СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 10

  • 128 181
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
maria,
на Ушагелов е писано вече, неприятно ми е да го констатирам, но явно чуваемостта в ръководството продължава да е на ниско ниво.
А въпросът "Какво правят децата ни в час по БЕЛ?" си виси все така.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 033
Призма, извикайте днес г-н Ушагелов и говорете с него на РС. На миналата РС дойде в нашия клас, тъй като имаше "ситуация", както се изрази учителят, който го извика Simple Smile.

Не знам, maria77. Щом след писмени сигнали няма промяна, какво повече може да се очаква от устен разговор?!

# 62
  • Мнения: 6 933
Поне си заслужава да пробвате. По-зле едва ли може да стане Sad
Ние началото на годината писахме за шкафчета. Още нямам отговор на писмената си молба. Но като отидоха родители на среща веднага получиха разрешение. Разбирам, че не е същото, но имате ли друга опция Sad. И аз имам няколко наболели въпроса, които днес мисля да задам. Не са сериозни като вашия проблем, но мен си ме глождят. Ръководството би трябвало да е наясно, че преподаването на БЕЛ е основателна причина за смяна на училище, а едва ли биха си позволили такава загуба.

# 63
  • Мнения: 3
Изглежда, че нямаме много опции. Може да се подаде сигнал до РУО, но как може да рефлектира това върху работата в СМГ, върху децата ни .........

# 64
  • Мнения: 197
От Фейсбук: "Не си изпитвал истинска омраза, ако не си ходил на родителска среща ..."

# 65
  • Мнения: 2 687
Да попитам родители, преминали 7 клас, ходехте ли на допълнителни курсове по БЕЛ и МАТ, или в училище е достатъчно?

Не съм в училището да се изказвам по последно обсъжданата тема,но прекият разговор винаги е по-добрата алтернатива. Още повече пък преди да пишете сигнали до РУО.

# 66
  • Мнения: 5 425
По МАТ няма смисъл. По БЕЛ е задължително.

# 67
  • Мнения: 7 161
По БЕЛ е задължително.
Зависи при кой учител са по БЕЛ.

# 68
  • Мнения: 6 933
По МАТ няма смисъл. По БЕЛ е задължително.
Чак пък да е задължително? Не е ли въпрос на избор, на цели и да зависи от детето. Стига с тези мантри, че нещо е задължително! Така се афишираше, че курсовете са задължителни, за да те приемат след 4-ти клас. Сега уроци са задължителни, за да си изкараш НВО... Ми не е така. Има не едно и две изключения.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 033
БЕЛ: Зависи от целите, от детето, от учителя и от работата у дома.
От класа на детето /34 ученици/ само за едно дете знам,  че не ходеше на школа. Най-много да е имало още 1-2 такива деца. За сметка на това някои ходеха и на школа, и на частен учител /поне три бяха така/. Моето пък започна да ходи на школа от 6 клас.
МАТ: ненужно.

# 70
  • Мнения: 2 687
Да уточня,че зависи от много фактори. Конкретно питам дали за висок резултат,стигащ за прием в осми клас, е нужно да се ходи/или да се занимаваш интензивно отделно от училище. Явно в повечето случаи - да. Това би било жалко, нали се предполага,че все пак повечето учители в СМГ по всички предмети си държат ниво...

# 71
  • Мнения: 5 425
Така и разбрах въпроса. За прием в 8-ми клас в СМГ, на ученик от СМГ, миналата година, определено трябваше поне съботно-неделен курс от типа на Веди, Междучасие или нещо подобно. Може да е имало единични изключения, за които това да не е важало.
За прием в ГПЧИЕ или НЕГ още повече.
За някои други паралелки (примерно математика в НПМГ) не толкова.
За прием в АК - курс за писане на есе (от техния вид) би помогнал, но не беше задължителен.

# 72
  • Мнения: 6 933
Зависи от психиката на родителя. Моята нагласа е отново да минем без никакви уроци. Повечето ученолюбиви деца, каквито са децата от СМГ, въпреки добрите учители (поне нашият клас случи на такива, предполагам 95% от учителите в смг са такива) ходят на уроци, защото родителите им се презастраховат и се притесняват, че ученето в училище не е достатъчно.

# 73
  • Мнения: 432
Между кандидатстване след 4-и и след 7-и клас има доста голяма разлика. Първо добрите трудолюбиви деца са се превърнали в мързеливи тийнове. Второ след 4-и клас знаеш, че има втори опит за кандидатстване, а след 7-и няма. Така, че повечето родители се застраховат с курс. За нас курсът беше задължителен. Първите пробни бяха с катастрофални резултати. А и след 4 години в това училище вече не гледам с толкова розови очила както първите години. (P.S. за прием след 4-и клас и моето дете не е посещавало курсове)

# 74
  • Мнения: 4 204
https://www.mon.bg/bg/100161


Най- накрая станаха ясни  допуснатите до Национален кръг на Олимпиадата по математика.
Браво на семегейци.
Hands ClapHands ClapHands Clap
Гледам  9 клас  . Минимален бал за Национален кръг 21 точки. 16 от 24 са ученици на СМГ. Повече от половината класирани от цялата страна.  Да не говорим, че едното дете е по- малко, но резултата му е страхотен. Поздравления!
  Другия впечатляващ  факт е, че 9 от 24 са деца от един и същи клас , /класа на г-жа Киселова/, като има още едно класирано дете от друг клас, на което тя преподава. Общо 10 нейни ученика. Голямо БРАВО  на нашата класна. Браво и на децата! Hearts

Общи условия

Активация на акаунт