Самотните жени са по-щастливи от самотните мъже?

  • 27 338
  • 404
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 30 802
Големите семейства винаги си имат спонсори, то това си е бизнес.

Интересно защо Кейт плюс осем напусна мъжа си и дали й е повече кеф да е сама с осем деца и бавачка...

# 376
  • Мнения: X
Не знам дали им е лесно, но определено изглеждат много щастливи с изборите си.

  Но просто като ги гледах снощи и си припомних аргументите тук за боите, невъзможността да се учи/готви/излиза навън/ходи на ваканции/ има подредена къща с деца и реших да го споделя.

Лично следих Кейт от много години и смятам, че в нейния случай мъжа й беше мързелив търтей и не му се занимаваше с толкова деца постоянно, а тя беше като пренавита пружина, която правеше всичко почти с нейната супер организираност и методичност.  Явно в един момент е решила, че като ще го върши всичко сама, то да е напълно сама.

А май имаше и съмнения за изневяра там, освен абдикацията от семейните задължения.

За публичността нямам отношение, но лично тя винаги ми е била в листата на топ майки Simple Smile

Последна редакция: сб, 31 мар 2018, 23:31 от Анонимен

# 377
  • Мнения: 6 978
Аз си мисля и че няма как да обръщат равно и голямо внимание на всички. Като се сетя колко напоително съм си говорила с мама за нещата от живота и за всичко ме е слушала с часове и е давала мнения, хич не си го представям при 19 деца. С 2-3 и на различни възрасти - да. Ама така...

# 378
  • Мнения: 20 155
Не знам, може пък и да има предимства – стават добри "екипни играчи". С толкова шумотевица покрай себе си, се научаваш да се оправяш сред хора.
От друга страна, нали е ясно, че това семейство отвъд монтажа и избраното в клипчетата, е една пълна лудница всеки ден. Ако са толкова щастливи, няма да изберат да се показват пред камерите. Никой щастлив човек не си "продава" щастието. Може, но ако се преструва. За пари, спонсори, рейтинг. Wink

# 379
  • Мнения: 30 802
Контеса, много се връзваш на монтажите.

Да си щастлив и да криеш, че е трудно са различни неща. Аз споделям "как се прави наденичката" и не е красиво. Обаче не знам как логически се скочи от "трудно е" до "нещастен съм от избора си". И на балерините им кървят краката, и сигурно им е трудно. Но дали са нещастни?

Примерно ако един изучил се илюстратор спомене, че няма финансова стабилност за дете/деца, то дали е щастлив от избора си, според твоята логика? просто всичко е въпрос на жертви, а и от една възраст нагоре - прагматична преценка на риск/полза. Наивното хвърляне в някоя област с цел "себеизразяване" е максимум до 27 годинки.

# 380
  • Мнения: X
Гугъл, възможно е. Просто споделям впечатления, които бяха провокирани от темата.

Сирен, не бих казала.
Да си щастлив не означава да не казваш, че понякога ти е трудно. Нормално е да има трудности и преломни моменти.

Но ако някой спомене, че няма деца, защото не е финансово стабилен бих го нарекла само разумен човек, който ще намери начин. Зависи и как го каже и какво ще вложи.
Може и да се възприеме като доста нещастен, а може и да е просто констатиращ  моментно състояние, което не би желал да му бъде напомняно утре и така.

# 381
  • Мнения: 30 802
Да кажем, че репликата е "Защо се захванах с тая професия, като не мога да издържам нормално семейство!" и други с подобен уклон. Нали се сещаш, че има области, в които труд и заплащане не се срещат по приятен начин.

Иначе аргументът с щастието е малко прекален, не може да се вади като коз, нито да неутрализира контрааргументи. Щото то и наркоманите може да са много щастливи с избора си, но това ли търсим?

# 382
  • Мнения: X
 Така е предполагам и с другите хора. И най-нежеланият избор за мен за тях може и да е прекрасен житейски избор и няма как да определим кой как се чувства и дали е нещастен или щастлив само по единични базови критерии.

За да направиш добър експеримент ти трябва мостра от много субекти, уеднаквена среда, ясни критерии за разбор и ясни ситуации и значими статистически резултати. Това му е трудното в реалния живот, че нищо не е уеднаквено и сходно за всички коментирани вероятности.

За наркоманите и прочие ситуации са ясно нежелани и не говорим въобще за тях.

Последна редакция: нд, 01 апр 2018, 08:37 от Анонимен

# 383
  • Мнения: 630
Всичко е толкова субективно ...
Особено самотата и щастието ...

# 384
  • Мнения: 30 802
...и затова понякога говорим прагматично.

В интерес на истината, като сама жена можеше да съм романтично-щастлива. Наличието на мъж и семейни цели ме вкарва в графата прагматично доволна. Знам, не звучи много интересно. Просто неща, които се правят в живота. В крайна сметка не са толкова важни, нито толкова трудни.

Контеса, ти си в огромна, богата държава, където дори чистачките взимат хиляди долари на месец, както разбрахме. Толкова ли не мож' ги докара до около 9,200 долара на месец, та да вържеш шестцифрена заплата? Ми за какво е това ходене по чужбините тогава?

# 385
  • Мнения: X
Simple Smile

Но не е в това темата. Иначе пак ще трябва утре да трия Wink




Всичко е толкова субективно ...
Особено самотата и щастието ...
Именно.
И затова и да го напишеш все ще се разбере по няколко начини в зависимост от настройката и възможностите на четящия. И става след това да се обясняваш, че нямаш сестра Wink

Последна редакция: нд, 01 апр 2018, 08:38 от Анонимен

# 386
  • Мнения: 30 802
Ми вземи наеми тия с минималните пари за твоя чистачка, плюс да чистят и други домове. Малко скубете мюслитата да им строите медресета на канадска почва, трябва повече, ще си позволиш и чистачка, обясни на мъжа си да вдигне ставката.

# 387
  • Мнения: X
Разсмиваш ме, мерси. Нека не обръщаме темата към мен.

Ето какво гледах днес за възрастта за имане на дете.
Почти като Тийн мом, но реално показват различни възрасти.
 https://www.youtube.com/watch?v=F1mOtNAETRc

# 388
  • Мнения: 630
Разсмиваш ме, мерси. Нека не обръщаме темата към мен.

Ето какво гледах днес за възрастта за имане на дете.
Почти като Тийн мом, но реално показват различни възрасти.
 

Къде е ? 😁

# 389
  • Мнения: 30 802
"great flat and cool boyfriend", ЖДНБ...някои хора имат много странна представа за цели в живота...

Общи условия

Активация на акаунт