Работа, CV-та, HR-и, съвети - 61 -ва тема

  • 88 972
  • 747
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 15
Немският уж беше масов език в България, а сега излиза, че няма достатъчно хора.

Виждал съм обява на позиция с нидерландски език и технически познания - около 4500 лв.

# 466
  • Мнения: 1 889
Мацето, имам големи подозрения, че работим на едно и също място! Relaxed

# 467
  • Мнения: 19 733
Айде сега споделете кое Grinning

# 468
  • София
  • Мнения: 11 789
Хахха тайна майна!

Немския от 4г е масов  дефицит, и не само тук, в Германия не намират ръботна ръка.

# 469
  • Мнения: X
Имам чувството, че за рекрютърите е по-важно на какво ниво ти е чуждия език, а не какви са компетенциите и опитите ти за длъжността.
Според мен те самите нямат компетенции и опит в конкретните специалности, а просто проверяват онова, което самите те знаят най-добре. Затова се получава такъв странен подбор.
А език се научава, ако човек има точната настройка на мислене.

Виждал съм обява на позиция с нидерландски език и технически познания - около 4500 лв.
Нидерландският не е популярен език, а изискванията за технически познания вдигат още повече заплатата.

# 470
  • София
  • Мнения: 6 334
Не всеки учи лесно език. Знам, че само езикът (освен, ако не е за преводач) не е достатъчно, но пък има хора с години езикът ги спъва. Така че за мен езикът е много важен и голям плюс. В момента съм на обучение в новата фирма във Франция, ами не че не знаят английски колегите, обаче освен, че имат ужасен акцент и речникът им е беден. За ежедневни разговори е о.к., обаче ме обучават в системата и практиките им, има си терминология и недоброто владеене на езика затруднява процеса. А е фирма с офиси в цяла Европа, не е като да са си само във Франция.

А рикрутърите, особено ако е външна фирма, не са наясно с дейността или задълженията по длъжността, или не им се представя подробна такава. Поне на мен не ми беше представена подробна информация какво точно ще правя, сега на обучението виждам (то в крайна сметка и затова е обучението).

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 11:21 от Аня♥♥♥

# 471
  • София
  • Мнения: 11 789
Французите, Испанците и Италианците са най-бедни от към английски. Всеки път припадам на техния английски.

# 472
  • Мнения: 19 733
Аааааа, а гърцитеееее? Joy

# 473
  • Мнения: 5 647
Гърците са добре. Работила съм с гръцки компании и  английския им е добър. Контактувала съм с индийци по един проект и противно на всякаква логика, нищо не им се разбираше. Имам иначе приятели индийци, говорят супер английски. Много зависи от човека. Шотландиците също са мъка, то все едно да слушаш някой шоп да ти говори на неговия си диалект. Satisfied

# 474
  • София
  • Мнения: 11 789
аа гърците са направо светии в сравнение с франсетата. Мейл от клиент : Post Mortem ( вместо Post Factum). Не знае разликата между Dutch и Deutch

# 475
  • Мнения: 19 733
Ох, не знам, на мен гърци и испанци са ми най-тегави. Иначе за шотландци и австралийци, спор няма. Хем почти ежедневно комуникирам с такива и би трябвало да съм им свикнала.

# 476
  • София
  • Мнения: 3 453
😀

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 09:16 от ToHu_

# 477
  • Мнения: 2 998
Ако отговаряш на всички изисквания, 3000 нето.

# 478
  • Мнения: 510
Интересно ми е какво е мнението ви, ако след изпрщане на CV, и без да е поканен на интервю, кандидатът се свърже - по мейл или линкедин, и поиска обратна връзка?
Смята се, че отговаря на посочените изисквания.

# 479
  • Мнения: 65
Според мен не би било удачно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт