ЮЛСКИ мами 2018 - Тема 3

  • 57 415
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 354
Моите витамини никъде из форума не съм ги срещала да се използват, Supple Maman , някъкви френски.Лекарката каза да спирам фолиевата и да започвам само тях,но нещо из съдържанието не виждам ФК.Пише че съдържат витамини - В6, В12, В1, В9.
Ето линк: https://apteka.framar.bg/30010165/%D1%81%D1%8E%D0%BF%D0%BB%D0%B5 … 81-60-yves-ponroy

 Според коментарите по долу пише, че вит. В9 е мисля фолиева киселина, като съдържанието й е 300 мг в една капсула!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Момичета няма ли да слагаме на начална страничка вече термините с щъркелчетата Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 770
Моите витамини никъде из форума не съм ги срещала да се използват, Supple Maman , някъкви френски.Лекарката каза да спирам фолиевата и да започвам само тях,но нещо из съдържанието не виждам ФК.Пише че съдържат витамини - В6, В12, В1, В9.
Ето линк: https://apteka.framar.bg/30010165/%D1%81%D1%8E%D0%BF%D0%BB%D0%B5 … 81-60-yves-ponroy

 Според коментарите по долу пише, че вит. В9 е мисля фолиева киселина, като съдържанието й е 300 мг в една капсула!

Сигурно имаш предвид 0.300, не 300мг. Дозата фк в Матерна е 1мг, аз вземам 5мг по лекарско предписание!

# 48
  • Мнения: 354
Нямам идея! Навсякъде пише 200, 300, 400 mг., зависи!

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 15:06 от dalilaangel

# 49
  • На зелено
  • Мнения: 654
Привет, момичета!

И аз се включвам с хубави новини. Днес, на редовният преглед бебо ни поздравяваше, обикаляше си и с него всичко е наред. Тежи 150гр., но за полът още е рано. На вторият скрининг - повече Yum Така че, каквото и да се купува ще бъде в неутрални цветове. А относно ритничетата, аз нищо не усещам - предна плацента, ранно е и е първа бременност.

Хубав ден на всички Revolving Hearts
Коя седмица си?

ada, в 16+1 г.с. съм.

Относно медикаментите, вече пия Vita Verlan. Те са 400 микрогр. фолиева, 150 йод и всичко останало е много ниско дозирано, защото правя алергии и лекарите се опитват да установят от какво. Магнезий пия откакто започнах и фолиевата.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 093
Моите витамини никъде из форума не съм ги срещала да се използват, Supple Maman , някъкви френски.Лекарката каза да спирам фолиевата и да започвам само тях,но нещо из съдържанието не виждам ФК.Пише че съдържат витамини - В6, В12, В1, В9.
Ето линк: https://apteka.framar.bg/30010165/%D1%81%D1%8E%D0%BF%D0%BB%D0%B5 … 81-60-yves-ponroy

Фолиевата Киселина е витамин B9 Simple Smile

# 51
  • Мнения: 547
Много благодаря,не бях забелязала коментарите в сайта под продукта. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 687
Момичета няма ли да слагаме на начална страничка вече термините с щъркелчетата Simple Smile
Не съм сигурна какви точно са щъркелчетата Simple Smile Иначе, ако някой иска да му отбележа термина на първа страница, нека ми прати на лично съобщение каква информация иска да публикувам (термин, пол, възраст, град - това гледам, че пишат по останалите теми, но кой което си реши), само предупреждавам, че е възможно понякога да отнема малко време, докато стигна до това да го отбележа.

Ако някой предпочита по-активно администриране на първа страница, със събиране на много линкове и т.н., с удоволствие ще преотстъпя за напред правенето на темата. Истината е че нямам толкова време за това, просто първия път видях, че са ни писали на 51-ва страница, да направим нова тема, и сега видях, че пак я бяхме стигнали, автоматично направих пак.

# 53
  • Мнения: 82
Здравейте,

от доста време Ви чета, но чак сега пиша. Включвам се в темата с термин 28.07. Надявам се всички юли месец да гушкаме здрави бебчета Innocent

И заедно със записа искам да попитам има ли някоя мама, която по време на бремеността да са й открили проблем с хормоните от щитовидната жлеза. В 12 г.с. правих изследване на TSH, което показа завишени норми 3.93 и след консултация с ендокринолог (д-р Начев) пия Еутирокс 50 мкг., след 1 месец прием ( в 17 г.с.) резултатите не са много по различни TSH е със стойност 3.53. В интернет има изключително стряскаща информация за завишените стойности по време на бременост..Ако някой е имал подобен проблем, нека сподели как се е преборил...Иначе в събота отнова съм на консултация с д-р Начев


# 54
  • Мнения: 321
Аз не пия витамини, взимам само Магнерич и Омега 3, лекарката ми каза, че витамините трябва да си набавям от фрешове и зеленчуци, затова пия всеки ден фреш от портокал. На следващия преглед ще я питам дали да не започна с витам. от аптеката....на 21.02 съм на ФМ и тръпна в очакване, дано всичко е наред с малката....

# 55
  • Мнения: 687
И заедно със записа искам да попитам има ли някоя мама, която по време на бремеността да са й открили проблем с хормоните от щитовидната жлеза. В 12 г.с. правих изследване на TSH, което показа завишени норми 3.93 и след консултация с ендокринолог (д-р Начев) пия Еутирокс 50 мкг., след 1 месец прием ( в 17 г.с.) резултатите не са много по различни TSH е със стойност 3.53. В интернет има изключително стряскаща информация за завишените стойности по време на бременост..Ако някой е имал подобен проблем, нека сподели как се е преборил...Иначе в събота отнова съм на консултация с д-р Начев
С предната бременност ми установиха завишен TSH, пих Л-тироксин. Имай предвид, че по принцип тези стойности падат много бавно. При мен до края на бременността така и не влезе в идеални граници, но иначе всичко беше наред. Синът ми се роди доносен и здрав, скоро ще стане на 3 години Simple Smile Между бременностите се бяха нормализирали нещата, но през тази бременност пак се качиха стойностите и отново съм на л-тироксин.
В общи линии - слушай си лекаря (д-р Начев е спряган за един от най-добрите ендокринолози), прави си изследванията както ти е препоръчал и това е, пий си лекарството(възможно е да ти увеличи дозата д-р Начев, ако прецени, че е нужно) и това е - няма кой знае какво друго да направиш в момента.

# 56
  • Мнения: 82
И заедно със записа искам да попитам има ли някоя мама, която по време на бремеността да са й открили проблем с хормоните от щитовидната жлеза. В 12 г.с. правих изследване на TSH, което показа завишени норми 3.93 и след консултация с ендокринолог (д-р Начев) пия Еутирокс 50 мкг., след 1 месец прием ( в 17 г.с.) резултатите не са много по различни TSH е със стойност 3.53. В интернет има изключително стряскаща информация за завишените стойности по време на бременост..Ако някой е имал подобен проблем, нека сподели как се е преборил...Иначе в събота отнова съм на консултация с д-р Начев
С предната бременност ми установиха завишен TSH, пих Л-тироксин. Имай предвид, че по принцип тези стойности падат много бавно. При мен до края на бременността така и не влезе в идеални граници, но иначе всичко беше наред. Синът ми се роди доносен и здрав, скоро ще стане на 3 години Simple Smile Между бременностите се бяха нормализирали нещата, но през тази бременност пак се качиха стойностите и отново съм на л-тироксин.
В общи линии - слушай си лекаря (д-р Начев е спряган за един от най-добрите ендокринолози), прави си изследванията както ти е препоръчал и това е, пий си лекарството(възможно е да ти увеличи дозата д-р Начев, ако прецени, че е нужно) и това е - няма кой знае какво друго да направиш в момента.
Благодаря много за отговора! Надявам се наистина всичко да е наред, защото има много писано по темата за негативни последствия. Ще се опитам да запазя спокойствие до колкото е възможно...

# 57
  • София
  • Мнения: 179
Благодаря за новата темичка.
Аз пия Огестан, защото другата ми док, каза че мастните витамини сега предпазвали от грипа.
Иначе Магнезии с предната бременност пиех от 4 месец, до края и мисля че затова преносих.
Сега съм 18гс и още не съм си взимала Магнезии, мисля в краен случай да пия, защото не ми се преносва пак Simple Smile, като ме заболи нещо, гледам да полегна и ми минава.

Момичета да питам и тук, нали като съм карала Варицела имам доживотен имунитет, защото дъщеря ми май е болна, още не е избила с пъпки, но имат момченце в училище болно от Варицела,а тя ми вдигна Т от вчера.

# 58
  • Мнения: 925
Има ли мами с трета бременност.Искам да питам усещате ли вече бебоците,ако да кога започнахте .Лекаря ми каза,че трета бременност по бързо се усеща бебчето.

# 59
  • София
  • Мнения: 179
Момичета, може ли помощ за разчитане, моля
Мисля че всичко ти е ОК, левкоцитите в урината са увеличени може би си настинала малко

Общи условия

Активация на акаунт