Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 259
Моят тест беше много с много ярка втора черта.С предната бременност го направих точно на датата, на която трябваше да ми дойде МЦ  /т.е. със седмица по-рано от сега/ и тогава чертичката беше много бледа, но аз бях сигурна, че е положителен и не го повторих.Док тогава ми пусна кръвен, че още не се виждаше точицата и си излезе и той +.Сега нарочно поизчаках да имам закъснение, за да съм сигурна.Таткото държеше да е с мен като направя теста.Доста е развълнуван, той отдавна иска 2-ро детенце да си имаме, но поради разни причини се наложи да поизчакаме повече години, отколкото мислехме.С първата бременност на него малко му беше всичко като насън, макар че пак беше планирана.Но тогава бяхме и доста по-млади Blush
Аз още не съм си запазила час за док..Днес и това ще свърша.

На момичетата в чужбина - съвет и от мен, обръщайте внимание на всичко, което ви тревожи.Сестра ми миналата есен беше бременна, но за съжаление направи спонтанен аборт.Тя живее в Щатите, имаше зацапване по малко и аз много настоявах да иде на лекар, защото знаете, че тук в България на това се обръща внимание и лекаря не отказва преглед, при нужда се пият лекарства.Тя обаче се обадила на гинеколога си, той ѝ казал, че нямало нужда да идва, това било нормално и само, ако се засили да дойде.И след седмица направи спонтанен аборт.Много ѝ е мъчно, на нея ѝ беше първа бременност и още си го изживява.

Желая успех на всички и есента да гушнем здрави и сладки бебоци.

# 31
  • Мнения: 541
Ох така като пишете за чужбина (както казах аз съм в Англия ) и все повече се притеснявам , а най - малко трябва сега да е така . Аз и мъжа ми сме сами тук , нямаме приятели и роднини и като бях в бг когато реша да проверя кръвни или очен преглед например , винаги си ходех и ако откажат направление отивах на частно . Тук всичко е различно , но ще гледам да не го мисля и да съм сигурна че всичко ще е наред . Всичко каквото зависи от мен ще правя за здравето ми .

Kamache.yo ние от няколко години живеем тук и като сменихме квартирата отидох в най - близката клиника до нас и там ме записаха и ако има нещо там търся личния лекар ( които се оказаха са няколко в зависимост от проблема ) .
Когато видях двете чертички и н дигиталния тест Pregnant отидох там и ми казаха на другия ден да им звънна и да запазя час в една друга клиника -maternity clinic , те казват коя .
Сега в понеделник ми е първия преглед , но най вероятно реално ехограф ще имам в 12та седмица живот и здраве .

Имам въпрос относно броенето на седмиците . Вчера бях 4с и 6д по приложения и нета вчера се водех 4 та седмица , а реално аз съм я минала с 6 дена и днес все едно е изпълнена петата 🙈😁или просто да гледам сега щом пише 5 , даже и да е 5 с и 2д - това си е 5та ? Единственото смятам от датата на първия ден на Ц ☺️

# 32
  • На север
  • Мнения: 1 377
Ох така като пишете за чужбина (както казах аз съм в Англия ) и все повече се притеснявам , а най - малко трябва сега да е така . Аз и мъжа ми сме сами тук , нямаме приятели и роднини и като бях в бг когато реша да проверя кръвни или очен преглед например , винаги си ходех и ако откажат направление отивах на частно . Тук всичко е различно , но ще гледам да не го мисля и да съм сигурна че всичко ще е наред . Всичко каквото зависи от мен ще правя за здравето ми .

Kamache.yo ние от няколко години живеем тук и като сменихме квартирата отидох в най - близката клиника до нас и там ме записаха и ако има нещо там търся личния лекар ( които се оказаха са няколко в зависимост от проблема ) .
Когато видях двете чертички и н дигиталния тест Pregnant отидох там и ми казаха на другия ден да им звънна и да запазя час в една друга клиника -maternity clinic , те казват коя .
Сега в понеделник ми е първия преглед , но най вероятно реално ехограф ще имам в 12та седмица живот и здраве .

Имам въпрос относно броенето на седмиците . Вчера бях 4с и 6д по приложения и нета вчера се водех 4 та седмица , а реално аз съм я минала с 6 дена и днес все едно е изпълнена петата 🙈😁или просто да гледам сега щом пише 5 , даже и да е 5 с и 2д - това си е 5та ? Единственото смятам от датата на първия ден на Ц ☺
5 и 2 си е 5та седмица мисля аз. Когато имаш 5 и 6 ти е последен ден от пета седмица и на другия ден влизаш в шеста седмица. Simple Smile

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 259
Няма нужда да се притесняваш, щом всичко е наред.
Най-вече имах предвид, че ако нещо се наложи да си настоявате за преглед, за да сте спокойни.
Броенето на седмиците се брои така, напр. аз съм в момента в 5 г.с. + 2 дни.Което си е 5та г.с. докато не се навърши 6-та.На мен в момента ми е редовен МЦ и дори с приложение излиза точно тази седмица, но аз си знам и кога сме направили бебето.С дъщеря ми, обаче не беше точно така.Имах много късна овулация на 26-ти ден / доказана с фоликуметрия/  и тогава изчисленията за гест. ми седмица се правеха на база овулацията, а не на последния ми МЦ, защото иначе плодът нямаше да отговаря на реалната си гест. възраст.Докторът ми го беше отбелязал в картона като забележка.

# 34
  • На север
  • Мнения: 1 377
Море!, ех какво хубаво име имаш! Simple Smile Мое много любимо. За съжаление на запад е така както си описала, че е със сестра ти. Аз много ги защитавах докато не ми дойде на главата. Близо 2,3 седмици имах зацапвания. Къде ли не звънях, колко ли не молих нищо. От всякъде ми казваха, че нищо не може да се направи толкова рано и да чакам в нас да видим какво ще станело. Хормони ми се отказаха. Казваха че можело и да е аборт, можело и да не е. Божа работа... Точно с вързани ръце си. Не искаха и да ме прегледат. А като се установи, че е спряло развитие преди 5 седмици дори ми казаха да чакам в нас да паднело. Направо нямам думи. Дай Боже да няма никоя тук такъв опит! Няма да пиша повече на тази тема, че не искам да плаша никой. Понякога можеш да прокървиш и да е ок също.

# 35
  • Мнения: 541
Благодаря за отговорите ☺️

Ако ви е интересно им две хубави приложения :
280days - освен полезна информация за седмицата в която си , съвети за теб за таткото и да си следиш кг , да качваш снимки ..  в началото като се отвори приложението показва анимационно развитието на бебето спрямо седмицата в която си и като натискаш на него ти изписва все едно ти казва нещо напр. че вече приема кислород и хранителни вещества от кръвта ти , или просто те поздравява 😀 интересно е за мен .

Другото приложение е The Bump - има 3D графика пак в седмицата която си и може да приближаваш , обяснено е кое какво е , кое в момента се развива ☺️

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 259
Аз с дъщеря ми, както казах се водех рискова бременност.Имах нисък прогестерон, забременях със СПКЯ, двата ми яйчника бяха много зле, но десния беше една идея по-добре и като по чудо той беше овулирал.Когато отидох при тогавашната ми лекарка, която е специалист по репродуктивни проблеми, тя самата при първия разговор изрази съмнения за овулирането ми / което общо взето го нямаше без стимулация/, но буквално по някакво чудо без стимулация, без нищо още на този преглед аз се оказах в овулация.Лекарката и тя се изненада чак.Прати ни със заръка да опитаме за бебе, че сега бил момента и фоликула бил идеален, ние се прибрахме и буквално 3 дни правихме дъщеря ни.После се върнах бременна ей така от раз.Но заради хормони и нисък прогестерон, риск от отлепяне, лекарката тогава ми изписа да пия лекарства за задържане и така до края на първия триместър.Спомням си, че тогава много се тревожех и като мина 12 седмица вече почнах да се успокоявам.А физически се чувствах добре.
И сега пак от раз ни станаха нещата.Нямам търпение вече да мина и при док..
С дъщеря ми изчетох един куп книги за бременност, бебета, развитие, кърмене.Този път няма да чета май.Имам приложение за МЦ на телефона и в него си маркирах бременност и там ми брои гест. седмици.

# 37
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен мами!
Преди седмица и аз разбрах хубавата новина и видях 2те чертички. По мой изчисления към 10 ноември е термина ми. Вече посетих и АГ, първа бременност ми е,сега на 22 март съм отново на преглед, нямам търпение! Желая на всички ви лека и прекрасна бременност!

# 38
  • Pavlikeni
  • Мнения: 74
Здравейте мили дами, аз днес станах 6 г с.
Вчера бях на преглед и всичко е много много добре, вече го писах, но днес отидох да попитам дали има риск от пътуване със самолет. Увериха ме, че няма абсолютно никакъв риск,  или проблем, че бебо не е застрашен. И аз веднага купих билет за България, двупосочен разбира се, от доста време не съм си ходила в България и този месец поне за 1 седмица да си отида.
Но проблема сега е че пък се притесних, като почетох в интернет, че има риск. Но аз нямам нито зацапване, нито оплаквания. Надявам се да няма риск. А и полета е 1 час и половина. Ох но се разколебах, хвана ме страх, какво да правя сега Disappointed

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 259
Чародейка, не се притеснявай.Това е сравнително кратък полет.Моята приятелка, когато беше бременна с близнаците си пътува от Азия до тук с два дълги полета.Беше в 4-ти месец тогава.Щом са ти казали, че няма проблем да пътуваш, не се тревожи.Ако имаше риск, щяха да ти кажат.
Аз ще пътувам в края на месеца около 600км. с кола, после пък обратно и също малко ми е притеснено, най-вече, защото ми става лошо при дълги пътувания, особено на завои.И обикновено пия лекарство, но сега няма как.Та от сега го мисля и аз.Ако нещо, обаче почнат неразположения, може и да откажа да пътувам.

# 40
  • Pavlikeni
  • Мнения: 74
Чародейка, не се притеснявай.Това е сравнително кратък полет.Моята приятелка, когато беше бременна с близнаците си пътува от Азия до тук с два дълги полета.Беше в 4-ти месец тогава.Щом са ти казали, че няма проблем да пътуваш, не се тревожи.Ако имаше риск, щяха да ти кажат.
Аз ще пътувам в края на месеца около 600км. с кола, после пък обратно и също малко ми е притеснено, най-вече, защото ми става лошо при дълги пътувания, особено на завои.И обикновено пия лекарство, но сега няма как.Та от сега го мисля и аз.Ако нещо, обаче почнат неразположения, може и да откажа да пътувам.

Благодаря Море!
Полета е кратък наистина, пък и както казах нямам оплаквания или неразположения, аз нямам дори сутрешно гадене, нито умора, нито сънливост...Друго си е да те поуспокои някой Blush А ти кажи на шофьора да не прави резки завои и по бавно, да не друса.
Поздрави от мен!

# 41
  • Мнения: 2 603
Аз също ще си ходя в бг със самолет април месец. Според мен няма проблем, а и щом и лекарите са ти казали не се притеснявай.

# 42
  • Мнения: 380
Чародейка, аз с първата си бременност в 5-6 г.с. пътувах с кола из Европа, а в 9-10 г.с. седмица (не помня точно в коя) пътувах до Рим и обратно без грам проблеми. На скенерите не летището попитах дали мога да не минавам през тях и жената там любезно каза, че мога и само ме преджобиха и опипаха старателно Wink И аз като теб се наплаших, че не мога да летя, но докторът ми каза, че до 32-ра г.с. няма проблеми стига на мен да ми понася.

# 43
  • На север
  • Мнения: 1 377
И аз днес се занимавам с това да мисля как и дали да пътувам. Личният днес ми каза, че било рисковано предвид че съм с аборт и тромбофилия. Мисля да е юни месец и тогава ще съм във втори триместър. Вие как мислите кое е по-щадящо с два полета или с кола като спираме да пренощуваме?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 259
Аз бих избрала самолет, по-кратко пътуване е все пак, отколкото да се лашкаш с кола два дни.

Днес май се презорих, мъкнах чантата на детето от училище, едни стълби катерих.Като се прибрах имах неприятна болка ниско долу, като полежах ми мина.Хем си знам, че трябва да се пазя, ама тая раница си тежи доста.Запазих си час за вторник, исках за понеделник, но нямаше удобни часове.

Общи условия

Активация на акаунт