XXIII Зимни олимпийски игри Пьонгчанг' 2018 г.

  • 55 485
  • 299
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 27 178
Ами така е ще е без профитата от НХЛ. Изключително равностоен турнир се задава и ще има много драми и изненади. Simple Smile
Не искам да съм на мястото на трньорите на Русия и САЩ в момента. Ще ги сринат в земата от критики, особено към сборная. Ами там когато се разбра със сигурност, че НХЛ няма да пусне играчите си, целия сезон на КХЛ (континентална хокейна лига) бе нагласен така че да се съобрази с олимпиадата и най-вече с подготовката на националния отбор на Русия. Взеха се цели петици от топ отборите им, най-вече СКА, подготвяха се като в лагер цял месец и бе спусната директива златен медал на всяка цена. Ха да видим сега каква ще я надробят. Simple Smile

# 136
  • Мнения: 9 196

Аз предпочитах да гледам руснаците,но при нас излъчиха съвсем очаквано мача на САЩ.
Всъщност САЩ водеше с 0 на 2 до 3-та третина.Още в началото на последната част словенците вкараха и малко преди края изравниха.Имаше продължение и вкараха пак и то в първите секунди.
Но не е имало толкова наказания както при Русия - Словакия.

# 137
  • София
  • Мнения: 27 178
Аксееееееееееееееееееееееееееееееееееел
Луууууууууууууууууууууууунддддддддддддддддд
Свиндаааааааааааааааааааааааааааааалллллллллллллллллллллл


Какъв златен дубъл за викингите!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


 Party Party Party


Спускане - мъже

1. Аксел Лунд Свиндал (Норвегия)  newsm44 newsm44 newsm44
2. Шетил Йенсруд (Норвегия)
3. Беат Фойц (Швейцария)

Краля на спускането, един от най-великите последните 10 години!
Втори златен медал за Свиндал след супер джито от Ванкувър. Свиндал стана първия норвежец спечелил спускането на зимни олимпийски игри.
Просто невероятно. Какво направи Аксел Лунд в долната половина на трасето. Йенсруд му водеше с 43 стотни на третата контрола, но накрая загуби с 12 стотни. Каква драма.
Лудо спускане.

Така един от най-тежките и престижни златни медали на тази олимпиада е норвежки и за човека, който най-много го заслужаваше след всичките контузии и липса на късмет през годините! Надявам се, че същото ще се повтори и с Линдзи.  bowuu bowuu bowuu

# 138
# 139
  • Мнения: 1 796
Много, много съм щастлива за любимеца ми Свиндал, както и за Йенсруд. Revolving Hearts

Много съм щастлива и за Альона Савченко, която след толкова световни и европейски титли най-после има и олимпийска - поредно злато за Германия Simple Smile Изключителни с Бруно Масо - успяха да наваксат голямата разлика с китайчетата след кратката програма. Flowers Hibiscus

# 140
  • Мнения: 143

Много се радвам за двойната норвежка победа в спускането. Браво, Браво!!!

Аксел е невероятен, абсолютно си я заслужава титлата, след всички мъки през които мина. Помня като падна на Щрайф, толкова мъчно ми стана, правеше луд сезон, водеше за кристалния глобус и заради не добре почистено трасе отиде всичко по дяволите.  Но сега всичко си дойде на мястото. Браво и на Янсруд.

Ах, тези мои любими норвежанци! Purple Heart

В мъжкия хокей ще е много забавно. Руснаците са тръгнали за титла, ама с тази игра дето я показаха вчера, не ми се видя шампионска.  Ще е интересно, това е сигурно.

# 141
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Альона! Най-после!

# 142
  • Мнения: 1 485
Не вярвах, че ще спечелят златото.УНИКАЛНИ! Голяма борбеност и дух от нея и предприемане на ново начинание от страна на нейния партньор. Помня ги в началото като се сформираха като двойка - неусетно той я настигна с много воля и труд.

# 143
  • Мнения: 143
Още един златен медал за Норвегия - Р. Хага победи в индивидуалното бягане на  10 км. Марит Бьорген остана с бронзов медал. Браво! Хага дочака своята титла, след дълго време в сянката на Бьорген, Венг, Йохауг. Браво на момичето!

Както се и очакваше - Микаела Шифрин победи в гигантския слалом при жените. Никаква изненада.

Абсолютната изненада!!!! Шведката Хелена Йоберг спечели индивидуалния старт в биатлона!!! Невероятно, изключително!!!   С чиста стрелба, като цяло добро бягане и олимпийска титла!!!! ЕВАЛА!!!!!

Не ми се стори толкова силен вятъра, откъде дойдоха пак толкова грешки в стрелбата не знам.

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 11:46 от saleni

# 144
  • София
  • Мнения: 27 178
Ски алпийски ски – жени гигантски слалом

1. Микаела Шифрин (САЩ)
2. Рагнхилд Мовинкел (Норвегия)
3. Федерика Бриньоне (Италия)


Втора олимпийска титла за Шифрин и то в по-трудната и дисциплина.
Аз лично очаквах титлата да отиде у Теса Уорли, не толкова Ребенсбург. Уорли, Шифрин, Мовинкел, нещо такова ми се въртеше в главата непосредствено преди старта, но Мика за пореден път доказа, че когато кара както може няма кой да я бие за момента. Но пак имаше драма в края. Съвсем малко преди финала, Шифрин направи груба грешка и на косъм бе да пропусне врата, като това и коства загуба от близо 50 стотни, но бе натрупала твърде голяма преднина по трасето и задържа. Браво на Шифрин и честито на Балета!
Страхотни медали за Мовинкел и Бриньоне, какъв ден за Норвегия в алпийските днес.



Ски бягане – жени 10 км интервален старт – свободен стил

1. Рагнхилд Хага (Норвегия)
2. Шарлоте Кала (Швеция)
3. Марит Бьорген (Норвегия)
3. Криста Пармакоски (Финландия)


Невероятна Хага. Но така е когато си форсиран за олимпиадата, а не за комерсиалния Тур дьо ски... Йостберг и Венг са трупове в момента. Дано не прецакат норвежката щафета, че иначе няма да ги пуснат на летището вкъщи, като ги знам какви маниаци на ски бягането са норвежците...
Фантастична Кала. След златото в скиатлона, сега сребро и общо 6 медал от ЗОИ.
Кралица Марит Бьорген изравни постижението на Крал Оле Ейнар Бьорндален и вече двамата са с 12 медала от ЗОИ – абсолютния рекорд!
Трети медал от ЗОИ за Пармакоски.




Биатлон – жени индивидуално 15 км.

1. Хана Йоберг (Швеция)
2. Анастасия Кузмина (Словакия)
3. Лаура Далмайер (Германия)


Какво става?!?! Какво правят швеЦите на тази олимпиада???
Абсолютен шок е това, което се случва. Откъде ги извадиха шведите тези млади момчета и момичета, които и стрелят точно и бягат бързо.
Кузмина с нов олимпийски медал (четвърти), но със сигурност съжалява, защото е в чудовищна бегова форма, но направи 1 грешка повече отколкото трябваше...
Далмайер също изтърва златото заради грешката си още от първия си легнал. След това желязна, но при това ниво на Йоберг и Кузмина нямаше шанс при грешка.



Фигурно пързаляне – спортни двойки

1. Альона Савченко/Бруно Масо (Германия)
2. Суй Венцзин/Хан Цун (Китай)
3. Мегън Дюамел/Ерик Радфорд (Канада)


Охх, от една страна страдам за любимците ми от Китай, най-магическата за мен спортна двойка, от друга страна се радвам за Альона, която сбъдна най-голямата си мечта и нейната приказка вече е завършена. Първо злато при петите олимпийски игри на Альона. Поклон.
Фантастична волна програма, нов световен рекорд и титла. Браво и на Бруно. След грубата му грешка в кратката програма тук бе железен. Но Цун/Суй сами са си виновни. Ако бяха изиграли волната без грешка сега щяха да са златни медалисти, но уви. За мен те винаги са били изключително силни психологически, но тук определено поддадоха.
Очакван от мен бронз за канадците. И за тях първи медал, със сигурност са щастливи, аз също съм щастлив, заслужават го.
За съжаление руснаците се провалиха, за тях тъжа, толкова са грациозни, но не може за всеки медал. Трябва много да подобрят волната си програма, не само до техническите грешки, но цялостната им визия и начин на изпълнение.



Сноуборд – мъже крос борд

1. Пиер Волтие (Франция)
2. Джарид Хюс (Австралия)
3. Рехино Ернандес (Испания)


Тук без изненади. Топ фаворита си защити златото от Сочи.
Както редовно става в този спорт имаше куп сблъсъци и за съжаление тежки контузии. Изкараха трима сноубордисти обездвиижени на носилка, а един от фаворитите, руснака Николай Олюнин е със счупен крак.

# 145
  • София
  • Мнения: 27 178
Рекордите, които подобри Свиндал:  Sunglasses

1) Втора олимпийска титла. Става втория норвежец с повече от 1 златен медал в алипските ски. След великия Киетил Андре Аамод
2) Стана най-възрастния олимпийски шампион в алпийските ски
3) Първи златен медал в спускането изобщо в историята за Норвегия на ЗОИ
4) Не е имало дубъл в спусканто на ЗОИ от 1988 г. в Калгари. Тогава – Пирмин Цюрбриген и Петер Мюлер от Швейцария
5) Първия алпиец с титли в спускането от СП и ЗОИ
6) Единствения алпиец с победи на ЗОИ и в двете скоростни дисциплини (спускане и супер джи)

 bowuu


В кърлинга, Кевин Куи буквално мъкне на гърба си канадците, а това не е добър знак за конкуренцията, защото и другите са невероятни и ако се разиграят ще стане страшно. Култовите шарени панталони от Норге можеха да измъкнат мача, но Куи направи три последователни уникални камъка в 8 и 9 енд и ги измъкна. Гледайте ударите на Куи, това бе лекция на тема кърлинг. Улсруд явно се сдуха от всичко това и направи безобразни неща, като чоукна супер мощно. Улсруде, Улсруде кога ще се откажеш, че и Норге да вземе нещо на голям форум...
При жените шокиращи загуби на супер фаворитките Канада и Шотландия. Световната шампионка Рейчъл Хоман бе неузнаваема, както и отбора и срещу корейките, но корейките поне са опасни, докато Мюърхед и нейната Шотландия бяха пометени от слабия обор на щатите.

В хокея,
23 поредна победа на ЗОИ за женския отбор на Канада. Американките изглеждат по-силни от всякога и в големи периоди от мача доминираха, но според мен те вече имат много дълбок комплекс от Канада що касае срещи на най-големия спортен форум и явно не могат да избягат от него. Натискат, играят, пропускат, удрят греди (цели 3 в мача), а канадките правят една атака и шайбата влиза. Това е положението.

# 146
  • Мнения: 143
TrophyТитла за Йоханес Бьо!!!! Браво!!!! Trophy Много се радвам. Аз го харесвам, въпреки че е крайно непредсказуем.

Ще си отдъхнат малко норвежците.

Спаси го силното бягане и факта, че Мартен Фуркад сам се закопа. Тъкмо си мислех "Мартен ги изяде" и той пропусна последните два изстрела. Много кофти.

# 147
  • Мнения: 4 594
Колко ме е яд за Фуркад и шведите, не е истина! Само за Фак се радвам. Нашите също се справиха много прилично, ама тази стрелба, особено при Владо... няма оправия.

# 148
  • Мнения: 2 757
Мда, Мартен сам се би в това състезание. Но пък ми се насълзиха очите докато гледах как се радва Йоханес. Норвежецът си заслужи златото.
Шведите правят абсолютен фурор в биатлона. Направо избухнаха, адмирации, за което!

Нашите момчета бяха по-добре днес. Яд ме е за Владо, само ако беше подобрил стрелбата... а толкова добър беше бегово. Не знам какво става с Анев, много слабо бягане днес. И продължава да се държи много неадекватно, по-добре изобщо да не дава интервюта.

# 149
  • София
  • Мнения: 27 178
Биатлон - мъже индивидуално 20 км.

1. Йоханес Бьо (Норвегия)  newsm44 newsm44 newsm44
2. Яков Фак (Словения)
3. Доминик Ландертингер (Австрия)


Първа индивидуална олимпийска титла и общо втора за великия Бьо.  Party Sunglasses Twisted Evil
Втори остана човека за големите форуми, Яков Фак, а трети още един великан, доминатора от Австрия, Ланди.
Първо злато в биатлона за Норге и сега вече като се отпушат става страшно. Остава масов старт и две щафети. Днес всички бяха на ниво, малко или повече...
Огромен провал за Фуркад в коронната му дисциплина. Това си бе шокиращо. Пристигна за последна стрелба с нули и дори 1 грешка му даваше златото и започна с 3 от 3, пак се направи на велик за 20 от 20 и да вдига после юмрука и да чупи стойки, но съдбата го наказа за арогантността му пускайки два сватбарски изстрела. Ето, че и той е човек и той бърка.
Супер престижно 19 място за Владко Илиев.
Това бе състезание номер 1 в биатлона до тук като драми и обрати.  #Crazy Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт