Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 377
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 8 942
Аз родих два пъти без избор на екип, познавам поне 10 момичета родили в същата болница без избор и всичко си беше наред. И отнОшението също.

# 886
  • Мнения: 175
Момичета малко въпросче към родилите вече и най-вече секцио. Носихте ли си помпа ?? Има ли условия за нея или поне за ползване за стимулиране без изцеждане ? Аз минах на отворени врати ала съвсем забравих да питам. По повод на багажа как го разпределихте ? Аз до колкото разбрах в малка торбичка само нощница ,чехли, кърпа та веднага да се измиеш и преоблечеш, термометър, документацията, малко тоалетни принадлежности, малка вода, всичко друго после да ти го носят в стаята. Не знам да ли съм разбрала правилно. Та някой минал да светне как е Simple Smile

# 887
  • Мнения: 9
Здравейте мами, дали някоя е раждала при д-р Димитър Митев в МД и моля за мнение?

# 888
  • Мнения: 3
Момичета малко въпросче към родилите вече и най-вече секцио. Носихте ли си помпа ?? Има ли условия за нея или поне за ползване за стимулиране без изцеждане ? Аз минах на отворени врати ала съвсем забравих да питам. По повод на багажа как го разпределихте ? Аз до колкото разбрах в малка торбичка само нощница ,чехли, кърпа та веднага да се измиеш и преоблечеш, термометър, документацията, малко тоалетни принадлежности, малка вода, всичко друго после да ти го носят в стаята. Не знам да ли съм разбрала правилно. Та някой минал да светне как е Simple Smile

Имат стай с помпи и можеш да носиш своя
Аз лично моя багаж го разделих в една чанта сложих документи, чехли, нощница, а всичко останало оставих после да ми го донесът няма смисъл да мъкнеш всичко ако ще влизаш директно да раждаш.

# 889
  • Перник
  • Мнения: 435
Здравейте мами, дали някоя е раждала при д-р Димитър Митев в МД и моля за мнение?
Аз родих при него през февруари тази година. Постъпих с изтичащи води вечерта през спешното, без избор ба екип, настаниха ме в родилна зала. Прекарах цялата нощ там, а на сутринта дойде той, представи се и каза, че вероятно раждането ми ще бъде в неговото дежурство, така и стана. Много внимателен млад лекар, спокоен, с добро отношение и подход към родилката. Всичко мина чудесно, родих си нормално. Доктор Митев обяснява какво ще се случва, какво ще ми прави (наложи се епизиотомия, сложи ми местна упойка) и какво трябва да правиш по време на раждането. На следващия ден след раждането се качи специално до 7мия етаж да ме прегледа и понеже в манипулационната нямаше цикатридина спрей, той специално отиде до моята стая, която беше доста отдалечена, за да вземе моя спрей и да ме напръска. (Направо бях възхитена!) След 10тина дни отидох на частен преглед в МЦ "Св. Петка", където също работи, за махане на конците. Отново беше изключително любезен. Аз лично препоръчвам и пак бих му се доверила!

# 890
  • Мнения: 989
Към вече родилите в Майчин дом: интересува ме дали сте доволни от анестезиолозите/ обезболяването при естествено раждане? Колко време имахте болки преди да ви поставят упойката и тя реално премахна ли болката? Колко време след това кърмихте за пръв път? Много моля за отговор!

# 891
  • Мнения: 8 942
Към вече родилите в Майчин дом: интересува ме дали сте доволни от анестезиолозите/ обезболяването при естествено раждане? Колко време имахте болки преди да ви поставят упойката и тя реално премахна ли болката? Колко време след това кърмихте за пръв път? Много моля за отговор!
На 6 см разкритие ми сложиха епидуралната упойка, нищо не усетих при слагането, много любезна и мила беше анестезеоложката, след като ми я сложиха почти спрях да усещам болка. Усещах последните 5 минути, което е нормално.
Кърмих след 3 часа.

# 892
  • Мнения: 989
Много ти благодаря за отговора!
Само още нещо: реално колко време беше под упойка- т.е. от разкритие 6 см до раждането колко време приблизително мина? И дълго ли се мъчи без упойка до достигането на 6 см разкритие?

Към вече родилите в Майчин дом: интересува ме дали сте доволни от анестезиолозите/ обезболяването при естествено раждане? Колко време имахте болки преди да ви поставят упойката и тя реално премахна ли болката? Колко време след това кърмихте за пръв път? Много моля за отговор!
На 6 см разкритие ми сложиха епидуралната упойка, нищо не усетих при слагането, много любезна и мила беше анестезеоложката, след като ми я сложиха почти спрях да усещам болка. Усещах последните 5 минути, което е нормално.
Кърмих след 3 часа.

Последна редакция: вт, 02 юли 2019, 14:49 от Novichka1

# 893
  • Мнения: 8 942
Не съм се мъчила.
Около 2 часа бях с упойка, но това раждане ми беше второ и смятам, че това е от значение.

# 894
  • Мнения: 104
Аз същи съм много доволна от анестезиолога беше мил и много приветлив младеж. Родих април месец, първо раждане. Всичко р индивидуално, но за мен това са най- разумно похарчените пари 🤗Леко раждане и спокойствие- това е най- важното 😍

# 895
  • Мнения: 405
Много ти благодаря за отговора!
Само още нещо: реално колко време беше под упойка- т.е. от разкритие 6 см до раждането колко време приблизително мина? И дълго ли се мъчи без упойка до достигането на 6 см разкритие?

Към вече родилите в Майчин дом: интересува ме дали сте доволни от анестезиолозите/ обезболяването при естествено раждане? Колко време имахте болки преди да ви поставят упойката и тя реално премахна ли болката? Колко време след това кърмихте за пръв път? Много моля за отговор!
На 6 см разкритие ми сложиха епидуралната упойка, нищо не усетих при слагането, много любезна и мила беше анестезеоложката, след като ми я сложиха почти спрях да усещам болка. Усещах последните 5 минути, което е нормално.
Кърмих след 3 часа.
Това е мноооого индивидуално. Някои жени получават разкритие по-бързо, при други става по-бавно. За съжаление аз бях от вторите въпреки системата с окситоцин. Упойка ми сложиха на 5см, които чаках с нетърпение Grinning Аз лично не спрях да усещам, пак си ме болеше много, сложиха ми втора доза и за съжаление и след нея не усетих огромно подобрение.. родих три часа след това иначе. Анестезиоложката беше добра, за болките - казаха ми, че не искат да ме предозират, за да си усещам напъните и като цяло бяха изненадани, че и след втората доза ме боли все така. Но пък може би без упойката е щяло да е още по-тежко положението Simple Smile

# 896
  • София
  • Мнения: 1 304
Гледах Ценоразписа и не мога да разбера каква е разликата между избор на екип и избор на лекар? Избор на екип е 900лв а на лекар 500. И мнения за Джеров и Гърчев или някой друг да ми препоръчате.

# 897
  • София
  • Мнения: 360
Няма разлика между екип и лекар се оказа, но плащаш за екип Simple Smile

# 898
  • София
  • Мнения: 1 304
Няма разлика между екип и лекар се оказа, но плащаш за екип Simple Smile
Не може ли 500 да си платя само?

# 899
  • Мнения: 8 942
Няма разлика между екип и лекар се оказа, но плащаш за екип Simple Smile
Не може ли 500 да си платя само?
Питай на касата на майчин дом или лекарят, който си избрала.

Общи условия

Активация на акаунт