Забременели след ин витро - Тема 43

  • 104 701
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 005
Аз се следях на частно при моя д-р,който ми прави инвитрото.Той ми направи и секциото.Отделно се бях записала и на ЖК по ЗК.

# 676
  • Мнения: 1 327
Buena е права относно рисковете при трансфер на повече ембрион .Спомням си минути преди трансфера док ми направи една лекция относно рисковете на повече от един ембрион и ме отказа  да трансферирам повече от един. Не че винаги е задължително да има проблем ,но все пак прецених ,че ще ми е адски трудно.

# 677
  • Мнения: 139
Момичета вие не си ли следите бременността при доктора, който е извършил инвитрото и аз ли ще трябва да си търся друг доктор, то сигурно е по желание, че все пак там всичко се плаща.

В Надежда лекаря който е правил инвитрото не следи бременността. Мен ме вика за последно другата седмица когато ще съм в 9 г.с. и после трябва да избера друг лекар.

# 678
  • Мнения: 3 902
По принцип малко лекари, които се занимават с решродуктивни проблеми следят бременности. А и за мен не е логично да се следя при него, защото неговият фокус не е бременност, а пътят до там. За това се следя при друг:) До 10г.с. ме викаше докторът, който ни прави инвитрото, тъй като бяхме със зет, за да контролира терапията. Изпрати ме в 10-та към жк, по живо по здраво без никакви лекарства.

# 679
  • Мнения: 139
Надявам се всичко да е наред. След конизацията мина 1 година и аз даже се притеснявах да започна инвитро. После на прегледите, казаха че всичко е зарастнало, че няма проблем и никой не ми е обяснил че всъщност ще се налага шиене или какви последствия ще има при бъдеща бременост. Още повече дали в тази ситуация ще мога да износя едно или две бебенца. Вчера това ми дойде малко като шамар, но се надявам всичко да е наред. Щастлива съм и няма да се притеснявам и да се паникьосвам. Ще избера и ще вярвам на докторите и дано Господ е с мен. Благодаря ви за отговорите. Много сте ми полезни винаги. 💋💋💋

# 680
  • София
  • Мнения: 4 884
В повечето страни се трансферира само по един ембрион, дори да няма никакви противопоказания за многоплодна бременност. Казвам това, признавайки си, че на последния ми трансфер върнахме 3 ембриона, знаех, че е необмислено, лудо и рисковано, но това беше трансфера на отчаянието, последен 8ми опит и действах ва банк. И понеже Господ хич не обича да си отавим подобни експерименти, се хванаха и трите, за огромна изненада и на мен и на лекарката ми, след няколко кръгли нули преди това. Едното само се резирбира, на другото правихме редукция, заради проблем с тромбофилите при мен и някои лоши показатели на фм.

# 681
  • Мнения: 139
В повечето страни се трансферира само по един ембрион, дори да няма никакви противопоказания за многоплодна бременност. Казвам това, признавайки си, че на последния ми трансфер върнахме 3 ембриона, знаех, че е необмислено, лудо и рисковано, но това беше трансфера на отчаянието, последен 8ми опит и действах ва банк. И понеже Господ хич не обича да си отавим подобни експерименти, се хванаха и трите, за огромна изненада и на мен и на лекарката ми, след няколко кръгли нули преди това. Едното само се резирбира, на другото правихме редукция, заради проблем с тромбофилите при мен и някои лоши показатели на фм.


Всички сме така! Лудост или не, след много неуспехи всички сме готови на всичко и чакаме положителния резултат. И на мен това ми е 8 опит

# 682
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Буена, аз съм наясно с всичко, което казваш. От колко години пишем и споделяме, с теб дори сме се виждали веднъж, общо взето може да се каже, че сме от "ветераните". Много от лекарите вероятно постъпват така, не смятам да издигам пиедестал на никого, но сама знаеш, че понякога пациентката като каже "Искам еди-какво-си", лекарят колкото и да обяснява, не може насила да направи нещо без съгласието на жената. Особено когато за пациентката е първи или последен от психологическа или финансова гледна точка опит. Някъде помежду се намира баланса.

# 683
  • София
  • Мнения: 4 884
Така е, Пънче, съглсна съм, но просто понякога наистина рискът е необмислен както в този случай. Трансферирали са и ембриони,а  даже не са споменали по-натам какво ще стане, не са споменали серклаж и трудности при износването.

# 684
  • Мнения: 6 542
Ами ако и тя има 10 опита? Не говорете така,много плашите. Решение си има за почти всичко, стига лекарят да е читав. Нали затова се ходи на по-чести прегледи ако се очаква някакъв проблем. Аз лично съм благодарна, че някои неща са ми ги спестявали при положение, че не се знае дали изобщо ще се случат, защото иначе бих се побъркала от притеснение. А това хич не е ок нито за бременната, нито за плода.

# 685
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Моята лекарка в клиника в Белгия също беше против връщане на повече от 1 ембрион. Тук рядко връщат по 2 дори.
Искам да ви попитам до коя седмица се продължава с утрогестана, от трансфера до сега съм на макс.доза 3 пъти по 200. Как ви го спират и кога?
Вчера питах гинеколога, който вече ме следи извън клиниката, той спомена за спиране изведнъж след 12та седмица. Аз се страхувам от спиране изведнъж, знам че трябва да е плавно. Бихте ли ми споделили вашият опит?

# 686
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Вчера в автобуса се заговорих с една бременна мама (седяхме една до друга) и тя ме попита къде ще раждам, мога ли да и споделя мнение за болница, понеже тя била с конизация и се притеснява дали ще и разрешат естествено раждане. Каза, че няма серклаж и вече е в 33та гс и още не се е ориентирала. Връщаше се от работа жената, та явно си кара лека бременност.
Та както писах и по-горе, а и Електра след мен също сподели - никой на трансфера не знае какъв ще е резултата и нито е задължително като си с едноплодна бременност да си без проблеми, нито като си с двуплодна задължително трябва да не мърдаш от леглото.

# 687
  • Мнения: 4 005
До 12г.с ми бяха казали да слагам Кринон гел и после да го спра отраз.Аз го слагах по моя инициатива до 14 като последната седмица беше през ден.Просто имах останали няклко апликатора и реших да си ги доизразходя,а и се притеснявах да го спра отраз.

# 688
  • Мнения: 490
Аз спрях утрогестана постепенно за седмица след 12 г.с

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 16:33 от yyoana

# 689
  • София
  • Мнения: 1 146
Здравейте, момичета
радвам се че виждам много познати муцуни Smile

Тихичко да се намърдам при вас, след 5 стимулации, трансферите даже не ги знам колко са.
4 опит беше успешен но с триплодна бременност, редукция и после едното остана, и в четвъртия месец ми изтекоха водите. И аз съм с конизация, понеже говорихте, но е преди доста години, и според лекарката, шийката изглежда идеално, а и малко са ми я изрязали.
Та последния 5 опит, беше много странен в деня на овитрела, всички фоликули бяха с различни размери, и накрая едно оплодено, и трансфер на 2 ден. И последното ЧХГ от днес е 474,90 - на 15 ден след трансфера. Днес пуснах извънредно, че сутринта имах прокървяване, само еднократно, от тогава нищо. На преглед съм на 19, вярвам че това е нашето бебе Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт