ЮЛСКИ мами 2018 - Тема 3

  • 57 540
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 144
Ние с ММ се записахме на първата лекция Училища „И за мама“. Някакъв интензивен курс се води в събота и неделя на 10.11 Март в Пловдив в Панаира. Има и за другите градове. Така като гледам ММ се притесняваше че ще е единствен, ама явно и вашите мъжовци ще идват с вас
Ще кажеш ли къде, кога точно и трябват ли някакви такси за записване? Какви теми ще са?
Бих искала и аз да отида Simple Smile

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Ние с ММ се записахме на първата лекция Училища „И за мама“. Някакъв интензивен курс се води в събота и неделя на 10.11 Март в Пловдив в Панаира. Има и за другите градове. Така като гледам ММ се притесняваше че ще е единствен, ама явно и вашите мъжовци ще идват с вас
Ще кажеш ли къде, кога точно и трябват ли някакви такси за записване? Какви теми ще са?
Бих искала и аз да отида Simple Smile



Записването е онлайн! Няма такси. Ето тук: http://www.izamama.com/index.php?page=kurs-za-bremenni-plovdiv_3-2018

# 212
  • Варна
  • Мнения: 728
Розичка, много ранни тези лекции бе Grinning
Още не съм излязла в болничен, а и днес заминавам на планина, та ще пропусна. Определено смятам да посетя някой лекции, но след Март. Бъдещия татко и той има желание. Общо взето моя мм ми ходи по акъла и ще го замъкна особенно за стволовите клетки да слуша и той, че много се е надъхал за тях.
В групата си има консултант по кърмене и това ще ни е голям плюс. Аз имам и консултантка по кърмене близка, която работи в окръжна и два пъти е ходила на домашни посещения при близки родили, така че съм я предупредила лятото , че ще ми идва пак на гости. Едната ми мениджърка и тя е консултант, така че се надявам въпреки притеснението за кърменето да имам подкрепа. И книгата за кърмене съм си подготвила Grinning
Miss_V аз съм в болничен вече и отивам да трупам някаква информация. То реално колкото и лекции да посетим пак ще се окажем неподготвени, така че и да повторя някоя тема по нататък, едва ли ще ми е в повече. Сега гледам, че в гранда организират лекция за закаляване и гимнастика на бебето. Пускам линк, ако някой се интересува. За съжаление във Варна, за разлика от София не са много чести тези мероприятия.
http://www.izamama.com/index.php?page=uchilishte-za-bremenni-varna-27-02-2018

# 213
  • Мнения: 246
Момичета, които ходите на полезни училища за бъдещи родители, моля ви, пускайте инфо, когато научите нещо интересно за нас, които нямаме възможност. Ще ни е много полезно.

# 214
  • Мнения: 277
Хемоглобина ми е паднал на 110 и започвам да пия желязо.Момичета от изследванията пише Седимент-кристали.Какво ще рече това?

# 215
  • Мнения: 101
Привет и от мен. С предната ми бременност бях с плацента previa marginalis, което означава частична превия. Ако е пълна, тя изцяло запушва цервикалния канал и бебето няма как да излезе при естествено раждане. Моята за съжаление, беше така разположена, че рискът от кръвоизлив беше огромен. И не само от кръвоизлив защото казаха, че е живото застрашаващо и за мен и за бебето. Консултирахме се с няколко лекари, защото аз много исках и се готвих за естествено раждане. И всички го потвърдиха. И накрая след като го обсъдихме и решихме, че рискът не си заслужава - секцио. Но не съжалявам нито за миг за това ми решение. Супер бързо се възстанових, а имам приятелки, които след естествено раждане с разкъсвания, шевове и какво ли не доста по-бавно се възстановиха. На малкия също не мисля, че се отрази отрицателно секциото, защото в съвременната медицина не се режат коремните мускули, ами просто се издърпват настрани. И един вид правят съпротивление на бебето, симулирайки съпротивлението при естествено раждане. Исках и допир кожа в кожа, който също осъществиха. Нямах НИКАКВИ външни шевове, а в момента две години след раждането почти не си личи и белега. И всичко това в МБАЛ Надежда. Препоръчвам!
Майка ми пък като ме е раждала е имала изключително тежко естествено раждане - за малко не сме си заминали и двете. С брутални кръвоизливи, аз не съм искала да излизам по нейни думи и са ме теглили с форцепс. И като размишлявахме, може и тя да е била с превия и не да не съм искала да излизам, ами плацентата да е пречила. Но на онези години е нямало как предварително да се установи разположението на плацентата. След раждането ми от стреса, който е изживяла и окапва половината коса, спира и кърмата.... брутално
Та идеята ми беше мамите, които са с ниска плацента да не се притесняват. Сега медицината е толкова напреднала, че именно тези неща да се установяват в по-ранна фаза.
А от друга страна винаги може плацентата да се вдигне (моята не се вдигна, но не съм имала отлепяния кръвоизливи и прочие)
Сори за малко дългия пост, просто исках да ви успокоя.

Здравей Simple Smile
Кой ти прави секциото в “Надежда”?

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 144
Ние с ММ се записахме на първата лекция Училища „И за мама“. Някакъв интензивен курс се води в събота и неделя на 10.11 Март в Пловдив в Панаира. Има и за другите градове. Така като гледам ММ се притесняваше че ще е единствен, ама явно и вашите мъжовци ще идват с вас
Ще кажеш ли къде, кога точно и трябват ли някакви такси за записване? Какви теми ще са?
Бих искала и аз да отида Simple Smile



Записването е онлайн! Няма такси. Ето тук: http://www.izamama.com/index.php?page=kurs-za-bremenni-plovdiv_3-2018

Регистрирах се, на входа на панаира трябва ли да показвам нещо и ММ ще влезе ли без проблем?

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Ако искаш и ТМ да дойде, трябва да регистрираш и него с неговият мейл. Мисля че нищо не се показва. За пръв път и аз ще ходя.

# 218
  • Мнения: 61
Привет и от мен. С предната ми бременност бях с плацента previa marginalis, което означава частична превия. Ако е пълна, тя изцяло запушва цервикалния канал и бебето няма как да излезе при естествено раждане. Моята за съжаление, беше така разположена, че рискът от кръвоизлив беше огромен. И не само от кръвоизлив защото казаха, че е живото застрашаващо и за мен и за бебето. Консултирахме се с няколко лекари, защото аз много исках и се готвих за естествено раждане. И всички го потвърдиха. И накрая след като го обсъдихме и решихме, че рискът не си заслужава - секцио. Но не съжалявам нито за миг за това ми решение. Супер бързо се възстанових, а имам приятелки, които след естествено раждане с разкъсвания, шевове и какво ли не доста по-бавно се възстановиха. На малкия също не мисля, че се отрази отрицателно секциото, защото в съвременната медицина не се режат коремните мускули, ами просто се издърпват настрани. И един вид правят съпротивление на бебето, симулирайки съпротивлението при естествено раждане. Исках и допир кожа в кожа, който също осъществиха. Нямах НИКАКВИ външни шевове, а в момента две години след раждането почти не си личи и белега. И всичко това в МБАЛ Надежда. Препоръчвам!
Майка ми пък като ме е раждала е имала изключително тежко естествено раждане - за малко не сме си заминали и двете. С брутални кръвоизливи, аз не съм искала да излизам по нейни думи и са ме теглили с форцепс. И като размишлявахме, може и тя да е била с превия и не да не съм искала да излизам, ами плацентата да е пречила. Но на онези години е нямало как предварително да се установи разположението на плацентата. След раждането ми от стреса, който е изживяла и окапва половината коса, спира и кърмата.... брутално
Та идеята ми беше мамите, които са с ниска плацента да не се притесняват. Сега медицината е толкова напреднала, че именно тези неща да се установяват в по-ранна фаза.
А от друга страна винаги може плацентата да се вдигне (моята не се вдигна, но не съм имала отлепяния кръвоизливи и прочие)
Сори за малко дългия пост, просто исках да ви успокоя.

Здравей Simple Smile
Кой ти прави секциото в “Надежда”?

Здрасти,
ами в Надежда няма избор на екип. По този начин си връзват гащите да няма плащания тип под масата. Но там всички доктори са много добри. А и аз попаднах на изключително добър екип - д-р Арабаджикова и д-р Ташков ме оперираха. Марти го извадиха на 10тата минута, а на 15тата бях вече зашита и изчистена.

# 219
  • Мнения: 119
Хемоглобина ми е паднал на 110 и започвам да пия желязо.Момичета от изследванията пише Седимент-кристали.Какво ще рече това?

Моят хемоглобин е 105 и също започвам желязо, таблетки за дъвкане. Не знам какви са тези кристали..Дано с тази лека анемия не съм навредила нещо на бебето, че и аз се притеснявам доста за всичко...Забелязах че и на мен ми се възвърна гаденето от храни и миризми...

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 998
и моят хемоглобин е 110, изписаха ми феро-фулгамма заяедно с биозин мама за по добро усвояване. Абе и на мен взе да ми се гади от 1,2 седмици сутрин. Влизах да чета в гугъл. Единствено пише, че евентуално защото ще има косичка повече бебе ама не ми се вярва

# 221
  • Мнения: 61
и моят хемоглобин е 110, изписаха ми феро-фулгамма заяедно с биозин мама за по добро усвояване. Абе и на мен взе да ми се гади от 1,2 седмици сутрин. Влизах да чета в гугъл. Единствено пише, че евентуално защото ще има косичка повече бебе ама не ми се вярва

Хаха това за косичката са абсолютни глупости, аз бях чела че ако имаш киселини бебето ще е с много коса. Аз с първата бременност нямах грам киселини, а Марти се роди с много гъста коса.
Не се връзвайте на подобни неща.

Като една вечер, бяхме си на село, и съм подготвила малкия за лягане и го нося към спалнята, минавайки покрай кухнята. Там е свекървата, която реже салата. И малкия започва да сочи салатата и свекито вика: дай му доматче. И аз абе стига глупости, измила съм го, облякла съм го, измили сме зъбките и отиваме да ляга. И тя ама недей така, щом момченцето иска нещо и ако не му се даде, няма да му порастне пишката, даа при момчетата е така. Е направо умрях да се смея...

# 222
  • Мнения: 437
Това със суеверията си е само за смях!
За въпроса с ремонта - сега ще отделяме каката от нас и ще сме в една стая с бебето.

# 223
  • Мнения: 1 787
Здравейте, момичета! Записвам се и аз в темичката. В 19г. съм. Втора бременност ми е вече имам едно момиченце на 1г.  и 7месеца.
За гаденето при мен не е спирало, поне повръщането спря. Имам и киселини.

За кристалите в урината, това са песъчинки, мисля.   Трябва повечко вода да се пие и ако се пие от чешмата да се смени с изворна, минерална и така да се сменят.

# 224
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен, записвам се в темата и с удоволствие следя! Аз съм в 19 г.с , за щастие киселини все още нямам, първият 1-2м. ми се гадеше но повръщане нямах.Като цяло всичко за сега минава леко 😊

Общи условия

Активация на акаунт