Томболи, игри, конкурси, награди и подаръци, анкети (71) - февруари'2018

  • 177 199
  • 1 880
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 14 793
Tо хубаво отказваме награди,заради данните,но все пак организаторите са платили за доставката до спечелилия. Особено когато игрите са без покупка си е чисто вътрене от тяхна страна. Особено ако в правилата пише,че искат данни.

# 1 441
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Tо хубаво отказваме награди,заради данните,но все пак организаторите са платили за доставката до спечелилия. Особено когато игрите са без покупка си е чисто вътрене от тяхна страна. Особено ако в правилата пише,че искат данни.
Ами да се вътрят. Първо лични данни не се взимат по този начин. Второ, ако ще искат ЕГН само за протокол, а не за служебна бележка, то трябва да те информират, че ще го искат още с уведомлението,  че печелиш, а не да го разбираш при доставката на наградата. От тях зависи дали ще се вътрят или не, че чак пък да ги мислим разходите им

# 1 442
  • София
  • Мнения: 13 153
Tо хубаво отказваме награди,заради данните,но все пак организаторите са платили за доставката до спечелилия. Особено когато игрите са без покупка си е чисто вътрене от тяхна страна. Особено ако в правилата пише,че искат данни.
Ами да се вътрят. Първо лични данни не се взимат по този начин. Второ, ако ще искат ЕГН само за протокол, а не за служебна бележка, то трябва да те информират, че ще го искат още с уведомлението,  че печелиш, а не да го разбираш при доставката на наградата. От тях зависи дали ще се вътрят или не, че чак пък да ги мислим разходите им
В случая с играта EYETOONS точно при съобщаването, че печеля ме уведомиха по телефона, че ще ми искат данните. Тогава си продиктувах и адреса за доставка. И някой друг беше писал същото в темата.

# 1 443
  • софия
  • Мнения: 25 476
За мен некоректното е, че няма никакви данни за фирмата и документът с лични данни се дава на 3та страна.

# 1 444
# 1 445
  • Мнения: X
И на мен ми казаха, че трябва да попълня приемно - предавателен протокол, без да споменават какви точно данни. Аз си дадох трите имена и ЕГН - то, без номера на личната карта, защото куриера бързаше и не му се занимаваше. И от Кола всички подаръци са взети с такъв протокол, който в зависимост от настроенията на куриера е попълнен изцяло или частично. Може би малко прекалявам с параноята, но и те прекаляват с изискване на твърде много лична информация, която не защитават по никакъв начин.

# 1 446
  • Мнения: 2 579
И при мен дойде куриер на Спиди с настолна игра EYETOONS - отказах я, защото в протокола трябва да се впишат всички данни по лична карта - за 20 лв игра - не, мерси! Mr. Green
   Защо им са личните данни след като е под 30 лв .?
Защото това било изискването на Мастеркард. След разговор с едно момче по телефона и аз я отказах, като му заявих, че не съм сигурна, че има  право да ми иска всички тези данни за  награда която е под 30 лв и в условието на играта никъде не е било посочено такова изискване за такива подробности.

# 1 447
  • Мнения: 2 957
Аз пък си мисля следното - ако откраднеш нещо и то е на стойност под минималната заплата от 500 лв, не се повдига съдебно производство, защото сумата е "незначителна", а ние за едни никакви по стойност награди, в повечето случай брандирани, т.е правим реклама на фирмата, ще ни притискат да си даваме всички лични данни, да попълваме декларации, че и данък да плащаме....Ами като 500 лв е "незначителна" сума, да освободят всички награди на стойност до минимална заплата от допълнителни усложнения и наградата да се дава срещу лична карта и дотам. Куриерите какви администратори на данни са? Вземат протокола с всички лични данни и го хвърлят при всички други пратки и документи...Вече съм си казала, че ще чета всички условия на игрите и ще внимавам в кои участвам newsm78

# 1 448
  • Мнения: 2 957
И при мен дойде куриер на Спиди с настолна игра EYETOONS - отказах я, защото в протокола трябва да се впишат всички данни по лична карта - за 20 лв игра - не, мерси! Mr. Green
   Защо им са личните данни след като е под 30 лв .?
Защото това било изискването на Мастеркард. След разговор с едно момче по телефона и аз я отказах, като му заявих, че не съм сигурна, че има  право да ми иска всички тези данни за  награда която е под 30 лв и в условието на играта никъде не е било посочено такова изискване за такива подробности.
Ами като такова е условието на Мастъркарт - те имат данните на всеки картодържател  или да си ги искат по служебен път Simple Smile

# 1 449
  • Мнения: 36 499


Ех колко интересно...... СЛЕД като отворих линка,екрана на лаптопа ми стана СИН с БЕЛИ БУКВИ .Рестартира се.. 10 минути имаше само ЧЕРЕН екран и след още 10 се оправи... Simple Smile

Възможно е да се случи и на друг,за това предупреждавам. Simple Smile
А на мен ми се отвори статия, в която пише, че Монделийз са глобени заради некоректна реклама на Белвита. Компютърът ти е счупен.

Онзи скъпият чипс има нова промоция - купуват се два чипса и дават подарък двд филм. Трябва да се избере от списък на сайта им, но още не съм разгледала, тъй като не ми се дават 8 лв за 300гр чипс.

Ето сайта с промоцията: https://nightin.pringles.com/en_CA/Home

# 1 450
  • Сливен
  • Мнения: 4 234


Ех колко интересно...... СЛЕД като отворих линка,екрана на лаптопа ми стана СИН с БЕЛИ БУКВИ .Рестартира се.. 10 минути имаше само ЧЕРЕН екран и след още 10 се оправи... Simple Smile

Възможно е да се случи и на друг,за това предупреждавам. Simple Smile
А на мен ми се отвори статия, в която пише, че Монделийз са глобени заради некоректна реклама на Белвита. Компютърът ти е счупен.

Онзи скъпият чипс има нова промоция - купуват се два чипса и дават подарък двд филм. Трябва да се избере от списък на сайта им, но още не съм разгледала, тъй като не ми се дават 8 лв за 300гр чипс.

Ето сайта с промоцията: https://nightin.pringles.com/en_CA/Home



..."счупен"..LaughingLaughingLaughingLaughing

# 1 451
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 674
В опит съм да събера кодове на Колата за фотоапарат.Да обаче всяко купена от мен досега печели нова и нямам нито един  Crossing Arms

# 1 452
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Четете внимателно условията на игрите, в които участвате. Организатор, който е регистриран като администратор на л.д. има право да изисква ЕГН, дори за награди под 30лв. и да включи това в протокола за доставката, като разбира се го упомене в условията. А това, което вие получавате, независимо дали ще е протокол, декларация или както там са го нарекли, ви е доказателство, че точно тази награда е с незначителна стойност според закона и не трябва да я декларирате.
Защото, представете си, покрай промените, някой организатор реши да осчетоводи като разход по-голяма сума от реално дадената за наградите. При евентуална насрещна проверка първо излизат печелившите и като се види, че те не са подали същата информация и не са декларирали тези награди, топката се връща в организатора.
Аз пак да кажа, че този данък го измислиха заради организаторите, а не заради печелившите. Представа нямате големите фирми какви разходи осчетоводяваха по перо реклама, както се осчетоводяват и сега разходите по игрите.
Проблема с личните данни е не в събирането им, а в изтичането от тези, които ги събират. Затова сега предстоят промени и може организаторите да са се ориентирали какви точно ще са и гледа предварително да си вържат гащите, така да се каже.
И това! Винаги трябва да се чете Simple Smile

Силвети, егн-то ти е много по важно и ценно от номер на лична карта.

hahhaha Захарче, аз спечелих1 кола, но после пуснах два кода и купих билет. Много ме съмнява с 1 билет да спечеля точно аз...

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 19:56 от Tiffany А

# 1 453
  • Мнения: 3 546
Онзи скъпият чипс има нова промоция - купуват се два чипса и дават подарък двд филм. Трябва да се избере от списък на сайта им, но още не съм разгледала, тъй като не ми се дават 8 лв за 300гр чипс.

Ето сайта с промоцията: https://nightin.pringles.com/en_CA/Home

Има и за футболна врата: https://football.pringles.com/bg_BG/Home Hands V

# 1 454
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Това за филмите пише, че е за канадски граждани  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт