Заряза ме с бебе

  • 15 891
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
За първи път пиша и се надявам да смекчи силната мъка.
След години заедно(защото беше разведен и имаше деца вече,за това не бързах) се оженихме ,решихме да имаме дете и месеци наред правихме опити.Всичко беше приказка.Обичахме се ,уважение,пълно доверие,благодарност и дребни битови проблеми ,с които се справяхме.Много добра комуникация,говорехме за всичко и беше чудесно.Много добро емоционално обвързване,не е нужно да си говорим ,за да знаем другия как се чувства.Силна връзка.
Като бях бременна в 7 месец,съпругът ми получи инфаркт и от тогава всичко стана точно обратното.
Тъкмо баща ми беше починал и не мога да ви опиша страха и свитото ми сърце да не се случи нещо с любимия ми мъж и бъдещ баща на детето ни.Започнах да се опитвам да му помагам да се възстанови по всякакви начини-смяна към здравословно ,меню,намаляване на цигари и алкохол,на сол и захар,и кафе.Говорех положително,после спрях да говоря и така,защото каза,че съм го карала да се чувства като инвалид.Той започна да пие ,да се държи зле с мен,отказваше на пие едно от най-важните лекарства,защото от него не може да прави секс(а ние не правехме,защото бях в 8 месец и имаше риск от преждевременно раждане)Разбрах,че има друга и му казах,да се спре,защото знае,че изневяра не прощавам.Той каза,че си измислям,а пък ,когато имаш семейство,трябва да простиш.Роди се бебо и се започна ад.Хванах го с едно момиче (което прилича не мен визуално).Не мога да опиша силната мъка и болка в този момент на видяното.Тогава за първи път ме удари ,после продължи с психическо насилие,после искаше да се самоубива.После говорихме,каза,че съм най-близкия човек,че е бил най-щастлив с мен ,че съм му дала истинско семейство и че съм добър човек и съпруга.Попитах  го дали е щастлив с нея и да го оставя,но каза ,че не е,просто му харесва тя да го гледа влюбено и да се чувства желан,а моите очи били тъжни(как  ли няма да бъдат).Знаел,че не справедливо това,което прави,но и да получи инфаркт не било справедливо.И след,като тя му е отдушник,да го оставя да му мине.Развлича се с работа и с нея.Това го разсейва от ада,който му причини инфаркта.Опитах се ,но не можах да издържа и му казах,че се изнасям -не ме пусна.Казах му да се разделим за малко и той се изнесе.
Не излизам никъде с новородено,което реве по цял ден,не се наспивам от месеци,не мога да се храня ,никой не идва да ме вижда и живеем извън града.Ще полудея.
Сривам се.Отчаяна съм и не знам какво да правя.Той не иска да се разделяме,не се отказва от нея и не иска да ходи на психолог ,нито на семеен консултант,защото нямало да го разберат.И когато се почувства готов,тогава.Сама,че аз се съсипвам през това време.Заклещена съм между това,че се притеснявам да не му се случи нещо,това ,че има друга(която той се опита да спре да се вижда ,но тя си го търси),ревящото бебе,самотата и всичката болка,която има в мен,силна мъка и гняв.Заключила съм ги,но на моменти излизат и ме сриват и депресират.
Моля,кажете какво мислите,защото губя представа за реалността и дори да мога да мисля рационално,то не мога да променя чувствата си.
Надявам се да ми споделите своя опит и да имам лъч надежда.
Благодаря!

Последна редакция: ср, 07 фев 2018, 12:59 от tedito91viva

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Тедито, няма да ти хареса вероятно какво ще ти напиша, но ще го напиша. Приеми, че си попаднала на некачествен човек и започвай да работиш в посока самостоятелност.

Какво означава "не ме пусна"?

Какво значи "тогава за пръв път ме удари"? Имаше още ли?

Баща ти е починал. Не споменаваш нищо за майка си. Как стоят нещата там? Можеш ли да разчиташ на нея?

И защо не излизаш никъде? Какво като имаш бебе? Намери други майки с бебета и излизайте по разходки. Това като за начало.

# 2
  • Мнения: 46 508
Цитат
Заряза ме с бебе

Цитат
Той не иска да се разделяме...

Последно - зарязал ли те е или не?

И уж не прощаваш изневяра, а си продължила да седиш при него, че и след като те бие.

Не виждам никаква дилема в описаното - спасявай се.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Честно казано, не разбирам защо не си се изнесла преди месеци. Предполагам, че можеш да отидеш при родителите ти, най-малкото да има хора около теб и да не се сдухваш толкова.
Явно си млада, съдейки от ника и неориентирания начин, по който звучиш. Трябваше доста отдавна да затвориш вратата пред носа на лирическия герой.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Направо ме застреля с това как другата го разсейвала от мислите за инфаркта и жена му трябвало да го остави да си го изживее.

# 5
  • Мнения: X
Не знам какво да Ви кажа, освен че искрено Ви съчувствам Sad

Надявам се да се намери някое момиче от форума, което живее близко до Вас, да Ви идва на гости от време на време поне, за да не сте толкова самотна. Също се обадете и потърсете допълнителна подкрепа от майка си и по-близки приятелки/роднини.

Бъдете все така силна, дано се подобрят нещата по един или друг начин!

# 6
  • Мнения: 1 432
На първо време спри да го мислиш него, той си е направил своя избор.
Мисли за себе си и детето си! Твоето и на детето ти здраве и спокойствие преди всичко.! Дано финансово имаш независимост.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 600
 Той я е набутал в къща извън града, тя не излиза никъде, а той си развява байряка с другата. На бас, че авторката е зависима от него финансово. Иначе нямаше да я спре още първия път като е тръгнала да си ходи.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Направо ме застреля с това как другата го разсейвала от мислите за инфаркта и жена му трябвало да го остави да си го изживее.
И аз се шокирах. Значииии ... пълно е с безобразни тарикати и глупави жени, които им се връзват на всяка идиотия, която роди мозъкът им. Разсейвал се с мадамата от мисли за инфаркта ... а кой знае защо пропуска особено важната мислА, че прекалената палавост и креватно разсейване като нищо ще му докарат втори инфаркт.
Авторката не знам защо изобщо иска съвет, като от написаното е ясно, че нищо няма да предприеме и ще го чака да си се разсейва, да я побийва от време на време и да гледа да не го нервира, че инфарктът, нали ... С кой акъл си допуснала да те закарат някъде извън града, че и да се оставиш без доходи или поне с нещо зад гърба си?

# 9
  • София
  • Мнения: 8 348
подобни медицински проблеми променят хората
инсултите повече, но все пак.....

за съжаление потърпевшите не могат да забележат промяната в себе си иако не искат да я признаят е лошо

не знам, обаче докога и как трябва да се опитвате да помогнете на човека
и кога трябва да започнете да помагате предимно на себе си

# 10
  • Мнения: 1 540
Не с 200 ами с 2200 бягай от там.Не ме учудва,че ти изневерява, помисли с теб като се е запознал пак е бил женен.Сега се оправдава с инфаркта така ще е винаги.Нещо мо се наби като трън в очите "Тогава ме удари за пръв път"....Този човек,не те обича,не обича никого освен себе си!
Нямаш ли близки,изнеси се,не стой там,ще потънеш още повече.

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839

Сривам се.Отчаяна съм и не знам какво да правя.Той не иска да се разделяме,не се отказва от нея и не иска да ходи на психолог ,нито на семеен консултант,защото нямало да го разберат.И когато се почувства готов,тогава.Сама,че аз се съсипвам през това време.Заклещена съм между това,че се притеснявам да не му се случи нещо,това ,че има друга(която той се опита да спре да се вижда ,но тя си го търси),ревящото бебе,самотата и всичката болка,която има в мен,силна мъка и гняв.Заключила съм ги,но на моменти излизат и ме сриват и депресират.
Моля,кажете какво мислите,защото губя представа за реалността и дори да мога да мисля рационално,то не мога да променя чувствата си.
Надявам се да ми споделите своя опит и да имам лъч надежда.
Благодаря!

Накратко- единственото, което трябва да направиш, е да помислиш за себе си и детето!

Изтеглила си късата клечка с малодушен и страхлив човек, който не е в състояние да помисли за никого, освен за себе си.
Предполагам такъв е бил и когато е зарязал децата си, но е нямало как да се усетиш навреме.
Сега бих престанала да се притеснявам дали ще умре с този си начин на живот, а дали няма да се осакати и като жив труп да ми се довлече да го гледам.

Трябва да се вземеш в ръце и да се настроиш на вълна пълно освобождаване от ангажираността с него- и емоционална, и физическа.
И си отключи разума, а след него и емоциите- ще видиш колко бързо ще престанеш да го жалиш и да го искаш.  Hug

ПП. Смени бравата, изнеси му багажа на площадката, но не напускай семейното жилище, ако се чувстваш добре там.
Не е нужно да го улесняваш отвсякъде, а и това дете не си го донесла зестра.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Майтап няма, Абсурд е много права. С това лудуване с любовницата, пардон разсейване от лошите мисли за инфаркта, като нищо ще го тресне някой ден пак. И тогава любовницата ще си плюе на петите, а авторката ще има две деца за гледане.

Е, може и да не оживее, ако го тресне пак. Тогава ще й остане къщата евентуално. Цинично ама това е положението.

# 13
  • Мнения: 5
Не не съм финансова зависима,просто имам чувството,че ако го оставя ще се съсипе още повече и все се надявам да се отрезви,защото преди инфаркта беше най-прекрасния човек,приятел и съпруг,но Ви благодаря за коментара.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 600
А трябва ли да съсипеш себе си и детето заради мъж, който не показва грам да му пука за вас? Той и без това е тръгнал надолу, не можеш да го спасиш, разбери.

Много хубаво, че не си зависима. Започни да мислиш за себе си и детенцето, не за него. Той е достатъчно голям за да мисли за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт