Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 111 734
  • 728
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 534
И моята бледолика щерка я набеждаваха за алергична и оттам постояната хрема, докато не ми писна да й преценяват състоянието по русата коса и направихме пълни тестове за алергия!
И какво се оказа - няма алергии към нищо! Пу пу!
Като показах документа на УНГ с молба да не й изписва вече противоалергични сиропи и да казва, че сливицата е уголемена заради алергия, той само каза "Да, не е от алергия!". И все едно нищо не е било от набиването ми в канчето, че детето ми е алергично! Grinning
Та аз малко това преценява е на око, че детето е с алергии,  не го приемам!

На колко години е дъщеря ви?И какви тестове за алергия и направиха?На мен едно време ми правиха със драскане на едната ръка,а на другата с леко убождане,но синът ми няма да даде да го подложа (ще опищи и ореве света,той за един носен секрет с двеста зора дава да се вземе ,камо ли това) .Бях чела за някакви кръвни тестове?Не съм се интересува все още за видовете тестове,но трябва защото и аз искам да изключа опцията ,че заради това е хремата при нас.Но аз мисля ,че не е алергична реакция,но все пак искам да бъда на 100%сигурна.И при кой алерголог ходихте?

# 316
  • Мнения: 1 380
И с драскане, и кръвни! Д-р Димитров/ Токуда/, но ми е препоръчан и Мустаков.

# 317
  • Мнения: 1 534
И с драскане, и кръвни! Д-р Димитров/ Токуда/, но ми е препоръчан и Мустаков.

Благодаря.

# 318
  • Мнения: 106
И моята бледолика щерка я набеждаваха за алергична и оттам постояната хрема, докато не ми писна да й преценяват състоянието по русата коса и направихме пълни тестове за алергия!
И какво се оказа - няма алергии към нищо! Пу пу!
Като показах документа на УНГ с молба да не й изписва вече противоалергични сиропи и да казва, че сливицата е уголемена заради алергия, той само каза "Да, не е от алергия!". И все едно нищо не е било от набиването ми в канчето, че детето ми е алергично! Grinning
Та аз малко това преценяване на око, че детето е с алергии,  не го приемам!

Аз също, повярвайте. Но не мога да разбера от какво друго да е. Детето вече месец покашля в различни състояния, а сополи няма. На снимка го водих - чисто е дробчето. Да е бактериална инфекция - все ще има сополи. Да е висур - да си е отишъл сто пъти за един месец. Вече не знам какво да правя. Утре сме на контролен преглед и ще искам да му пуснем каквито изследвания трябва. Истината е, че откакто сме на кортикостероидните капки и ксизала той няма сополи, нещо, което отдавна не се е случвало - все е със сополи, все не може да диша. Сега спи спокойно, само тая кашлица, дето все я има, все я няма. Само тя ме тормози мен, не него. Той си покашля и спре. Предните два дни почти я нямаше. Тази нощ с всяко обръщане и кашля. Преди това пак, по-преди пак я няма. Един път е докато спи, друг път е докато е спокоен, трети път е след като тича. Просто вече се обърках откъде е

# 319
  • Мнения: 1 380
Аз не казвам, че Вашето дете няма алергия, а че трябва да се изследва и да знаете дали има или няма.
Така ще бъдете по-адекватни в действията и лечението!
Успех!
Щерка ми беше с постоянна хрема, запушен нос, отворена уста, хъркаше и при всяка среща със сополиво другарче, лепваше вирус, оттам ставаше страшно...

# 320
  • Мнения: 106
Аз не казвам, че Вашето дете няма алергия, а че трябва да се изследва и да знаете дали има или няма.
Така ще бъдете по-адекватни в действията и лечението!
Успех!
Щерка ми беше с постоянна хрема, запушен нос, отворена уста, хъркаше и при всяка среща със сополиво другарче, лепваше вирус, оттам ставаше страшно...

Да, Да, аз разбрах, че не казвате това, просто споделям колко съм объркана вече. Чести са му хремите, но досега не е било да кашля по месец след като махнем хремата, която се стича напред. Ще видим, след малко сме на преглед и всичко ще разпитам. А могат ли да се правят изследвания на малко дете? Чувала съм, че не искат да правят на деца под 6 години.

# 321
  • Мнения: 1 380
Вече са точни и при деца на 2 г. А след 3 - тата няма никакъв проблем да се направят и отчетат точно.
Успех! Дано да няма алергии детенцето!

# 322
  • Мнения: 106
Вече са точни и при деца на 2 г. А след 3 - тата няма никакъв проблем да се направят и отчетат точно.
Успех! Дано да няма алергии детенцето!
На детето всичко му е наред вече, ухото му се е възстановило почти, продължаваме още 10 дни кортикостероидните капки. УНГ-то каза, че няма изследване, което да му се направи в този момент и да е сигурен. Всичко сочи, че е алергичен ринит според него. Честно казано му вярвам, защото знам как изглежда вече вирус, знам как изглежда и бактериална инфекция в носа, и гнойна ангина, и ларинго-трахеид - моето дете през всичките мина, но да кашля без причина не е било повече от 20 дни. Има секрет, който се стича назад, сигурна съм, защото се буди нощем и се дави, а дробът му е чист, водих го и на снимка, хвана ме страх с този грип, че той го изкара, а е със сърдечен порок и ме хвана паниката.
Имам си едно наум, че може да не е. Продължаваме с противоалергичното, към момента съм доволна, че се разминахме с операцията на 3-тата сливица заради ушното възпаление. И, разбира се, притеснена, защото все още покашля от време на време, предимно легнал...

# 323
  • Мнения: 423
Аз да ви споделя, че разминах операцията с Боуен терапия! Да по-скъпо е, но е безболезнени за детето и се работи върху цялостния имунитет!

# 324
  • Мнения: 106
Аз да ви споделя, че разминах операцията с Боуен терапия! Да по-скъпо е, но е безболезнени за детето и се работи върху цялостния имунитет!
Разкажи повече. моля Simple Smile

# 325
  • Мнения: 8
Ами до петък трябва да му давам Шуслерови соли 3 и 11 и Ликоподиум Д 30 и трябва са се обадя на хомеопатката да видим как ще продължим.Бих те посъветвала да направите един курс на солна стая.От ноември бяхме с хрема,какви ли не капки слагахме,противоалергични пи -няма оправия.Записах го на солна стая и започнахме хомеопатията след това.Сливицата се посви ,но още му се запушва носа,явно от отопляването сега през зимата и прихърква. Имаме още 2 процедури на солна стая .

При кои хомеопат ходите ? Не сме пили билкови. Кои би трябвало да ми изпише тези кортикостероидните капки (Назорекс) и ксизала ???
Защото въпреки всичко все още хърка докато спи.

# 326
  • Мнения: 1 534
Ами до петък трябва да му давам Шуслерови соли 3 и 11 и Ликоподиум Д 30 и трябва са се обадя на хомеопатката да видим как ще продължим.Бих те посъветвала да направите един курс на солна стая.От ноември бяхме с хрема,какви ли не капки слагахме,противоалергични пи -няма оправия.Записах го на солна стая и започнахме хомеопатията след това.Сливицата се посви ,но още му се запушва носа,явно от отопляването сега през зимата и прихърква. Имаме още 2 процедури на солна стая .

При кои хомеопат ходите ? Не сме пили билкови. Кои би трябвало да ми изпише тези кортикостероидните капки (Назорекс) и ксизала ???
Защото въпреки всичко все още хърка докато спи.
Ние ходихме във Варна при д-р Кремена Хаджиева.Отидете на преглед на УНГ, ако не сте ходили.А сливицата се свива по принцип много бавно.

# 327
  • Мнения: 205
Здравейте!
Дъщеря ми е на 2,5 години и за една година е боледувала три пъти от гнойна ангина, мононуклеоза с обриви, Коксаки вирус, афтозен стоматит, често е със сополи и кашлица.
Напоследък забелязвам, че спи с отворена уста, хърка, диша неравномерно и с прекъсвания, докато спи, понякога и като е будна дишането е странно.
При последното ѝ боледуване, миналата седмица, споделих с педиатърката притесненията си, че мисля, че има проблем със сливиците. Според нея - педиатърката, е нормално на тази възраст дишането да не е равномерно и честите боледувания не са заради сливиците.
Самите сливици са доста големи, което също според педиатъра е нормално. Ще се консултирам и с УНГ задължително.
Според вас тези боледувания дали могат да се дължат на проблеми със сливиците или уголемена трета сливица?

# 328
  • Мнения: 1 380
Възможно е, но това може да го каже само добър УНГ след обстоен преглед и следене на детенцето.

# 329
  • Мнения: 106
Здравейте!
Дъщеря ми е на 2,5 години и за една година е боледувала три пъти от гнойна ангина, мононуклеоза с обриви, Коксаки вирус, афтозен стоматит, често е със сополи и кашлица.
Напоследък забелязвам, че спи с отворена уста, хърка, диша неравномерно и с прекъсвания, докато спи, понякога и като е будна дишането е странно.
При последното ѝ боледуване, миналата седмица, споделих с педиатърката притесненията си, че мисля, че има проблем със сливиците. Според нея - педиатърката, е нормално на тази възраст дишането да не е равномерно и честите боледувания не са заради сливиците.
Самите сливици са доста големи, което също според педиатъра е нормално. Ще се консултирам и с УНГ задължително.
Според вас тези боледувания дали могат да се дължат на проблеми със сливиците или уголемена трета сливица?
Моят син също е от често боледуващите деца, но не е боледувал от такива сериозни заболявания. Според мен със сигурност има връзка със сливиците. Дано да няма усложнения след всички тези боледувания, както беше при моя син. Дръжте ни в течение, така и ние ще сме по-бдителни и ще знаем какво да подозираме при такива проблеми, каквито е имало вашето дете.

Общи условия

Активация на акаунт