Бъбриви айляк дами чоплят НЕМСКАТА система в 197-ма тема

  • 68 583
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Да, в момента цените на Уизеър от Франкфурт за София за лятото са добри, това ми беше опцията, ако не бях успяла да сменя за друг полет на Райън. На нас все пак Баден-Баден ни е под носа, пък и винаги малките летища са за предпочитане. Там проблем е паркинга, цените са ужасно солени за дълъг престой, често и места няма, но ще го мислим някак.

# 61
  • Мнения: 9 052
...
Пловдив явно няма да го бъде, макар още да продават билети за някои дати.
Няма . Казаха по радиото. 5 дестинации от Хан са махнали. Казаха преместили ги били във Франкфурт. Но не разбрах тобре кой е приемника .

# 62
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 376
Ето тук има информация, но не е съвсем пълна според мен

https://m.volksfreund.de/nachrichten/rheinland-pfalz/ryanair-sta … -hahn_aid-7553547

# 63
# 64
  • Мнения: 150
Здравейте!
Гледам,че старата тема е вече на 50та страница и направих нова.
Четох до сега в темите тук, но реално никъде не намерих отговор на въпроса, който имам.
Както знаете, наскоро писах за помощ за превод на изследвания, спермограма, и естествено идва момента, в който трябва да се почудя дали изобщо си струва да правим нещо тук, като бебок. Не заради друго, но моята история е доста объркана и жалка от някои гледни точки Simple Smile
Направо - аз съм тук вече цяла година, и преди това съм била но се бях върнала в БГ. Идея нямам колко общо месеца имам тук, но са почти две години, не съм сигурна дали без 2 или 3месеца. През цялото това време работя в ресторант, български, който е на семейството ми (реално бъдещо такова). Проблема е, че те тъкмо започнаха да разработват всичко и винаги съм била осигурявана на 2ч, въпреки че работната ми седмица е доста доста по-обширна както се досещате. В началото ме убеждаваха, че без език и т.н. нищо няма да си намеря и ми отне дълго време да разбера, че реално това твърдение е невярно. Просто имам един свободен ден, в който свършвам къщната си работа или искам просто да изляза...
След толкова дълго време на 2ч, ако забременея тук, ще ми се полагат ли изобщо детски? Четох, че сте писали за задължителните (?) 200евро на месец, и 67% от заплатата, което реално при мен не е много. ММ е на 4ч, на същото място. Въпроса ми е не е толкова за парите, колкото ме е страх, че няма да се справим туй, в  Tölz наемите са ужасно скъпи (в момента не плащаме такъв, но където сме положението никак не е цветно, и търсим друга квартира) и не зная дали ще се справяме с наем, сметки, храна и памперси примерно.

# 65
  • DE
  • Мнения: 9 068
Така се надявах да си останат полетите от Пловдив Tired мнго по-удобно ни бе от България.

# 66
  • Мнения: 1 457
Момичета,а от къде се снабдявате с хубав мед-този по магазините не ми харесва,а от БГ забравих да си взема? Animal Bee

# 67
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Преди месец мм беше прочел някъде, че цяла европа е залята с фалшив мед (каквото и да означава това). Ние преди си взимахме от Бг., но се случвало като ходехме на Хърватска и от там да си донесем.

# 68
  • Мнения: 1 457
Ама наистина има вкус на фалшив... Уж захаросан,уж био,пък нещо ми е странен ...Пробвала съм на различни марки и все не улучвам по мой вкус! Animal Hear No Evil

# 69
  • Мнения: 1 086
sunny:*kiss, и ние си носим мед предимно от България. Тук като ми свърши купувам от местни пчелари или от училището на сина ми. Децата си имат собствени пчели, грижат се за тях и продават меда. Доволна съм от вкуса, но е малко по - скъп от този в магазините.

allexcheto, няма как някоя от нас да ти каже дали ще се справите или не. Това трябва вие да си прецените.  А първо трябва ти самата да решиш имаш ли бъдеще с човека до теб и до колко можеш да разчиташ на него.

# 70
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Момичета,а от къде се снабдявате с хубав мед-този по магазините не ми харесва,а от БГ забравих да си взема? Animal Bee

преди взимах от съседа на свеки (пчелар), знаех къде са му пчелините и си избирах какъв сорт искам.
вече е стар и си подари пчелите и сега си купувам пак от пчелари когато ходим из Allgäu или някъде, където е по-чист въздуха/природата. като свършат запасите, си взимам от местните пчелари. те са ми последния вариант, защото сме близо до летище (30км.) и близо до натоварени магистрали (2км.)

сега имам от Бг от един приятел. много по-различен е от немския, детето го харесва повече, но на мен не ми допада толкова, сладък е, но няма грам аромат  Whistling
аз предпочитам със силен аромат и не толкова сладък.

от магазини не купувам. само от производители. цените вариират много  newsm78 (между 4 и 9Е за едно и също бурканче  newsm78)
в Германия рядко има захаросан мед, от съседа на свеки знам, че го центруфугира, за да стане гладък и да не се захаросва, защото хората предпочитали да може да се размазва лесно.

# 71
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Алексче, щом живеете в Германия ви се полагат детски. Оттам нататък финансовата част е във ваши ръце. Успех с ресторанта! Hug

За меда- да, в Германия го центрофугират и не се захаросва, когато става дума за гъстия , не течен, мед. За мен е по-комфортно да не е захаросан. Погерманчила съм се. Mr. Green
Купувам предимно био мед, но колко е био той си  знае. Mr. Green Понякога от производители. По пазарите се продава мед от производители- техният мед обикновено не е течен.
Преди години е имало пратки със спиран български био мед, тъй като са били открити следи от лекарства , с които са били лекувани пчелите.

# 72
  • Мнения: X
Преди години купувах немски био мед, но откакто гледах едно предаване за токсични, инвазивни, чуждоземни растения, които са се разпространили навсякъде и чиито токсини са открити и в меда тук, не купувам. Имам домашен мед от България, но ние не го ядем много-много, само на палачинки чат-пат.
Иначе в магазините има какъв ли не. Не вярвам всичкият да е с кофти качество и вкус. Съвсем като българския няма как да е, защото все пак тук растат различни билки и треви. Аз харесвам(х) много липов и разни други "цветни".

Хайде да се свършва този гнусен февруари, че ми писна от него. Сега за капак и 4 дни ще ни замрази. Sick

# 73
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
По пазарите се продава мед от производители- техният мед обикновено не е течен.


пак зависи от сорта, мисля. newsm78
аз от пазари рядко купувам, защото там е доста скъп.
ходя от едно място да сипвам мляко, има Milchautomat и там има и мед, та цените са по-поносими. или директно от пчеларя, те обикновено си имат табелки Honig aus eigener Herstellung.
като си помисля, че преди съседа на свеки ни взимаше по 3Е за бурканче  Whistling

# 74
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Иначе в магазините има какъв ли не. Не вярвам всичкият да е с кофти качество и вкус.

гледала съм разни тестове и уж марковите продукти са с лоши резултати. те купуват мед от цял свят и го смесват  Rolling Eyes

иначе проблемът с инвазивните растения не засяга само меда, а и чая... и там откриха нещо си.
добре било да се сменят редовно видовете билков чай.

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 13:14 от asyalein

Общи условия

Активация на акаунт