Тибетска гъба/кефир/кефирена гъба 4

  • 89 882
  • 685
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 80
Чакам някой от Пловдив да ми даде когато има. Моля пишете ми, за да се уговорим.

# 196
  • София
  • Мнения: 2 044
izoma много ти благодаря,че ми изпрати гъбата!! bouquet bouquet bouquetПочвам да действам още довечера,дано да ми се получи Praynig

# 197
  • Мнения: 5 405
Ето ви едно клипче с обяснение кое-как и да не се притеснявате. Simple Smile
https://youtu.be/Wl3nC6Wb8L4

# 198
  • София
  • Мнения: 2 044
Ето ви едно клипче с обяснение кое-как и да не се притеснявате. Simple Smile
https://youtu.be/Wl3nC6Wb8L4
Много благодаря bouquet Вече ми става кефира,довечера го слагам в хладилника chef

# 199
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И моето кефирче вече се получи (благодаря на Merry, че ми изпрати). Първият го изхвърлих, ще го "подхранвам" няколко дни, за да се "аклиматизира". Трябва ми пластмасова цедка, че през марля много бавно се прецежда.

# 200
  • София
  • Мнения: 2 044
Да се похваля-вече пих тази сутрин кефир ! newsm44
Около 30 часа беше отвън,после го сложих в хладилник още почти 24 часа и днес беше супер chef
Една доза изпих на айрян,смесен с кисело мляко,другата доза смесих с куркума,джинджифил на прах и канела-чудно стана Heart EyesЕдна доза сложих и на детето в палачинките CrazyДнес заредих отново гъбата и чакам с нетърпение да стане.
Още веднъж голямо благодаря на izoma ,че ми изпрати гъбата bouquet Hug
Poppy- в Джъмбо продават нещо като силиконов гевгир-става супер за прецеждане  Peace

# 201
  • София
  • Мнения: 1 871
danielad, много се радвам, че веднага гъбката е почнала да прави хубав кефир! Това означава, че при теб се чувства мно-о-о-ого добре  bouquet
А аз пак имам за раздаване. Ако някой търси -нека пише!

# 202
  • София
  • Мнения: 2 044
danielad, много се радвам, че веднага гъбката е почнала да прави хубав кефир! Това означава, че при теб се чувства мно-о-о-ого добре  bouquet
А аз пак имам за раздаване. Ако някой търси -нека пише!
Никога не бях пила преди това кефир ,но стана като домашно кисело мляко на вкус и аз понеже не си падам по дом.кисело мляко го смесих с малко купешко ЕЛ БИ и стана супер Heart Eyes

# 203
  • Мнения: 9 515
danielad, много се радвам, че веднага гъбката е почнала да прави хубав кефир! Това означава, че при теб се чувства мно-о-о-ого добре  bouquet
А аз пак имам за раздаване. Ако някой търси -нека пише!

моята нещо ми е сърдита - не й обръщам внимание и не желае да расте Smile

# 204
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
Моята гъба след като бяхме на море реших да я рестартирам и да я сложа за ден в студена преварена вода след това и сложих 900 гр. мляко и в една пластмасова тенджера и направих кефир прибрах го в една бутилка в хладилника и след два дни се сещам за него гледам разслоил се и викам таман ще отлея от водичката малко за да стане по-гъст като го раздрусам обаче отварям капачката над мивката и кефира взе да кипи толкова газиран - такова чудо не ми се е случвало никога Simple Smile ММ направо много го хареса - ама силно газиран изригва като шампанско Simple Smile

# 205
  • София
  • Мнения: 22 688
Нормално е. Това е от ферментацията. Може би си напълнила догоре с мляко.

# 206
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
Не, там е работата че бутилката е 1 литър а аз бях сипала 900 гр. - мляко никога преди не ми се е газирал толкова много кефира Simple Smile

# 207
  • Мнения: 624
Момичета, чист ли го пиете кефира?
Толкова да не обичам кисело мляко...  🙄Сега съм оставила една порция кефир в хладилника, утре ще го наблъскам с мед и канела, да видя какво ще излезе. 😀
Гъбката ми прави чуден кефир, даже ми се струва леко порастнала вече. 😀

# 208
  • София
  • Мнения: 1 871
мога да дам на поне трима гъба. Който иска, да пише Simple Smile

# 209
  • Мнения: 5 405
Момичета, чист ли го пиете кефира?
Аз да. Като айрян с малко сол и вода. Правя си и закуска с него - с чия, ленени семе, банан, канела, ядки може.
Може да си правиш смутита с плодове, ядки, ванилия, канеля и да прикриеш вкуса на кисело. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт