Система за пречистване на вода

  • 12 417
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Здравейте. Може ли някой да ми препоръча филтър за пречистване на вода, който се слага на самата лебедка на чешмата(по възможност алкализиращ). Благодаря предварително !
Здравейте!
Ние от доста време ползваме на
Аквафлор Топаз ,който се монтира на чучура.
Доволни сме ,смяна се прави при нас на 6 м.Зависи колко човека сте и колко харчите.
Ще сложа снимка.
Дано да съм била полезна 🙂

# 46
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте,
търся актуални отзиви за система за филтриране на вода с обратна осмоза, която се монтира под мивката, а не е с отделен контейнер?
Нещо от този тип.



# 47
  • Мнения: 342
Сложих подобно Китайче преди месец заради 1/2 от домашните. Системите за обратна осмоза без съд са с помпа т.е. трябва ток, малко по бавно прецежда водата. Става. Гледайте цена на консумативи. Всичко иска поддръжка. Има много джиджани с електроника и в смесители, но всичко си има цена, а всички правят едно и също. Цената е по-висока ако е сертифицирано за ЕС, но в крайна сметка 90% от частите са от Китай.

# 48
  • Мнения: 7
Бих препоръчал осмозис , или система от този вид.
В 2008 ми инсталираха такава. Избрах от тия с вградена помпа. До колкото не ми изневерява паметта, ако разхода ви е 400лт в ден трабва да сменяте филтрите един път в година... Така че ако не се къпете или използвате пречистената вода за поливане на градината ще трабва да ви е предостатъчна за в къщи.
На Амазон бихте си намирили за под 200 Евра...

https://www.amazon.co.uk/s?k=reverse+osmosis+water+filter&crid=3 … b_ss_ts-doa-p_1_8

Не съм засекъл какъв ми е разхода но след 2.5 -3 години смених филтрите, не че качеството на водата се бе променило - от профилактични причини. Не са скъпи и обикновенно филтрите на различните марки си подхождат.
Предимството на този система е че консумативите са много разпространени и достъпни. съшо така ценово са ОК.
Относно "с колко филтъра" да си купите. Има с два , три и четири. На скоро видях и с пет на Амазон но мисля че това с тетте филтъра е чист маркетингов ход...Бих препоричал с три. Не живеем в Амазонските гори и водата по водопровода ни не е мътна, така че няма смисил да се набутвате ценово. Но ако сте от тези който мислят че "По- скъпото е винаги по-добро " Еднозначно 5 филтърната система би ви подходила Simple Smile

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
С Leveluk K8 сме от две години и сме много доволни.  Филтър сме сменяли веднъж, а цената му е около 200 лв.

# 50
  • София
  • Мнения: 30 142
И съответно пием вода от чешмата, но пречистена, така да се каже?

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Уж е и подобрена, не само пречистена.

Кучето на майка ми, например, е със заболяване, за което е препоръчително да пие високо алкална вода, тази от чешмата е с ph около 7, машината я прави с 9.5.

# 52
  • София
  • Мнения: 30 142
Уж е и подобрена, не само пречистена.

Кучето на майка ми, например, е със заболяване, за което е препоръчително да пие високо алкална вода, тази от чешмата е с ph около 7, машината я прави с 9.5.
Чудесно. Точно нещо такова търся.

# 53
  • Мнения: 1 262
Аз имам въпрос тези системи за пречистване на водата за цялата къща ли са? Където живея водата е много варовита, но не мисля да инвестирам в пречистването на водата навсякъде, защото според мен да къпане, миене е ок, моята идея е по-скоро само в кухнята за пиене и готвене. Незнам на какво да се спра и да избера, гледах и в Амазон, варовика наистина е много при нас, отлаганията са много видими окобено в банята на тъмни повърхности.

# 54
  • Мнения: 11 358
Никога не пийте вода с обратна осмоза. Това е вода без никаква стойнот за организма. Отмива важните ви минерали и елементи.

Водата не е просто атоми кислород и водород. Важни са PH, мироелементи и минерали, които дава.

# 55
  • Мнения: 2 133
Аз имам въпрос тези системи за пречистване на водата за цялата къща ли са?
При нас е на цялата къща.
Системата се монтира непосредствено след водомера.
Кое ви спира да пречиствате и омекотявате водата за цялото жилище? За мен това даже е за предпочитане — всичките ви уреди ще имат по-дълъг и ефективен живот заради пречистената и по-мека вода. Пералнята ви ще се нуждае от по-малко количество перилен препарат, например.
За къпане, също, защо не — кожата на тялото, скалпът на главата, се чувстват по-комфортно от меката вода.

Когато ММ подменя филтрите, се вижда каква вода навлиза през тръбопровода — ЧЕРНА, ужасна е.

# 56
  • Мнения: 1 262
Благодаря за мнението, ще продължавам да ровя и да се информирам, в крайна сметка трябва да вземем някакво решение.

# 57
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
Никога не пийте вода с обратна осмоза. Това е вода без никаква стойнот за организма. Отмива важните ви минерали и елементи.

Водата не е просто атоми кислород и водород. Важни са PH, мироелементи и минерали, които дава.
Какво е оптималното PH?

# 58
  • Мнения: 2 133
Какво е оптималното PH?
Добре е да е високо — 9,7 например.

Общи условия

Активация на акаунт