Филми - новини, премиери, обсъждане - 2

  • 72 892
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 037
Холивуд явно доста са го закъсали щом си позволяват да "пипат" такива класики като оригиналът.Съмнява ме че ще обърна внимание на този римейк,но ще очаквам отзиви от любопитство.

# 46
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Как ли се объркал Холивуд?!

- за първи път от 10 години сигурно.....нормален филм без фантастики - ужаси или детски приказки - комикси -

  филма е "Ненормален" с Ръсел Кроу.....чак не мога да повярвам че 2020 г. пускат филм който не е фантастика или комикс - каквито са 99.999999 % от холивуд филмите след 2012 г. !!!

# 47
  • Мнения: X
Току-що изгледах дългоочаквания трейлър на новия Дюн и съм разочарована. 6 книги, всяка с размера на Библията, фамозен режисьор, а получавам това... Поне кастът го бива.

# 48
  • Мнения: 17 405
Здравейте.
Има си добри филми и в Холивуд, проблемът е, че  у нас рядко ги купуват и още по-рядко ги пускат. Такива филми струват пари. Къде по-евтино е непрестанно да въртиш "Сам вкъщи" или някой екшън -фантастика по комикс, къде по трудно е да пускаш филми като "Шоколад", "Хатфийлд и Маккой" и пр. Още повече, че масовият вкус се опростачи, а всеки вече гони да продава големи бройки и не го интересува качество.
В момента повече качество има в сериалите (Борджиите,Тюдорите, и минисериалите (Елизабет) отколкото в блокбъстърите. Разбира се, това са обобщения на ангро има и качествени блокбъстъри, но пак казвам - България много рядко ги закупува, поради децифицит на пари.

Впрочем американското кино не е единственото добро кино в света. канадците, французите, испанците, амекиранците, германците, руснаците също правят добро кино. Дори японци и китайци имат интересни филми.

Има много кабеларки които предават например руски или френски филми, а БТВ следобед дава немски романтични филми. Струва ми се, че от всекиго трябва да извличаме най-оптималното.

# 49
  • Мнения: 3 510
Днес гледах Тенет. Някъде около 15тата минута изгубих нишката и през останалото време просто гледах някакъв екшън. Ако има добри хора, които са го гледали и са го разбрали, моля да ми го обяснят... може и на ЛС. 😀😀😀

# 50
  • Мнения: X
Филмът е за пътуване назад във времето с едни 'портали', конструирани някъде в бъдещето. Някой в бъдещето решава, че населението на земята е твърде много и създава доколкото помня вид сглобяема бомба, която да се сглоби и избухне в бивше атомно градче в Русия и да разчисти част от хората на планетата. Главният герой (черният) от бъдещето се връща назад, за да вербува себе си и още шепа хора и да предотврати сглобяването и избухването на бомбата. При връщането обаче всичко се движи и случва наобратно - време, говор, действия, обясняваха нещо и за обърната термодинамика (буквално - замръзваш в пожар и се изпичаш в сибирски студ), а аз съм на Вие с физиката Simple Smile - и това е объркващият момент във филма. Междувременно се заформя някаква любовно-приятелска драма между черния и високата мацка, която се случва на фона на връщането във времето и той тръгва да я спасява от ужасния й съпруг. Ужасният съпруг пък е човекът, на когото тези от бъдещето са възложили да взриви бомбата.
Това е, което аз разбрах. Остатъкът е екшън и гонки с коли и камиони.

# 51
  • Вестерос
  • Мнения: 38 199

# 52
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875
Здравейте! Записвам се в темата с надеждата да черпя хубави идеи. Отдаван не съм гледала филм, който да ме изкефи мого. Беше ми полезна една съседна тема до преди време, но за мое съжаление вече е смесена със сериални препоръки, а някак ми е по-удобно да ги разграничавам.

# 53
  • София
  • Мнения: 9 880
Здравейте.
Има си добри филми и в Холивуд, проблемът е, че  у нас рядко ги купуват и още по-рядко ги пускат. Такива филми струват пари. Къде по-евтино е непрестанно да въртиш "Сам вкъщи" или някой екшън -фантастика по комикс, къде по трудно е да пускаш филми като "Шоколад", "Хатфийлд и Маккой" и пр. Още повече, че масовият вкус се опростачи, а всеки вече гони да продава големи бройки и не го интересува качество.
В момента повече качество има в сериалите (Борджиите,Тюдорите, и минисериалите (Елизабет) отколкото в блокбъстърите. Разбира се, това са обобщения на ангро има и качествени блокбъстъри, но пак казвам - България много рядко ги закупува, поради децифицит на пари.
За щастие има опции да си наемеш зала и да си пуснеш желания филм /дори през флашка/  на голям екран Simple Smile
 Така няма да чакаш някой фестивал или годишнина или нов филм на именит режисьор (както беше с Нолан преди месец, но бяха само няколко прожекции и ги изтървах) Новият му /Тенет/ изобщо не ме докосна, както предните.

# 54
# 55
  • Мнения: 9 122
Дали някъде го има качен последния с Робърт де Ниро и Морган Фрийман https://www.youtube.com/watch?v=R8yZuvC3Xk8

# 56
  • Мнения: 1 559
Наскоро гледах ''Птицеловът'' /2019г./ и ''Аду" /2020г./
Филми, които те карат да се замислиш за много неща...

# 57
  • Мнения: X
Американски ли са? За какво става въпрос ако не е спам.

# 58
  • Мнения: 1 559
Американски ли са? За какво става въпрос ако не е спам.
''Аду'', драма, Испания
Скрит текст:
В отчаян опит да стигнат до Европа и приклекнали пред пистата в Камерун, шестгодишно момче и по-голямата му сестра чакат да се промъкнат в трюма на самолет. Недалеч от тях екозащитник съзерцава ужасния образ на слон, мъртъв и без бивни. Той не само трябва да се бори срещу бракониерството, но и ще трябва да заживее отново с проблемите на дъщеря си, наскоро пристигнала от Испания. На хиляди километри на север, в Мелиля, група полицаи се готвят да се изправят срещу яростната тълпа от африканци, които са започнали нападение над телената ограда, разделяща Европейския съюз от Африка. Три истории, обединени от централна тема, в която никой от главните герои не знае, че съдбите им са осъдени да се пресичат и че животът им никога повече няма да бъде същият.
Филмът има 8 награди и 24 номинации в различни филмови фестивали.

''Птицеловът" - драма, военен, исторически, Норвегия, Великобритания, САЩ
Скрит текст:
След окупацията на Норвегия от германците, еврейското момиче Естер губи родителите си и е принудено да бяга в горите, за да не попадне в концентрационен лагер. По волята на съдбата тя попада в отдалечена ферма, където трябва да се преструва на момче, криейки самоличността си от нацисткия собственик. Когато планира бягството си в Швеция, тя е принудена да скрие самоличността си, което води до цяла поредица от избори и последствия.

# 59
  • Мнения: X
Много ти благодаря за отговора Flowers Hibiscus изглеждат наистина интересни.

Общи условия

Активация на акаунт