Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 860
  • 1 126
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Пловдив
  • Мнения: 14 696
И аз така. Grinning

# 1 066
  • Мнения: 11 556
Абе тегаво си през зимата. Със или без смяна на времето все ще е така. Simple Smile

# 1 067
  • Мнения: 24 467
Аз не харесвам само февруари и март до средата, че ми е станало вече тегаво от зима. Иначе декември, който си е принципно с най-късите дни, си ми е О.К. с коледните украси, приготовленията за празниците, събиранията и коледните партита. А януари още се радвам на снега, ако има такъв.  Laughing
Това значи, че не точно късият ден ме измаря, а дългата зима. Но това няма нищо със смяната на часовото време.

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 14:14 от Judy

# 1 068
  • Мнения: 3
След всяка една смяна на времето са ми необходими 10тина дена за адаптация

# 1 069
  • Мнения: 11 556
Януари ми се струва като цяла вечност. Сякаш няма край този месец. Мине ли обаче, сякаш оживявам отново.

# 1 070
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Аз се изнервям от коледната суматоха и не ми се занимава изобщо. И ми е супер гадно предз декемри още в 4.30 да се стъмва и да следва безкрайна нощ. Един светъл час в повече привечер  през зимата хич няма да е лошо. Едно на ръка, че в тъмното нищо не виждам.

# 1 071
  • Мнения: 8 247
На мен най -тегаво ми е от 15.11 докъм януари. Ужасно са ми тези месеци. В началото на февруари денят започва да се увеличава, знам, че идва краят на зимата и вече ми е добре. Най-комфортно се чувствам, когато в края на март завъртим стрелките. Тогава вече се пробуждам за нов живот, всичко ме радва, настроението ми е на шест.

# 1 072
  • Мнения: 5 064
Който казва,че е все тая, явно не излиза много много.
Еми,в събота вечерта бях на разходка в градинката до нас,събрахме се разни кучкари и седяхме от 5 до 8.Едно хубаво време,в началото даже бяхме по къс ръкав,защото напичаше слънце и беше топличко.
В неделя по същото време никой нямаше желание да излезе в този сумрак,студено и тъмно!Нито да застанеш на някоя пейка да си поприказваш с познати,нито да се разхождаш...
На който си седи вкъщи му е все тая,но на активните хора,спортистите,кучкарите и тн не им е.

# 1 073
  • София
  • Мнения: 11 497
Януари ми се струва като цяла вечност. Сякаш няма край този месец. Мине ли обаче, сякаш оживявам отново.
А сега и февруари ще е така, тъй като 2020 ще е високосна  Laughing
Иначе да, разбира се, осезаема беше разликата вчера в 18 ч. и онзи ден в 18 ч. Пълна простотия е тази смяна на времето. Да не говорим, че доказано влияе на здравето. Днес на вас може би -не, но никой не знае утре, или като остареем, нали така?
И да, ако ще остава едно време, за България - категорично, ама категорично - лятното. Няма смисъл да припомням, че е идиотско лятото у нас да се сТъмва в 8, а да се сЪмва в 04 ч., това при положение, че оставам Зимното време за постоянно ("нормалното", както му викат).

# 1 074
  • Мнения: 24 467
Който казва,че е все тая, явно не излиза много много.
Еми,в събота вечерта бях на разходка в градинката до нас,събрахме се разни кучкари и седяхме от 5 до 8.Едно хубаво време,в началото даже бяхме по къс ръкав,защото напичаше слънце и беше топличко.
В неделя по същото време никой нямаше желание да излезе в този сумрак,студено и тъмно!Нито да застанеш на някоя пейка да си поприказваш с познати,нито да се разхождаш...
На който си седи вкъщи му е все тая,но на активните хора,спортистите,кучкарите и тн не им е.

Тц,не позна,  всеки ден съм навън.
Сутрин ходя пеша на работа по около час. В зависимост от това, в кой перод на годината сме, съм излизала и по тъмно, и по светло. Много ми е зареждащо и в двата случая да повървя и да се разсъня. Затова го правя.
Вечер излизаме на разходка. Събота и неделя обикновено сме по планините или се разхождаме някъде. И се разхождаме и по тъмно, и по светло. За мен проблеми няма.
И да, все тая ми е. Време като време. Шарено и разнообразно. Нормално здрав-прав човек една промяна на часовете или на времето навън трудно ще го гътне. Не само, че няма да го гътне, ами и дискомфорт даже трудно ще му създаде.
А това, че до днес, вкл., е било топличко, е последица от ненормалната за сезона топла вълна по нашите места. Това пак няма нищо общо със смяната на часовото време.
Лично на мен ми е най-умряло, когато ми се налага да кисна с часове на закрито.

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 15:29 от Judy

# 1 075
  • Мнения: 5 064
Judy
не можеш по никакъв начин да ме убедиш , че ти е все тая като се разхождаш в планината дали ще е непрогледен мрак или слънчице.
Дори снимката на профила ти е СЛЪНЧЕВА.
Страшно много занимания изискват да е светло.
А пък хората с деца,които излизат по площадки и градинки изобщо не искам и да ги обсъждам.
Нали виждам-докато е светло има деца,като се стъмни не остават никакви по катерушките.Нормално!
И когато родителя се прибира в 5-6, на практика зимата изобщо не може да изведе детето...адекватно нали,не в тъмницата , балансирайки чанти с пазар и да не стъпят в някоя локва/ако.

# 1 076
  • Мнения: 24 467
Не се и каня да убеждавам когото и да било в каквото и да било.
Аз споделям за себе си. И да, връткането на часовника никога с нищо не ми е било проблем, освен с това, че мога да забравя да врътна стенните, които не се настройват сами.
Нито ми е проблем, че живея на ширини с умерен климат с четири сезона и зимно и лятно слънцестоене. Никога не ми е било.
Просто ти вадиш някакви обобщения от задния си джоб - поизмачкани, непълни и затова - неверни.
Ми не, напротив на тях - излизащ ката ден човек съм и пак не ми е проблем.
И деца съм водила на разходка зимно време след работа. Отгледах ги вече доволно.
На който си му е проблем - да си го решава. За мен е преекспониране.

# 1 077
  • Мнения: 5 064
Не се и каня да убеждавам когото и да било в каквото и да било.
Аз споделям за себе си. И да, връткането на часовника никога с нищо не ми е било проблем, освен с това, че мога да забравя да врътна стенните, които не се настройват сами.
Нито ми е проблем, че живея на ширини с умерен климат с четири сезона и зимно и лятно слънцестоене. Никога не ми е било.
Просто ти вадиш някакви обобщения от задния си джоб - поизмачкани, непълни и затова - неверни.
Ми не, напротив на тях - излизащ ката ден човек съм и пак не ми е проблем.
И деца съм водила на разходка зимно време след работа. Отгледах ги вече доволно.
На който си му е проблем - да си го решава. За мен е преекспониране.

И на мен не ми е проблем,просто казвам,че е по-приятно да е светло...Не съм тръгнала да си режа вените Grinning
И зимата си има своя чар-студено навън,топличко вътре,под пухкаво одеялце,с чаша топъл ароматен чай,книжка и много настроение. Simple Smile

# 1 078
  • Мнения: 24 467
Цитат
по-приятно да е светло
Но това няма нищо общо с въртенето на часовника. А със скъсяването на деня, което си е норма за нашите ширини.  Grinning

# 1 079
  • Мнения: 5 064
Цитат
по-приятно да е светло
Но това няма нищо общо с въртенето на часовника. А със скъсяването на деня, което си е норма за нашите ширини.  Grinning

Ех,хайде сега,знаеш какво имам предвид.
Да е всетло като сме будни Grinning
Докато спя не ми е важно да е светло Grinning
Иначе ,да, все едно е как е часовника,денят си е един и същ.

Общи условия

Активация на акаунт