RYANAIR - 11

  • 86 878
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 824
Сега ме накарахте да се замисля.
Ще летим за Братислава по Великден, мислех да купя онлайн билети за автобус до Виена. По план трябва да кацнем в 7,30 и мислех да купя билети за Фликсбус в 9,15. Смятате ли, че това време ще бъде достатъчно, при положение, че сме само с ръчен багаж, но нямаме закупено приорити? А също и защото трябва да си предвидим време, в което да се ориентираме откъде тръгва автобусът.


Вие не се ли върнахте вече Simple Smile
Според мен времето ще ви е достатъчно. Летището в Братислава не е голямо и ние излязохме много бързо. Е, то няма гаранция, разбира се.

# 91
  • Мнения: 4 808
Сега ме накарахте да се замисля.
Ще летим за Братислава по Великден, мислех да купя онлайн билети за автобус до Виена. По план трябва да кацнем в 7,30 и мислех да купя билети за Фликсбус в 9,15. Смятате ли, че това време ще бъде достатъчно, при положение, че сме само с ръчен багаж, но нямаме закупено приорити? А също и защото трябва да си предвидим време, в което да се ориентираме откъде тръгва автобусът.


Вие не се ли върнахте вече Simple Smile
Според мен времето ще ви е достатъчно. Летището в Братислава не е голямо и ние излязохме много бързо. Е, то няма гаранция, разбира се.
Не, от седми до десети април ще ходим. Но като за първо самостоятелно организирано пътуване, продължавам да се вълнувам и да изпипвам подробностите.

# 92
  • Мнения: 594
На 28.02 дъщеря ми кацна от Берлин с Райънер в София .Нямаше приорити чака повече от 1час след кацането  за да и излезе багажа. Не само тя , а целия полет. Решихме ,че нарочно се бавят за да си купуваш приорити, т.к. преди техния багаж излизали багажи на полети кацнали след техния . Имайте го впредвид, когато планувате след това автобуси и други прекачвания свързани с определен час.

Няма такова нещо с нарочното бавене или поне не от Райънеър. Щото който си е платил за чекиран багаж също чака толкова, колкото и този, който не е платил нищо и са му го взели на гейта.
Имам впредвид ,че като си купиш приорити и багажа си е с теб в самолета.Като кацнеш минаваш на проверка и си тргваш

# 93
  • Мнения: 281
Здравейте, днес се чекирах за полет до Холандия, на една и съща резервация купих купих 2 билета ( моя и за приятелят ми), и останах неприятно изненадана, че ни сложиха на различни места в самолета ( аз съм в началоъо, той накрая). Откога е тази практика на Райън, преди не беше така? Има опция да доплатиш 15 евро, за да смениш мястото си, но при положение, че билетът ми е 14, няма как.

# 94
  • Мнения: 964
Здравейте, днес се чекирах за полет до Холандия, на една и съща резервация купих купих 2 билета ( моя и за приятелят ми), и останах неприятно изненадана, че ни сложиха на различни места в самолета ( аз съм в началоъо, той накрая). Откога е тази практика на Райън, преди не беше така? Има опция да доплатиш 15 евро, за да смениш мястото си, но при положение, че билетът ми е 14, няма как.
От 15 май 2017 г.
И на връщане ще е така.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета! Прегледах прърият пост и първите няколко страници от темата. Моля за потвърждение, чдали правилно съм разбрала новите правила за ръчният багаж.
В случай, че не съм си платила за  Priority and 2 Cabin Bags големият ми ръжен багаж ще бъде взет на гейта и ще се превозва в багажното отделение на самотела. Въпреки това за него остават да  важат правилата за ръчен багаж, а именно - течностите да са във флакони до 100мл и поставени в прозрачен плик. Все още ли не може да се носи преса за коса в ръчният багжаж.? Лаптопите и друга подобна електроника може ли и ако да в малкият или големият ръчен багаж?

# 96
  • Мнения: 6 909
marrchela, аз винаги си нося пресата за коса, понякога и сешоар. Лаптоп, електронен четец, фотоапарат не бих сложила в багажа, който ми вземат и подхвърлят.

# 97
  • Мнения: 720
Няма никакъв проблем да се вземе лаптопа на борда - в ръка, торбичка...
Аз пътувах миналата седмица до Букурещ (с друга компания) - самолетът беше малък, всички ръчни багажи, които бяха по-големи и не се събираха в багажните отделения над седалките, бяха взети на гейта, но аз си извадих лаптопа в торбичка, за да не му се случи нещо при прехвърлянето на багажа. Така смятам да направя и при полета до Милано с Раянеър след 3 седмици - едва ли ще има проблем. Съответно фотоапарат и четец си бяха в дамската ми чанта.
И да, правилата за ръчен багаж си важат, защото ще трябва да се минава през секюрити с него.

# 98
  • София
  • Мнения: 44
Здравейте,  ще съм ви благодарна,  ако ударите едно рамо Blush Куфарите за ръчен багаж,  с които разполагам са по 22см дълбоки... Дали ще има проблем на летището? Какво ще ме посъветвате,  да търся ли друг вариант?

# 99
  • Мнения: 10 096
Зависи на какви служители ще попаднеш.
Една съфорумка сподели, че нямала нито веднъж проблем точно с тези 22 см.
Друга по-напред се оплака, че за тези 2 см отгоре, платила глоба.
Лично аз не бих рискувала.

# 100
  • Мнения: 964
Здравейте,  ще съм ви благодарна,  ако ударите едно рамо Blush Куфарите за ръчен багаж,  с които разполагам са по 22см дълбоки... Дали ще има проблем на летището? Какво ще ме посъветвате,  да търся ли друг вариант?
Пътувайте си спокойно и не се притеснявайте.
Никой няма да ви направи проблем за 2 см.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, ще ти го вземат на изхода, преди отвеждане към самолета.
Независимо, че малкия куфар е в багажното за него важат всички изисквания за сигурност и минава проверка.


Тоест не трябва да се редиш на гишето за чекиране, а минаваш с двата багажа през митническата проверка и после на изхода, където показваш бордната карта и влизаш в ръкава, ти взимат багажа?

# 102
  • Мнения: 1 686
Да, ще ти го вземат на изхода, преди отвеждане към самолета.
Независимо, че малкия куфар е в багажното за него важат всички изисквания за сигурност и минава проверка.


Тоест не трябва да се редиш на гишето за чекиране, а минаваш с двата багажа през митническата проверка и после на изхода, където показваш бордната карта и влизаш в ръкава, ти взимат багажа?
Да

# 103
  • Мнения: 471
Здравейте! Дали на някой от вас му се е  налагало да му възстановят направени разходи? Колко време отнема процедурата?

# 104
  • Мнения: 281
Аз искам да попитам при чекиране онлайн и заплатено приорити, директно отивяме на проверката, без да минаваме през някое гише за чекиране, нали?

Общи условия

Активация на акаунт