Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 825
  • 1 126
  •   1
Отговори
# 1 020
  • София
  • Мнения: 5 547
Лично аз съм в депресия вече от седмици, когато започна денят да намалява драстично. Вярно 1 час не е решение на проблема, но все пак си е по поносимо.



Pipilota65, а как живеят хората в града, в който е сниман е клипа? Часът е около 13 часа, а виж слънцето колко е над хоризонта. За справка-градът е на 160 км от Полярният кръг.
Ама ние не живеем на полярният кръг, какво ме интересуват тези ? Ние сме държава,  където може да се радваме на повече слънце. Ако ви харесва студ и мрак - отивайте натам.

# 1 021
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 238
по тази логика има и държави където има повече слънце.
и на там може да се преселите.  Laughing

# 1 022
  • Мнения: 54 488
Стъмняването коментирам, сутрин ми е все тая кога се съмва.

# 1 023
  • Мнения: 8 231
Стъмняването коментирам, сутрин ми е все тая кога се съмва.

И при мен е така.

# 1 024
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 772
Който иска денят и нощта да са равни през цялата година, да отива да живее на Екватора. Там на 22.06, денят е 12 часа и 08 минути, а на 22.12 е 11 часа и 52 минути.

На нашите ширини, няма как да стане през зимата да се стъмва късно. Трябва тогава да преместим часовниците с 4 часа напред.

# 1 025
  • Мнения: 54 488
Аз искам къса нощ и дъъълъг ден. Simple Smile

# 1 026
  • Мнения: 2 628
Ние сме наясно,че не можем да променим природата. Нито пък да удължим деня с този 1час. Въпроса е този 1час светлина в повече, сутрин ли да е или вечер. За мен е по ценен вечер, сутрин така или иначе ставаме по тъмно през зимата и кога ще съмне не е от значение. Но дългите и безкрайни тъмни вечери са си тягосни.Защо трябва да ги търпим и през лятото, че и да проспиваме 3-4 часа светлина? И не необходимо да ме пращате на полярния кръг или екватора, търсим най доброто решение за нас, тук и докато ни има. Макар, че май вече от нас нищо не зависи.

# 1 027
  • Мнения: 54 488
И аз така мисля.

# 1 028
  • София
  • Мнения: 2 411
Ние сме наясно,че не можем да променим природата. Нито пък да удължим деня с този 1час. Въпроса е този 1час светлина в повече, сутрин ли да е или вечер. За мен е по ценен вечер, сутрин така или иначе ставаме по тъмно през зимата и кога ще съмне не е от значение. Но дългите и безкрайни тъмни вечери са си тягосни.Защо трябва да ги търпим и през лятото, че и да проспиваме 3-4 часа светлина? И не необходимо да ме пращате на полярния кръг или екватора, търсим най доброто решение за нас, тук и докато ни има. Макар, че май вече от нас нищо не зависи.

Ами то затова няма да се разберем 😊 Защото всеки казва "на него/нея" как му е удобно. Това се дискутираше още в началото - дали индивидуалната или общата потребност е по-важна?! Защото имаше много доводи "за общата потребност", на които контрата беше "мен какво ме интересува общото, като ми по-удобно иначе".

# 1 029
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 238
Въпроса е този 1час светлина в повече, сутрин ли да е или вечер. За мен е по ценен вечер, сутрин така или иначе ставаме по тъмно през зимата ...
но пък през лятото проспиваш светлината, която сутрин започва откъм 5ч. ако действително желаете светлина - възползвайте се.

# 1 030
  • Мнения: 54 488
Кой магазин работи в 5 сутринта?

# 1 031
  • Мнения: 19 310
Метро, някои Фантастико, други 24часови квартални.
В магазините всъщност не влиза никаква естествена светлина, така че е без значение кога си вътре.

# 1 032
  • Мнения: 54 488
А до магазина как стигаш?

# 1 033
  • Мнения: 2 628
В тази тема всеки говори за своята потребност.Затова е и анкетата. А за общата да мислят ония горе, ако не са го измислили още. Или в крайна сметка ще се съгласят с това което им препоръчат от още по горе.

# 1 034
  • Мнения: 19 310
А до магазина как стигаш?
С кола, ГТ, пеша.
Ако ми е важно слънцето, последното нещо, което бих направила, е да се забия в някакъв магазин или мол.

Общи условия

Активация на акаунт