Фигурно пързаляне - 8

  • 77 775
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 27 175
Сега вече като попреминаха емоциите разглеждам протоколите, толкова изравнени оценки трудно могат да се видят. Но може би заслужено. И двете двойки са уникални всяка сама за себе си, просто златния медал е само един. След 4 г. в Пекин съм 100% сигурен, че французите ще вземат златото.
Уау, имаме си цели 3 десетки в компонентите, две за Габи и Гийом и една за Теса и Скот  Wink

# 121
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Diavolo, после ще прочета първия ти днешен пост  Blush.
Ухилена съм до уши като видях таблицата. Радвам се за трети оли златен медал на тази О все едно аз съм го спечелила . Мнооого доволна. Доволна че ми дадоха съдиите пиедестала , който исках предварително. Най се радвам разбира се за Теса-Скот и Мая-Алекс. Снощи видях краткия танц на Шибутани повторно след като първия път бях заета да  #Cussing out снимачите  Blush. Габи-Гийом и съдиите са отделна тема. Радвам се и че и днес  на пиедестала  имаме 2 дуета с 4 добри ss. Радвам се че все пак пиедестала е на 2 треньорски школи.
Но таблицата надолу не ме радва никак. С тез рекорди тез съдии и сие лично аз още сега бих ги изключила от О.  Peace с чиста съвест. Минаха ми предела. Това което вършат не и пародия вече. И колко жалко че те са м/у нас зрителите и танците/фигуристите. То само по вчерашния протокол да средата му мога ферман да напиша.
Днес вместо класиране и таблица пускам това за начало - http://www.isuresults.com/results/season1718/owg2018/SEG008OF.HTM
Крайното класиране се е получило "на магия"  а не по ......а отделните дуети да ме прощават въобще не са толкоз близо/далече един от друг ако се оценяваха по сегашната си система. Какъв безобразен фарс са съдиите, пълни профани, след като една система не научиха за вече второ деситилетие. Спирам  Peace

# 122
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Записи по ред на излизане - https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?69401-2018-Olym … ull=1#post1989874
Ако не излиза конкретен пост на линка за нерегистрирани в goldenskate, пост 158 на тази страница.
По класиране - http://fsnews.ru/index.html
Victory ceremony

Diavolo, прочетох първия ти днешен пост до Чок-Бейтс вкл. Знам че ти са любимци. Вчеря прочетох в цитатите , че Меди е с обострен проблем към момента на глезен. А тя и без това цял сезон  до тук "кара" лекувайки се. Кофти ситуация.Съчуствам за падането, после ще видя изпълненията,   дано да няма новоранени места.
Знаейки на каква песен им е волната се сетих пак за церемонията по откриването и пародийното изпълнение на Имаджин, ей направо  Rolling Eyes едва не си сложих тапи на ушите, а такава пееща нация са тез корейци. Да видим какво ще пеят на закриването , там без к-поп на сцена не вярвам да минем  Whistling.

 Joy Joy hahaha Joy баш на танците тигрите от ISU-президента. Смей да мърмориш! Нииищо няма да се промени, ни-що, ще стигнат худ. гимн.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 08:36 от Шошулчо

# 123
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Коментар по волния танц без оценки , съдии и пр., доколкото ми е възможно  Peace :
Скрит текст:
Начало с един от любимите ми този сезон волни танци. Добре го изпълниха Лорио- Льо Гак. Доволна съм и от трите им изпълнения на О и мерси на съдиите , че все пак ми дадоха възможност да видя този волен танц, след като видях оценяването вчера. Мисливечкова-Ксоли -уважавам и двамата че продължиха на състез. лед. Колкото не ми харесва краткия им танц толкоз ми харесват те във волния. Лукаш с Теста имаха програма в този жанр но някак си в тази е подобрен вариант той, Луси ясна   Simple Smile че ѝ пасва туй кабаре отвсякъде. Добре за себе си днес  Simple Smile. И днес както и в началото на сезона гледам тази волна на  Кавита-Йоти и се чудя защо всяка година гледам Ромеовци-Жулиети на килограм и само Зуева за толкоз дълго време постави тези герои/роман. Още повече, че музиката от конкретния филм е съвсем удачна за фигурното. Пак добре че Зуева се сети. Днес добро изпълнение, браво от мен. Интересно дали ще продължат след този сезон.  Ех , този аранжимент и изпълнение как ечи и в тази зала, не то не ечи, пълна какафония  Mr. Green. Публиката не чух но аз си припявах, особено на припева. От един пуст танц до декември  Ким-Гамелин  и сие се постараха до днес с него. Готин оли-момент за домакините, трябва да са доволни. Днес и вчера от мен по-ниски оценки щяха да получат Ким-Гамелин. Агафонова-Учар доволни от себе си и аз в такъв случай от тях, колкото могат в момента толкова. Камерленго към Алиса "молодец" към Учар "good" , а къде е Кръйлова ?!  Simple Smile

Шарлен- Марко - гооолямо браво днес. И след такова качество ми трябва пауза за да приглътна съдиите. Хронично при този дует. Те са доволни но аз не , като гледам таблицата. Чакам ги на СП и се чудя ще ги видим ли следващия сезон. Дано.Калишек-Сподириев- харесвам този танц, а те се стараха днес, браво.Мурамото-Рийд- прилично за себе си. Загорски-Гурейро и днес и вчера все пак могат малко повече, не са на макс на това състезание.
Сара-Кирил- голямо браво и днес. Моята подредба до тук е : първи Шарлен-Марко , втори Сара-Кирил. Видях че и в таблицата е така, но явно до тази група ще ми са такива съвпадения.
Предложение към продуцент на гала- Сара-Кирил и Алина  в Дон Кихот съвместно на леда  Stop.

Пайпър-Пол- волния танц вече готов за разлика от първия му път, нов тоалет, успяха да ме пренесат в дадената атмосфера, цъфна ми  Simple Smile. Голямо браво и днес и вчера. И сериозно ги питам "къде бяха тези Пайпър-Пол в началото на сезона след първия им старт до този ?" Еххх така да им беше почнал сезона ..... Чакам ги на световното. Доволна напълно. Кумс-Бъклънд - прилично за себе си днес. Да се сърдят на Селби , че ме предизвиква така но по моето огледало те бяха прилични на леда при Платов с неговите постановки,  от тогава имаше за жалост и при двамата сериозен медицински тайм-аут, добре е че се върнаха и всичко останало. Но след смяната на треньора доста малко дръпанаха в техниката а очаквах все пак повече. Една поддръжка пролет/изпълнение на ниво не прави.   Уивър-Поже- прилично по днешните им възможности. Ама какъв цял роман са и те, какви ли не изпълнения от тях през годините. Този сезон ги гледам спокойо и се радвам че просто са още на леда.  Чок-Бейтс- преди и след падането нещата бяха съвсем прилични като за тях, браво как се събраха след този фал до края. Ой, винаги настръхвам при такива ситуации в танците- когато са в пъддръжка или скачени на скорост. Съчувствам им. Насъбра им се бая на Меди-Евън в последно време, имат нужда от почивка и презареждане. Да видим какво ще решат след този сезон. Катя-Дима - днес много добро изпълнение на тази толкова харесвана волна колкото не харесвам кратката им. Браво и на тях.


Анна-Лука- вълнително с вчерашната рожденичка Анна и Лука днес, дали ще им стигнат силите до края. Трудно, трудно им се отдава волната този сезон, пак по -добре днес отколкото на ЕП. Имат време да се съберат за последно на световното. Здраве и ги чакам там.
Мая-Алекс - браво днес, радвам се как се събраха за волната след колебанията по средата на сезона, изживяха си своя катарзис направо и днес така на позната висота. Много съм доволна от крайния резултат. Знаех че първите 2 места са абонирани без въпрос от съдиите но за третото стисках палци на Шибутани. Причини бол.
Габи-Гийом- браво, днес не трепнаха. Гледайки Гийом се сетих за нещо което пропуснах да изкоментирам вчера. Цял сезон се "вееше" по потник и баш на О с нещо ... хм, което не ми хареса въобще, най-важното е че  потника с таз кратка и ресни по ми се връзваше, да видя на СП как ще решат. То добре,  че поне Теса вчера се върна към правилния тоалет, след туй отборно  ooooh!. Казах го и напред в сезона. Постановката е бижу, шедьовър. Изпълнението в повечето случаи мнооого добро. Но това не прикрива недостатъчността за мен на постановката като техническа трудност, а кой какво умее на леда никой пък не може да скрие  Peace, дори чудесната им скорост. Получи се в един момент дисонанс м/у оценките в танците и показанатото . Това изцяло дело на съдиите. Но потърпевш колкото и да се стараем ние зрителите става дадения фигурист/дует. За жалост. Вместо да оставят фигуриста да израсне естествено и поетапно/реално. Та такова нещо при мен се случи с Габи-Гийом в сезона преди да се върнат Теса -Скот. Миналия сезон съдиите продължиха с цирка първо за сметка на Теса-Скот а на края му , на СП си подготвиха килима за този сезон . И т.н. Ето пак се стига до разговор придемно за съдии  Tired.  Най-любопитни ще са ми следващите 2 сезона Габи-Гийом - съдиите. Привет от мен на Дидие, нека се радва човека  Wink. Още утре пак  да напише новия вариант сега ,  че олимпийските шампиони 2022 са Габи-Гийом и да ме държи в кондиция здраве и живот следвашия оли-цикъл  Laughing Mr. Green Wink. Няма да е скучно  Popcorn, никак. Само да сме здрави.
Меди-Зак с най -лошия жребии. Който ги е видял след Габи-Гийом и преди Теса -Скот без да се разсее е герой. Аз си направих пауза  Peace. Днес каквото такова. При днешната конкуренция 4-о място не е никак зле на О. Този сезон направиха голям скок. Не знам какво ще решат нататък но дано продължат и то от това ниво нагоре. Могат. И лекуване на нервите  Simple Smile Wink като хората, ама то и с опит като днешния става.
Теса-Скот - просто ги гледам и се радвам. Доволна съм че върнаха поддръжката във вида в който искам, въобще излишно бе да се мени. Гледам ги и съм благодарна за 4-та допълнителни танца , които гледах от тях този цикъл на състезателния лед.
На Мари-Франс и сие и вчера и днес не им беше лесно с жребия -трите им дуета анблок.
Съгласна съм с първите 4 дуета на волната.
Крайното класиране
Ще допълвам в този пост, докато се натуткам днес с гледането.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 15:00 от Шошулчо

# 124
  • София
  • Мнения: 179
Две цели имах на Олимпиадата - медал за Хави и титла за Теса/Скот и двата пъти станах за да гледам пряко.
Щастлива съм за Теса и Скот, няма да ги видим в Милано, но Скот казал, че думата с R ще я обмислят. Жалко за Габи, но не съм съгласна със съдиите за туизлите им от кратката, много видима грешка. Разкошни на волен - супер много се издразних на БГ медиите, особено на БТВ, снощи водещата чак се захласна от смях, докато ни приканяше да влезем в сайта да видим снимки, не им го спестих като статия.
Друг интересен момент забелязах - Русия за първи път без медал при танците. 
 

# 125
  • Мнения: 4 460
Аз бях за Габи и Гийом, но смятам, че класирането е справедливо спрямо показаното в състезанието.

# 126
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Ама че инфантилизъм. В днешно време такъв % голота да прави впечатление на някой- въобще не вярвам а и не е и  здравословно Peace. Медии  Tired

А аз се  Embarassed. И трите златни олимпийски медалисти до тук преди О вече не вярвах,  че може да им се получи. И толкова съм  yes yes yes че им се получи. Всички изключително целеустремени и вярващи в себе си. Голям житейски урок.

Теса -Скот моменти : https://vimeo.com/256532480
https://vimeo.com/256533637

https://drive.google.com/file/d/1AO3hNhv79bmRxF-zxUJsI7m-Tob0Pli_/view танци с наш Макс

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 15:22 от Шошулчо

# 127
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Безкрайно щастлива за Теса и Скот И за Алекс и Мая!
Не съм голям фен на Габи и Гийом, но на хубавото лошо не мога да кажа и трябва да се отблежи изключителното самообладание и достойнство с което излязоха от конфузното положение! Малко биха се справили с това!

# 128
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Agent Provocateur cheers, виждам че сме на една вълна.

И така остаха дамите. Кратките дами
Техпанела вече го видяхме на отборното. Моля съдиите да се вземат в ръце, да зададат тон за песен и да го спазват от до в 5-те групи утре, т.е. ако ще отбелязват грешно ребро да е при всички, ако ще отбелязват грешна ротация да е при всички, ако ще "мигат" да мигат за всички. След танците нямам нерви вече са съдии  Naughty Stop. Стисвам палци на дамите да се получат стабилни изпълнения утре и да стане празник.

Цитатите от танците : 1  2   3

# 129
  • София
  • Мнения: 27 175
Въпросът утре е с колко ще изостане Загитова преди волната? Wink Мнения?
С огледа на случващото се на олимпиадата, големите фигури/имена да взимат своето, то Медведева ми се чини фаворит. Simple Smile

относно танците
гледах още два пъти изпълненията на Теса/Скот и Габи/Гийом.
Приемам поражението за моите хора, няма да споря. Приемам, че сами са си виновни и махам небрежно с ръка на това +4 за личен рекорд във волната...
Това с политиката и лобитата в този спорт е едно на ръка и не му е мястото тук и сега да го нищим, важното е на леда какво става, а там на леда моите хора допуснаха две груби грешки за двата дена, а Теса и Скот нито една.
Т.е. заслужен златен медал. bowuu
Двете двойки като цяло са изравнени с минимални разлики в полза на едната или другата, така че трябва да гледаме кой изигра две чисти програми и кой не.

А пък след 4 г. живот и здраве ще празнувам и аз, защото не виждам кой ще отнеме златото на Габи и Гийом в Пекин. Даже вече мисля, че има съдийска директива за резервирането на този медал. Абе знаете как става, доста навътре сте в нещата.  Wink

хайде с мир Simple Smile

# 130
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
...
А пък след 4 г. живот и здраве ще празнувам и аз, защото не виждам кой ще отнеме златото на Габи и Гийом в Пекин. Даже вече мисля, че има съдийска директива за резервирането на този медал. Абе знаете как става, доста навътре сте в нещата.  Wink
...
Много позитивна, светла и философскa позиция по въпроса, Diavolo, която ме усмихна широко! Grinning
Ще са си го заслужили, не се съмнявам! Да им върви по вода и без травми!
Agent Provocateur cheers, виждам че сме на една вълна.
И още веднъж за тяхно здраве!  cheers

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 605
Да,да,да!!! Запазих мълчание до победата на Теса и Скот, много емоционални два дена - кратка и волна.
Така, за кратката - през сезона програмата на Теса и Скот беше високо ценена, първото място не ме изненада, но сърцето ми бе свито, тъй като волната им за мен бе жестоко подценена от съдиите цял сезон. Много добър избор на музика за кратката на Теса и Скот, истинска страст и прекрасна интерпретация на музиката. За Габи/Гийом - хубав танц, не толкова подходящ за тяхната нежност, но добър, за съжаление проблеми с изпълнението и костюма. Второто се случва и не считам, че е най-важното от вечерта. И в първия ден бълвах огън и жупел срещу постното предаване на Евроспорт, както и вие си спомних с умиление как слушах сладурите от British Eurosport и гледахме всички групи, а сега - постни предавания, други спортове, които не са чак толкова популярни се толерират, при наличие на две платформи, които са Евроспорт 2 и Евроспорт.
Днес сутринта слава богу дадоха цееееели 10 изпълнения или по-скоро 9 и половина. Спектакълът бе на ниво, малко са двойките които не успяха да се справят. Уникални Жилес/ Поарие, много недооценена двойка, може би поради наличието на силни двойки, а може би липса на подкрепа от федерацията им.Винаги различни, винаги в роля, миналогодишното танго бе магия, а този сезон - Джеймс Бонд, който е отново различен и какъв костюм. Надявам се да ги видим на предни позиции и да се състезават още години. Страхотни Уйвър/ Поже, отново много емоция и добро изпълнение, и тук се надявам да има по-добри оценки в бъдеще, една двойка която заслужава. Италианците, руснаците - невероятни, малко ми е мъчно за Хъбъл/Донахю, тъй като тяхната програма е много интересна, същото важи и за Чок/Бейтс. Шибутани не желая да ги коментирам, не ги харесвам, липсва ми магията и интересните програми. Пример за двойка поддържана от съдиите. И така битката за златото, уникални две програми, но Теса и Скот заслужиха своето злато. Страст, музика, история, драма, всичко бе  на място. Поплаках си, признавам. Французите бяха също прекрасни и бъдещето е пред тях, но сега бе времето на Теса и Скот.
Шошулчо, да ти кажа направих експеримент - гледах БНТ и Евроспорт волната на танците, добре че беше Найден, за да не заклеймя изцяло тази телевизия. Коментаторката, съдийка, известна при това не бе удачен избор, сух коментар, неловко мълчание при крайния резултат след като обявиха Теса/Скот за бавнички, туизълите не допаднаха и т.н. Много критики, без да се стремят все пак да коментират за хората, а не все едно сме на състезание, студено и безлично. Само Гийом/Габи бяха похвалени, доста критики за другите двойки. За сметка на това БНТ бяха по-позитивни, не отегчаваха и позволяваха да се види изпълнението. Добре че Найден бе там, за да компенсира нещата.
Равносметката е ясна, Мари Франс Дюброй и Патрис Лаузон, както 2010 Шпилбанд и Зуева, определят законите в танците. Надявам се да продължат, защото ми допадат и имат добри идеи. Мисля си, че въпреки че не взеха златото 2006 и 2007, Мари Франс и Патрис постигнаха много на другото поприще, което им приляга.
Сигурно ви станах досадна, но емоцията ме държи и не мога да се спра.

# 132
  • Мнения: 16
Простете емоционалната ми тирада, но имам трима най-любими фигуристи и Теса и Скот са двама от тях. Не
вярвах,че ще се случи това чудо. Цял сезон всичко сочеше в полза на французите и така си беше. Изначално се бях настроила за среброто и акоТеса и Скот бяха стъпили дори леко накриво щяха да ги съсекат, сигурна съм.И затова шапка им свалям, че не се отказаха до последния миг да се борят, знаейки, че нищо не е в тяхна полза и отстояваха себе си. Даже и с това, че сами избраха програмата, на която да се пързалят, противно на всичко, което се смяташе за правилно.  За съдиите две мнение няма - безобразни са. Просто днес всички звезди на небето се подредиха, както трябва, за да се случи справедливостта. Защото резултатът е справедлив. Французите сгрешиха, канадците не. Аз харесвам волната програма на Габи и Гийом, но не харесвам това, че играят само този стил, нямат смелостта да бъдат други. Не си представям по този начин, как ще издържат още един олимпийски цикъл с трите американски двойки, който ще им дишат във врата. Французите са талантливи млади хора, канадците обаче са велики. Не знам, каква трябва да е тази огромна любов към това, което правиш, за да преминеш всичко, което те преминаха, травмите, операциите, тежката петгодишна битка с американците, огромното разочарование в Сочи, когато пак знаеха, че каквото и да сторят всичко е решено.
 О, и който е измислил тези изнесени церемонии по награждаванията, може да се гръмне. Няма такова малоумие, това си е съсипване на най-великия миг на състезателите. Медалите трябва да се давата  в залата, тогава, когато емоциите са най-силни.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 19:36 от irenap

# 133
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Diavolo  friendship мир. Само здраве и запазване на мотивацията им трябва.
На въпроса ти за дамите. Аз като предпочитам тихо да стискам палци и да се надявам предварително. След старта да се радвам. А дано и четвъртия златен медал е по мое жаление.

alice_ in_ wonderland1 и аз съм гооолям фен на Пайпър-Пол. Ти видя ли първата им волна този сезон? Преди да я заменят със сегашната Бонд.  Еййй много ми харесаха в нея  но после не знам защо като дойде гран-при сериата нещо не се получиха нещата с нея. Днешния тоалет на Пайпър много ми хареса. Първия път като я видях тази нова волна бе още неготова и май в черно, вече се обърквам от толкова много стартове, но беше тъмен цвят. Днес танца вече готов и съвсем друг облик с този цвят. Мда. И аз мнооого обичам миналогодишното им танго. Даже почнах да се надявам като взеха нещо да се мръщят на първата си волна , спазвайки тренда на сезона  Mr. Green, да върнат да речем тангото или хичкока или .... Blush. Но след днес съм в мир и с Бонд. Чакам си го на световното  Naughty.
Ама на Боричев са му натресли гост ?  Crazy и се сещам коя е тази дама като чета какви ги е приказвала. Joy удариха дъното наистина вече. А един Боричев си имахме. Мнооого жалко. И това на О когато все пак и случаен зрител попада на фигурно. И после що няма база зрители . А де.  То той няма кога да говори заради реклами и орязано предаване а му сложили и излишна притурка.  Rolling Eyes пародия. Поне да бе Спиридонов  Laughing , в началото на този сезон едно гран-при гледах отчасти по Евроспорт от мързел. Та нацелих баш когато Боричев е бил зает и Спиридонов сам в ефир. То се отказах да гледам ами час по час се  Laughing, човека застинал преди 20-30 години на фигурно от времето и аз не знам на кой, ясно че и в старата система.... то бяха бисери то беше чудо.  Mr. Green
Аааа досадни тук няма.  Naughty
И друг път съм писала , че Мари Франс Дюброй и Патрис Лаузон винаги са ми били симпатични по времето на Албена-Макс. То колко ли пък съм ги и виждала като това е преди ерата на домашния нет и картина от състезания както сега   Whistling. След това много се зарадвах като се появиха до бортика на м/ународния лед покрай испанския и датския дует и ....т.н. до днес.
irenap,  alice_ in_ wonderland1 ,... черпим се  cheers
irenap, ако знаеш как и на мен не ми харесват тези церемонии нейде на открито и не както си сме свикнали в залата след старта като хората с всички любими салтанати така да се каже. Аз даже още не съм гледала медалите на танците  Whistling

 Embarassed олеле разсеях се а отворих за
Альона Савченко
И за да не се натрупват новини - дуета Абачкина - Thauron се е разпаднал. Абачкина си търси нов партньор. Критикувах ги аз не малко този им първи опит при сеньорите а те .......  Thinking

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 20:02 от Шошулчо

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 605
Шошулчо, гледах я волната на Пайпър и Пол, беше хубава, но сегашния Бонд май е по-излъскан и ми харесва, може би са търсили тяхната програма. Прекрасна е роклята на Пайпър, прекалено черно беше с предния вариант, а сега  е много подходящо. А тангото и Хичкок .... Ох, мога да ги гледам доста често, както и олимпийските програми на Теса и Скот 2010 Grinning
Вече празнувам медалите, гледам отново и отново и чакам дамите. Май съм за Загитова, колкото и странно да е, много ми харесва, когато някой пробва различен подход, чакам Каролина, за да ни покаже своето красиво пързаляне, Далеман да демонстрира енергия и страст, а Медведева да покаже на какво е способна. Хубаво е да има конкуренция, плаши ме наличието на един фаворит и огромни разлики между него и останалите. Сега вече имаме конкуренция, не знам как ще се наредят картите, но ще е интересно! Може би Загитова, но както отбелязахте тази Олимпиада печелят не фаворитите, а ако мога да кажа така - онези които изчакаха за първи път или отново своя час и го извоюваха с много труд.

Общи условия

Активация на акаунт