Още мъничко остана , бебе да се гушне в МАРТенската мама - МАРТ 2018 - Тема 3

  • 63 614
  • 779
  •   1
Отговори
# 690
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Нощем също трябва да има стимулация забравих да пиша. Успех.

# 691
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте момичета, с бебо сме добре, гледаме се Simple Smile Кърмата ми много намаля - пия по литър минимум вода на ден , отделно айряни и 3 пъти дневно чай за кърмачки на хип, но ефркт нулев Sad Някакви идей, как да увелича кърмата ?
Явно съм в кофти серия 😢 и кг не мърдат. За цялата бременността  качих 13 кг, за 20 дни от раждането съм свалила 6 кг а другите 7 са се бетонирали за дупето и корема, висят едни щкембета и кожи- абе грозна работа 😭😭😭

Привет, след среща с професионален консултант по кърмене, за увеличаване на кърмата ми препоръча в началото да държа по 20 мин на гърда после да доизцеждам и капсули Фенугрийк, това е сминдух спомага много лактацията. От тогава не дохранвам с АМ и кърмата му стига, а е лаком и яде по повече, роди се 4350. Може да разгледаш блога на Хедра Кърменето като начин на живот.

# 692
  • Мнения: 136
Здравейте мами, на 22.03 вечерта се роди нашата дъщеричка Радостина с тегло 2750 и 49 см. Blush
Наложи се спешно секцио , заради лоши тонове на бебка и на края се оказа че околоплодните ми води са били зелени . Притесних се много , защото сега малката е на антибиотици и според лекарите има някаква инфекция . Надявам се всичко да бъде наред и утре да ни изпишат . Simple Smile

# 693
  • Мнения: 332
Здравейте момичета, с бебо сме добре, гледаме се Simple Smile Кърмата ми много намаля - пия по литър минимум вода на ден , отделно айряни и 3 пъти дневно чай за кърмачки на хип, но ефркт нулев Sad Някакви идей, как да увелича кърмата ?
Явно съм в кофти серия 😢 и кг не мърдат. За цялата бременността  качих 13 кг, за 20 дни от раждането съм свалила 6 кг а другите 7 са се бетонирали за дупето и корема, висят едни щкембета и кожи- абе грозна работа 😭😭😭

Привет, след среща с професионален консултант по кърмене, за увеличаване на кърмата ми препоръча в началото да държа по 20 мин на гърда после да доизцеждам и капсули Фенугрийк, това е сминдух спомага много лактацията. От тогава не дохранвам с АМ и кърмата му стига, а е лаком и яде по повече, роди се 4350. Може да разгледаш блога на Хедра Кърменето като начин на живот.
Моят хубавец така и не пожела гърдата, много се измъчих и накрая се предадох- цедя и давам с шише. Знам, че и това не е добре, но е за предпочитане пред АМ
( колкото пъти ми се е наложило да дохранвам, малкият повръща и явно показва, че не му харесва )
Ще ги пробвам и тези капсули и ако и с тях не стане се отказвам вече.

# 694
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Здравейте момичета, с бебо сме добре, гледаме се Simple Smile Кърмата ми много намаля - пия по литър минимум вода на ден , отделно айряни и 3 пъти дневно чай за кърмачки на хип, но ефркт нулев Sad Някакви идей, как да увелича кърмата ?
Явно съм в кофти серия 😢 и кг не мърдат. За цялата бременността  качих 13 кг, за 20 дни от раждането съм свалила 6 кг а другите 7 са се бетонирали за дупето и корема, висят едни щкембета и кожи- абе грозна работа 😭😭😭

Привет, след среща с професионален консултант по кърмене, за увеличаване на кърмата ми препоръча в началото да държа по 20 мин на гърда после да доизцеждам и капсули Фенугрийк, това е сминдух спомага много лактацията. От тогава не дохранвам с АМ и кърмата му стига, а е лаком и яде по повече, роди се 4350. Може да разгледаш блога на Хедра Кърменето като начин на живот.

При проблеми с щитовидната жлеза обаче сминдух не се препоръчва.

# 695
  • Мнения: 22
Здравейте, имам питане към родилите мами в АГ Варна- дадоха ли ви епикриза за бебето или само за вас? Питам, тъй като на първата консултация ми поискаха епикриза освен за мен и за бебчето, но когато ММ ходи да взема епикризата след раждането са му казали ,че дават за майката.

# 696
  • Мнения: 16
Дават и за бебето, смъкват ги на регистратура тяхните епикризи, от там си я търсете

# 697
  • Мнения: 22
Дават и за бебето, смъкват ги на регистратура тяхните епикризи, от там си я търсете
Благодаря !

# 698
  • Мнения: 16
Как сте бе мами:stuck_out_tongue_winking_eye:

# 699
  • София
  • Мнения: 72
Привет и от мен! Записвам се като част от мартенските мами, днес се роди нашият първороден син Божидар Simple Smile След изтичане на водите и дълга нощ с контракции, но почти без разкритие родих бебо със секцио. Пожелавам на всички настоящи и бъдещи майчета неописуемата радост от това събитие! 💐🌷

# 700
  • Мнения: 147
Здравейте, има ли направена група във фейсбук за тазгодишните мартенски бебенца, понеже не намирам?

# 701
  • софия
  • Мнения: 98
Честито на всички родили майки, всички мъки си заслужаваха след като си гушнахме бебчетата:) а на тези които още чакат търпение и се наспете, че после няма сън:) Ние сме вече на 20 дни.
Как сте с кърменето. При мен малко кърма около 10 до 20 мл на цедене, незнам колко си изсуква, но я дохранвам с Фризолак 60 мл след сукане. Има ли и други като мен, какво друго правите за кърма и колко общо мляко давате?

# 702
  • Мнения: 44
Ние сме на 12 дни. Пробвахме и с кърмене и додаване на АМ на Хип. Наложи се да цедя, понеже бебка много ме разрани, някой път изцеждам и 70 мл, друг път и 40 и дохранвам с АМ. Последното хранене е в полунощ, цяла нощ спинка спокойно и чак към 8 сутринта се буди. За мен си взех чай на хип за лактация, мисля че има ефект. По съвет на педиатъра избягвам цитрусови плодове, шоколад, мед. Препоръча да хапвам повече картофи (но не пържени)

# 703
  • София
  • Мнения: 72
Здравейте! Искам да попитам мамите, които са със секцио - до колко време след операцията ви дойде кърмата? Нашият мъник има огромно желание да суче, но изглежда ще трябва да се изчака няколко дена след секциото ... Успяхте ли да се възстановите бързо? Поздрави и хубав ден на всички! 🌷

# 704
  • Мнения: 173
Честито на всички родили майки, всички мъки си заслужаваха след като си гушнахме бебчетата:) а на тези които още чакат търпение и се наспете, че после няма сън:) Ние сме вече на 20 дни.
Как сте с кърменето. При мен малко кърма около 10 до 20 мл на цедене, незнам колко си изсуква, но я дохранвам с Фризолак 60 мл след сукане. Има ли и други като мен, какво друго правите за кърма и колко общо мляко давате?

И ние сме на 20 дни Simple Smile нямам представа колко си изсуква, но явно и стига, възстановили сме кг след раждането и сме наддали. Педиатърът посъветва да продължаваме да се кърмим на поискване(което първите 2 седмици си беше ад). Помпата не е ориентир и аз толкова  цедя, но пък за бебенцето винаги има повече.  От храните съм забелязала, че суровите ядки дават резултат.

Общи условия

Активация на акаунт