Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 190
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 566
Много сте изписали по празниците. Изкефих се да прочета всичко!

Да се включа и аз по дискутираните теми - Аура изобщо не ми хареса и на мен, ужасно лекарствен старт и после бледо нищо.

От люляците аз много харесвам Аеринския. Много е нежен. В съчетание с хънисъкъл го усещам.

И една изненада за мен от Кензо. Досега никога не ми е харесвал техен парфюм, обаче реших да пробвам най-новия им. И много ми допадна Кензо Уърлд Интенз. Вече му свършва сезона, той е за по-хладно време, но на есен, живот и здраве, ще го тествам пак. Много елегантна платформа за чудесни сини сливи.

# 721
  • Мнения: 329
Да си повдигна питането отпреди няколко страници. Предполагам е много банално за повечето от Вас, които, доколкото прочитам, не ги вълнуват толкова мейнстрийм парфюми, но разчитам на малко насоки, понеже не съм много запознат с въпросния аромат. В крайна сметка, си мислех да взема EDP, което по дифолт би трябвало да е по-висока концентрация, но от мострите, които имам вкъщи, в никакъв случай не мога да кажа, че EDP е по-траен или по-усещащ се от EDT. А най-странното е, че на моменти не мога изобщо да регистрирам нито един от двата. Изобщо, много странно, затова разчитах на малко помощ от парфюмните експерти тук. Hug

Здравейте!
Скоро ми предстои покупка на Кристал Ноар за подарък и се обръщам към многото ползващи и познаващи го да ме насочат дали EDT или EDP версията е по-трайна и по-присъствена като интензивност. Вкъщи имам едни мострички и на двете версии, но изобщо не мога да реша коя от двете. Доста са сходни, макар и да се различават леко. Това, което лично аз долавям, е че EDT е по-... "juicy" така да се каже, а EDP като че ли стои по-сух някак. Това, което знам, е че и двете версии биха се харесали на бъдещата притежателка, по-скоро ме интересува коя от двете е по-добре като трайност и интензивност. Аз лично не можах да преценя. Нямам задълбочен поглед върху този парфюм, майка ми го е ползвала навремето, но след реформулациите ми се струва, че актуалните версии са някакво бледо подобие на първообраза, така че се надявам ползвалите актуалния му вариант малко да ми помогнат. Благодаря много на всички, които биха се ангажирали с някакво мнение!

# 722
  • Мнения: 31 204
На този парфюм ЕДТ е по-силен. Това дали усещаш или не даден аромат, никой не може да ти каже защото точно се получава. Имай предвид, че точно този парфюм има изключително много ментета.

# 723
  • София
  • Мнения: 13 170
+ 1 към мнението на Денси.

# 724
  • Мнения: 329
densi, благодаря! Имам го предвид това за ментетата. Ще го взимам от Дъглас, предполагам няма да има проблем.

# 725
  • Мнения: 31 204
densi, благодаря! Имам го предвид това за ментетата. Ще го взимам от Дъглас, предполагам няма да има проблем.
Не, няма да имаш проблем. Купи ЕДТ, той определено е по-силен, по-остър, по-изявен така да се каже.

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
А,не е така аз примерно си предпочитам мейнстрийм парфюми и сред ниш парфюмите има много издънки.И аз съм за едт на Черното Версаче.

# 727
  • Виена
  • Мнения: 901
И аз да кажа, че харесвам мейн стрийм парфюмите. Не че пиша много често тук : ) И също да споделя - цяла зима нося Ботега венета велурената вода и ми се струваше,че това е най-елегантния и класен парфюм за тази зима, стои ми добре, върху мен е много траен и присъства без да е нахален.Преди две три седмици си пръснах Гучи Гилти Абсолю в Дъглас. Толкова ми хареса комбинацията кипарис с цитруси,че велурената вода взе да ми се струва направо химическо натрачиво нахална.....

# 728
  • Мнения: 790
Аз пък съм за ЕДП при повечето.Не знам защо,обаче черния кристал едп нещо ми се струва слабичък? Отдавна не съм го купувала.. да не е реформулиран?

# 729
  • София
  • Мнения: 13 170
Много често между ЕДТ и ЕДП има разлика и в аромата, а не само в концентрацията. Има аромати, при които толкова различни нотки избиват, че все едно са различни парфюми.
Кристалът не е реформулиран, но напоследък му се нароиха добри имитации, които трудно се отличават на първо четене.

Аз преди малко получих пратка от моя скъпа близка за утрешния празник. С любимите ми "прани бабешки гащи" Wink. Още не съм изхабила предния флакон и вече се полях с новия Бял Муск. Не знам защо толкова го обичам това чудо.
Сега очаквам да видя какво ще ме изненадат утре семейството.
И умувам какво да си подаря аз, но този път трябва да е нещо скромно и ми е адски трудно да реша какво да е.

# 730
  • Мнения: 390
Кристал ноар е реформулиран,преди се усещаше повече ментата,а сега е с повече кокос.Имала съм и едт и едп...преди, сега не бих си го взела!

# 731
  • Мнения: 17 546
Аз преди малко получих пратка от моя скъпа близка за утрешния празник. С любимите ми "прани бабешки гащи" Wink. Още не съм изхабила предния флакон и вече се полях с новия Бял Муск. Не знам защо толкова го обичам това чудо.
Честити нови "гащи"! Laughing Hug
Аз импулсивно преди време се сдобих с Aoud Musk Montale, след като един приятел дойде един ден у нас и ми напълни къщата с него! После у тях се напръсках чудно и припаднах от кеф, след което си го купих. Обачееее... сега ме мъчи с НЕЩО и не знам какво, въпреки че като цяло все още ми харесва! Confused Онзи ден помолих ЛМ да се напръска с него и върху него също ме дразнеше. Ще му дам още един шанс, защото толкова го харесах в началото, ако не стане, ще се опитам да го пробутам на големият ми син, защото пък си струва шлейфа и дълготрайността, ама ако той не го хареса... ще трябва да го разменям.

# 732
  • София
  • Мнения: 5 566
Минавам да се похваля, че снощи с голямо удоволствие си взех Зеления Шанс О Фреш с чудесното намаление от Прити Шопа. Много го обичам тоя парфюм. Колебаех се между няколко Шанела - дали да си взема Габриел или новия Коко Мадмоазел Интенз или Шанс О Тендр и вътрешното чувство ме насочи към О Фреш като доказан любимец.

А днес в чест на по-хладното време се напръсках с Мис Диор (не най-новия, а класическия) - любим шипър!

Весел празник на всички, които го харесват и празнуват! И приятен шопинг на всички, които са решили да се възползват от намаленията!

# 733
  • София
  • Мнения: 13 170
Аз днес съм с "гащите" и вече получих няколко комплимента, а съпругът ми заяви, че все едно съм се изкъпала и съм си сложила изпрани дрехи (опитах се да го убедя, че аз всеки ден правя така, но той си държи на своето). Simple Smile
Аз още не съм решила какво скромно нещо мога да си взема. Четох в руската Фр. да хвалят She Wood, ама не вярвам да ми допадне. Аз имам Potion на марката и ми е средна работа (съпругът ми има мъжката му версия и много положително ме влудява), заради което не им вярвам особено по отношение на дамските аромати. Имам време да реша до обяд.
Още се надявам домашните да са схванали намека за -30% на ЧО.

# 734
  • Мнения: X
Ходих вчера на лов за парфюм, обачее...половината, които ми препоръчахте изобщо ги нямаше в Бюти Зоун. На Пако Рабан имаше само два парфюма, на Elie Saab - никакви, Шанел - също йок, за Montale - да не говорим ( така и нямах възможността да помириша праните гащури). Валентини също не видях. На Guerlain я имаше Теракотата, ноо...още със самото пръсване ме лъхна...срам ме е да кажа на какво. Случвало ми се е мъжки парфюм в началото да ми замирише така зле. После всъщност изфиряса почти тази неприятна за мен нотка, но пак леко се усещаше. На чичко Карл фор Хър го имаше. Само дето на мен ми миришеше почти на нищо. Може би наистина точно на прана риза, както каза Fever.
В крайна сметка си взех новия фланкър на Mon Guerlain и съм много доволна от избора си. Пудрено-цветно ми е, без да ми натъртва.

Помирисах и Aura на ТМ, вярно че мирише на бабешки илач, медицинско зелено. Може би не чак Виетнамско чудо, но да речем - евкалиптов крем за крака.

Общи условия

Активация на акаунт