствителна, но не обичам твърде мазни кремове и олиа. Ще видя какво ще измисля, но не вярвам да ме спасят.
Колкото до билките и подправките, едва ли ще можем напълно да ги избягваме, предвид че дори чубрицата и ригана са в списъка с противопоказните. Явно просто не трябва да се прекалява. Wink

# 436
  • Мнения: 207
И аз мисля, че е още раничко за мазила. Момичета имам въпрос и не знам към коя тема в бг мама да пиша, ако някоя от вас знае моля да ме насочи. Става въпрос за осигуровки и майчинство. Вие замисля ли ли сте се по този въпрос. Аз нямам постоянна работа на трудов договор , тъй като работодателя е приятеля ми и работата ни е сезонна. През цялата година работим, но не се осигоряваме през цялото време и е малко сложно. Май ще трябва да търся счетоводител.

# 437
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Взех си на Palmers аз, доволна съм от марката и отзивите от приятелки са добри.
Имам две много резки напълнявания и отслабвания през годините и не толкова много стрии на фона на килограмите (25+) , та се надявам, че няма да е фатално положението. И според мен е по-скоро въпрос на предразположеност и кожа отколкото на мазила.
Имам час за ранна фетална и БХС на 27.03 - в 12та седмица.

# 438
  • Мнения: 170
Здравейте, момичета!
Относно мазилата, колкото и странно да звучи, предната бременност се мазах с най-обикновена Нивеа. Появиха ми се няколко стрии около пъпа чак като родих и корема много бързо ми се прибра. И сега мисля да се мажа с Нивеа, но ще спра чак като ми се прибере коремчето. И без това само от нея не ми се гади като миризма. Аз още съм много зле в това отношение и по цял ден лежа като парцал. 
ladymagic  наистина е най-добре да се обърнеш кум счетоводител и си изкарай ПУК(мисля че така се казваше) код от НОИ и така ще си следиш всичко. Преди даже имаше опция за проверка на колко ще ти буде майчинството.

Момичета, всичко ли ще си правите БХС? Аз мнооого се замислям дали този път да не си го спестя и да мина само с една фетална морфология?....

# 439
  • Варна
  • Мнения: 457
И аз да се похваля със сърчице вече. Обаче много ама много ми е лошо и ми се повдига. Пък ходя и на работа. За сега удържам фронта

# 440
  • Мнения: 207
Честито septemvriika ! В коя седмица си ? Лека бременност !

# 441
  • София
  • Мнения: 18 736
ПИК  се вади от НОИ . Там може да изчислите како ще ви е дневното обезщетение до 1 г.Вземат се предвид 24 м дохода.

# 442
  • Мнения: 207
Да ще си извадя ПИК и наистина ще се консултирам с нашия счетоводител, за да пресметне, за да видим дали има смисъл. Просто не работя за някои чужд човек, за да не ме бърка за парите който внася като осигуровки за мен ,а тези пари за осигуровки все пак излизат от нашия джоб и за това се чудя дали си заслужава да ги даваме спрямо това, което ще се взима като майчинство.
Ох и аз съм от нетърпеливите всичко искам да знам. По мой сметки днес съм в 5г.с + 5 , както споменах по горе преди 2 дена доктора само ми каза че съм в 4 седмица след О( говереше за календарна ) и термин 19-22 Октомври и Честито и аз в шок какво се случва почти нищо не питах, не че не го искаме, даже много го искаме,  а и някак си като нямам симптоми още не мога да го асимилирам , само гърдите ме боляха , но вече не от време на време при допир усещам напрежение и лека болка в гърдите и само това. Вика ме след седмица и сега нямам търпение пак да отида, дано всичко се развива добре и да чуя едно сърчице. На монитора видях да пише 8,5мм. Съжелявам че ви надувам главите!
Мисли ли сте кога да кажете на близките? Аз мисля да изчакам още месец ако мога да се стърпя и да кажа на моите родители само, а на неговите тъй като не сме много близки мисля да кажа след критичните 12г.с.

# 443
  • Мнения: 548
Аз казах на нашите, на шефовете и на най-близките ми приятелки в деня на теста.
На бабите ми и на леля казах в деня на сърчицето, защото докторката ми каза: “Вече може да казваш, ако още не си“.

На други няма да казвам, живеем в чужбина и няма да ми е трудно да го крия.  Мисля да го анонсирам официално като се роди детето с фотосесия, която да направим на картички и да разпратим.

Гадене и симптоми продължавам да нямам, в смисъл има някакви, то не може без хич, ама нищо, което да ми пречи. Само дето огладнявам рязко и трябва да ям на секундата, без значение къде съм, защото ми се завива свят.

Септемврийка, честито Simple Smile

Госпожице, защо се чудиш за БХСто?

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 01:12 от пумпалче

# 444
  • Мнения: 301
Аз на 28.3 съм на фм и бхс, т.е. 12 г.с.
При мен гаденето започва следобед и е най-силно вечерта. Накрая съм като парцал и лягам рано рано. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 445
  • Мнения: 207
Моят доктор каза, че мога да кажа на най-близките(родителите ни) ако искам , а на всички други след 2 месеца. Мисля да го послушам.
Колкото до апетита нямам никакъв. От няколко дни ям по 1 път на ден и то само вечер. Не ми се яде а и не искам да се насилвам да ям насила. Имам си запаси и без това си изглеждам на бременна 4-5 месец постоянен. Тъкмо запознах с диети и спорт и разбрахме, че съм бременна, сега приятели ми се шегува с мен , че пак ми се е разминало !
Имаме си и един лабрадор на годинка, като детенце си ни е и  надявам се да бъде послушен батко и добър детегледач на есен.  Има ли още някой с куче ?

# 446
  • Мнения: 348
Аз май съм от най бързащите. Тест на престо ми отчете бременност 7 дни преди закъснение и то с вечерна урина. На секундата звъннах на моя много близка приятелка и по вайбър й показах теста, с уговорката че още е много рано. 4 дни след първия тест и 3 дни преди закъснение направих кръвен тест, който категорично доказа резултатите от тестовете с урина. Беше събота следобяд, бяхме навън с приятели на мъжа ми и като излязоха резултатите въобще не успяхме да скрием емоцията си. На следващия ден, в неказахме на обяд на родителите, бабата и братът на мъжа ми. Същия ден след обяд хубавата новина съобщихме и на моето семейство Simple Smile в следващите няколко дни се похвалих на приятелите и на някои колеги от университета. На баба ми казахме спед първия преглед, когато още не се виждаше ембрионче. Исках и по рано, но ме притесняваше, че е на години, живее в друг град и ми се искаше когато й съобщим да сме заедно, много се зарадва, разцелува снимката от ехографа. Беше много трогателно. Тааа да, виждате колко съм '' търпелива''. Нооо аз винаги съм си знаела, че ще си кажа от първия момент. П. С-днес бяхме на разходка с мъжа ми и си купих една рокличка за лятото, един размер по голям от моя Simple Smile хихи, нямам търпение

# 447
  • Мнения: 207
lola_92 разбирам те напълно иска ти се да  кажеш на целия свят, на мен също, но за момента ми е много рано и се въздържам. Аз имам един спонтанен аборт преди почти година и за това си трая тихичко, до тогава не предполагах, че точно на мен ще се случи скачах от щастие и бях казала на няколко човека роднини и приятели , после се наложи да се обеснявам в труден за мен момент. За това сега ще изчакам до почти края на първи триместър, за да кажа на роднините ( е майка ми може и по рано да научи) , а на приятелите след 3тия месец живот и здраве !
Нормално ли е бялото течение ?
Днес съм много активна тук. Grinning

# 448
  • Мнения: 348
Пожелавам ти този път есента да дойде с много красиви емоции, а дотогава всичко да минава леко и бебчо да не те тормози. Напълно разбирам съображенията ти и мисля, че решението ти е правилно. А, съзнавам, че доста избързахме, отдавам това на младостта ни Grinning Иначе относно течението-при мен има долу горе долу от края на 5та седмица, ти май сега си в нея? При мен дори и на жълто избива, питах гинеколожката и каза, че няма повод за тревога. Иначе аз всеки ден съм  с ежедневна превръзка, така мога да уловя всяка евентуална промяна. Иначе видях, че си писала, че нямаш особени симптоми и аз съм така. Тоест вече имам гадене и понякога сутрин повръщане на стомашен сок, но със сигурност не  е нещо, което да пречи на ежедневието ми.  Знам, че темата с гърдите е доста дискутирана, мен ме боляха само в пета седмица края и начало на шеста, след това спряха,, сега живот и здраве влизам в 8ма след 2 дни. Растат си, но безболезнено, казвам това, за да не се плашиш и постоянни промени в усещанията. Аз много се бях ошашкала, но всичко е наред Simple Smile

# 449
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
И аз като lola_92 след теста - на две близки приятелки, след това на родителите ни и общо взето всички важни хора около нас знаят. На роднини и колеги ще е по-нататък.
Не мога да си представя да не кажа, дори да се обърка нещо, пак това са хората, на които ще споделя и с които хич не си представям разговор "бях бременна ама не се получи и т.н.".
Не съм суеверна, каквото има да става, ще си стане така или иначе.  Peace Предпочитам да вярвам в хубавото  Blush

Общи условия

Активация на акаунт