Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 461
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 687
Juicy, с избор на екип ли ще си или без? Към кого си се ориентирала, ако си с екип? Гледам в сайта, но виждам, че понякога се споменават имена, които ги няма посочени там... Аз все още се колебая дали да раждам в Майчин дом или Надежда, а за разкош си добавих и Окръжна болница, че да ми е по-трудно взимането на решението.

Имате ли впечатления кой лекар гледа по-топло на естественото раждане и е склонен да изчака колкото е неибходимо?

Дарк, с избор на екип ще съм да. При д-р Джеров ще раждам живот и здраве естествено. Голям симпатяга е, супер свежарка и съм чела само хубави отзиви за него Simple Smile

# 1 021
  • Мнения: 252
По принцип официална версия е, че за свиждане отиваш в коридора, а бебето или остава при съквартирантката ти, или го добутваш до едно стъкло по средата на коридора, което гледа към фоайето и излизаш отвънка. А неофициално таткото може да влиза в стаята в часовете за свиждане, като разбира се се съобразяваш с другото момиче, защото има опция да не й е приятно и да прави проблем. И двата пъти съм била на 12 ет и не съм имала проблем със съквартирантките, както и естествено аз не съм имала против тях да ги посещават. Разбира се, не може да е хан и да се стои с часове. Сега лятото е доста слаб контрола. Зимата са по-стриктни, но това се дължи и на вирусите и грипа.
За бебето само мокри кърпи и памперси. Може да си вземеш и крем за дупе, за да мажеш катп сменяш. На мен ми дадоха акушерките.
Здравейте. Искам да попитам тези, които са били на 12 етаж няколко неща.
Първо, ако си в самостоятелна стая, как стават свижданията? В смисъл знам, че трябва да излизаш в коридора, но къде оставяш бебчето тогава?
Второ, трябва ли да нося някаква козметика за бебчо или те си го обслужват?
Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 1 022
  • Мнения: 9
Аз бих ви препоръчала д-р Ибрям или д-р Митев- спокойни и адекватни са

# 1 023
  • Мнения: 3 096
Момичета, много ви благодаря за мненията Hug

Juicy, Джеров го набелязах и аз, но не знам дали не попаднах на мнения, че предпочита секцио... Но може и да съм се объркала от толкова четене. Да не вземем да се засечем с теб? Grinning

Ще поровя мнения и за д-р Хранов, д-р Митев и д-р Ибрям, ама те например не фигурират в сайта.

Скрит текст:
Ауу, момичета, намерих си лекар Joy https://www.credoweb.bg/profile/49746/d-r-dorian-bosev-dm Heart Eyes Grin

# 1 024
  • Мнения: 252
Ако това е определящо за избора, аз бих гласувала и за Митев, никак не е лош 😂😂😂 Напишете Димитър Митев в гугъл и доволни ще останете 😜
Момичета, много ви благодаря за мненията Hug

Juicy, Джеров го набелязах и аз, но не знам дали не попаднах на мнения, че предпочита секцио... Но може и да съм се объркала от толкова четене. Да не вземем да се засечем с теб? Grinning

Ще поровя мнения и за д-р Хранов, д-р Митев и д-р Ибрям, ама те например не фигурират в сайта.

Скрит текст:
Ауу, момичета, намерих си лекар Joy https://www.credoweb.bg/profile/49746/d-r-dorian-bosev-dm Heart Eyes Grin

# 1 025
  • Мнения: 687
Момичета, много ви благодаря за мненията Hug

Juicy, Джеров го набелязах и аз, но не знам дали не попаднах на мнения, че предпочита секцио... Но може и да съм се объркала от толкова четене. Да не вземем да се засечем с теб? Grinning

Ще поровя мнения и за д-р Хранов, д-р Митев и д-р Ибрям, ама те например не фигурират в сайта.

Скрит текст:
Ауу, момичета, намерих си лекар Joy https://www.credoweb.bg/profile/49746/d-r-dorian-bosev-dm Heart Eyes Grin

Хахах възможно е. Аз съм с термин 11.11, ама може и да го изпреварим, големички вървим. Иначе не съм срещала такива мнения за него аз. Като говорихме за моето раждане не е споменавал нищо засега за секцио и не ме е насърчавал.

# 1 026
  • Перник
  • Мнения: 435
+1 за Д-р Митев
Предразполагащо, спокойно отношение към родилката, няма претупване, няма напрежение. Това, че е млад и хубав е бонус! За второ раждане живот и здраве, бих го избрала за следене и раждане, първия път попаднах без избор в неговата смяна.

# 1 027
  • Мнения: 252
В интерес на истината аз попаднах на много готин екип без предварителна уговорка. Освен Митев, мога да препоръчам и д-р Димов и Гешев мисля, че беше. Млади и много приятни. Акушерката ми беше Румяна Колчева - уникална!

# 1 028
  • София
  • Мнения: 46
Аз родих без екип.Естествено раждане...не ме хвана упойката заради килата и побърках всички.Изключително благодарна съм на акушерката -младо момиче-акушер Хамид.Изключително адекватна и въпреки че не я слушах не се отказа докрай❤❤❤
Не съжалявам че не съм избрала екип.През цялото време се въртяха хора да ме гледат и да ми помагат.Имам само епизиотомия,без разкъсвания със запазена шийка благодарение на пръстите на акушерката!!Беба се роди 3650,52 см.

# 1 029
  • Мнения: 5
С две ръце препоръчвам доктор Хранов, родих при него преди една година, естествено раждане, което продължи цяла нощ, докторът и акушерката Милица Маринова се държаха страхотно с мен, нито за миг не съм усетила пресиране или пък да е имало викове или нещо подобно. Хранов е страхотен професионалист!

# 1 030
  • Мнения: 9
Аз препоръчвам акушерката Ева Първанова-супер мила, професионалист и много усмихната, успокояваше ме през цялото време че се справям добре и всичйо ще е наред ☺️

# 1 031
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Искам да попитам на кой етаж се намира единичната стая,хубава ли е и колко струва на ден,а ако някоя е била в апартамент моля да сподели впечатленията си и за него.

# 1 032
  • София
  • Мнения: 742
И аз съм от тези с киселините, недоспиването и големите бебета.
На мен киселото мляко не ми помага за първото, за съжаление, и гледам да не смесвам много храни.
Май свикнах с по-малко сън, особено през последната седмица, но по принцип на мен ми трябват по 7 часа на денонощие, за да функционирам оптимално. А сега се радвам на всеки 3-4 часа спокоен и дълбок сън, който ми се получава веднъж на 2-3 дни, ако не и по-рядко.
Вчера бях на преглед при лекаря, при който ще раждам и той потвърди, че бебето е доста голямо. Първият ми син се роди 3800 на термин, а този е дори по-голям. В момента съм в 37-ма седмица, та ще видим накрая. Все пак ще се опитам да родя нормално, ако бебчо слезе достатъчно, за момента добре вървят нещата с неговото положение, но още няма признаци за родова дейност и не очаквам да тръгне преди края на 38-ма седмица.
Относно раждането на голямо бебе, аз разсъждавам така. Болката когато раждаш идва от получаването на разкритие, това няма отношение към големината на плода - и в 6-ти месец да родиш, пак ще я изпиташ. Освен това много са важни структурата на майката и тазът. Имам приятелка, която ражда 4 кг бебета, а е много слабичка и по външни белези с тесен таз! Ако тазът е по-тесен, просто бебето няма да слезе и тогава ще се наложи операция.
Относно големината, не съм се хранила много тази бременност и не съм вземала добавки. Не съм качила и много килограми. От самото начало бебчо върви по-голям С 10-12 дена. Може и терминът да не е точен.
Честито на всички майки с бебчета!!!

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 08:18 от ЕлБиЕн

# 1 033
  • Мнения: 1 109
Здравейте, има ли такива от вас, които също безуспешно се опитват да се свържат с МД да се запишат да ден на отворените врати? Тези дни минимум 5 пъти пробвах и ми дава свободно и накрая затваря. Какво да пробвам?

# 1 034
  • Мнения: 642
Не е за тук този пост , щом още не си родила,сподели мнение след това , бих се радвала да чуя и твоята история и аз съм от мамите с големите бебета и сега съм отново бременна в седми месец,второто ми детенце родих нормално 4,170кг. и 54 см.
И аз съм от тези с киселините, недоспиването и големите бебета.
На мен киселото мляко не ми помага за първото, за съжаление, и гледам да не смесвам много храни.
Май свикнах с по-малко сън, особено през последната седмица, но по принцип на мен ми трябват по 7 часа на денонощие, за да функционирам оптимално. А сега се радвам на всеки 3-4 часа спокоен и дълбок сън, който ми се получава веднъж на 2-3 дни, ако не и по-рядко.
Вчера бях на преглед при лекаря, при който ще раждам и той потвърди, че бебето е доста голямо. Първият ми син се роди 3800 на термин, а този е дори по-голям. В момента съм в 37-ма седмица, та ще видим накрая. Все пак ще се опитам да родя нормално, ако бебчо слезе достатъчно, за момента добре вървят нещата с неговото положение, но още няма признаци за родова дейност и не очаквам да тръгне преди края на 38-ма седмица.
Относно раждането на голямо бебе, аз разсъждавам така. Болката когато раждаш идва от получаването на разкритие, това няма отношение към големината на плода - и в 6-ти месец да родиш, пак ще я изпиташ. Освен това много са важни структурата на майката и тазът. Имам приятелка, която ражда 4 кг бебета, а е много слабичка и по външни белези с тесен таз! Ако тазът е по-тесен, просто бебето няма да слезе и тогава ще се наложи операция.
Относно големината, не съм се хранила много тази бременност и не съм вземала добавки. Не съм качила и много килограми. От самото начало бебчо върви по-голям С 10-12 дена. Може и терминът да не е точен.
Честито на всички майки с бебчета!!!

Общи условия

Активация на акаунт