Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 2

  • 85 224
  • 803
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 981
Хубаво е да има с кой да поговориш, стресираха ме тези резки промени , газираното ми е любимо но от месец не съм пипвала а и не смятам да пия вече, всичко забранено съм спряла, ще съм по търпелива,сърцето ми е много зле дори ми предлагаха трансплантация но отказах.Всеки ден се разхождам по малко, видях си грешките в храненето ще ги коригирам, благодаря ви още веднъж.

Прочети това за подаграта
http://paskaleva6.blogspot.bg/2014/07/normal-0-false-false-false … en-za-x-none.html

# 46
  • Мнения: 1 309
Хляб от царевично брашно може ли? Царевичното брашно не съдържа глутен.
Никакъв хляб не може, нито царевичен, нито ръжен, нито пълнозърнест, нито "за диабетици", нито никакъв. Въпросът не е в глутена, а в гликемичния индекс и въглехидратите. В краен случай, ако толкова вече не издържа човек без хляб, има рецепти в нета за подобни на хляба изделия, основно от яйца и с по няколко лъжици кокосово или бадемово брашно, може да са и с добавка на ленено брашно или хуск, различни рецепти има. Те поне са брашна от ядки или семена, не зърнени. Но пак трябва много да се внимава. По-добре просто да се откаже човек от хляба, свиква се. В старата тема в началото имаше един клип с от предаване при Гала, където толкова хубаво обясняваха каква отврат е хлябът Simple Smile че съвсем ми се отщя.
Благодаря!

# 47
  • Мнения: 7 732
Какъв спорт, ако е 100 килограма, разходки само, докато не стане поне 75
че е и със сърдечна недостатъчност

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Запис

# 49
  • Мнения: 10
Здравейте! Не знам дали има значение, но съм момиче на 23г.
Преди 4 години и аз се сблъсках с инсулиновата резистентност.. При мен се тръгна от едно и се стигна до нея, като съм пила метфогама, глюкофаж различни милиграми. Организма ми явно "привикваше" към дозите. Спирах лечението, пак започнах да качвам и след 6 месеца пак хапчета. От миналата година обаче съм много щастлива, защото не пия никакви хапчета и съм на едни килограми от 3 години.
Резултата го постигнах като вървях много пеш, спрях газираното, сладкото го ограничих/от части го замених с плодове. Хляб, ако ям, ям само пълнозърнест. Пия вода, чай, от скоро ограничавам кафето.
В момента спазвам режим- т.нар. интермитетно гладуване(intermittent fasting). За тези, които не знаят представлява  разделянето на 24-те часа на две- период, през който не приемаш храна и период, в който се храниш. Аз го правя 9 часа, в които мога да ям и 15 часа глад и се чувствам доста добре:). Ако желаете мога да разясня още.

# 50
  • Мнения: 4 042
Здравейте! Не знам дали има значение, но съм момиче на 23г.
Преди 4 години и аз се сблъсках с инсулиновата резистентност..
Скрит текст:
При мен се тръгна от едно и се стигна до нея, като съм пила метфогама, глюкофаж различни милиграми. Организма ми явно "привикваше" към дозите. Спирах лечението, пак започнах да качвам и след 6 месеца пак хапчета. От миналата година обаче съм много щастлива, защото не пия никакви хапчета и съм на едни килограми от 3 години.
Резултата го постигнах като вървях много пеш, спрях газираното, сладкото го ограничих/от части го замених с плодове. Хляб, ако ям, ям само пълнозърнест. Пия вода, чай, от скоро ограничавам кафето.
В момента спазвам режим- т.нар. интермитетно гладуване(intermittent fasting). За тези, които не знаят представлява  разделянето на 24-те часа на две- период, през който не приемаш храна и период, в който се храниш. Аз го правя 9 часа, в които мога да ям и 15 часа глад и се чувствам доста добре:). Ако желаете мога да разясня още.
Не ми стана много ясно, следиш ли си показателите - инсулин, глюкоза, или само килограмите?

# 51
  • Мнения: 10
Следя ги, разбира се, последните ми изследвания са от 15ти, всичко е в норма:). Отплеснах се и споменах само за отслабването Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 467
а с колко отслабна, от колко килограма започна и какви са били изследванията ти преди и сега?

# 53
  • Мнения: 570
Здравейте,
записвам се при вас. Не съм прочела първата тема, но ще се поправя.
Имам лека ИР, която поддържам активна с емоционално хранене. Disappointed
Много трудно се измъквам от това състояние. На 35г съм. 90кг, 1.70м.
Опитвам се да спортувам - до скоро по 2 пъти в седмицата на фитнес. Сега реших да увелича кардиото и започнах таебо по 3 пъти в седмицата. Чувствам се много по-добре, но основният проблем ми е храненето.
Вегетарианка съм - не ям месо. Ограничаването на въглехидратите е трудно. Ям риба, яйца, извара, кисело мляко. Но ям и въглехидрати. Не съм ги изключила. След хранене имам лошия навик да завърша с нещо малко и сладки Pensive
Вие колко често следите инсулина с изследвания?

# 54
  • София
  • Мнения: 3 288
1 път за цял живот ако става въпрос за трикратния тест.

# 55
  • Мнения: 1 467
аз си правя изследвания на 3 месеца

# 56
  • Мнения: 4 042
Аз съм писала, че досега съм правила два пъти НОМА - веднъж като си открих ИР (чисто профилактично го направих) и втори път след една седмица режим, за да проверя дали има ефект от промяната в храненето и движението или да се насочвам към хапчета. Ефектът беше УАУ, така че от тук нататък по-рядко ще се изследвам, примерно ако реша да променя нещо в храненето.

# 57
  • Мнения: X
Здравейте и на мен скоро ми откриха ИР. Доколкото разбрах може да се похапват яйца и ябълки .Така ли е?
Много е трудно с тези ограничения в храната.

# 58
  • Мнения: 4 042
Здравейте и на мен скоро ми откриха ИР. Доколкото разбрах може да се похапват яйца и ябълки .Така ли е?
Много е трудно с тези ограничения в храната.
Ябълки - категорично не. От плодовете единствено авокадо.

Момичета, мисля, че трябва да сложим в увода на темата поне един списък на забранени и разрешени храни. Включват се нови хора в темата и зачестяват подобни въпроси.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 18:53 от Тъмнозелена

# 59
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Здравейте! Включвам се в тази тема и аз. Ще се върна да изчета назад, както и ще следя занапред.
Имам няколко килограма за сваляне и ходих при една диетоложка скоро - Галина / забравих й фамилията Simple Smile /  , та тя ми сложи една диета и каза, че ако няма резултат до следващият път / 13 Март / ще ми прави изследвания за ИР. Но тук намирам доста неща, които и тя ми каза. И затова с удоволствие ще ви следя.

Странното е, че тя ми препоръча ябълки, каза да не ям цитруси.

Общи условия

Активация на акаунт