Обсъждане на имотни обяви

  • 74 620
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Моралке, не си права.
Този тип апарт. са строени в София до 1983 - 85 год.
Имам наследен апарт. в подобен, имат и други познати.
Вътрешните балкони са след 1985 г. - проверено от практиката.
По обявата с преходна спалня - живях много год. в подобен. Не беше удобно, нямаше никакво лично пространство.  Ако добавим и трудното отопляване без парно в ония години - отврат. Направо почерпих като го продадох на 1 опаричен балък. Той сега се кае какво е купил, но кьорав карти не играе.


  Заповядай https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%81-VIII-%D0%A1%D1%84

 Живяла съм в панелен апартамент строен през 1983 г. и много добре знам как изглеждат блоковете от онова време. Отделно си има стари карти на София от 70-те, където тези панелни блокове в Младост са нанесени. В интернет има схеми и информация за всички номенклатури на панелното строителство с години на построяване.

# 676
  • Мнения: 5 066
Свекърите ми живеят в панелен блок от '88ма, виждала съм нотариалния акт, така че нямам съмнение за годината. Точно като описания е - асансьор на междуетажната площадка, издаден напред балкон на хола, преход между хола и спалнята. На етаж са по два апартамента, а подът на тоалетната и банята е издигнат леко за допълнителна хидроизолация.

# 677
  • София
  • Мнения: 4 192
Подът е задигнат, тъй като банята е отделен елемент. Онзи панел за мен в Младост е от по-новата номенклатура БС69

# 678
  • София
  • Мнения: 16 211
ъхъм, ама не винаги и всичко е в гуглето. и е правилно.
Напр. започнало строителство на панелен  блок 1978 г. по горната технология.
1 -2 г. преди това се обработва проектната документация - та панелите са си от старите.
Блока е  построен, ключовете за издадени пролетта на 1983 г. и от тогава хората се нанасят.
Нотар. актове са или от 1983 или след като апартаментите са изплатени.
Но година на нанасяне е 1983 в случая.

# 679
  • Мнения: X
 Добре, да не спорим излишно. Интересувала съм се, и знам че тази номенклатура с междуетажния асансьор и изнесените напред балкони е една от старите, която е заменена от следващи по-нови номенклатури. Възможно е някъде в София да са строили и през 80-те по номенклатура от 60-те, но е факт, че много от тези блокове са си баш от 60-те години. Младост 1, Дружба 1, Толстой, Свобода, Стрелбище, Сердика, части от Хаджи Димитър и Сухата река ми идват веднага на ум като се замисля къде има по-стари блокове. То си им личи и по външния вид, по остъклените балкони с винкел, по оригиналната дограма където е останала.

# 680
  • София
  • Мнения: 4 192
Самият Младост 60те години е бил още поле  Wink
Строителството му е 70те http://www.bgspomen.com/2015/04/70_12.html

# 681
  • Мнения: X
Самият Младост 60те години е бил още поле  Wink
Строителството му е 70те http://www.bgspomen.com/2015/04/70_12.html

 Младост 1 е започнат през 60-те, после са младост 2 през 70-те,после строят Младост 3 и 4 през 70-те и 80-те, и младост 1а е най-нов, след 1980 е строен. Имам карти на София от 60-те, 70-те, 80-те и 90-те, свалила съм ги от нета. Сравнявайки картите много ясно може да се видят етапите на застрояване на София.

# 682
  • София
  • Мнения: 4 192
Може, знам че почва след 70та масово. Люлин почва след него. А доста панелни блокове в Люлин след 80та са с междуетажен асансьор.

# 683
  • Мнения: X
Може, знам че почва след 70та масово. Люлин почва след него. А доста панелни блокове в Люлин след 80та са с междуетажен асансьор.

 Може. Но както вече обясних, явно са строени по стара за тогавашното време номенклатура. Актуалните за 80-те години номенклатури са с асансьор на самия етаж, а не между етажите и балконите не са изнесени напред.

# 684
  • София
  • Мнения: 4 192
Това е блок 606 в Люлин, строен след 80та (или поне по нотариален акт) и с асансьор между етажите:
https://www.google.bg/maps/@42.7141306,23.2524756,3a,75y,255.88h … e0!7i13312!8i6656

# 685
  • Мнения: 6 982
Какво е асансьор между етажите? При нас асансьора си седи просто на последния етаж, на който е повикан. Grinning

# 686
  • Мнения: X
Какво е асансьор между етажите? При нас асансьора си седи просто на последния етаж, на който е повикан. Grinning

Асансьорите спират между етажите на междуетажната площадка. Спирките са межу 1-ви и 2-ри, 3-ти и 4-ти, 5-ти и 6-ти, 7-ми и 8-ми етаж. Така ако си примерно на 7-мия етаж или трябва да се качиш половин етаж нагоре, или да слезеш половин етаж надолу, за да хванеш асансьора.

# 687
  • Мнения: 6 982
Какво е асансьор между етажите? При нас асансьора си седи просто на последния етаж, на който е повикан. Grinning

Асансьорите спират между етажите на междуетажната площадка. Спирките са межу 1-ви и 2-ри, 3-ти и 4-ти, 5-ти и 6-ти, 7-ми и 8-ми етаж. Така ако си примерно на 7-мия етаж или трябва да се качиш половин етаж нагоре, или да слезеш половин етаж надолу, за да хванеш асансьора.
Ох, много съм смотана, благодаря ти!
Сега се сетих, че панелката ни в Младост беше така.
Сегашния в Люлин (1986) си е на етажа.

# 688
  • София
  • Мнения: 16 211
За същия тип стр-во писах и аз.
Блока е в Лозенец, НА от 1983 г, но проекта и отчуждаването на къщичките е започнало през 1977 - 78 г.
После строителството се е проточило, въпреки, че е  предназначен за "безимотна" средна номенклатура.
Асансьора спира не на етажа с апартаментите, а на полуетажа. Там, където е прозореца на стълбището.
Не, че е заседнал някъде - вратите му са до прозорците между 2 етажа. После до апартамента качваш или слизаш още 10 стълби. Незабравимо преживяване за майка с количка или трудно подвижен възрастен.
Заради такъв асансьор майка ми/с болни стави/ се обездвижи и после започнаха сериозни болести.

# 689
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
В Хиподрума, където баща ми отдава под наем, са така - асансьор между етажите. Обаче не е сигурен от коя година е, и аз самата не знам. Но ми е интересно, ако е от по-старото строителство, явно е доста добре поддържана сградата, защото сравнено с панела от '83 в Люлин, в който живяхме, изглежда по-стабилна, самите входове са по-просторни, асансьорите изглеждат дори по-нови.

Общи условия

Активация на акаунт