Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 890
  • 1 126
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 340
ама какво все пак искате? - да има повече светлина или да ходите до магазин в 5ч сутринта ?
ако обичате светлината е нормално да я използвате рационално - от-до според сезона. да искам да ми е светло, да е светло от 5ч сутрин и аз да проспа светлото до 8-9 ч някак си не ми се връзва  newsm78

# 1 036
  • София
  • Мнения: 5 547
Пишеш глупости, и сега през зимата се съмва към 8,00ч. Ама ти си мисли че е в 5.

# 1 037
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 340
Пишеш глупости, и сега през зимата се съмва към 8,00ч. Ама ти си мисли че е в 5.
пак се връщаме в началото ...
ама през лятото се съмва в 5ч. нали така?
еее, искаш светлина, а спиш до 8ч...  зимата просто няма как да бъде по друг начин на нашата географска дължина. съмва се в 7-8 и се стъмва в 17-18.
ако искаш да ти е светло , каквито са желанията на някой, защо да не се използва светлото от самото съмване?

# 1 038
  • София
  • Мнения: 5 547
На мен сутринта не ми е важна, ставам 6.30ч и ми е все тая в колко се съмва. Важно ми е вечер, да не се прибирам и аз и децата в тъмно. Сутрин аз ги водя, поне вечер да си спестим разходките до училище. Особено с нашите глупави | , || смяна.

# 1 039
  • Мнения: 54 734
Събуждам се с аларма, не от слънцето. И като съм на работа не ми е важно дали е тъмно.

# 1 040
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 340
понеже няма как да спрем въртенето на Земята около Слънцето ще трябва да се пригодим ние към това. ако ми трябва светло ставам като съмне. на работата ни също има такива измествания. редовната смяна може да е от 8, от 7 или от 6ч. важното е да се използва светлата част от деня. в Германия съм виждал ученици в училищата в 6ч. през м.юни.  вероятно са го направили с цел по-рационално използване на светлината.

# 1 041
  • Мнения: 2 600
Като дете бях принудена да ставам и да излизам по тъмно за училище.
Лично аз предпочитам зимата денят да е по-дълъг, защото като се мръкне в 16:30 на практика цялото си свободно време прекарваш на лампа и в мрак. Мразя на лампа, защото хобито ми е да шия гоблени или да плета, а на лампа загубвам част от зрението си - среднотъмните и тъмните цветове се сливат. Можеш само да четеш книга или да гледаш телевизия или да излезеш на заведение, но преминавайки през нощен град.
Все пак скандинавските страни са известни с високия процент депресии и самоубийства и това се обяснява с постоянно слабата светлина.
П.П. Имаше някъде някакъв текст, че в Швеция уж били решили проблема, като започвали работа в 05:00 сутринта и приключвали в 15:00 часа, но това са някакви северни екстремизъм и педантизъм. Не се бях замисляла, как се справят превозните средства с разписание и вчера четох статия, че за да си спазели разписанието, 13 български влака щели да спрат на първата гара като станело 04:00 часа и ще изчакали 60 минути, за да пристигнели по разписание в крайната си точка. Всеки се е вторачил в цифри, а не мисли за удобството на хората (то вярно, че в тези нощни влакове сигурно спят по кушетки, ама все пак...)

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 16:35 от sinergon2

# 1 042
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 723
Повечето хора намират лятното време за по- удобно, защо е това чудене.
Аз лично по тъмно нищо не виждам и предпочитам да се прибирам по светло.

# 1 043
  • Мнения: 9 698
... 13 български влака щели да спрат на първата гара като станело 04:00 часа и ще изчакали 60 минути, за да пристигнели по разписание в крайната си точка.
Това е голяма простотия (не написаното, а че го правят). Добре, че нямаме развити аеролинии, че не ми се мисли тогава... Joy

# 1 044
  • Мнения: 2 703
Топъл есенен ден, 17.20часа, а навън вече е мрак.Какво да му харесвам на това време?

# 1 045
  • София
  • Мнения: 11 497
Топъл есенен ден, 17.20часа, а навън вече е мрак.Какво да му харесвам на това време?
Нищо! Голям праз, че утре в 7 нула нула ще е светло, а не както беше до вчера - в 8 става светло. До декември намалява деня, така че пак в 8 ще се съмва, а не в 7. Тук за няколко сутрини, буквално, говорим, дето ще е светло по-рано.
Дано приемат да остане лятното време!

# 1 046
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 800
Pipilota65, харесвай това, че живееш на място, където топлите вълни се усещат. За теб октомври беше топъл, но за мен беше студен. Живея на морето, целия месец беше 17-18-19 градуса. На слънце ти е горещо, а като те духне студеният източен вятър от морето и те срязва. Исках поне един топъл ден-е нямаше. Тук колко топло ще е, зависи от температурата на морската вода. И аз исках 25-26 градуса, но не и получих.

# 1 047
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 723
Ама и в София на сянка ако стоиш, си е по-студено.  Вятър от планината има и тук.

# 1 048
  • Мнения: 2 703
Pipilota65, харесвай това, че живееш на място, където топлите вълни се усещат. За теб октомври беше топъл, но за мен беше студен. Живея на морето, целия месец беше 17-18-19 градуса. На слънце ти е горещо, а като те духне студеният източен вятър от морето и те срязва. Исках поне един топъл ден-е нямаше. Тук колко топло ще е, зависи от температурата на морската вода. И аз исках 25-26 градуса, но не и получих.
За кое море говориш? Аз съм на морето, Черното и то още не е изстинало.Е може някъде на запад и да е по топло, но и тук за края на октомври си е топло. Дори слана още не е имало. Вечерите и нощите са хладни, но не студени, а по скоро влажни и усойни.Влиянието на морето, което изстива постепенно забавя зимата тук. Истинската зима идва чак след Коледа най често.За сметка на това пък  пролетта и лятото идват по късно, когато се стопли морето.Както и да е, темата няма нищо общо с метеорологичното време, а часовото, светло или тъмно, сутрин или вечер?

# 1 049
  • Мнения: 9 698
Трудно е да се каже, че някъде е само студено или само топло. И не зависи от стрелките на часовника.
В Бургас е топло, Варна е значително по-студено. В Бургас рядко има сняг, във Варна - често.И двата града са на морето.
Нека вземем само Бургас за пример. В Морската често е ветровито, а в жк.Изгрев(на 2-3км от Морската градина) по същото време е абсолютно спокойно.
Много време съм живяла в Несебър. В Стария град - тотален зимен кучи студ и убийствен вятър. По същото време в Новия град - топла есен.

Общи условия

Активация на акаунт