Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 192
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 295
Здравейте, аз съм новичка тук. Бременна съм в 34 г.с и съм решила да раждам в Майчин дом. Преди две години.ми направиха лазерна корекция на очите, тъй като бях с астигматизъм и висок диоптър. Сега при прегледи ме посъветваха да родя със секцио, тъй като при напън може да има отлепване на ретината.
Препоръчаха ми др Джеров, като добър специалист, какво е вашето мнение??

# 841
  • Мнения: 1
Професор Николов е невероятен( за мен е най - добрият)и го препоръчвам с две ръце. Бях с проблемна бременност, която той следеше обстойно. Родих секцио при него в 37 г.с. Всички ме бяха наплашили колко е страшно секциото, но явно има значение кой те оперира. Няколко часа след операцията в реанимацията дойде лекар, който беше практикувал в Германия и попита всички  дали искаме да се раздвижим, аз казах да и така той ни помогна, което според мен е едно от най - важните неща относно възстановяването. В онзи момент, когато станах си казах край с мен,ужас, осакатях, но 10 дни по-късно мога да кажа, че все едно не бях оперирана.
Бях във вип апартамент, мъжа ми спеше при нас, бебето също си беше с нас. Останах изключително  доволна!

# 842
  • София
  • Мнения: 2 551
Моя приятелка с много висок диоптър роди при д-р Джеров секцио, беше много доволна като отношение.

# 843
  • Мнения: 295
Първо раждане ми е и много съм се наплашила от престоя в болницата, тъй като досега не ми се е налагало да лежа...😥

# 844
  • Мнения: 16 871
Нали знаете, че високият диоптър не е предпоставка за секцио?

# 845
  • Мнения: 846
Професор Николов е невероятен( за мен е най - добрият)и го препоръчвам с две ръце. Бях с проблемна бременност, която той следеше обстойно. Родих секцио при него в 37 г.с. Всички ме бяха наплашили колко е страшно секциото, но явно има значение кой те оперира. Няколко часа след операцията в реанимацията дойде лекар, който беше практикувал в Германия и попита всички  дали искаме да се раздвижим, аз казах да и така той ни помогна, което според мен е едно от най - важните неща относно възстановяването. В онзи момент, когато станах си казах край с мен,ужас, осакатях, но 10 дни по-късно мога да кажа, че все едно не бях оперирана.
Бях във вип апартамент, мъжа ми спеше при нас, бебето също си беше с нас. Останах изключително  доволна!

Аз съм в 28 г.с. и вече си мисля за раждането, като доста се колебая между МД и болницата, в която се следя и ми правиха ин витрото. Отделно ходя и при друг доктор за ФМ предимно, който силно ми препоръча проф. Николов, ако реша да раждам в Майчин дом. За съжаление не мога да се похваля с безпроблемна бременност, а и имам една загуба в голяма седмица, с която са свързани и недобрите ми спомени от МД. Бих се върнала там само заради неонатологията и ако знам, че съм в добри ръце.
Затова бих искала да помоля за малко повече инфо относно записването при професора- къде преглежда; час ли трябва да си запиша; в коя седмица трябва да се запиша; той ще ме преглежда ли редовно или само ще се разберем за раждането (секцио вероятно); какво се заплаща; 100%сигурно ли е, че след като съм избрала него, той ще ме оперира; идва ли след раждането да види как е пациентката и т.н.
Ще се радвам ако някой сподели.
Може и на лични.
Благодаря!

# 846
  • София
  • Мнения: 2 551
Нали знаете, че високият диоптър не е предпоставка за секцио?
Аз лично не, не съм се интересувала, знам това, която приятелката ми е споделила. Но съм чувала и преди, че го практикуват, а защо не е предпоставка?

# 847
  • Мнения: 16 871
Аз съм с висок диоптър и ходих на консултация в 2 специализирани офтамологични клиники за вида на родоразрешение. Просто високият диоптър не е причина. Причина могат да бъдат глаукома, тесни вътрешни ъгли, състояние на ретина, очни дъна. Тези изследвания обаче се правят от специална апаратура (лазер) в спец.клиники, а не при кварталния офтамолог. Едва тогава може да се даде препоръка какво да бъде родоразрешението. За съжаление моята диато диагноза е опасност от глаукомичен пристъп, със 100% шанс за ослепяване, така че ме насочиха към секцио (офтамолозите, не аг). Аг избрах в последствие.

# 848
  • Мнения: 304
Аз съм с висок диоптър. Носих си амбулаторен лист от офтамоложката, в който изрично пише, че ми се разрешава нормално раждане и родих без проблеми. Само леко се позамислиха в Майчин дом над диоптрите ми, но не са ми дори споменали секцио. Обаче лекарите, които ми проследяваха бременността ми повтаряха колко било опасно, ала бала, да съм се съгласявала за секцио. Очната ми лекарка каза, че това са пълни глупости и си беше права Simple Smile

# 849
  • София
  • Мнения: 5 441
Zazameg , с две ръце препоръчвам професор Николов.Той прави моето секцио,започнах да се следя при него от 26 седмица,тъй като можех да родя във всеки един момент.За щастие се закрепихме до безопасна седмица (не благодарение на него,но ми обеща да бъде на разположение по всяко едно време,ако се наложи).
Платих си за избор на екип,колкото беше официалния ценоразпис и не е ставало дума и за стотинка отгоре.Имах леко секцио и се възстанових бързо.
Мога да ти изпратя телефона му на лично и да се разбереш с него кога да се видите.Преди преглеждаше четвъртъците в един кабинет в ниската част на МД,тоновете ми записваше в родилна зала

# 850
  • Мнения: 3
Здравейте, аз съм новичка тук. Бременна съм в 34 г.с и съм решила да раждам в Майчин дом. Преди две години.ми направиха лазерна корекция на очите, тъй като бях с астигматизъм и висок диоптър. Сега при прегледи ме посъветваха да родя със секцио, тъй като при напън може да има отлепване на ретината.
Препоръчаха ми др Джеров, като добър специалист, какво е вашето мнение??

За Джеров съм чувала хубави неща, но мен лично преди 17 дни ме оперира проф.Николов и екипа му. Очарована съм от професионализма и спокойствието на всички,които бяха в залата, аз също съм с проблем с очите и понеже вдигнах и диоптера и професора ми даде избор-секцио или форцепс/вакуум, за да не напъвам. Решихме да е секцио и към момента не съжалявам. Белега ми е много фин,единствено не знаех,че имам алергия към лейкопласт и се смяхме с акушерките,че белега от операцията ще ми мине по-бързо от алергичната реакция към лейкопласта.

Та...препоръчвам с две ръце професора и екипа му-уникални специалисти и хора! Плаща се 900лв колкото си е избора на екип по ценоразписа в болницата.

Успех и леко раждане!!!

# 851
  • Мнения: 295
По принцип не ми казаха, че не може естествено заради висок диоптър, аз има но ми го коригираха с лазер. От бременността или нз от какво ми откриха на лявото око „оперколум”( така пише в амбулаторния лист), като казаха че ще се коригира след раждането, но при един напън може да се получи отлепяне на ретината.

# 852
  • Мнения: 295
Zazameg , с две ръце препоръчвам професор Николов.Той прави моето секцио,започнах да се следя при него от 26 седмица,тъй като можех да родя във всеки един момент.За щастие се закрепихме до безопасна седмица (не благодарение на него,но ми обеща да бъде на разположение по всяко едно време,ако се наложи).
Платих си за избор на екип,колкото беше официалния ценоразпис и не е ставало дума и за стотинка отгоре.Имах леко секцио и се възстанових бързо.
Мога да ти изпратя телефона му на лично и да се разбереш с него кога да се видите.Преди преглеждаше четвъртъците в един кабинет в ниската част на МД,тоновете ми записваше в родилна зала

Благодаря!

# 853
  • Мнения: 295
Здравейте, аз съм новичка тук. Бременна съм в 34 г.с и съм решила да раждам в Майчин дом. Преди две години.ми направиха лазерна корекция на очите, тъй като бях с астигматизъм и висок диоптър. Сега при прегледи ме посъветваха да родя със секцио, тъй като при напън може да има отлепване на ретината.
Препоръчаха ми др Джеров, като добър специалист, какво е вашето мнение??

За Джеров съм чувала хубави неща, но мен лично преди 17 дни ме оперира проф.Николов и екипа му. Очарована съм от професионализма и спокойствието на всички,които бяха в залата, аз също съм с проблем с очите и понеже вдигнах и диоптера и професора ми даде избор-секцио или форцепс/вакуум, за да не напъвам. Решихме да е секцио и към момента не съжалявам. Белега ми е много фин,единствено не знаех,че имам алергия към лейкопласт и се смяхме с акушерките,че белега от операцията ще ми мине по-бързо от алергичната реакция към лейкопласта.

Та...препоръчвам с две ръце професора и екипа му-уникални специалисти и хора! Плаща се 900лв колкото си е избора на екип по ценоразписа в болницата.

Успех и леко раждане!!!



Благодаря!

# 854
  • Мнения: 107
Здравейте  момичета. Моят въпрос е малко извън темата за раждане , но не открих такава тема. Знаете ли как най лесно да стигна от централна автогара софия до майчин дом? Понеже не съм местна а и се налага да пътувам сама ще се радвам ако ми помогнете. Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт