Работа, CV-та, HR-и, съвети - 61 -ва тема

  • 88 971
  • 747
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 54 952
И според мен.

# 481
  • Мнения: 278
Интересно ми е какво е мнението ви, ако след изпрщане на CV, и без да е поканен на интервю, кандидатът се свърже - по мейл или линкедин, и поиска обратна връзка?
Смята се, че отговаря на посочените изисквания.

Аз съм си го мислел, но е лоша идея. Св-то ти не ги ли "хване" в първия момент, не биха ти обърнали внимание по-натам

# 482
  • Мнения: 54 952
Не разбирам с каква цел ще искаш обратна връзка?
Нали не са те поканили още? Тяхно право е да си направят подбор.

# 483
  • Мнения: 30 048
На мен ми е интересно бихте ли кандидатствали отново по обява/във фирма, където сте пускали СВ, но не са ви се обадили.

Въпросът ми е породен от това, че имам позната, която работи във фирма, където се пуска обява, обаче нямат време да правят интервюта. Когато се сетят да звънят на хората, които са харесали, те вече са си намерили работа...или пък изобщо не се стига до четене на СВ-тата, а след известно време обявата се пуска пак. Моята позната ми се оплаква, че много са я закъсали откъм персонал поради тази причина... newsm78

# 484
  • София
  • Мнения: 11 788
Натали в такъв случай трябва да си изнесат услугата към агенция за подбор, която да им насочва само квалифициран персонал. Честно бих кандидатствала само и ако е минало доста време и имам новости в CV-то

# 485
  • Мнения: 30 048
Честно бих кандидатствала само и ако е минало доста време и имам новости в CV-то

Аз също и то, ако много, много ми допада обявата.

# 486
  • Мнения: 9 050
Интересно ми е какво е мнението ви, ако след изпрщане на CV, и без да е поканен на интервю, кандидатът се свърже - по мейл или линкедин, и поиска обратна връзка?
Смята се, че отговаря на посочените изисквания.

Обратна връзка за? Ако иска експертно мнение за качеството на CV-то му, има си консултанти за това. А за всичко друго....то всъщност друго няма.

# 487
  • Мнения: 2 185
Интересно ми е какво е мнението ви, ако след изпрщане на CV, и без да е поканен на интервю, кандидатът се свърже - по мейл или линкедин, и поиска обратна връзка?
Смята се, че отговаря на посочените изисквания.

По разни събития тип "Ден на кариерата" и т.н са казвали,че е в плюс да се свържеш с работодателя след интервюто - показвало интерес.
Скрит текст:
Цитат
"Стратегия на поведение след интервюто: продължавайте да поддържате контакт
   

    Напоследък става все по-популярно след интервю да се изпраща благодарствена картичка или писмо на интервюиращия. (Виж Благодарствено писмо).
    По този начин Вие:
        Засилвате позитивното впечатление на интервюиращия за Вас,
        Карате интервюиращия да Ви запомни,
        Пре-потвърждавате искрения си интерес към длъжността и сериозните си намерения към компанията,
        Поласкавате интервюиращия за ролята му по време на интервюто,
        Оригинален сте.
    Търсене на обратна връзка:
        В края на интервюто или на следващ етап (можете да се обадите по телефона на интервюиращия) можете да го попитате за впечатленията му за Вашето представяне по време на разговора ви.
        Полезно е да знаете какво прави добро впечатление и кое поставя нащрек интервюиращите. Освен това, ако са достатъчно открити интервюиращите ще Ви предоставят информация за Вашите шансове за успех, както и ще Ви помогнат да подобрите представянето си на бъдещи интервюта.
        Имайте предвид, че търсенето на обратна информация е подходящо преди всичко за:
            Кандидати за сравнително ниски длъжности
            Кандидати в началото на кариерата си
            Кандидати, които нямат много опит при явяването на интервюта.
        Примерни въпроси:
            Какви са моите шансове да бъда назначен на длъжността?
            Как виждате кандидатурата ми от гледна точка на изискванията за длъжността?
            Мога ли да помоля за коментари и препоръки относно моето представяне по време на интервюто?
            Можете ли да ме посъветвате върху какво трябва да работя, така че да съм по-успешен при последващи кандидатствания?" JOBTIGER

# 488
  • Мнения: 5 647
След интервюто, да, но преди да са ти се обадили дори...не знам, но не ми се струва много удачно. Ако отговаряш на всички изисквания и сивито ти е написано така, че да хваща окото, ще ти се обадят, предполагам.

# 489
  • Мнения: 510
По-скоро идеята беше да се демонстрира интерес и ангажираност, или по-точно - защо съм харесала точно тази компания.
Но така или иначе това беше питането - как ще се възприеме от отсрещната страна. Явно никой не би го възприел по този начин.

# 490
  • Мнения: 1
<<Ако ти кажат: "Ще ви уведомим за решението си", ти вече си уведомен.>>

Зависи също от позицията, за която кандидатствате. Повечето работодатели ( https://job-is.blogspot.com/2018/01/vodeshti-rabotodateli-v-Bulgaria.html ) предлагат длъжности, за които стотици кандидатстват - не е лесно да изберат Simple Smile

# 491
  • Мнения: X
Това със 'стотиците кандидати при повечето обяви' не е вярно. За относително баламска позиция - тип секретарска - за 2 седмици я има 50 души, я не.  И сивитата на повечето са реално от 5 реда, другото са оставени за обем празни полета.
За продавачка кандидатите са пак толкова. Ако пък обявата е от 'щатен' работодател, който търси всяка седмица - може да не стигнат и 20. От тях повечето са на хора, които са кандидатствали и преди и/или на онези с празните сивита.
За специфични позиции се съмнявам да има и толкова. А дори да има - повечето кандидатури пак са на случайни типове.
Изобщо, тази мантра със стотиците кандидати е повод някой да не проведе с 5 човека тъжния разговор 'не сте избран'.

# 492
  • Мнения: 9 050
Това от опит ли? Защото аз, на последната ми обява за рецепционист получих над 800 CV-та. Май 2017-та.

# 493
  • Мнения: X
Да, аз пусках и гледах обявите, на някои правих интервютата.
800 за колко време и от колко сайта? Такова не съм имала честта да работя, та да си търся колеги Grinning

# 494
  • Мнения: 9 050
Да, аз пусках и гледах обявите, на някои правих интервютата.
800 за колко време и от колко сайта? Такова не съм имала честта да работя, та да си търся колеги Grinning
2 седмици. От един сайт. На втората седмица просто спрях обявата. Не изчаках целия месец. Сигурно щеше да е още по-тежко...

Общи условия

Активация на акаунт