Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Раждане и майчинство в Англия

• 38 307
  • 215
  •   1
Отговори
# 210
Аз си сложих ваксината против коклюш, защото четох, че тук го има по-често отколкото в България. Мисля обаче противогрипната да не я слагам.

# 211
Здравейте и от мен,
Искам да попитам някои от майките които са раждали вече в Англия дали са си правили ваксини по време на бременността?Аз съм бременна в 23 г.с. и ми предлагат ДТК ваксина( whooping cough vaccine),т.е. настояват за нея  и акушерката и гинеколозите след 16 г.с. да се направи защото имало риск за бебето в първите седмици след раждането, а лекарите от България са категорични че не трябва да се правят ваксини през бременността и не са оправдани в никакъв случай.Някои правил ли си е тази ваксина и  след това на бебчето в 8 седмица след раждане и всичко наред ли е? Благодаря предварително.
Здравейте! Аз също родих в Англия и мен ме караха да си я направя ,но не съм. Детенцето ми е живот и здраво без проблеми и тн. Аз също не съм имала.

# 212
И докато сме на тема ваксини, някоя запозната ли е дали мога да си изискам ваксина срещу туберкулоза за бебчо след като се роди. Доколкото разбрах тук не е я бият като в България, а ми се иска понеже и майка ми и дядо ми са имали туберкулозни заболявания, та да ми е по-спокойно за бебето.

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 23:34 от yorkie.love

# 213
  • Истински се вижда само със сърцето.
На нас ни я предложиха в болницата още при раждането защото сме от страна която е ендемична за туберкулоза, за съжаление не можахме да я сложим поради ред причини. Ако не я предложат може да попитате какъв е редът там където ще раждате.

# 214
Аз също не съм правила , двете ми деца са нямали проблеми,  но от друга страна аз съм против ваксини.

# 215
Здравейте! Бременна съм в Англия.  Работата ми е много тежка и работя по цял ден на крак. Чистя в едно училище. Започва да ми става тежко . Бихте ли ми казали има ли тук болничен по майчинство.  Страх ме е да не се разболея и  от Ковид 19 понеже тук има мното учители , ученици и разбирате ме. Обаче се притеснявам дали тук е възможно да изляза по - рано от 11 седмици преди термин. Не съм й наясно ако има болничен плаща ли се? Ще съм мното благодарна ако някой , който има информация ми обясни нещата. Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт