Уморява ли ви майчинството?

  • 70 956
  • 908
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 2 760
Именно, че отопляваме, а аз не мога да се стопля, докато децата щъкат "голи и боси" и им е добре. Повредих се  Rolling Eyes

Оплаквам се от умора, свързана с майчинството. Трябва да се захвана с кандидатгимназиалната подготовка на дъщеря ми, кандидатстването и т.н. А се чувствам сама, уморена и лоша, неуспяваща да се справи майка.

# 901
  • Мнения: 30 802
На мен ми звучи като на ръба на псевдонауката, но май имало такова нещо като "изчерпване на надбъбречните жлези". След първото дете, което наистина ми стопи лагерите, имах такъв период на вечно студуване, да не мога да отлепя сутрин от леглото.

# 902
  • София
  • Мнения: 16 194
Кортизолът ли?

# 903
  • Мнения: 30 802
Да, нещо такова беше, че в един момент вече не могат да произвеждат кортизол навреме, след като дълго време са работили на пълни обороти. Доколкото си спомням лечението беше почивка, без преумора и компенсация с ядене на солено и повечко свинско.

# 904
  • Мнения: 71
Синът ми няма още 2 годинки и ми е едитствено дете, но да ти кажа честно никога не съм се чувствала изморена, камо ли да ми превърти и да изпадна в състояние като твоето. Точно обратното, даже вече ми се свива сърцето, че наесен трябна да се връщам на работа, макар, че си я обичам и е хубава професия. Просто ми е по-приятно с детето. Гредам си го изцяло аз, при родителите ми остава изключително рядко ако излезем с мъжа ми, а при неговите не е оставал никога. Но при теб нещата са с натрупване и това си личи. Така, че те разбирам и не мисля, че е ненормално.

# 905
  • Мнения: 138
С първото ми детенце направо бях в шок и тежка депресия. Преди да родя имах супер активен начин на живот. Ходех на работа, спортувах ежедневно...бях в топ форма, пътувахме много, забавлявахме се постоянно. Това да се отдам по този начин на някой ме смаза психически. Просто си бях егоист и липсата на минимално време за мен и моите нужди ме докарваха до нервни пристъпи. Вдигнах банкет, когато я отбих (на 1г. и 4м.), защото най-накрая можех да я оставя на бабите! Втората година се върнах на работа, но не мисля, че стана по-леко, знаете...болести, болнични, кой да го води/взима и тн. Чак след третата годинка нещата влязоха в релси и какво стана....поработих няколко години и страшно ми писна.Grinning Сега чакам второ детенце и съм в болнични. Планирам да си ползвам всичките възможни майчински и отпуски...и платени и неплатени. Понеже от сега знам, какъв филм е, живот и здраве, ще взема жена, която да ме отменя за по няколко часа, 4-5 пъти седмично. Така ще има баланс. Определено този път смятам да си гледам с кеф детето и с минимум нерви и втелясване за глупости.

# 906
  • Мнения: 6 557
Детето юни месец ще прави 2г, живот и здраве Flowers Four Leaf Clover А на мен изобщо, ама изобщо не ми се връща на работа. /Да отбележа, че си харесвам работата, за това съм учила и го работя с огромно желание./ Преди появата на детето, бях голям егоист, даже е имало периоди, в които си мислех, че няма да имам деца, но в крайна сметка се оказа, че майчинството е най-хубавия период в живота ми до сега. Може би детето ми е спокойно и добричко, може би не се втелясвам в домакинските неща, може би аз самата съм спокоен човек и непукист... но наистина не се чувствам изморена от майчинството. Даже напротив, толкова спокойно и лежерно никога не съм живяла до сега, както през тези почти две години. Тааа, за мен майчинството е почивка от забързаното ежедневие. Сигурно зависи от нагласата, темперамента, броя деца и характера им, така че разбирам и майките, за които майчинството може да бъде изморително. Но за тяхно усппкоение, то е само две години, а и може по всяко време да се върнеш на работа, ако толкова ти тежи.

# 907
  • Мнения: 2 886
Да, много често се чудя защо изобщо родих, много е тежко.

# 908
  • Мнения: 3 439
Всички сме се питали и тюхкали, ще мине и това  🤗

Общи условия

Активация на акаунт