Фигурно пързаляне - 8

  • 77 770
  • 736
  •   1
Отговори
# 315
  • MJF
  • Мнения: 8 589
То точно Джаки Уонг липсваше в София . Та да напише и каже вся и всьо и то на всеуслошание  и всеобщочетене. Съвсем сериозно го пиша , че тогава точно се сетих за него и  съжалих че го няма.

И това ме подстети за друго нещо. Аз нали има няма но поне един път в сезон хваля Боричев. Е да де ама нещо на това СП "стигнах" не по желание до родния ефир и ... доста ме  Thinking newsm78 Thinking. Нали гледам без коментатор но на волните дами преди да излезе Нагасу на леда картината ми изчезна и ми пуснаха набързо , щеше да почва Нагасу, евроспорт голд- руския- там двама които са с логорея и аз се оказах "хваната на тясно" и бързо пуснах родния ефир. Пускам аз и .... пълен туш. То Боричев с компания  Rolling Eyes. ,  след Нагасу веднага на ред бе Уакаба, а вече след нея имаше почивка и щях да търся алтернатива. Та така гледам и слушам Нагасу и Уакаба с  Боричев и сие. Толкоз и такива неща чух и каза,  че направо му потъна дооооста реномето пред мен като коментатор. "И сието" дори няма да изкоментирам  Peace. Виж го ти, а аз защото го слушам вече от дъжд на вятър и то за помалко и ....в неведение един вид. Взимам си бележка. А за капак ми и разказаха,  че предишния ден хвалел организацията на ЮСП в ефир- пълен  hahaha Rolling Eyes Close. На кой въобще ги разправят тези лъжи, като дори шепата случайни зрители - българи в зала Армеец на ЮСП са усетили , видяли, чули разни пропуски със собствените си сетива. То не е ни да си сляп, ни да си глух, ни да си недооблечен. Да не продължа пък от там нататък. Искам да кажат Боричев / Абрашева съответно в ефир да речем колко билети е продала зала Армеец на българи по време на ЮСП- не приятелчетата и съучениците , родителите и сие на българските състезатели а на такива случайни като мен  Stop. . 2014 по -добре се виждаше , защото тогава бе рязко разграничено кой къде седи-  случайните зрители и къде останалите. Сега всички навсякъде седяхме. Аз по едно време и до Лакерник  Whistling.

Търпеливо ще изчакаме за интервюто с Теодора Маркова - Симон Даце. Аз да си кажа за какво ги хваля на това състезание. Предишния им старт бе ЕП. Малко свити /срамежливи един вид в презентация, малко в повече видно притеснението от този първи им голям старт , че и общо старт едва ли не . И то очаквано при Теди повече отколкото при Даце.  И предишните  ми 2 изречения , да подчертая че не са  критика  Stop Naughty, това и умишлено не го писах като впечатление на ЕП. Та на краткия танц на СП, на втория им голям старт и след ЕП Теди-Симон получават похвала от мен именно най-вече в тово направление- вече по -освободени и с повече увереност този път, браво. Дано всичко при тях е добре в м/усезона и ги видим на повече стартове занапред. Ето на , чинно ще си изчакам интевюто  Blush.

Публиката на мен от екрана също ми допадна и нямам забележки. На 2 пъти силно ми допадна и DJ, така да го наречем, в залата. Когато след волната на Бо докато се очакваха оценките пусна там каквото пусна в унисон с това което държеше Бо.  В тоз момент реакцията на ставащото от Бо и тази проява на въпосния dj крепяха ситуацията честно казано за мен пред екрана. Втория път бе на волните танци  , след доброто изпълнение на волната  си от    Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC аз бях в настроение "на 6" тананикайки си  Laughing та dj влезе и подходящо продължи дадената тоналност  Grinning и Marie-Jade-Romain "добре" дори излязоха от леда  Laughing.

Паскал Дени  ми харесва как работи с канадските синхронистки. Той им е хореограф със сигурност на тези отбори , които гледах миналата година и тази , сега да не търся имената на отборите и без това следващия месец пак ще ги видя на световното. Значи него прихващаме "на радара" за нашия дует тогава  Simple Smile.

 Blush а мен Сатоко ме изненада че не е с по-добър английски. Понеже съм я чувала с такъв. Но явно бе че е много развалнувана , бе и доста късно вече , поне за мен  Simple Smile. И нейната не бе хич лесна този сезон но ето да дам пример за уважение от федерация към контузен съществено първи номер, който преди това 2 сезона в този цикъл плътно  и пълно е отиграл за федерацията и на свой гръб носил японското дамско пързаляне. Да,  не е напълно идентична ситуацията , не е 1/1 но аналогия има не малко с Медведева и какво направи дадената федерация. ......Но за това ще си споделя мислите като стигна да пиша за дамите.

 Party yes yes е ама колко готино се получи това състезание с толкова и като количество и като разнообразие и брой включили се коментатори тук. Аз всичко чета внимателно и винаги дакото чета мнение има какво да пиша "насреща" и го правя когато ми е време/технически възможно. И няма да пропусна и този път. Но ще е малко напред-назад-напред -назад  Simple Smile.

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 14:15 от Шошулчо

# 316
  • София
  • Мнения: 179
Малко май прекалявам с чаршафите
Ден 2
Разбира се, като съм за 1/3 от състезанието бях в залата още в 9:30 да не изпусна нещо.
Специално за Шоши Карильо беше алодиран много бурно от мен и от публиката. Джулън от Малайзия рано рано вдигна публиката. Много ми е мъчно за Дани Самохин, от инцидента с кънките на миналото Европейско нищо не му се получава, а аз очаквах той да еедна от звездите на Европа,защото има всичко необходимо. Макс Аарън ми хареса, бори се. Дмитри Алиев ми харесва най-много от руския отбор, но нямаше ден. С Михал Брезина вече бях готова да рева. Много е обичан в Европа, така беше и с Томаш. Така и не знам кой се отказва, кой, не, но Михал, Биченко, Миша като целуваха леда ми късаха сърцето. Биченко за малко да стане като Рицо на юниорското, но не успя да вземе медал, за който щях да се радвам. Резулатите на Жу и Боян само показват какво се случва, като скоковете не вървят. За Боян беше ужасно да го гледаш как се трепе, такова чудо не съм виждала. (после ще опитам да постна текст по повод промените, които предстоя ако го намеря). Шома много се бори, падна 3 пъти, но накрая се спаси с комбинациите.

На пресконференицията Нейтън Чен ме очарова. Питаха го как ще коментира това, че печели с 50 точки разлика почти и той много добре каза, че Шома е контузен цяла седмица и това му е пречило да е на топ ниво. Хубави думи и за треньора си каза. Как можах да забравя? Арутюнян, не знам колко сте го гледали и дали някой го е качил в youtube, аз успях в туитър, първата половина от изпълнението крачеше нервно почти с гръб към пързалката, после вече като разбра, че всичко е по план окуражаваше Нейтън.

И в този ред на мисли Мари-Франс изпълни почти всички програми зад мантинелата. Ирина Жук също много се вълнуваше, Морозов е ясен. Жалко,че Скотнички винаги се крие напоследък.

За танците писахте всичко много добре.Първите 10 двойки бяха страхотни, и аз бих сложила Пайпър и Пол по-напред. Степанова и Букин също – за тях ме е яд много, че в Русия ги държаха мног време, 3-а, 2-а двойка, а като юноши побеждаваха Габи и Гийом. Аз ги харесвам много как се пързлаят и понякога не си обяснявам оценките им. Руснаците сами са си виновни, стгнаха до там една от топ двойките им да не е съвсем руска. Интересно е с идеята да върнат Крилова дали ще променят нещо. Анна и Лука си дадоха сърцето, за мен е жалко, че не взеха медал, те плакаха, аз плаках, половината публика плака. Колежката до мен беше италианка и като видя 3 на волна се разтрепера, но аз само я хванах, защото знаех, че ще са 4-и в крайното класиране. На Мади и Зак им стигнах палци да не се провалят сами пак. За Габи и Гийом ще кажа само, че са униклани на живо, едно нереално пързаляне, при музиката и публиката пак се чува как кънките им режат леда.

Като цяло от Световното ми липсваха Теса и Скот и Юзуру, за които си мечтаех да видя на живо. Е нямах този късмет. Всички казаха, че са уморени след сезона. А пресконференцията след танците беше велика, със закачките. Там не се включих, защото осъзнах, че това е краят и ми стана едно такова тъжно и ревливо.

# 317
  • София
  • Мнения: 179
Ако някой се сети за нещо друго като конкретно впечатление, може да пита

# 318
  • MJF
  • Мнения: 8 589
 Blush  Embarassed продължавам за волните мъже . След Бржина в тази група на леда следваха Танака и Рицо. И двамата колкото и каквото имаха като останали сили показаха. Рицо  и с премиера на опит за четворен тулуп на състезание на правилното място и време така да се каже  Simple Smile. Да видим как ще се развие този сюжет занапред. Аз не съм оптимист за Рицо-четворен-волна на висота,  та така да поживеем да видим, само дано не се претрепе.
Предпоследната група я гледах още не знаейки какво ме чака в последната. Зарадвах се на изпълнението на Майоров - за себе си добре а и най-вече на фона на всички подробности с шведската федерация. Силно ме съмнява,  че ще го видя поне още 1 сезон на състезателния лед. Самобитен пореден шведски фигурист имахме на м/ународния лед след Kristoffer Berntsson, Adrian Schultheiss,  но след него вярно че има Майоров младши и виждам "дупка". След Майоров на леда дебютанта  Казуки Томоно. За него ще напиша малко повече впечатления , тъй като го гледам в развитие сравнително плътно от 2015-2016. Та тогава на ЮГП- кръг го видях този тогава дребосък за първи път и го прихванах "на радара"- имаше 2 интересни програми, много добър на леда извън скоковете и много се чудех защо тоз юноша има един старт само, то за това и го запомних. На следващия сезон малко бях разочарована от програмите му, усложняваше се технически, въобще растежа на височина бе почнал, като цяло преходен сезон. И сега го гледам и се радвам колко успешно му върви и се справя с преходния период. Много силен старт направи Томоно и както се казва в правилното време и на правилното място. Да е здрав. Аз понеже чак сега мога да разгледам спокойно  класирането и виждам цяло 5-о място за Томоно и цяло 3-о място на волната , честито да му е и  то си му остава като факт. Виждам че в топ 10 на това световно имаме 2-ма дебютанти -Томоно и Алиев. Паул Фенц направи волна над моето очакване. Напълно съм доволна от него. Съвсем реално получи своето цялостно PB. Да видим кой въобще ще видим догодина от немска страна при мъжете. Денис Василевс зарадва и себе си и треньора и мен. И заслужено цялостно PB. Eто така,  да дерзае и да не се обезкуражава.
Следващ на леда другия ни Миша. Джи. И тук аплаузи от мен на крака. Забелязах че и залата бе притихнала по време на изпълнението. Въобще двамата Мишовци, Бъйченко, Макс, Майоров и сигурно забравям някой а и за други се съмнявам , ги гледах като за последно. Гледах, мълчах и плясках след това на крака. Алексей Бъйченко боец до самия край. И той своеобразен изпълнител, тези от които когато са във форма винаги харесвам в състезание.
И така дойде ред на последната група и моето желание да видя Кийгън-Чаплин на висота. Е не се получи за жалост и точно измърморих "нищо , така или иначе това нещо се случи цели 2 пъти този сезон , така че ми остават онези изпълнения". Шома признавам че не го гледах хич внимателно, разконцентрирах се на него. Само гледах да не вземе да се потроши не дай си боже пред очите ми  и дотолко. Само ми се искаше колкото се може по бързо да свърши неговото волно изпитание. Бо полугледан от мен както споделих назад. То какво да коментирам.  И при Шома и при него това им състезание ще го забравя и просто ще ми остане като факт , че минаха дори и през такова. Този сезон и двамата ми се показаха не един път на висота и разбира се че последното нещо което имам предвид е , че са ми показали ен на броя си четворни на висота. На двамата здраве и пак здраве и да работят над него в м/усезона. Коляда "изпълнение по сценарий", де да бяха променили той и сие нещата като на кратката. Винсент го "минах" като Шома , почти не го гледах. То какво да гледам?! И нейсе с облекчение че остана само още един и ще свърши тази група и това състезание дойде ред на Нейтън на който не е истина колко допълнително палци стиснах по ред причини, ама наистина много причини. И славо богу че поне той устиска финално. Свалям му шапка за много неща именно на този старт. Радвам се изключително много за неговия златен медал. Напълно заслужен също по ред причини. Въобще има много условности и аспекти покрай Нейтън заради които съвсем искренносе радвам  и едва ли не като че ли аз съм спечелила тоз златен медал. Ако се впусна да се обяснявам ще стане ферман, повече отколкото и без това е сегашния  Embarassed. Ясно че най- малко имам предвид четворните , броя им и т.н. сами по себе си.


Сега за почивка чета предишния пост на Venyan  Simple Smile
Аз не съм още гледала запис на Рафаел. Но задължително ще стигна до такъв. То в радостта ми за Нейтън и той участва, Рафаел заслужава. Видях че пак е дал интервю на Вайцеховская. Но като изключа пресконференциите на СП въобще до медии още не съм стигнала - само вчера проверих къде , какво и набелязах което ще чета и кое не и то тепърва, когато стигна и до тоз момент  Whistling Simple Smile.

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 16:26 от Шошулчо

# 319
  • MJF
  • Мнения: 8 589
Venyan , на мен ми е интересно всичко каквото си "чула в коридорите" за тез промени. "Искаме промени" е дружния ни плакат.  Mr. Green
А да,  да не забравя докато съм на Нейтън . Цял сезон като стигнех до волната на Нейтън си промърморвах "мда, трябва да видя този филм" . Та така то варианти за подсещане вече не останаха, стига да не реши да запази волната  Laughing. Та смятам докато не си забравя да пробвам Mao's Last Dancer

# 320
  • София
  • Мнения: 179
Шоши, в коридорите нищо не съм чула, нямаше време и за това, а и състезателите на такива въпроси отказват да отговарят.
Докато пътувах днес четох статия, но не засега не я откривам

# 321
  • MJF
  • Мнения: 8 589
Venyan , ако и като я намериш я сподели. Промените зоват направо  Laughing
Значи така на Донован. Аааа голям старт за него. А как ни радваше и на ЮСП.  Grinning
Донован, Джеймс Мин, Томоно, Ковальов мисля че ги "прихванах на радара" в един и същ сезон при юньорите. И гледай ги моля ти се , вече двама от тях какви ги вършат "при батковците".  Laughing. Не им е лесно и на младежите. Кой е казал,  че само момичетата минават през пубертета.  Whistling и на тях меко казано не им е лесно.

Честно казано ако бях съдия окото ми нямаше да мигне и изпълнения от предпоследната че и от по-предни групи , така щях да оценя,  че в крайното класиране съответните състезатели щяха да са по-напред от котолто са . За сметка знаем на кои.  Thinking Whistling

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 16:57 от Шошулчо

# 322
  • София
  • Мнения: 27 175
Аз подочух, че тези промени може да обърнат с главата надолу цялото оценяване?
И всички досегашните рекорди за които толкова много гледаме и коментираме (без Шоши Wink ) ще отидат в небитието?!  Confused Е, аз не искам точно това. Това което искам е така да се направят нещата, че четворните скокове да не дават такава огромна разлика и да не тежат толкова много в крайното класиране. Извинявайте, но не може да взимаш 19 точки от един елемент, а да не можеш да скачаш троен аксел и пр. Не знам какво ще сътворят, уфф.  Embarassed

# 323
  • MJF
  • Мнения: 8 589
 Mr. Green аз съм като състезателите. За рекордите научавам от пресата . Ако не е тя, няма и да разбера  Embarassed  Laughing

Аз искам строго да се дефинира какво ще отчитаме от скока за оценката и какво не. Ама много ясно. Да се обсъди , реши, да се каже на всички , че и на нас зрителите и така да продължим. Така ще е доста по-добре за всички.
Нужен е друг баланс м/у стойността на скока като вид и стойността на скока като изпълнение. Спешно.

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 17:17 от Шошулчо

# 324
  • София
  • Мнения: 179
Това което искам е така да се направят нещата, че четворните скокове да не дават такава огромна разлика и да не тежат толкова много в крайното класиране. Извинявайте, но не може да взимаш 19 точки от един елемент, а да не можеш да скачаш троен аксел и пр. Не знам какво ще сътворят, уфф.  Embarassed

В този ред на мисли пропуснахме да поздравим Нейтън, че изпълни два тройни аксела в турнира с положително оценяване. Според Рафаел тренира 4А.
Но съм много съгласна с мнението по-горе. И освен това искам да вдигнат възрастта за стартове особено при девойките, защото за мен те се експлоатират.

# 325
  • MJF
  • Мнения: 8 589
Ооо да  Laughing. И аз предварително мислех  за Нейтън да не забравя да го похваля  и за изпълнението на "ахилесовата му пета"- 3А ама забравих. Мда, даже в самото изпълнение измрънках на съдиите и повече goe да дадат тоз път на фона на "гледката от половин час".
За девойките също съм 101% "за". Даже ще търся в м/усезона инфо за това кога , защо и как са я намалили таз възрастова граница.

Мен Рафаел ме кефи че е от тази школа треньори които тренират подопечните си за всевъзможни варианти на състезание според зависи ситуацията , да имат алтернативни планове при грешки или друг форсмажор по време на самото състезание . Хем това го упражнява , прави , прилага въпреки системата  и територията на която сега тренира и въпреки лютите критики към него за това. Много малко останаха треньорите които следят хода на състезанието меко казано от близо и са с възможност пълноценно да заменят в ход скоковия набор.  На мен пък така ми харесва, въобще не съм против. Отделен въпрос е че при тази техническа трудност която имаме към момента това изглежда меко казано вече нереално. Ама то и за това Нейтън е един вид такъв , "нереален".
Орсър да речем не набляга много на това, под предлог състезателя да не свиква с резервен план пре грешка ами да се концентрира и да не прави грешка.

# 326
  • София
  • Мнения: 179
Рафаэл Арутюнян: кажется, Чен понял, что тренеру нужно доверять
Ето го, винаги е интересно да чете човек интервю с него. А да говори с него още повече

# 327
  • София
  • Мнения: 27 175
Ха, интересно. Не знаех, че Нейтън ще тренира 4А. Simple Smile Бях чел, че Юзуру се е прицелил в него, а знаем, че той е еталон за 3А. Чен, който определено има проблеми с тройния сега изведнъж да скочи невъзможния скок не ми се вярва, ама да видим. Simple Smile
Но който и да скочи пръв на официално състезание 4А (ама и успешно приземен) ще е история с главно 'И' Само допреди години се възхищавахме на иноваторите с 4С, а как само се разви спорта за отрицателно време. Спомням си, че Боричев навремето бе казал, че четворния аксел е невъзможен за изпълнение. Уфф.  Simple Smile

# 328
  • MJF
  • Мнения: 8 589
За дамите и танците накратко. Да видим дали ще ми се получи.  Thinking

Волните дами , крайното класиране, за прегледност да не изпусна някой - http://www.isuresults.com/results/season1718/wc2018/wc2018_Ladie … _TimeSchedule.pdf
Скрит текст:
В първата група Паганини и Крейн вярно че не се приближиха към най-добрите си изпълнения в сезона но им зачитам кратката на това състезание а и в тази група изглеждаха най-добре.
Във втората група също 2 относителни похвали- Ким и Линдфорс. Вивека не е на голяма висота този сезон и браво как се събра като за последно и направи най-силното си състезание за този сезон. Ким сам войн на фронта след отказването на Дабин. Като гледам крайното класиране 1 квота за Корея на следващото СП ?
Иначе останалите в тази група -Бел, Бржинова, Лорийн и Константинова - повече красота отколкото какво да изкоментирам на леда този път. Камо ли да похваля, ами не. Елишка не критикувам защото е за последно- каквото можа направи.
Третата група започна много добре и аз се настроих за качество и нататък но ..... Whistling каква стана тя всички знаем, но по ред. Луна след предимно хваленето този сезон съумя да стигне и до такова на СП. Голямо браво за плътни сезон във възходяща, даже двойно браво направо ѝ казвам. Да не се отпуска, батко Йорик да помага всячески на Луна-треньора и да дерзаят. Искаме такива фигуристи на евро-леда. Здраве ѝ желая в м/усезона и да не "прекалява с поничките"  и белгийците малко да вземат да погледнат,  че имат там едни такива двама фигуристи Naughty. Елизабет за себе си завърши този дълъг и "украсен" с травми сезон съвсем добре за нея. Да ми простят "прескочените " но директно с похвалите на Уакаба. Уакаба с травмозанимание м/у националния и СП. Съжалявам че във втората половина на сезона я видях само на един старт, но така имаше и възможност да се подготви. Честно казано ако запази някоя от програмите си от този сезон за следващия няма да се сърдя , ако може волната  Blush, тъкма я изпълни добре ,  ама няма да го направи. Но не мога много да я хваля защото омаза кратката а можеше да е ....Ех, тази моя любимка Укабка и нейното състезателно непостоянство в един старт. Продължаваме да тренираме , йош. Много се радвам, че стигна до медал на СП- първия ѝ   http://www.isuresults.com/bios/isufs00014149.htm. 2 наситени сезона при сеньорите мисля че е достатъчен опит и е крайно време да се съсредоточи на състезанията като резултат изцяло. Заслужава повече медали  Naughty.
Кейтлин с чудесен стартов номер на волната и с голямата изненада за мен , че този сезон успя да се събере 2 пъти по 2 пъти на голям старт и съответно е на пиедестала. То това ѝ неумение ѝ пречеше до тук в кариерата да не се получава така , имаше на лице всичко останало нужно. И така Кейтлин световна шампионка. С лебеда и то  Wink Laughing, аз в голям възторг все пак не съм. На мен у Кейтлин винаги не ми е достигала хореокултура и за капак и лебед. Както и да е . Напълно заслужено на този старт първа. Този сезон тя за мен е един от най-големите късметлий , без да обезценявам труда и таланта ѝ  Peace. Чудесен сезон от Кейтлин. Дамския канадски фронт е загадка за мен от тук нататък. Следващата година СП е в Япония а по-следващата в Канада. Кои и колко от трите канадски дами, третата имам предвид Шартран а не Ларкин, ще стигнат до него ми е интересно.
Сотскова след Озмънд просто прекалено контрастна гледка. Стара се поне , спор няма. Габи с изпълнение от нея което напълно очаквах да стане както стана  Whistling. "Хедкейс" e тя голям.
Сатоко с редките моменти когато гледаме падане от нея. Не беше най-доброто изпълнение хич. Но стигна за медал на този старт.  През катарзиси мина тя достатъчно последните 2 сезона. И тя късметлия този път. Така след годината пауза от СП и предишното 5-о място пак стигна до пиедестала като в 2015 в Шанхай.
Алина и Каро за финал. Съвсем сериозно гледката на волните им изпълнения чак толкоз не ме изненада. След първите им грешки " ок, значи така ще е този път, симпатяги." Завършихме сезона с двете фигуриски които даваме диаметрално за пример  по дискусията за години, за работата на федерациите и най-вече за квотите.  
За самата Алина полезен опит и старт, по-добре на края на този сезон , отколкото следващия да мине през този личен опит , през който минават и са минали и всичките фигуристки около нея и на това състезание. Да видим 2 нови програми ли следват за нея. Това ми е коментара и усещането относно Загитова. А иначе случката  с нея и представянето на трите руски дами на това СП директно ме "праща" за коментар за вътрешноруските "творения" и федерацията им. Покрай казуса на всяка една на този старт- Константинова, Сотскова и Загитова мога ферман да напиша ако разгърна аспектите, как, кога и защо от началото до края на 2017-2018. Но сега не съм в настроение а и е излишно, тепърва ще се види какво и как с тях. Факта че запазиха руснаците 3-те квоти ясно че вече напълно са забравили във федерацията този старт- 3 и точка за сега. Тепърва ще е интересното там. На руските фигуристки им желая здраве в м/усезона и да укрепват нервите си. И пак ще споделя че на руските фигуристки, направо мога да пиша момичета, по турнирите образно казано стискам палци допълнително да се представят за себе си добре, за това че обстоятелствата в които им се е паднало да са в момента на техния фронт са извънредни и другаде ги няма. Гледаме ги как мимолетно, бързо минават през голям старт/няколко старта и ...... "еднодневки".
Каро себе си. 2 неща докато гледах изпълнението. Първо изпълнението бе малко куриозно как Каро все едно се чудеше кой елемент следва, нали програмата е прекроена/опростена и така ми изглеждаше отстрани. Второ Каролина пред италианската публика/терен ме върна автоматично назад във времето. Не е нейното място за състезание явно това. Има и трето на което му дойде времето. Тази волна въобще не бе за този сезон , ама въобще, пълен автогол. Този ритъм само при технически чисто изпълнение и вече нейните останали възможности можеше да ѝ печели дивиденти. На първото условие почти винаги е куцало в нейната кариера , камо ли пък сега. Та така Каро този сезон има лично порицание за избора си на волна. От там нататък е останалото. Само да не реши да продължи. Крайно време е да спре.
Танците
Скрит текст:
След целия сезон до тук и стриктното ми гледане на танцовите турнири този път нещо ми стана и за първи път този сезон танците "ги минах" с внимание като на гала, разсеяно гледане. За това и нямам много коментар.
Общо взето без изненади. Имахме и падания, Кейтлин- Жан-Люк сред падналите  Whistling, нулиране на елемент , ... и прочие. В класирането без грам изненади.
С повишено внимание гледах само това което харесвах в повече на общия фон през сезона - двете програми на Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC, Piper GILLES / Paul POIRIER. Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER, Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI, Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS и Madison HUBBELL / Zachary DONOHU гледах как ще се справят този път специално. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS приятно ме изненадаха.
Останалите и най-вече тези от горната част на таблиците бяха по-скоро забава да гледам "те-съдиите". В това отношение имаше достатъчно весело-саркастични моменти за мен.
За Агафонова -Учар и Анна -Лука със сигурност това бе последен старт в кариерите им. Анна-Лука изключително много на първо време ще ми липсват на състезателните гали- те ми бяха едни от отговорниците така да се каже за тях. Въобще и без Джи, и без Балде, и без Алекс Шибутани, .........кой ще снима?! така да се каже образно.
Има шанс вече да стигна до медиите на и от СП.

# 329

Общи условия

Активация на акаунт