Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 457
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 3 096
lovingsun, пробвай на този номер: регистратура 02/9172 442. Обаче малко са дръпнали с датите. На 22-ри август записваха за 17-ти септември

# 1 036
  • Мнения: 1 109
lovingsun, пробвай на този номер: регистратура 02/9172 442. Обаче малко са дръпнали с датите. На 22-ри август записваха за 17-ти септември


Благодаря много! Hug Ще пробвам на този номер.

# 1 037
  • Мнения: 50
Здравейте момичета, бременна съм с близнаци с термин 20.12.19 и съм се насочила към Майчин дом. Относно настаняването имам все още чуденки и не знам как да реша. Много искам бебоците да са си при мен/т.е. да съм на 12 етаж/, но и много се притеснявам дали ще успея да се оправя и с двамата. Все пак ще съм със секцио, да не говорим, че ще ми е първо раждане и нищо не ми е ясно.... И много се притеснявам... Може ли съвет? Благодаря ви 🤗. Леко и безпроблемно раждане на всички 😊

# 1 038
  • Мнения: 295
Здравейте момичета, бременна съм с близнаци с термин 20.12.19 и съм се насочила към Майчин дом. Относно настаняването имам все още чуденки и не знам как да реша. Много искам бебоците да са си при мен/т.е. да съм на 12 етаж/, но и много се притеснявам дали ще успея да се оправя и с двамата. Все пак ще съм със секцио, да не говорим, че ще ми е първо раждане и нищо не ми е ясно.... И много се притеснявам... Може ли съвет? Благодаря ви 🤗. Леко и безпроблемно раждане на всички 😊

Лично аз бих те посъветвала да бъдеш на 7 етаж, бебетата ще ги взимаш на 3 часа и ще можеш и ти да почиваш. Аз бях секцио и след като ме качиха на етажа, след 4 часа взех бебчето, докато се оправя и раздвижа, а пък ти и с две.... ти си решаваш....

# 1 039
  • Мнения: 304
Според мен зависи дали искаш да кърмиш или не. Ако искаш успешно и безпроблемно кърмене бебетата трябва да са нон стоп с теб. Не съм била секцио и не знам как е възстановяването, но то и с нормално раждане е трудно да обслужваш бебето при положение, че не можеш да седнеш. Според мен просто си вземи хубава възглавница за кърмене, сядаш си на дупето, поне това ще можеш, слагаш бебетата поза футболна топка и си дремеш. Аз си спях с детето в леглото и ми беше супер 😊. Кърмата ми слезе чак ден след като взех детето при мен, преди това се налагаше да сме отделени и въобще нямах мляко тогава. Имай предвид, че няма да срещнеш никаква подкрепа от персонала относно кърменето.

# 1 040
  • Перник
  • Мнения: 435
Според мен зависи дали искаш да кърмиш или не. Ако искаш успешно и безпроблемно кърмене бебетата трябва да са нон стоп с теб. Не съм била секцио и не знам как е възстановяването, но то и с нормално раждане е трудно да обслужваш бебето при положение, че не можеш да седнеш. Според мен просто си вземи хубава възглавница за кърмене, сядаш си на дупето, поне това ще можеш, слагаш бебетата поза футболна топка и си дремеш. Аз си спях с детето в леглото и ми беше супер 😊. Кърмата ми слезе чак ден след като взех детето при мен, преди това се налагаше да сме отделени и въобще нямах мляко тогава. Имай предвид, че няма да срещнеш никаква подкрепа от персонала относно кърменето.
Не съм съвсем съгласна с Вас. Аз бях на 7ми етаж и ето - вече почти 7 месеца кърмя успешно. Все пак бебенцето повече спи в началото и всъщност взимането през 2 часа реално (защото то по час прекарва с мама) е достатъчно за осъществяване на връзка и старт на кърменето. Само нощем е деленето. Аз лично с второто си се замислям дали да не съм на 12тия, защото вече ще знам какво да правя и няма да се притеснявам, но със секцио и с близнаци не си представям как физически бих се справила веднага след раждането сама. А доколкото чувам на 12тия акушерките не били много отзивчиви.

# 1 041
  • Мнения: 405
Аз също не съм съгласна с теорията за кърменето и 7/12 етаж, бях на 7мия и все още кърмя, а бебето ми е на 9 месеца Simple Smile За персонала също - поне на 7 етаж си бяха съвсем отзивчиви, даже ни събрахя с няколко майки да ни покажат и знам, че не е еднократен случай. Също има и консултант по кърмене - Тереза Маринова, която може да повикаш и идва няколко пъти при нас, изключително любезна и подкрепяща жена. Времето отделно от бебетата на 7 етаж въобще не се усеща, тъй като на всеки 3 часа се взимат за по 1, а през останалите 2 има визитация, консултации с педиатър, документи да се оправят, да вземеш душ, да си починеш...няма празно Simple Smile

# 1 042
  • София
  • Мнения: 742
Когато родих през 2011 имаше една мама на 7-я с близнаци, която молеше акушерките да й ги дават поне 10 минути по-рано за кърмене, но те не се съгласяваха. Просто този 1 час не й стигаше. На мен също не ми беше достатъчен, защото моето бебе много спеше и оставах след това - нелегално! Не успях да отнеса скандал.
Разбирам много добре, обаче, притесненията ви. Особено след операция, не знам дали може да се очаква да се справяте сами с бебетата.
Предстои ми раждане и искам да съм на 12-я етаж, миналия ден една консултантка по кърмене обясняваше на майките, че е най-добре там, но и да не се безпокоят - ако някоя от тях или бебетата не се чувстват добре, то никой няма да ги остави сами да се оправят (дано да е вярно!). Доколкото разбрах, те ти повиват и къпят бебетата и правят всички манипулации пред теб. Успех!!!

# 1 043
  • Мнения: 295
Аз също не съм съгласна с теорията за кърменето и 7/12 етаж, бях на 7мия и все още кърмя, а бебето ми е на 9 месеца Simple Smile За персонала също - поне на 7 етаж си бяха съвсем отзивчиви, даже ни събрахя с няколко майки да ни покажат и знам, че не е еднократен случай. Също има и консултант по кърмене - Тереза Маринова, която може да повикаш и идва няколко пъти при нас, изключително любезна и подкрепяща жена. Времето отделно от бебетата на 7 етаж въобще не се усеща, тъй като на всеки 3 часа се взимат за по 1, а през останалите 2 има визитация, консултации с педиатър, документи да се оправят, да вземеш душ, да си починеш...няма празно Simple Smile

Абсолютно, тъкмо да легнеш или нещо друго да направиш и то е дошло време за малчо, при мен супер бързо минаваше времето...

# 1 044
  • Мнения: 50
Благодаря Ви много момичета. И да, на всичкото отгоре искам и да си ги кърмя, стига разбира се да имам кърма, защото за мен това е важно, но Божа работа. Ще помисля още малко, все пак и време има, но.... Живи и здрави ще пиша като мине цялото чудо😄, да си знаят бъдещите мами. Поздрави на всички 🤗

# 1 045
  • Мнения: 8 955
Щом искаш да кърмиш, прочети сега преди да родиш малко повече за кърменето и ще разбереш, че всички имат кърма,  много, ама наистина много малко а тези, които по здравословни причини нямат кърма. Много е важно, особено в началото, стимулацията и бебето да се поставя често на гърда, но тези неща може да ги прочетеш я кърмаческия подфорум например.

# 1 046
  • Мнения: 1 115
Секциото си е коремна операция и за мен възможността да поспиш първите 2-3 нощи много помага за възстановяването (Аз раждах със секцио) . Ставането е трудно в началото, нищо общо с нормално раждане и наистина мисля, че особено за близнаци 7-ми етаж е по-удачният вариант. Кърменето няма причина да не се получи, но при всички положения съветвам да си вземеш помпа - ако си на 7-ми етаж да стимулираш лактацията през нощта (ако имаш сили), а и за оформяне на зърната.
Успех!  

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 16:13 от Alyssa

# 1 047
  • София
  • Мнения: 742
Някой знае ли на нормално раждащите кога правят тест за поносимост към упойките и трябва ли да заявявам предварително?

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 19:09 от ЕлБиЕн

# 1 048
  • Мнения: 252
На мен и двата пъти не са ми правили такова нещо. Първия път имаше време и лежах 2 дни преди да родя и имаше вариант да се наложи секцио, та попълвах някаква анкета и отделно ме подпитваха някакви неща. Втория път при приемането попълвах някакви документи, където имаше 2 въпроса свързани с това.
Някой знае ли на нормално раждащите кога правят тест за поносимост към упойките и трябва ли да заявявам предварително?

# 1 049
  • Мнения: 304
Разбира се, че може да се кърми успешно без значение от етажа, на който си бил. Просто става по-лесно, когато бебето е с теб. Моя приятелка беше принудена да изпие 4 достинекса и да и спрат кърмата, и пак кърми успешно, но на цената на много усилия и ядове. Също така за неподготвена с информация майка е по-добре да е някъде, където да няма много много контакт с персонала, защото техните съвети са точно обратното на съветите, които дават консултантите по кърмене. Над леглото ми имаше окачен плакат с инструкции, а сестрите ми казваха да правя точно обратното на това, което пише над главата ми.
На мен ми беше много лесно да си обслужвам сама детето, без никой да ми се бърка и затова предпочитам 12 етаж. Не съм била секцио, но на етажа имаше много секцио майки, които изглеждаха чудесно и се движеха добре 😊

Общи условия

Активация на акаунт