Февруарчета добрички гукат като малки птички

  • 11 208
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 305
Привет и от мен!Аз от вчера почнах да давам пюренце/ябълка+синя слива/ за сега е добре и ако е така смятам да продължа да давам.Сокчето го спрях,защото покрай този рев за,който ви бях писала ни се увеличиха коликите и още нещат да си ходят. #2gunfireОт няколко кутии мляко,който взех Чечо хареса само милумил1,защото е сладко за мое щастие.Редувам едно хранене с кърма за да мога да събер, а другото хранене с това мляко.Обаче се оказа,че кърмата ми явно не е вече хранителна/така си мисля аз newsm78/,защото след като го нахраня с нея след час-два пак реве за още.Никога не е било да се храним толкова на често.Вече почнах да му давам по 150мл.,но имам чувството че не му стига.Дали е възможно и не е ли много ако се дава повече? Thinking Аз купих на vichy 50+ крема за мазане против слънце,защото момченцето си ми е беличко и ме изстрах да не изгори.На мен май ще ми идва редовно всеки месец цикъла нищо че още кърмя.помислих,че този месец ще ме пропусно,но не. Outta Joint
Лека и спокойна вечер на всички малки и големи сладурчета. Heart Eyes

# 61
Здравейте и от нас. Нашият татко пак беше в командировка/но днес се връща Laughing/ и нямах време да пиша. Ние ползваме слънцезащитното кремче на Mustela , 50 фактор е и съм доволна. 
Само на кърма сме и съм много доволна.
Все се каня да пиша за едно хомеопатично лекарство, което се дава превантивно срещу евентуални реакции след ваксина. Аз за всеки случай купих Infanrix,  и съм много доволна, но все пак лекарката ми препоръча след всяка ваксина да давам от него- казва се Туя 30 CH. В момента не мога се сетя колко гранулки, стрити в малко вода се даваха, но ако някой се интересува, ще питам и ще пиша.

# 62
  • Мнения: 305
Здравейте,мамчета! HugНавън вече е толкова хубаво лятному,че никой не се свърта пред компа. JoyНече аз го правя ами то докато изчистиш,наготвиш,изпереш и разходките сутрин и вечер и не устанало време да седнеш пред компа,защото си вече изморен и предпочиташ да си легнеш зада си починеш.Но в това няма нищо лошо,защото зимата ще има да си пишем. Laughing
Към мамите,които са секцио въпросче.:мажете ли си белега от операцията и с какво?
Ами друго не се сещам за сега newsm78затова весел и слънчев ден.  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 7 168
Ехооо,форумчето ни прилича на море,на приливи и отливи е.Има дни когато всички са на линия и дни когато всички сме хванали гората/парка/ Mr. Green
Вчера купих детския слънцезащитен крем на Ла рош Позе фактор 60.Аптекарката ми каза,че това е възможно най-високата защита и много лесно се нанася,не оставя мазен или лепкав слой.
Краси,големи сте сладури,пу-пу!  Wink
Мами имате ли намерение това лято да водите бебе на море?Въпроса не се отнася за морските мами Joy Те пък може да се качат на планина.Ние мислим септември да отскочим до моренцето,да минат големите жеги,а и малката  да смени климата.
Хубав ден ви желая! Hug

# 64
  • Мнения: 374
Искам и аз още едно момченце, а може и момиченце, а може и от двете по още едно Laughing
ееее това се казва смелост.Аз въобще и не се замислям още за второ а вие трети планувате Laughing

Аз още нямам цикъл, и се надявам на още малко почивка Praynig

За първоюнската среща аз съм на линия!!!!

Ние с Калоянчето сме още на поискване, ама някой път като сме на вънка и той реши, че трябва да спи на мама на гърдите и направо  #Crazy, не че се изморявам ама се почват коментари, погледи........

Тези дни е много неспокоен.Дори като суче е един такъв тревожен newsm78

И да се похваля мойто мързеланче се завъртя от корем по гръб най-накрая Mr. Green

Вчера ходих на фитнес...мнооого съм доволна.Вие как я карате със спорта???

# 65
  • Мнения: 374
Един въпрос:
повдигате ли количката на втора позиция?
Ние вече да, ама непекъснато мамите на по-големите бебоци ме упрекват. А аз имам чуството че му е удобно newsm78 а и вече не е бебе Laughing
Аз и полуседнал го гушкам, ама вече се чудя дали не ибързвам

# 66
  • Мнения: 733
Здравйте мами  Joy
Ужас нещо съм сополива и кашлям и ме е страх за бебчо да не го заразя. Дано да се оправя бързо  Praynig без да заразявам никой.
tonita76 ако искаш направи му 180мл и той сам ще си покаже дали иска повече или не.  Wink. А за белега ако искаш да си го заличиш и да не ти седи твърд вземи си Контратубекс  Peace. Моя огромен разрез от пъпа до .... се заличи почти целия. Мисля, че струваше някаде около 15лв., но е много икономичен и стига за много време. Така като повдигна въпроса и аз трябва да си взема вече  newsm78
Pile ние сме на 2 позиция от втория месец. Изрично питах лекари, даже и при Драганов бяхме с количката и казаха, че няма проблем. От 1-я месец бебо може да е под наклон 30 градуса, даже се препоръчва да слагаш бебчо да спи под наклон ако повръща след папкане /става дума за новородено  Wink/, така, че нека си те гледат мамите колкото искат. лекарите казват ДА .
И ние се въртим от корем по гръб, но от гръб по корем стигаме само до половината и ние много гот на една страна  Party. Вече насочваме ръчички съвсем съзнателно към нещо, а и си ги гледаме с интерес  Joy.
Айде леки сънища и спокоен ден ви пожелавам   bouquet

# 67
  • Мнения: 733
мами здравейте пак  Joy
Нали видяхте това  http://www.zdrasti.net/bgmamma/index.php
Аз и таткото се разписахме  Peace, дано поне 1/3 от това да стане.
Лек и приятен ден, като гледам май ще е за разходки

# 68
  • Мнения: 305
Бебчо,мерси за мехлемчето ще си го купя.Аз също се подписах на този адрес,който си ни показала. Не е ли много да давам 180мл?

# 69
мерси на мамите със съветите за нощното хранене. Аз се опитах като Беб4о, все още сънлива да дам бутилката на Елиза, но тя направо спеше с шишето в уста. А ако не я събудя сама, тя се буди по скоро към 3-4 часа, което мен не ме оправя . Да ви кажа мами умората продължава да ме гони. Не знам защо не се наспивам достатъчно, а и времето тук е едно мрачно и дъждовно... И даже от умора и силен вятър ми е излязъл един херпес и гледам да страня от беба колкото може. Вие нали знаете че по принцип херпесите са много опасни за бебетата. Тук поне много го тръбят това, в БГ не знам, но си пазете малките сладурчета!
Аз иначе смятах да бъда във Варна през есента с беба, но мисля че е още рано да се води малко бебенце на плаж.  Басеин също не е добре, заради хлора в ушите според мен. Вие какво мислите по въпроса? newsm78
За захранването, и аз съм за кусното захранване, но да ви кажа ми е много интересно да видя как бебка ще яде от лъжичка. Grinning Но ще почакам още малко...

# 70
  • Мнения: 1 955
Здравейте,момичета  Hug  Аз също се подписах,дано наистина нещо се промени и ако стане докато и ние сме в майчинство ще е най-добре  Peace
От вчера отново си имаме фотоапаратче newsm44   Дано това не го сполети съдбата на предишното Praynig Използвам случая веднага да ви покажа колко е пораснал малкия мъж и как за да е спокоен нещо трябва да има в тази голяма уста  smile3504
 

# 71
  • Мнения: 1 955
Искам да питам ribkata, какво стана със зъбчетата на Вероника.Дали това бяха зъби и ако да избиха ли вече? Защото Митко много слюноотделя и с това лапане на всичко което хване с ръце - дори и чаршафчето си придърпва и го лапа, ми казаха,че може да му избива зъбче.Аз гледах,но нищо не видях.Пък и ми се струва ранично,но знае ли човек  Mr. Green
Извинявам се ако съм объркала майката която каза,че на найното детенце никнат зъби,но май беше  ribkata,която обаче нещо се загуби  newsm78

# 72
имах и един въпрос за Игси (и мъжа и). Аз съм женена за католик но църковния ни брак беше в БГ. По принцип знам че ако се женя за католик в православна църква трябва да кръстя децата си също в православна църква. Но понеже моето бебче ще живее в Холандия, мисля че е по добре да го кръстя в католическа църква за да може като порастне ако иска да ходи на църква, да ходи тук в католическите църкви. в Амстердам има само една много малка Руска църква която се използва по скоро за събирания на руснаците отколкото за религиозни цели.
Да си призная пред Игси, аз не съм много религиозна по принцип a мъжа ми пък въобще, но голям ли ще е греха ако си направя бебето католиче?

# 73
  • Мнения: 351
 Здравейте, момичета Hug! Ние бяхме на Враца за една седмица, а там нямам комп Sad.  Още не съм прочела всичко, включвам се само да ви почерпя виртуално, защото
Криси днес става на 3 месеца!!!


 Продължавам да чета, по-късно пак ще се включа Grinning.
 

# 74
  • Мнения: 449
МИМИ, ЧЕСТИТ 3-ТИ МЕСЕЦ НА КРИСИ!
НЕКА БЪДЕ ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ЩАСТЛИВ!


Днес подстригахме с машинката малкия, че в тези жеги много се потеше и цялата му глава ставаше мокра. Сега не мога да свикна да го гледам така, направо физиономийката му се промени.

Да се похваля /дано не ме чуе дявола/ вече 2 вечери не се събужда да яде. Т.е. не поредни, а през вечер. Като заспи към 22-22,30ч и се събужда към 6,30ч newsm44 От една седмица започна да се буди към 3-4ч и така, докато не се събуди през тези 2 нощи. Много съм щастлива, дано все така продължава и занапред Praynig Такова нещо с каката не помня и до ден днешен - да спи без да се събуди нито веднъж през нощта. Но сега храненията му станаха 5 за деня. Дали са достатъчни newsm78

И аз се подписах, но едва ли нещо ще се промени. Вече съм станала такъв песимист, че на нищо не вярвам Naughty

Общи условия

Активация на акаунт