Да отпадне ли смяната на времето?

  • 52 141
  • 803
  •   1
Отговори
# 300
  • Пловдив
  • Мнения: 4 160
Ами интересува ме. Твоят отговор потвърждава, това че ти се чувстваш зле и без промяната на часа, в зависимост от това, в колко часа си легнала и колко си спала. Как точно ти влияе промяната като и без нея не се чувстваш добре.

# 301
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 370
Коментарите на кого как му се отразява екскурзия в друга часова зона или тежка вечер... изобщо не са по тази тема - там всеки си преценява, а смяната между зимно и лятно часово време не е въпрос на избор.
проблемът е , че когато ти налагат промяната на часа тогава се появяват недоволните , а когато лично си променяш времето тогава нЕма проблем. как стават тия неща  newsm78

# 302
  • Мнения: 36 822
Ами интересува ме. Твоят отговор потвърждава, това че ти се чувстваш зле и без промяната на часа, в зависимост от това, в колко часа си легнала и колко си спала. Как точно ти влияе промяната като и без нея не се чувстваш добре.
Влияе ми, защото няколко седмици след смяната сънят ми е разстроен - лягам и ставам в други часове. 
 Каквото и да казвате, по никакъв начин не ме убеждавате в правотата си, освен това не смятам, че някой от другите участници в дискусията си е променил мнението - цялата тема е просто един безсмислен разговор.

# 303
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 370

Много по-приятно ни е ако лятото е по-светло до по-късно, това е причината.
хич не ми е приятно тогава. аз спя само на тъмно. а лятото към 21 ч.  рязко ми се доспива. трябва да си развалям съня заради 1 час ли ???  искам в 21 ч да е тъмно. hahaha

# 304
  • Мнения: 13 491
Коментарите на кого как му се отразява екскурзия в друга часова зона или тежка вечер... изобщо не са по тази тема - там всеки си преценява, а смяната между зимно и лятно часово време не е въпрос на избор.
проблемът е , че когато ти налагат промяната на часа тогава се появяват недоволните , а когато лично си променяш времето тогава нЕма проблем. как стават тия неща  newsm78

Когато аз си направя избора, също ми се отразява, но си е мое решение и съм наясно че няма да се чувствам добре после. Аз си решавам и ако сметна че не искам да се чувствам така, просто не го правя. Никъде не съм писала че в този случай "нЕма проблем".
Когато някой друг ми наложи от еди коя си дата да започна да ставам по-рано, това не е за ден-два, което се понася много по-лесно, нито пък мога да го избегна.

Както на част от хората не им се вярва че на други промяната не им се отразява, така и на мен не ми се вярва че те се пренастройват толкова лесно. Не виждам какво има за спор, просто хората са различни. С тази разлика че аз няма да тръгна да се заяждам с тях заради това, а в темата видях доста остри коментари в обратната посока.

# 305
  • Мнения: 2 122
...защото зимното време е нормалното, това което е естественото за нас...
Времето е измислено от човек като теб и мен. То не е паднало от небето. Също толкова изкуствено е, колкото и другото. Wink
Акцентът е върху факта, че по-близко до биоритъма ни е зимното време. Няма нужда да се впускаме в обяснения защо и откога се отчита времето изобщо. Всеки може да си намери информация сам.
Към това се добавя и фактора постоянство, неизменност, който дава стабилност. Има хора, които реагират бурно на смяната на времето, настройват се бавно и трудно към промяната и наистина им е тежко. Не виждам никакъв нито социален, нито икономически смисъл в това човек да се чувства зле "насила", което се и случва.

# 306
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Тук не става въпрос за светло и топло, а че тази смяна пасва на нашите георграфски ширини и сезони. И само едното време да остане съвсем скоро ще се усетят неудобствата. Обикновено едно си представяме, друго се случва реално.

Този коментар за мен изчерпва цялата тема.

# 307
  • Мнения: 2 122
И само едното време да остане съвсем скоро ще се усетят неудобствата. Rolling Eyes
А как сме живели преди 01.04.1979г.?

# 308
  • София
  • Мнения: 5 547
Струва ми се доста нахално- хем да не се сменя времето , хем да е и зимното. Трябва да има компромис- без смяна и ще бъде лятното. Не виждам къде вие  проблема? Биологичния ви часовник ще свикне без да усетите.

# 309
  • Мнения: 9 708
На мен пък промяна от 30 мин ми се вижда най-удачна. Така всички ще са еднакво не/доволни. Grin

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 4 160
И само едното време да остане съвсем скоро ще се усетят неудобствата. Rolling Eyes
А как сме живели преди 01.04.1979г.?

Без компютри, без мобилни телефони, с първа и втора програма на телевизора и без Гугъл- статистики, повече сред природата, с масово работно време 8.30-16.30 часа, рядко се работеше в събота и неделя, децата сами ходеха на училище рано сутрин, в тъмното през зимата.......да продължавам ли да изреждам. Онзи начин на живот изобщо не съответства на днешния стрес и напрежение, на часовете висене в задръствания, на полетите със самолет, когато ти кефне да стегнеш куфара и да отидеш при час напред или час назад. Стресът днес е ежедневие, не само смяната на часа е стрес. Мен много повече ме изнервя и ми причинява дихателни проблеми гъмжилото от коли, клаксони, пушеци черен дизел, отколкото един сменен час.

# 311
  • Мнения: 13 491
Стрес има винаги и под най-разнообразна форма, въпросът тук е дали е оправдано това лашкане с по час напред и после назад, което добавя още към него. И ако е оправдано, за каква част от хората е по-добре и за каква е по-зле да го има.
Икономическите причини, поради които е въведено, не са актуални отдавна, така че остава да се прецени останалото.

# 312
  • Мнения: 2 122
Стрес има винаги и под най-разнообразна форма, въпросът тук е дали е оправдано това лашкане с по час напред и после назад, което добавя още към него. И ако е оправдано, за каква част от хората е по-добре и за каква е по-зле да го има.
Икономическите причини, поради които е въведено, не са актуални отдавна, така че остава да се прецени останалото.
Тъкмо щях да отговоря на dazel и си прочетох отговора.
Същото казвам във всеки свой пост - нямаме нужда от още дискомфорт плюс стреса, в който живеем.

# 313
  • Мнения: 10 453
Ако за теб това е дискомфорт, за мен и още доста други си е комфорт

# 314
  • Мнения: 8 263
Ами на мен пък зимно време през лятото ще ми докара стрес. А през септември, когато в 18:30 вече ще е тъмно, ще ми докара дори тежка депресия. И сигурно на още много като мен.

Общи условия

Активация на акаунт