"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 36

  • 61 792
  • 776
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 49
Здравейте,аз искам да попитам понеже правим опити за бебе с мъжа ми вече 6 месеца  без резултат.И сега чакам да ми дойде ,уж  след 2 дни обаче вчера получих леко кафеникаво зацапване  но незнам още дали съм бременна или не и незнам какво да правя.Дано да съм обяснила правилно🙂

# 676
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,аз искам да попитам понеже правим опити за бебе с мъжа ми вече 6 месеца  без резултат.И сега чакам да ми дойде ,уж  след 2 дни обаче вчера получих леко кафеникаво зацапване  но незнам още дали съм бременна или не и незнам какво да правя.Дано да съм обяснила правилно🙂
Купи си тест за бременност и го направи с първа сутрешна урина. Ако може да изчакаш да ти закъснее поне един ден ще е хубаво, ако не - утре сутринта го направи, т.к. ако го направиш днес резултата може да е грешен, поради ниски стойности на хормона през деня.

# 677
  • Мнения: 49
Толкова рано дали ще отчете вярно теста

# 678
  • София
  • Мнения: 12 006
Толкова рано дали ще отчете вярно теста
След закъснение поне 1 ден - вероятността е много голяма да отчете наличие на бремнност. При някои се появява много бледа черта преди закъснение още. Успех! Ако ти е трудно да си разчетеш резултата - качи снимка тука.

# 679
  • Мнения: 13
Здравейте, преди няколко дена бях писала,че правим опити за бебе! Да но 4 ден по късно бях с цистит,а сега от АБ и с гъбички ..Sad случвало ли ви се е и какви мерки сте взели! Знам,че още е рано да се установи бременност ако изобщо има такава. Понеделник мога най рано да звънна на гинеколога си,но до тогава какво да правя? Правя си от вчера промивка със сода за сега и сякаш леко ме облекчава.

# 680
  • Мнения: 206
На мен ми помогнаха много интимни душове Розалгин изи.. но моите гъби бяха вследствие от антибиотик и не бяха чак толкова сериозни, опитай душа  след него се чувствах нова!
Здравейте, преди няколко дена бях писала,че правим опити за бебе! Да но 4 ден по късно бях с цистит,а сега от АБ и с гъбички ..Sad случвало ли ви се е и какви мерки сте взели! Знам,че още е рано да се установи бременност ако изобщо има такава. Понеделник мога най рано да звънна на гинеколога си,но до тогава какво да правя? Правя си от вчера промивка със сода за сега и сякаш леко ме облекчава.

# 681
  • Мнения: 9 196
Върви си вземи нещо от аптеката или върви на друг лекар, при личния поне, как ще стоиш една седмица с гъби ...

# 682
  • Мнения: 13
От вчера чувствам неразположение,не от една седмица. Преди седмица почнах АБ за цистита и от вчера сякаш почна сърбеж и парене.

# 683
  • Мнения: 9 196
Какво искаш да ти се отговори? Стой си така тогава, щом не те бърка.
...
А с две инфекции трудно ще забременееш и по-добре изобщо да не правиш секс, докато ги има.

# 684
  • Мнения: 13
Къде съм казала,че искам да си седя така? Аз зададох въпроса си по горе. Ако ти не можеш просто не ми отговаряй Simple Smile

# 685
  • Мнения: X
Гиназол крем е противогъбично разрешено за ползване по време на бременност. Около 20лв е. Едва ли ще оправиш нещата само с един гел, но поне ще те закрепи до прегледа. Хубаво е и нещо през устата, но поне до прегледа сложи един гиназол.

# 686
  • Мнения: 5 468
На мен ми помогнаха много интимни душове Розалгин изи.. но моите гъби бяха вследствие от антибиотик и не бяха чак толкова сериозни, опитай душа  след него се чувствах нова!

Интимните душове са силно непрепоръчителни, защото отмиват естествената вагинална флора, което би могло да доведе до инфекции.

Здравейте, преди няколко дена бях писала,че правим опити за бебе! Да но 4 ден по късно бях с цистит,а сега от АБ и с гъбички ..Sad случвало ли ви се е и какви мерки сте взели! Знам,че още е рано да се установи бременност ако изобщо има такава. Понеделник мога най рано да звънна на гинеколога си,но до тогава какво да правя? Правя си от вчера промивка със сода за сега и сякаш леко ме облекчава.

Отиди на лекар да ти предпише лечение. Гъбичките са упорити и трябва адекватно лечение-вагинално и през устата. Обикновено, противогъбично лекарство се изписва и на партньора. И спрете с опитите.

# 687
  • Мнения: 13
Спрели сме. Аз съм така от вчера вечерта нищо не сме правили и вчера и днес.Въпроса е,че преди това бяхме пробвали и сега дано поне ми дойде за да ги излекувам без да се притеснявам. Понеделник мога най рано да отида звънях и по телефон , но не ми вдига доктора Sad Благодаря ви,момичета.

# 688
  • Мнения: 6 548
Според мен промивки вечер и добър пробиотик вагинално са добра комбинация. Пробиотика обаче трябва да съдържа в себе си и подходяща хранителна среда за захранването на полезните бактерии след като се разтвори ( обикновено го пише в листовката).  Ама предвид че днеска е неделя.... май съм позакъсняла.

# 689
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета!
 Честито Благовещение! Нека всяка от нас получи желаната блага вест!
Имам един въпрос. На 17 март бях на фоликуметрия и видяхме, че фоликула се е спукал! Доктора каза след 10 дни да си направя тест, но аз го направих днес, защото бях нетърпелива! Беше отрицателен, според вас има ли смисъл да правя още един след 2 дни?
П.С. на 12 март фоликула беше 23 мм, значи би трябвало да се е спукал на 12 март или на 13 март.

Последна редакция: нд, 25 мар 2018, 12:44 от цветенце*92

Общи условия

Активация на акаунт