Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 931
  • 1 126
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 2 600
Да не бъркаш нещо, Ice Queen? Сняг във Варна вали за няколко дни, а фактът че от асфалта го изгребват и мятат върху тротоарите и затова планините сняг се топят по-бавно, не значи че има сняг по-често  Wink

# 1 051
  • Мнения: 9 707
А, от Новините така знам. Neutral Face Уж все е бедствено положение.

# 1 052
  • Мнения: X
А, от Новините така знам. Neutral Face Уж все е бедствено положение.

Духа гаден вятър, стават преспи и никой не чисти. Как да не е бедствено, зима е все пак, която винаги идва изненадващо.

# 1 053
  • Мнения: 8 259
Понеже съм живяла във Варна, а продължавам да имам и роднини там, мога да заявя, че при 2-3см сняг положението вече е бедствено.

# 1 054
  • Мнения: X
Аз съм виждала неведнъж във Варна и 2-3 метра сняг, но проблем са навяванията. Стояла съм с детето ми в капан на вилата на родителите ми една седмица, защото нямаше кой да изчисти пътя от Галата до хижа Черноморец. Накрая ни извадиха със ЗИЛ, собственост на голямо предприятие, уреден с лични връзки. Огромни преспи съм виждала много пъти и пред хотел Черно море и ФК, да не говорим, че имам ясен спомен за един 8 март, след който цяла Варна беше дни наред буквално под сняг. Копаеха се тунели за да вървят хората, а колите въобще не се виждаха къде са. Точно преди да завали този сняг, ходех по тениска.

# 1 055
  • Мнения: 9 707
Ясно за Варна. Simple Smile
Основното беше, че промяната на часовника и избирането на постоянно време (независимо кое) няма да промени метеорологичните действителности.
Дали ще е 11 С или 11,4 С в 18ч във Варна или Бургас е все тая. Нито валежите, нито навяванията "питат" по кой часовник вървим.
Вече за наше лично удобство е дали сутрин или вечер да се движим по по-светло. Все ще си е студено или топло. Simple Smile

# 1 056
  • Мнения: X
Това е ясно. Тук като пече слънце през лятото до 10 вечерта и после въобще не мръква напълно, не пречи да се случи редовно през юни да стържеш лед от стъклото на колата и да си с дебело яке, а след няколко седмици да мине 42 градуса температурата.
Между другото, като варненските зими и в Хамбург не видях, а приятели датчани, които живеят във Варна разправят, че и в родината им няма такива.

# 1 057
  • Мнения: 2 600
То и в Москва си живеят на минус 20 градуса и не им пука, просто защото няма влага, комбинирана с вятър, които правят положението зле.
Сега, дали тръгваш по тъмно, или се прибираш по тъмно за учениците е решаващо само ако са една смяна - да отиват на училище по светло и да се прибират следобед по светло. Ама колко са училищата само с една смяна. Което и време да се избере, при две смени едното ходене от/до училище е по тъмно.

# 1 058
  • Мнения: 24 467
И този път го преживях без никакви сътресения. Все ми е тая и сигурно така ще продължи, но от чисто удобство все пак предпочитам да спре това въртене на часовниците. У нас имам 4 бройки, които трябва да въртя на ръка.

# 1 059
  • София
  • Мнения: 6 212
При всяка смяна си пишем едно и също.
На мен лично вчера ми беше много приятно да имам един час повече, а и тази сутрин да е светло навън...
Все повече ми се ще да си останем на "двусменен" режим.

# 1 060
  • Мнения: 8 259
И аз съм за двусменен режим.
Снощи си легнах както винаги около 23:30, станах както винаги в 6:30.
Нито аз, нито близките ми, усещаме, че е настъпила някаква промяна.
Да, вчера ми отне една минута, да посветявам малко часовници вкъщи.

# 1 061
  • Мнения: 4 028
И аз искам да се запази смяната и изобщо не ми е приятно, че ще отпада, особено ако трябва да сме на лятно време през зимата.

# 1 062
  • София
  • Мнения: 5 547
За мен също не е проблем смяната. Но категорично не искам зимно да се въвежда, изобщо не обичам да ми е тъмно, в къщи светят 8 крушки вечер.

# 1 063
  • Мнения: 19 352
Смяната позволява да се използват предимствата и на двете времена.
Да имаш един час повече е много приятно, а единият час по-малко при лятната смяна все се преживява някак. Все пак е един път годишно. Много по-малко отколкото пътуваме в друга часова зона, чатим с хора в другото полукълбо, оставаме на работа по-дълго и т.н., все случаи, в които режимът ни се размества.

# 1 064
  • Мнения: 24 467
То времето си е все 24 часа  и все зимата денят е кратък. Дали ще се събудя по тъмно в 6.30 или ще се прибера по тъмно в 18.30 ми е все едно. Нито денонощието се разпъва, нито светлата част на деня зимно време.

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 13:52 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт