Как тренирам - 21

  • 63 176
  • 714
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 11 989
Аз още не мога да тренирам. Травмите ми са по цялата лява половина на тялото и не мога да правя нищо. Все още всичко боли. А след месец ме чака сватба.
Кой знае как ще изглеждам в бяла рокля...

# 691
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Змия, ще изглеждаш прекрасно.  Heart Eyes С тази усмивка, която имаш няма начин да не изглеждаш добре!  Hug

То все някъде му се вижда края с вдигането на тежестите, защото не вярвам някога да мога да работя с 100кг. но сега нито са ми тежки, нито леки. Измарям се де. Ще пробвам да вдигна още малко по съветите на момичетата, а после? Не привиква ли тялото, или после само ще се поддържа форма, защото и сега не съм във вихъра, си се чудех?
Точно над тези въпроси разсъждавах и аз преди време. И аз като теб смятам, че всички тежести, без значение за коя мускулна група са имат някакъв предел. Няма как чисто физически да вдигаме по 100кила  Mr. Green От разговорите, които съм водила с хора, които имат доста по-голям опит от моя съм си направила няколко извода:
1. Когато усещам, че мога още - вдигам сериите - вместо 3 - правя 4, вместо 4 - правя 5. И като започнат и те да са ми недостатъчни - вдигам кг-те. И така докато се получава. Когато вече не мога да вдигна кг-те или сериите вкарвам някое ново упражнение или някое добре забравено старо, което не съм правила отдавна. Почти нямам тренировка за конкретна мускулна група, която да повтарям два поредни пъти. Примерно при упражненията за гръб - на едната тренировка правя 4 упражнения, а на следващата - други 4 , които се различават.
2. Няма такова нещо като привикване на тялото, особено когато се касае 3а тежко. Тялото може да свикне на гирички с 2кг и на бягане 10-15 мин. Иначе всяка висока тежест или интензивно кардио си вършат необходимата работа и всеки път си стресират тялото колкото е необходимо. Както казва един мой познат - "тежко ли ти е - значи всичко е наред"  Mr. Green
3. Техниката на изпълнение също си оказва значение - понякога, когато ми е тежко и се опитвам по-набързо да ги правя нещата. Обаче като се замисля и се съсредоточа и започна да ги правя бавно и изчистено, установявам, че не е трябвало да вдигам тежестта, защото с нея не мога да направя правилно и чисто изпълнение. Точно след такива тренировки се оказва, че имам най-голяма мускулна треска, при това без да съм вдигнала тежестите или повторенията. За съжаление, пусто бързане все ми изяжда главата.  Joy

# 692
  • Мнения: 864
Змия, честито за сватбата!

За тежестите не съм съгласна много-много. Има жени, които вдигат по 100 кила. Аз не бих прогресирала постоянно с тежестите, защото имам личен страх (от наблюдения на хардкор жени), че колкото по-тежко вдигам, толкова повече апетит развивам и с годините ще развия прекалено големи мускули. А колкото повече мускул имам, толкова повече ще мога да вдигам, а колкото повече вдигам, толкова повече ще ям и накрая....отиде работата с женския пол. :Д Освен това човек започва да се възприема на по-високи килограми и мускули и дори е възможно в един момент да не се усети, че изглежда като мъж. Не искам да споменавам имена от българската "мускулна" сцена, защото не желая да обиждам никого, но има такива жени, които изглеждат като мъже и правят клек с над 100 кг примерно.

Знам, че това е по-скоро изключението, но съм на мнение, че един страшно твърд и апетитен задник може да се постигне и с макс 50 кила (или друга лична граница, която позволява да се поддържа определена визия) клек и дори особено с други кифленски упражнения и че прогресията не е толкова важна колкото постоянните тренировки.



https://www.youtube.com/watch?v=CAG2VvjwW7c
https://www.youtube.com/watch?v=gH4M8SjqFBY

Ето това са жени, които вдигат прогресивно тежко, някой от тях със страшно много мускулна маса. Те дори не вдигат чак толкова тежко-кросфитърки са.

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 11:20 от bananadana

# 693
  • София
  • Мнения: 1 047
Тези мъжки мускули, които притесняват дамите и се виждат в клиповете, НЕ стават само с тренировки и естествена храна  Wink За това трябват стероиди, хормони, допинг и то редовно (моят мъж е общувал на младини с нашенски професионални щангистки - мнооого е дебела работата и от първа ръка инфото. Имаме и познат възрастен спортен лекар - що бионабол е донесъл от ГДР-то и Швеция навремето, само той си знае).

# 694
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Бананадана, много уважавам мнението ти и супер много харесвам това, което споделяш в темата, но този път не мога да се съглася с теб. Не знам къде ги срещаш тези жени и има ли в твоето обкръжение такива, но за мен те са абсолютно изключение и никой от тук пишещите в темата съм сигурна, че не говори и няма предвид нито една от този тип. Аз тренирам от 10г и няма нито една жена в залите, в които съм ходила, която да вдига 10кг и да изглежда по този начин, нито пък да се стреми към това. Така, че никой няма предвид и не визира тези дами, когато говорим за вдигане на кг-ми. Аз много пъти съм показвала снимки и тук и в другата темата как на 50кг в рамките на една година изглеждам - като преди една година - просто спортувах за идеята да се движа, докато сега спортувам за идеята да има резултати във външния вид. И резултатите ги постигнах като хвърлих розовите гири и взех тежестите. Нито съм си променила теглото, нито ми се е увеличил апетита, нито съм заприличала на мъж. Но пък вдигам 3 пъти повече отколокото преди 1г  Mr. Green и определено това се отразява на външния изглед на мускула. Почнах да правя тяга с 10кг, а сега я правя с 30 и съм сигурна, че точно от кг-те задникът ми вече има що годе някаква форма.
Та така де ... никой нямаше предвид, че има жени дето клякат със 100. Да сигурно има, но те не се хранят нито с по 1500 калории на ден, нито я карат на 2л вода. Тези които ти си показала и визираш, са на яката химия и никой не може да ме убеди в противното.  Peace

Тези мъжки мускули, които притесняват дамите и се виждат в клиповете, НЕ стават само с тренировки и естествена храна  Wink За това трябват стероиди, хормони, допинг и то редовно (моят мъж е общувал на младини с нашенски професионални щангистки - мнооого е дебела работата и от първа ръка инфото. Имаме и познат възрастен спортен лекар - що бионабол е донесъл от ГДР-то и Швеция навремето, само той си знае).
Абсолютно съм съгласна  Hug Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 11 989
Тук повечето сме на средна възраст (това звучи ужасно, защото аз съм млада още Wink ), грижим се за деца и семейство, готвим, да не забравяме, че и пием ракия/вино/бира. А по този начин няма как да се постигнат такива мускули.

Много ми липсва спортуването. А не мога да правя нищо.

# 696
  • Мнения: 10 012
Змия, малкия дявол е бил. Използвай времето да си починеш качествено, а после отново с нови сили! Hug Супер да си изкараш на сватбата!

Аз сега предимно тичам, имах една вяла силова преди 2-3 дни...Много ми се насъбра- работа, деца...., и тичането и йогата са с предимство.
Имам 2 големи тичания на 4.08. и на 15.09. Дотогава това ще е на преден план. Тежестите ще са малки с много повторения когато не съм заспала.
Октомври започвам фазата с тежкото обаче, и километража ще намалее за сметка на силовите. Баланс да има. И да не прегоря.

В петък отивам на море, и смятам да правя силови със собствено тегло. Да видим.

# 697
  • Мнения: 9 991
Тотално без химия мъжко тяло не може да се постигне от жена, особено сексуалната принадлежност. Имам позната учила в спортното, яко химия им дават. Няма професионални спортисти без химия. Постоянно вкарват нови, забраняват ги, идват нови така до безкрай. Едно време жените не са живели както ние сега заседнало, освен богаташите. Бича на съвремито е, че повечето болести са от заседнал начин на живот. А разсъждения, антифеминистки, че ако вдигнеш тежко, ще заприличаш на мъж? Това сериозно ли?

# 698
  • Мнения: 864
Тотално без химия мъжко тяло не може да се постигне от жена, особено сексуалната принадлежност. Имам позната учила в спортното, яко химия им дават. Няма професионални спортисти без химия. Постоянно вкарват нови, забраняват ги, идват нови така до безкрай. Едно време жените не са живели както ние сега заседнало, освен богаташите. Бича на съвремито е, че повечето болести са от заседнал начин на живот. А разсъждения, антифеминистки, че ако вдигнеш тежко, ще заприличаш на мъж? Това сериозно ли?

Аделинда, не знам каква е причината да си правиш такива "антифеминистки" изводи, но явно имаш прекалено малко опит в тренирането или не си виждала въпросните жени, които без "химия" приличат на мъже. Такава визия не изисква 40 см бицепс, може да с епостигне спокойно с много нисък процент подкожни и здрави тренировки, не коментирам 30 кила клек в 10 повторения, а наистина здрави и чести, съчетани със здраво ядене и евентуално суплементиране от фитнес шопа.

Ани, и аз уважавам много мнението ти, а и изглеждаш страхотно между другото! Коментирах единствено изказването, че жените не могат да прогресират отвъд 100те кила-могат и още как. Няма такова нещо като прогресът спира в определен момент. Е, както споделихте за нормалните домакини и работещи жени (като нас) е по-трудно, но прогрес има и над 100 кила, ако човек го иска. Проблемът е, че за този прогрес се изисква яко ядене и е неминуемо да се качи голямо неестетическо количество ММ. Човек може да качи много ММ и с по-малко кгми-който е влизал в кросфит зала със сериозно трениращи и хранещи се маниачки ще знае какво имам предвид и затова пуснах клипчето. За мен жената от клипа изглежда като мъж и в моята зала съм виждала много такива. Въпрос на вкус.

# 699
  • София
  • Мнения: 11 989
В този форум ММ е моят мъж. В тази тема не знам какво означава.
А няма нормална жена, която работи и се грижи за семейство, която да може с 2-3 тренировки седмично да постигне визия на културистка. 
И ти няма да можеш след 20 години.

# 700
  • Мнения: 9 991
Бананадана, след като съм 20 години вероятно по-голяма от тебе, чудно от къде на теб ти се натрупа този опит в тренировките и наблюдения над хората? Малко смешно звучи, приемам го като самоувереността и убедеността на млад човек, че морето е до колене. Категорично без химия и нормални хормони, жена не може да се напомпа яко, както визираш. То мъжете вземат хормони. Да има жени, които приличат на мъже, на това му се казва объркани хормони с раждането, или от другата страна на Луната. Изобщо не е от тренировки. Ти си дрънкай глупости, не ми пречиш. Изгуби ме като читател. Не бих уважила твое мнения след прочетеното.

# 701
  • Мнения: 864
Мм-мускулна маса. 

Аделинда,  ти сама си казвала,  че тренираш не отдавна,  а ако се бъркам съжалявам.  Не забравяй,  че ти сама слагаш в огъня като ми приписваш разни нефеминистки изказвания-нито съм феминистка,  нито не съм, това е много силно изказване предвид предмета на разговора-мускули :Д. От предишната тема съм забелязала,  че имаме напълно различни виждания по много теми,  така че няма да е голяма загуба,  ако пропускаш по някое мое мнение. 

Говорех за мускулите и прогреса на жените в този спорт,  който е възможен. Това,  че тук пишат предимно майки и работещи жени не пречи честно казано някоя да тренира по-сериозно,  съдби всякакви.

Успех.

# 702
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
bananadana, аз тренирам от 10г , а от 15 се занимавам със спорт. Минах през различни видове докато открия това, което ми харесва на мен. Повярвай ми досега не съм видяла нито една жена в залите, които съм обиколила в Бургас, която да кляка със 100кг или да вдига някакви безумни тежести и най-малко да изглежда по начина, по който си показала. Да, със сигурност има такива, но и със сигурност те са изключения   Peace
Между другото в нашата зала, аз клякам с най-много кг-ми... изобщо всички упражнения, които правя са с по-високи тежести, от другите момичета  Joy Joy

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
bananadana, аз тренирам от 10г , а от 15 се занимавам със спорт. Минах през различни видове докато открия това, което ми харесва на мен. Повярвай ми досега не съм видяла нито една жена в залите, които съм обиколила в Бургас, която да кляка със 100кг или да вдига някакви безумни тежести и най-малко да изглежда по начина, по който си показала. Да, със сигурност има такива, но и със сигурност те са изключения   Peace
Между другото в нашата зала, аз клякам с най-много кг-ми... изобщо всички упражнения, които правя са с по-високи тежести, от другите момичета  Joy Joy

Абсолютно!Днес собственика на залата, където тренирам се хвана на бас с един бивш футболист, че аз ще клекна с повече кг. и ще направя повече повторения от него Peace
Имам една единствена позната, която има три деца и кляка със 100, обаче нейния живот е подчинен в последните три години на трибоя.
https://www.youtube.com/watch?v=_mYHIxGw6TY

# 704
  • Мнения: 9 991
AЗ със 100кг. Ще клекна, Ама няма да мога да стана Simple Smile))

И една снимка шегичка:

Общи условия

Активация на акаунт