Как се събуждате? Колко време ви е нужно за да "влезете в час" ?

  • 21 725
  • 175
  •   1
Отговори
# 60
  • Майничка
  • Мнения: 12 665
Опцията станала и неадекватна ми е активна само през почивните дни. Обикновено нагласям алармата 15-20 мин. по-рано, събуждам се още в началото на предварителната мелодия и 10-на минути се излежавам, преговаряйки си задачите за деня.
Оправянето ми е много бързо - 4 до 10 мин.душ (ако е с косата+сушене)+леко кремче, не се гримирам, косата ми е къса и една бърза четка й е достатъчна, дрехите са готови от вечерта - за това и 5-6 минути ми стигат. Преди това си предвиждам обаче поне 30 мин. за кафе с препечена филия, тоалетна с книжка, ровене в компа и мохабет с ММ, ако не е тръгнал. А, и подвикване по децата, ако ми се мотат. Мога и да ги пропусна при форсмажорни обстоятелства, но ако се случи в два поредни дни ми е терсене.

На сегашната ми работа не мога да си позволя никакво подмотаване, но прибера ли се вкъщи - изключвам, поне 30 мин. трябва да ме оставят да блея в пространството, без да ми говорят, иначе изгаднявам. След това съм пак бяла и добра. Whistling

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 22:23 от gargamela

# 61
  • При децата ми
  • Мнения: 6 163
Будя се почти винаги преди да е звъннала алармата. Разсънвам се лесно, будя малкото дете /голямото само се буди и оправя/. Ставам, тоалет, чаша чай с лимон, обличаме се, тя закусва, и едната на училище, другата на работа! Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 09:30 от Hrispa76

# 62
  • Мнения: 2 674
Ставам около 6.45 защото тогава стават децата и с тях кучето. Измивам се, обличам се и излизаме с булдога. И да ми се спи, разходката ме освежава и разсънва. Топлата вода и кафето пия после на спокойствие. Като работех ставах един в 5.45, за да имам да разходя кучето, да пия кафе, да си приготвя обяда и да посвърша някоя домакинска работа.
 Не съм поспалива, не обичам да се излежавам до късно, но следобед ако имам възможност, задължително си дремвам за половин час.

# 63
  • Мнения: 12 473
Между 30 мин и 2 часа..в зависимост от настроението и фиксираните задачи за деня.
Иначе ритуалът е един и същ.
Кафе и благодарност за деня, после пак в леглото - мейли, соц мрежи и тн.
След това 15-20 мин упражнения, баня и или излизам или  още едно кафе с мейлите и тн..)

# 64
  • Мнения: 2 127
Навивам алармите за 6:40, ставам след третата, т.е. към 7:10. Криво-ляво обличам се, мия се, привеждам си косата в що-годе човешки вид, че да не уплаша свекървата рано сутрин. Правя кафетата. Приготвям кой каквото ще яде, ако изобщо смята да яде нещо от вкъщи. Със свекървата пушим по 2-3-колкото там цигари пушим, мрънкайки колко не ни се ходи никъде. Най-готиният пич спи. Полу-будна отивам да го ръчкам да стане, при достатъчно добро желание става и тръгваме на работа. Стигаме по-рано, аз вадя гримовете и се гримирам, докато стане 9:00 и започна да работя. Ама може и да не стане, значи ще ходим с колата. Това, след 20 минути ръчкане, аларми и "само още 5 минути". Отивам в кухнята, пуша още 1-2 цигари, гримирам се, пак отивам да го будя. Пак мрънкаме само за още 5 минути, в крайна сметка Негово Височество Най-Готиния Пич става.
Към 11 вече съм адекватна и не-чак-толкова-мрънкаща.

# 65
  • Мнения: 3 480
Как никой не написа досега, че най-готиният пич носи кафе в леглото ...

# 66
  • Мнения: 1 804
И за една друга работа с участието на "най-готиният пич", свързана с движения за разсънване никой не спомена. Joy Пък да ми разправя някой после кафета-мафета били ободряващи. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 67
  • Мнения: 11 505
"готините пичове" ако ги продават някъде дайте линк Laughing

# 68
  • Мнения: 3 480
Моят готин пич спи поне 30 мин. след като съм станала. За "другата работа" си трябва време, който го има да се занимава, за мен това означава ставане преди 5 тогава, което вече ми е непосилно.

# 69
  • София
  • Мнения: 13 672
Аааа, не. Ако ми донесе кафе в леглото ще се върне поне с 2 кучета и минимум с 1 дете. Така пък хич няма да стигнем до другото "събуждане". Затова аз предпочитам да си изпия първото кафе сама, докато той спи и после се грижи за тоалета на домашните любимци, а "събуждането" да остане в графа "приспиване". Simple Smile

# 70
  • Мнения: 4 808
Моят най-готин пич, вали гърми, става най-късно в седем. Дали е на работа или почива, няма значение. През почивните дни излиза да пие кафе и ме оставя да се наспя, аз се надигам от леглото като се върне. Мразя сутрешния секс и той го знае.

# 71
  • Мнения: 54 891
Привет дами. Аз напоследък се събуждам много трудно. Колкото и да съм спала, ставам правя си кафе и 1 час след това вече съм горе долу ОК. Докато работех не съм имала проблеми, много ми се спеше, но от зор май бързо влизах в час. В момента съм направо живите мъртви сутрин. Как е при вас? От колко време имате нужда? Как минава събуждането ви? Задължително кафе и цигара? Душ? Snooze-вате по 10 пъти? Или имате някоя тайна за бързо и свежо събуждане? Simple Smile

И аз така.
1 час ми е нужен, за да вляза в кондиция.
Независимо в колко часа ставам.
Преди този 1 час, никой не искам да ми говори, камо ли да ме закача за секс. Sunglasses

# 72
  • Мнения: 9 052
И за една друга работа с участието на "най-готиният пич", свързана с движения за разсънване никой не спомена. Joy Пък да ми разправя някой после кафета-мафета били ободряващи. Stuck Out Tongue Winking Eye

движения сутрин ... без кафе ?

# 73
  • Мнения: 2 127
Аааа, сексовете ги оставям като се приберем от работа и сме достатъчно будни и не бързаме за никъде. Така само да мисля "айде по-бързо, че ще изпуснем автобуса" и ми отиде кефа от цялата работа, мерси.

# 74
  • София
  • Мнения: 38 985
А? Какво се оказа - моят ли е най-готиния? Става преди мен и прави кафе.
Обаче всъщност ме дразни, защото става в 7 и малко и надува телевизора, а аз искам да си поспя до 7.30 поне. Ако съм сутрин на работа де.

Общи условия

Активация на акаунт