Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 182
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 979
Четох някъде, че дубайските имитации са от най високия ценови клас, аз бих ги предпочела. Всичко друго предлагано от тия сайтове са също имитации, но произведени като за източна Европа, с по евтини суровини, от нисък ценови клас. Няма как в оригиналния сайт на даден бранд, цената да е Х, а в Енцо или Парфимо, да е 3-5 пъти по ниска. И като прочета, че някой пазарува само от там, и няма забележки, се развеселявам  Joy

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Аз тестери не съм поръчвала от тях и не ги коментирам,но по твоята логика парфюмите на Гутал,които доста хора от темата поръчаха от Парфимо също са ментета.Аз лично се съмнявам и вярвам на думите на нашите момичета тук от темата,че парфюмите са читави.

# 227
  • Мнения: 5 001
На мен не ми става ясно дали тестерите са от Парфимо.
20-25% по-евтини парфюми по сайтовете ги разбирам, но в един сайт да е 190, а в другия 50, то си е подарък и ми е много съмнително.

# 228
  • Мнения: 979
Аз тестери не съм поръчвала от тях и не ги коментирам,но по твоята логика парфюмите на Гутал,които доста хора от темата поръчаха от Парфимо също са ментета.Аз лично се съмнявам и вярвам на думите на нашите момичета тук от темата,че парфюмите са читави.

Изкоментирах само какво съм чела, без умисъл за заяждане. Не знам кои парфюми сте поръчали и на каква цена. Но проверих примерно 1001 Ouds - е 294 долора, в енцо е 234 лева. Разлика повече от 200 лв  Shocked, или аз греша.

# 229
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Не се заяждам и аз,поръчвала съм висок клас парфюми Диор и други,всичко е точно,като цените поне на дизайнерските парфюми не са със сигурност от 3-5 пъти по-ниски.Хубаво е като се дават мнения да е на база личен опит,а не кой какво бил чел,така мисля аз. И мога да ти дам веднага пример Carolina Herrera  Good girl като цената в Бюти Зоун е за 50мл 174лв,а в споменатия сайт 139лв.Да не разводняваме повече темата има други такива за това,нека всеки сам за себе си решава и поръчва от където намери за добре.

Последна редакция: сб, 10 фев 2018, 14:24 от Bright Crystal

# 230
  • София
  • Мнения: 13 155
От много време ви следя, дами. Интересно ми е колко са големи вашите колекции? Имате ли си signature fragrance или сменяте любимците си?

Аз май писах за това, но за себе си съм решила да поддържам винаги 50 аромата в наличност. Понякога стават и повече, но гледам да не стават по-малко.
Около 10 от тях са ми фаворити и винаги ги подновявам. С останалите експериментирам.
Не се задържат много дълго, защото предпочитам 30-ки, а имам и 3 дъщери, от които 2 ползват активно аромати вече. Имам в колекцията и 10-тина унисекс аромата, които пък ползвам заедно с половинката.
Ароматният ми подпис варира според настроението и сезона и е винаги някой от гореспоменатите подновявани редовно. Тях ги купувам често на 100-тици.
И не купувам тестери или имитации, но обичам определени парфюми, които вече не са актуални или са се превърнали в "массмаркет", както ги наричат рускините.

Последна редакция: сб, 10 фев 2018, 16:12 от Fever Ray

# 231
  • Мнения: 1 399
Здравейте отново и от мен.
Толкова да я чаках таз Аура, защото точно нещо плътно и тревисто ми се носи. Обаче на моята кожа излизат Елиън ( не го харесвам хич) залят, удавен, с евкалипт, камфор и мента. Ама гадни, лекарствени, етерични. Щипане в носа като от стикчетата за отпушване. След около час утихва до просто Елиън с далечен намек за камфор. Та, мисълта ми е, недейте без проба.
Ако ви идват идеи обаче за треволяци, бурени даже, смоли, дървеса, може би влажни, но по присъствени, а не твърде свежи и леки, много ще ме зарадвате ако ги споделите с мен.

# 232
  • Мнения: 979
Не се заяждам и аз,поръчвала съм висок клас парфюми Диор и други,всичко е точно,като цените поне на дизайнерските парфюми не са със сигурност от 3-5 пъти по-ниски.Хубаво е като се дават мнения да е на база личен опит,а не кой какво бил чел,така мисля аз. И мога да ти дам веднага пример Carolina Herrera  Good girl като цената в Бюти Зоун е за 50мл 174лв,а в споменатия сайт 139лв.Да не разводняваме повече темата има други такива за това,нека всеки сам за себе си решава и поръчва от където намери за добре.

Прочетох в другата тема за парфюмите на Гутал, от любопитство. В сайта им са по 135 евро. Не знам каква е трагедията, за да ги продават за по 50 лв, и да падне цялата линия, но ми намирисва, че въпросният бранд ги е погнал за нещо. Какво ли  Joy

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Леле, колко различни възприятия имат хората  Simple Smile Аурата при мен е виолетки. Никакъв камфор, евкалипт или други подобни етерични или лекарствени нотки. Изключително малко прилики намирам и с Alien. Той ми е твърде силен и агресивен.

# 234
  • Мнения: 1 399
Нали? Четох отзиви, гледах пирамида - нищо общо, много мой изглеждаше. Само фактът, че не харесвам нищичко Мюглерово ме спираше да го поръчам насляпо, но не че не ми вися в кошницата сигурно месец. А го тествах вчер в Дъглас, на блотер и на кожа, тестера е бил на 2-3 дни.

# 235
  • Мнения: 19 878
Мюглерите са ад и рай. Имат антиподи и затова ми харесват. Определено не са безлични.

# 236
  • Мнения: 1 399
О, определено не са. И има жени, на които седят страхотно. За жалост, аз не съм една от тях, но пък други на мен стоят прекрасно - а на пръв поглед са безлични бози. Чудесно е поне, че има толкова голям избор.

# 237
  • Мнения: 305
И аз днес пробвах Аурата, допадна ми доста. Инересен е и има нещо в него което подказва, че е на Мюглер, човек без да знае парфюма ще го долови.

# 238
  • Мнения: 7 519
Аурата и на мен ми мирише на зелено и преди време бях споменала, че ми напомня на един препарат за тоалетна, който миришеше на бор. Иначе съм съгласна, че и без да знаеш ще познаеш, че е на Мюглер но изобщо не ми напомня на Елиън или пък Ангел.
Днес най- накрая успях да помириша новия Мон Герлен флорал. Напомня страшно много на Мон Герлен, но тъй като не го харесвам не харесах и флоралниа вариант. По- късно ще сравня двата, но на първо четене са едни и същи.
Бях с две приятелки и трите се напръскахме с новия Елиън и ма трите ни хареса. В сравнение с оригинала е наистина флорален и седи по- близо до кожата и не е толкова нахален. Лично аз приключих с парфюмите на Мюглер, дори смятам да се разделя с музата, която толкова харесах преди време. За последно се убеждавам че съм Chanel girl и чакам с нетърпение да пуснат новия Коко Мадмазел интенс.

# 239
  • Франция
  • Мнения: 898
От много време ви следя, дами. Интересно ми е колко са големи вашите колекции? Имате ли си signature fragrance или сменяте любимците си?
Имало е такива теми преди, обсъждали сме надълго, предполагам са достъпни в архивите на форума Simple Smile
Нямам колекция, защото нямам такава тръпка, даже по-скоро имам вещофобия. Гледам на себе си като на селекционер, а не като колекционер. Ароматният ми гардероб в момента се състои от точно 75 парфюма, това са само моите си, на любимия не ги броя, и ми се струват много. Иска ми се да доизпръскам някакви бутилки с по-малко количество в тях и да ги намаля чувствително, за да има място за нови попълнения Simple Smile
Парфюмен подпис имах някога, в момента по-скоро не, макар че аз имам склонност да се привързвам и ако някой аромат ме радва много, мога да го ползвам само него дни наред и седмици. За да се привържа обаче, трябва нещо специално да откривам в този парфюм, иначе ми омръзват бързо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт