Кюретаж и забременяване след това - тема 77

  • 53 606
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 943
Зара, нищо не съм чела по въпроса, но ми се струва невъзможно. Все пак при кюретаж се остъргва най-горния слой на матката, което не виждам как ще я превърне в двурога. Не се прави пластика. Абсурдно ми се струва.

# 706
  • Мнения: 557
Аз доколкото четох в интернет двурогата матка е вродено и неможе да се получи от кюртажи , както един много известен лекар ми каза в петък че вследствие на кюртажите матката ми е станала двурога 😳. Аз 2017 родих секцио и ако имаше нещо , докторката щеше да ми каже защото аз я питах кога можем да подновим опитите за второ дете и тя каза че веднага може да забременея и че секциото не пречи и даже да не отлагам понеже биологичния ми часовник тиктака 😔

# 707
  • София
  • Мнения: 7 491
Зара, в следствие на кюртаж и операция могат да се появят сраствания, но няма как да се промени формата на матката.

Аз правих хистероскопия през ноември, имах леки сраствания близо до мястото, където ми бяха махали миома преди 5г с отворена операция. Коригираха ми и лека седловидност, но тя си е била такава анатомично, не е придобита.

# 708
  • Мнения: 680
Като човек с двурога матка и 2 бр. К мога да кажа, че след К не се променя формата Simple Smile
Аз след втория К направих хистероскопия за да я коригирам и пак  само 50 % от преградата успяхме да махнем.
По - вероятно е ако не е била силно изразена да не са забелязали до сега, че е двурога, но и това ме съмнява.
Аз за моята знам още от преди 10 години - откри ми я "кварталната" гинеколожка при най-обикновен годишен преглед.

# 709
  • Мнения: 847
Здравейте момичета.Не съм писала отдавна, но просто няма нищо ново с което да се похваля.Миналата година по това време съм забременяла и на 31.03 видях двете чертички и този месец ми е много тегав...От няколко дни съм в някаква депресия и ми се реве без причина (ама и Ц в момента ми допринася)...На моменти съм супер щастлива за това, че Господ ме дари поне с едно детенце (макар, че беше след няколко години обикаляне по лекари и два ин витро опита), защото знам, че някои от Вас се борят и за едно поне да имат, а в другия момент не мога да се побера в кожата си, че не успях да задържа Чудото, което ми се случи миналата година (когато забременях естественоѝ, защото вътрешно в себе си смятам, че това е бил единствения ми шанс и повече никога няма да видя двете чертички...С мъжът ми постоянно се караме, че не иска да продължим борбата за въоро детенце -категорично каза, че повече по клиники няма да се мъкнем и ин витро не иска да правим...Това ме кара да се чувствам още по зле защото сама няма как да продължа с тази битка...Тази седмица съм решила да направя пак едно обременяване с глюкоза за да съм сигурна имам или нямам инсулинова резистентност и ще си чакам и надявам на Чудото отново...Миналата година за Великден бях най щастливата жена, а сега дори нямам желание за празника...

# 710
  • София
  • Мнения: 1 323
Слънцето 87💜💜💜 И аз съм така.... , като изключим факта, че ние продължаваме. И аз забременях март 2017, аборта беше август( 20+ седмица). Ето, минаха вече сума ти месеци и не се получава ( имаме зел светлина от декември).
Освен да се молим на Чудо, то какво друго ни остава... Пожелавам ти и на теб нещата да ти се случат естествено.😘😘😘

# 711
  • Мнения: 557
Момичета има ли някоя която да е със следните мутации ма тромбофилия: MTHFR C677T и PAI 4G/5G? И какво ви е предписано като лечение ? Предварително преди бременност ли се прилага лечение или по време на бременност? Питам защото изследванията ги правих през 2016 и тогава ми бяха казали че тези не водят до спонтанни аборти , но сега се оказва че са критични за бременност 😢😔

# 712
  • Мнения: 847
Момичета има ли някоя която да е със следните мутации ма тромбофилия: MTHFR C677T и PAI 4G/5G? И какво ви е предписано като лечение ? Предварително преди бременност ли се прилага лечение или по време на бременност? Питам защото изследванията ги правих през 2016 и тогава ми бяха казали че тези не водят до спонтанни аборти , но сега се оказва че са критични за бременност 😢😔

Аз съм хетерозигот с тези мутации+Протромбин. Терапията ми е мета фолиева киселина и аспирин през ден до забременяване (но аз имам алергия към аспирина ии реално нищо не пия преди + тест)+фраксипарин при положителен тест.

# 713
  • Мнения: 996
Момичета има ли някоя която да е със следните мутации ма тромбофилия: MTHFR C677T и PAI 4G/5G? И какво ви е предписано като лечение ? Предварително преди бременност ли се прилага лечение или по време на бременност? Питам защото изследванията ги правих през 2016 и тогава ми бяха казали че тези не водят до спонтанни аборти , но сега се оказва че са критични за бременност 😢😔

Аз май съм с такива,но и аз имам една успешна бременност ,при която нищо не съм правила,а скоро разбирам,че били рискови.
Мисля да питам като отида на лекар,но вероятно ще получа противоречиви мнения.
Тогава репродуктивният ми лекар каза-нищо,АГ-то при което ходих,да пия Аспирин Протект.
Истината е някъде там!

# 714
  • Мнения: 557
Момичета има ли някоя която да е със следните мутации ма тромбофилия: MTHFR C677T и PAI 4G/5G? И какво ви е предписано като лечение ? Предварително преди бременност ли се прилага лечение или по време на бременност? Питам защото изследванията ги правих през 2016 и тогава ми бяха казали че тези не водят до спонтанни аборти , но сега се оказва че са критични за бременност 😢😔
Аз съм хетерозигот с тези мутации+Протромбин. Терапията ми е мета фолиева киселина и аспирин през ден до забременяване (но аз имам алергия към аспирина ии реално нищо не пия преди + тест)+фраксипарин при положителен тест.

Фраксипарина при бременност през какъв период трябва да се бие и по колко? Ох момичета питам вас защото нямам възможност да посетя имунолог 😢 А в града в който живея АГ тата са много зле 😔. Аз имам едно деренце родено през 2017 без да приемам никакви лекарства и благодаря на господ че ми го опази живо и здраво ❤.

# 715
  • Мнения: 1 472
Да ви споделя и аз, че малко се ядосах днес с тези лекари: на 9ти и 14ти ден след Абразиото бях на лекари (двама различни все специалисти) и казаха "перфектна лигавица, всичко е много добре" и втория лекар "лигавица 10мм.,чудесно се възстановяваш"; Отивам днес 19ти ден , при трета лекарка (пак в клиника за репродуктивни проблеми) и ми казва, ами лигавицата не ти е почистена добре, виждам остатъци, ако не ги изчистиш със следващия цикъл трябва отново да се прави кюретаж - сега това, защото чу, че не съм правила абразиото в тяхната клиника ли го измисли, наистина ли вижда остатъци - нямам обяснение - как двама добри лекари с перфектна апаратура преди това не видяха  такива неща , а тази пък ги видя - дали има вероятност да са ги видели пък да не са ми казали, макар че на снимката (от 14 ден) тази последната също потвърди, че не се вижда, но тя пък виждала с нейния УЗ ....то аз, че ще си чакам цикъла ще си го чакам, ама сега нови бръмбари ми вкара в главата....
Отделно от това пак тази последната ми казва, че овулация не съм имала (а имах положителен ТО и си ме болеше корема точно като за овулация) то не, че е редно сега да бебеправим , ама и това ми беше интересно...голямо объркване

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета има ли някоя която да е със следните мутации ма тромбофилия: MTHFR C677T и PAI 4G/5G? И какво ви е предписано като лечение ? Предварително преди бременност ли се прилага лечение или по време на бременност? Питам защото изследванията ги правих през 2016 и тогава ми бяха казали че тези не водят до спонтанни аборти , но сега се оказва че са критични за бременност 😢😔
Аз съм хетерозигот с тези мутации+Протромбин. Терапията ми е мета фолиева киселина и аспирин през ден до забременяване (но аз имам алергия към аспирина ии реално нищо не пия преди + тест)+фраксипарин при положителен тест.

Фраксипарина при бременност през какъв период трябва да се бие и по колко? Ох момичета питам вас защото нямам възможност да посетя имунолог 😢 А в града в който живея АГ тата са много зле 😔. Аз имам едно деренце родено през 2017 без да приемам никакви лекарства и благодаря на господ че ми го опази живо и здраво ❤.
И аз съм с тези мутации- пия неофолик мета, Б 12 метилкобаламин, при + тест фраксипарин 0,4 всеки ден и Аспирин протект през ден !Мненията са противоречиви, но моят аг ( в репродуктивна клиника) ми препоръча това !

# 717
  • Мнения: 557
Благодаря ви момичета за информацията относно тромбофилията ❤😘 Ще го споделя на моята АГ 🤗.
Сега ме мъчи последната тема , някой има ли високи Нк клетки? И каква терапия му е препоръчана?
Аз Нк клетки пуснах месец след А но мисля да ги повторя след месец , мисля че съм прибързала с изследванита им и затова са завишени 🙄 дали не греша?

# 718
  • Мнения: 996
Аз също ги пуснах месец след К.
Бяха на горна граница и пак ми назначиха вливане на Интралипид.

# 719
  • Мнения: 4 678
Слънцето, при мен е същата работа, ама същата буквално, много много съжалявам, че миналата година се стигна до А, и аз мисля, че това ми е бил последният шанс за Б. Още повече съм на доста години, + че съм сама в това начинание, ей това много ме боли Sad. Сега не се пазим, аз правя опити, но ММ не иска като цяло, не са му приоритет децата, въобще не иска да ходим по клиники и отказва всякаква странична намеса, за него ако не става, значи не трябва , защото така му изнася. Това много ме депресира. Това ни е разминаването, но на мен ми влияе. Замисляла съм се да го оставя, но на тези години нямам време да търся нов, да се напасваме и чак тогава да започваме опити, пък дали и новият ще иска.... Трудна работа. Времето тече. Затова се моля на Господ да стане Чудото и да ми даде още един, сполучлив шанс за бебе и пред свършен факт и без намеса ММ ще го приеме. Дълго стана, но те разбирам напълно.  Много е трудно да се бориш сам.

Общи условия

Активация на акаунт