Самотните жени са по-щастливи от самотните мъже?

  • 27 330
  • 404
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 196
 Пак егоист, но мъж. Simple Smile

# 31
  • Мнения: X
И кой е терминът за обратното на "егоист", че не се сещам ...

Алтруист?

# 32
  • Мнения: 32 009
Фри, вярвай, но има много мъже не могат и тези елементарни неща. Което говори лошо. То ако един елементарни дейности са му трудни, какво остава за истински трудните и важни неща.
Чувала съм и мъже да казват, че трябва да си намерят жена, че да има кой да им чисти и готви.

# 33
  • Мнения: 54 635
Имаше едно есе за някаква дама, която си имала приятел, но най-обичала през уикенда да е сама. А причината била, че дори най-добрият мъж е малко "токсичен" и че жените си имат нужда от собствено пространство и малко женска самота.

Което е нормално де: за мъжа домакинстването ще тежи, но за жената, ако няма кой да цапа, ще си ошета, декорира и ще се кефи на живота си с роман, разходка, ей такива работи. Реално прекарването на време с мъж изморява. Колкото и да е готин.

Много точно казано.
Аз затова не си търся друг след развода.
Много си ми е добре сама.

За моженето - те и да могат, не го правят. Или ги мързи, или просто не искат.

# 34
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сещам се за един дядка, за когото писаха преди време из новините. Не си спомням точно, но жена му го зарязала и той направил някаква щуротия. Като го питаха какъв е проблемът, рече, че си искал готвено. Определено не изглеждаше щастлив завалията, щото щеше да му се наложи да си изкара ръцете от едното тъмно място и да се погрижи сам за себе си.
... но има много мъже не могат и тези елементарни неща. Което говори лошо. То ако един елементарни дейности са му трудни, какво остава за истински трудните и важни неща.
Чувала съм и мъже да казват, че трябва да си намерят жена, че да има кой да им чисти и готви.
Не че не могат, не че не могат и да се научат - че то децата се научават в един момент и да си приготвят нещо за храна, и да си почистят, и да си изперат. Гане обаче се смята за върха на "мъжеството", та тия дейности по самообслужване не са му на нивото. Та, както каза Янечек, или си е посвоему щастлив в кочината си, щото не му прави впечатление, или се коси, че трябва сам да се обслужва.

# 35
  • Мнения: 2 694
За моженето - те и да могат, не го правят. Или ги мързи, или просто не искат.
Има и такива, които поддържат по-голяма чистота от жени, готвят по-добре или изобщо готвят в случая, който визирам. За това недейте да генерализирате. Съвременните млади мъже не са като едно време, същото важи и за жените.

# 36
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Има и такива, които поддържат по-голяма чистота от жени, готвят по-добре или изобщо готвят в случая, който визирам. За това недейте да генерализирате. Съвременните млади мъже не са като едно време, същото важи и за жените.
Така е, това никой не го отрича. Говорим за един определен тип мъже, които на фона на описаните от теб изглеждат още по-жалки в стремежа си да покажат какви "мъже" са.

# 37
  • София
  • Мнения: 580
Чудя се какво ли ще стане, когато мъжът всичко може да си свърши сам и на практика няма нужда от жена да му готви, пере, чисти. Работя с млади колеги (макс 30 г), основно мъже, които умеят и сами да се грижат за себе си и жена не им трябва. Отлагат брака за след 10-15 години и често са ми казвали, че не толкова търсят жена, колкото някой, с когото да създадат деца и който да им гледа децата. И това са мъже, които чудесно се справят и сами. Предполагам, че ако човек е свикнал с хора около себе си, ще е самотен, ако ги загуби.

# 38
  • Мнения: 30 802
Без деца наоколо е много лесно да си спретнат и подреден. Тия чистофайници нека си завъдят 2-3 и да видим колко могат да чистят.

Освен това мъжете могат всичко, но го могат в рамките на една целенасочена прагматичност. Никой мъж няма да се наеме да държи в главата си "невидимия списък" и непрекъснато да преоценява коя задача е по-важна. Хваща си едно и си го върши, като става сляп за всичко друго.

# 39
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Е, то ако им трябва жена да им чисти и прочие, а не партньор в живота, по-добре изобщо да не се женят. Ако търсят и партньорка за разплод, също. Аз ли нещо не съм наред, та смятам, че човек се събира с друг, защото му харесва, допада и иска да прекара живота си с него, а не за да го обслужват и за да се размножи?

# 40
  • Мнения: 30 802
Да де, но проблемът е, че около 90% от живота на хората се върти точно около такова битие, дето изисква и готвене, че и раждане на деца. Не всички двойки са Гала и Дали или Кристо и Жан-Клод, та да не се интересуват от битовизми:) та в тоя смисъл разговори и глезотии бързо омръзват, ако наоколо е хаос.

# 41
  • Мнения: 3 654
Не си само ти La Sombra, аз също смятам така. Трябва да се събереш с някой, защото се обичате и искате да изживеете живота си заедно. Децата идват след това.

# 42
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да де, но проблемът е, че около 90% от живота на хората се върти точно около такова битие, дето изисква и готвене, че и раждане на деца. Не всички двойки са Гала и Дали или Кристо и Жан-Клод, та да не се интересуват от битовизми:) та в тоя смисъл разговори и глезотии бързо омръзват, ако наоколо е хаос.
Имам предвид, че приемаш битовизмите, когато създаваш семейство с човек, когото искаш заради самия него, той също ги приема. А не създаваш семейство с кого да е, за да ти поема битовизмите.

# 43
  • Мнения: 30 802
Да де, ама като си харесаш човек, има някакво приемане, че битовизмите са си по дифолт и всеки ще си приеме присърце изпълненията. Защото колкото и да харесваш човека, колкото и поезия да има, няма да те изкефи, ако на фронта с битовизмите бие пълен отбой и каже - ама ти нали ме взе заради уникалната ми личност.

# 44
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
а как дефинирате щастие?

Общи условия

Активация на акаунт