Бъбриви айляк дами чоплят НЕМСКАТА система в 197-ма тема

  • 68 753
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Човек може да се хване за косите с толкова информация. Mr. Green
Гледах наскоро филм за меда за едно растение, което вкарва токсини в меда. В същия филм гледах за доброто качество на някои марки от магазинния мед, където обаче често смесват мед откъде ли не, но аз нямам проблем с това. Ние ползваме доста мед, слагаме в сутрешния чай и бързо върви.
В същия филм имаше и случаи на фалшифициране на етикета на собственика- производител, ако купуваш от пазара например .

В старата тема се бяхме заговорили за постите преди Великден- малкият ми син ходи в католическа ДГ и там миналата седмица ги заговорили по темата за отказ от нещо по време на постите. Той е взел решение вечерно време да се лиши от нещо сладичко, когато му чета след вечеря. Не само го е решил, а и го спазва. Впечатлена съм.
Четох, че ставало все по-популярно сред "по-младите" среди да се лишават от компютри или телефони през този период.

Синьо, и аз съм в очакване на пролетта, но търпение му е майката. Mr. Green

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 12:37 от .Бибит.

# 76
  • Мнения: X
.Бибит., и аз съм впечатлена от детето!
Де да можеше и моят лакомник да се откаже от десерта. Понякога се плаша какви количества храна поглъща, че и десерт след това. Снощи след като си изяде всичко (готвено + огромно количество салата), беше награбил пакета с овесени ядки (яде ги сухи). Shocked Възпрях го. Мина само с 3-4 лешника. Не ми се мисли как ще го изхранваме като го тресне пубертетът.

Определено е по-добре човек да не знае за много неща. Tired

Аз не купувам смесени билкови чайове, в които не се знае точно какви треви/семена са попаднали. Имам и домашни, български билки – липа, бъз, риган, мащерка...

# 77
  • Мнения: 1 318
Знаете ли какво означава думата Pfeife, когато се използва като обида?
Моят син не отиде на състезание в събота и треньорът казал, че е Pfeife и не можем да разберем какво е.

# 78
  • Мнения: 630
Здравейте, извинявам се за офф-топик въпроса, но малко съм се отчаяла. 2016-2017та работих в Германия и там съм осигурявана, малко повече от година. Сега съм в Бг, пак се осигурявам. Бременна съм и в края на годината би трябвало да изляза в майчинство, ако всичко в точно. Въпросът ми е дали някой е минал през това да си признае осигуровките от Германия, така че в Бг да ми се зачетат при изчисляването на майчинството. В противен случай ще ми смятам минимална заплата.. Sad благодаря! От НОИ една много груба жена ми заяви, че не можело, но тя ми заяви и че не е трябвало да се прибирам в Бг, та не знам доколко да й вярвам..

# 79
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Аз лично съм центрофугираха мед, домашен и 100% чист. Центрофугира ви мед също се Захариева, но отнема малко по дълго време.  Така, че не се лъжете, че като е центрофугиран няма да се захароса.

За осигуровките здравните ли питаш или някакви други? Ако е за здравните искай от немската здравна застраховка да ти пратят формуляр Е104.

# 80
  • Мнения: 1 318
Kate82, според мен е добре да си вземеш фишовете за немските заплати /предполагам си ги пазиш/ и да отидеш при дежурните инспектори в НОИ. Те са най в час с изчисляването на обезщетенията за майчинство.

# 81
  • Мнения: 9 052
Kate82 доколкото знам ако нямаш 5 години работни в Германия можеш да си поискаш обратно пенсионните вноски и да си получиш всички пари обратно. Поне така беше аз като дойдох. За другото не съм сигурна. Не вярвам да не можеш.

# 82
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Kate82 доколкото знам ако нямаш 5 години работни в Германия можеш да си поискаш обратно пенсионните вноски и да си получиш всички пари обратно. Поне така беше аз като дойдох. За другото не съм сигурна. Не вярвам да не можеш.
това с получаване обратно на пенсионните е така само за държави които не са част от ЕС. Рових се преди време защото един приятел и колега се върна в Щатите 2015 година и се канеше да си попълни документите да ги получи обратно, но счетоводителя му искал 2500€ да му попълни таксите и за тези връщания и моят приятел нещо се размисли. Още не си е оправил работите.

# 83
  • Мнения: 630
Става дума за социалното осигуряване.
Не мога да си ги взема обратно, защото съм гражданин на страна, член на ЕС. Питах в Германия на няколко места, едно и също ми казаха.
Пазя си фишовете мисля от Германия.
Дано някой си знае работата  и ме консултира коректно. Не ми се получава 700 лв майчинство..

# 84
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ако в БГ не мижеш да се оправиш да ти дадат точен и ясен отговор, Можеш да се допиташ до Брюксел за точна информация. Аз ми се е случвало преди да им пиша (но трябва да намериш правилния отдел първо), и са ми отговаряли бързо и точно с насоки кум кого да се обърна местно ниво и какви са ми правата.

Пиши до тези: https://europa.eu/youreurope/citizens/national-contact-points/bu … .htm?topic=family

Хубаво е да го напишеш на български първо и после на английски нищо, че е до БГ офиса.

# 85
  • Мнения: X
Аз да вметна само за паркинзите във Франкфурт, че не са чак толкова скъпи например ние запазихме в тоя Parkfuchs24 2 седмици и един ден 50Е. Билетите за трима ни с багаж и платен в момента на регистрацията Wizz Discount Club и паркинга излязоха по-евтини от тези на Раян от Б-Б без паркинг.

# 86
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
треньорът казал, че е Pfeife и не можем да разберем какво е.


Pfeife

Ein anderes Wort für Versager / Niete / Nichtskönner.

Ausdruck für jemanden, der etwas Dummes getan hat, bzw. ständig Dummes tut. Wahrscheinlich davon abgeleitet, dass eine Pfeife hohl ist.

имате много мил треньор... Whistling

# 87
  • Мнения: 1 318
Благодаря за помощта Ася! Той  и мъжът ми е виновен, че не се е обадил, че детето няма да отиде на състезанието /този спорт е негов ангажимент/, но и треньорът не е редно да говори така.

# 88
  • Мнения: X
Вероятно треньорът е бил афектиран, за да каже това, макар да не го извинява.  Да не се обадиш, че ще отсъстваш от състезание е сериозен пропуск, вероятно е бил бесен, ако е разчитал на детето.

# 89
  • Мнения: 601
Мамита да ви питам-какво ви е мнението за детските градини в ДЕ, какви занимания имат децата-малкият ще навърши 3г. Май месец и мисля да го записвам-тъй като чакаме и второ дете септември месец та се надявам да е свикнал в градината дотогава-в БГ аз си го гледах ,не е ходил на ясла,та затова малко се притеснявам дали  ще свикне ( не сме от мн общителните деца),...та затова ще ми е полезно ако изчета някои други мнения на мами за детските градини.предеарително благодаря и Лека вечер.

Общи условия

Активация на акаунт