Взеха ми децата

  • 7 876
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мами моля ако някой може да ми помогне със съвет какво да направя за да си взема дечицата при мен нямам възможност в момента да водя дела защото имам бебе на няколко дни та така да започна да разказвам.С бившият ми мъж с който нямаме брак но живяхме на семейни начала 9 години имаме 2 деца момче на 7 години и момиче на 2 години и половина.Той започна да ме бие и тормози след като се случи един инцидент с малкия заради който аз все още страдам когато беше на 10 месеца се изгори бяхме 23 дни в Пловдив в клиниката за изгаряния през това време дойде само веднъж а ние живяхме в Бургас оправданието му беше това тогава както и да е това че бях сам сама го преживях след.На мене ми беше много тежко да гледам детето си така и през тези дни хапка не сложих в устата си след като се прибрахме в Бургас той започна да ме напада и обвинява че само аз съм виновна за случилото се започна да ме тормози и психически и физически разболях се отслабнах с 20 кг бях станала 40 кг.който за моето телосложение са малко личната лекарка ми каза че съм на крачка от анорексия но ме хвана и успя да ме излекува.Започна всекидневно да ме бие и не спря да ме обвинява че само аз съм виновна.След това реши да замине за чужбина аз се зарадвах че ще е по добре така като го няма остави ме да живея с майка му и баща му в тяхната къща те също никога не са ме искали и са ме тормозили за тях бях една робиня нищо друго не излизах никъде без майка му или някой близък защото много го беше страх да не го оставя.В къщата обаче остана да живее и брат му а той е алкохолик и всеки ден се напива започна и той да ме бие и тормози с майка му се преместихме на квартира за да избягаме от брат му.Той се връщаше на 6 месеца веднъж за по 1 седмица и пак заминаваше детето порасна и него познаваше аз сама си го изгледах защото майка му работеше а през времето през което почиваше или спеше или се затваряше в стаята като отидеше при нея го гонеше и викаше взимай си детето който има деца да си гледа.Баща му реши че така не става и когато стана детето на 3 години се върна тогава отношенията ни малко се пооправиха беше спрял вече да ми натяква и да ме бие.През цялото време докато бяхме заедно сме живели с тяхните или с нашите и те винаги са ни са бъркали в отношенията.След като се върна напуснахме квартирата и се върнахме в тях да живеем но постоянно имахме проблеми с тяхните и се местихме ту при тяхните ту при нашите най големите проблеми идваха от брат му докато живяхме там аз пък в Бургас не се разбирах с баба ми и накрая решихме да отидем отново на квартира но той естествено отново взе милата си майчица която този път взе и баща му и така изкарах още 2 години заради детето да не го оставям без баща спях с него без никакви чувства и го лъжех че го обичам .През 2014 забременях и отидох да направя аборт април месец той като разбра отново ме би и реши че ще имаме още едно дете през ноември забраменях отново но той този път не ме пускаше никъде.без майка му и след като разбра че отново съм бременна ме заключваха и никъде не ме пускаха да излизам до 6 месец за да немога да махна детето имахме ежедневно скандали защото аз му казвах че ще го оставя и че не искам да раждам 2 дете от него.Август месец 2015 се роди малката моята малка принцеса която аз не исках но в момента в който я видях забравих всичко.Казах ще простя всичко и ще продължа напред той с 2 деца може да се промени и така простих му и забравих всичкия тормоз който бях преживяла.След като родих отидохме да живеем при баба ми а тя ходеше в Германия да работи и не ни се месеше толкова но дойде брат ми да живее при нас защото нямаше къде а майка ми роди заедно с мен 3 то дете което сега е почти на 7 години колкото моя син отткато роди малката си дъщеря изобщо не се интересуваше от нас и си гледа само малката изгониха брат ми от тях а той нямаше къде да иде и дойде при нас.Аа той не му пука за никой гледа само своя интерес.Когато баба ми замина за Германия ония започна да си дава всички пари по казината и ме заряза сама с децата.Някъде към март април месец баба ми се върна и каза че му е намерила работа и на него в Германия но трябва да замине чак Юни.Тя замина Май и той пак започна да ме оставя с децата без една стотинка а през това време идваше и правеше скандали не смееше да ме удари пред баба ми и брат ми но си събираше багажа и си тръгваше ходеше при майка си и брат си а те тогава живяха в Бургас на квартира докато майка му се пенсионира.Постоянно беше там нямаше пари да си нахрани децата но имаше за да се напива с брат си и баща си.Дойде Юни месец замина той за Германия през първия месец не изпращаше нищо защото чакал заплата.През времето през което той беше в Германия си писах в фейсбук с едно момче с 6 години е по малък от мен.Аз в този момент не исках да имам връзка и бях решила да оставя мъжът ми за да спре този тормоз.В началото му казах че не искам да имам връзка засега и се разбрахме че ще бъдем само приятели но след като запознахме да си говорим и поддържахме постоянно връзка аз разбрах че мога да разчитам на този човек той ми върна вярата в Любовта.Дойде и момента в който трябваше да кажа на бившия ми мъж че не искам повече да сме заедно но беше страх той ме заплашваше че ако го оставя ще ме убие.Един ден се престраших и му писах тогава прати майка му да вземе децата да са при нея за няколко дни а аз реших да отида до София да се видим с сегашният ми приятел.Дойдох в София на 19 септември 2016 година на другия ден се прибрах и се обадих на майка му да и кажа да приготви багажа на децата че ще отида да си ги взема и тогава брат му ме заплаши че няма да изляза жива от там ако барна децата че брат му казал да не ми ги дават.Обадих се в полицията и ми съдействаха да си взема децата.Няколко дни след това имах проблеми с баба ми и брат ми  брат ми ме удари и ми посини окото баба ми ме сскуба и ме рита аз излязох от нас и оставих децата цяла вечер обикалях гола и боса  на другия  ден иъгнах с нея в София стояхме тук около 3-4 дни и се прибрахме в Бургас той се върна и ме накара да оставя децата при майка му и да излезем вечерта да се разберем като хората какво ще правим.Оставихме децата и излязохме вечерта той каза че се е променил че не иска да си губи семейството и да му дам последен шанс аз се съгласих в името на децата отново се излъгах още на следващия ден той се напи и започна да ми създава проблеми.На другия ден майка му каза че не може да гледа малката и да си я взимам аз си я взех и дойдохме в София за да бъда далеч от всичко и всички.Той замина този път за Чехия при чичо си аз с малката останах да живея в София а сина ми беше при баба ми за да ходи на градина живяхме 3 месеца с малката в София след това решихме да вземем и сина ми но нашите решиха че трябва отново да се бъркат а аз им повярвах че ще ми помагат и ще сме по добре ако отидем в Бургас.Живяхме в Бургас 3 месеца след който нашите отново се бъркаха и започнахме да се караме.Аз забременях Февруари месец нашите ми казаха че според тях аз трябва да го оставя защото не съм била щастлива с него а не е така.И направиха всичко възможно да ни разделят той се върна но в София но не ме остави.Оставих малката на баба и да я гледа и дойдох да си търсим квартира.Март месец се върнах в Бургас за рождения ден на баткото след което исках да ги взема в София при мен.След като направихме рождения ден на баткото отиде при баба ми да му събере багажа на него и на малката аз тогава бях останала с малката при майка ми.Но те си бяха направили план да ми вземат децата и да ме накарат да направя аборт.Но вече беше късно като отидох на лекар бях вече в 20 седмица.Майка ми когато разбра че неможе звъня на един лекар неин познат и му каза че ще му даде 600 лв само за да махне детето.Аз обаче не се съгласих и исках да тръгвам за София с децата майка му на бившия ми като разбра и тя затова отиде и взе баткото от баба ми а майка ми насила със скубане и ритници ме качи на автобуса и ме накара насила да оставя и малката при майката на бившия ми.После ме прибра пак насила в тях взеха ми всичките пари който имах и казаха че ще ме заключат в тях докато родя и като родя ще вземат детето и ще го оставят в дом.Звъняха на моя и го заплашваха и него майка ми го обиждаше и казваше остави я нямаш работа с нея и неможеш да гледаш 3 деца.Той и казваше че не е така и ще се справим че много ме обича и няма да се откаже от мен каквото и да става.Тя ми взе картата и я счупи за да не поддържам връзка с него.Вечерта им казах да ме пуснат да отида в София но те започнаха да ме бият накрая мъжа на майка ми който не ми е баща се ядоса и ме преби от бой риташе ме в бъбреците и в корема.Изгони ме от тях без една стотинка аз се качих на нощния влак и се скрих в тоалетната докато мине контрола после си легнах в едно купе и така стигнах до София без билет.Прибрах се при моя и легнах да си почина заспала съм и се събудих към 18 часа с силни контаркции.Пих обезболяващи лекарства и ми мина ходихме с моя на магазина и се прибрахме вечеряхме и аз към 22 си легнах бях много изморена.Събудих се в 2 през нощта с много силни контаркции след което звъняхме на линейка.Докато дойде линейката получих и кръвоизлив.Закараха ме в майчин дом и там като видяха сините казаха че аборта е в следствие на ударите от мъжа на майка ми.Идваха полицай и ме разпитваха обясних им всичко подробно.Пуснаха дело което все още няма решение но уж чакаме да излезе.Трябвало да излезе понеже в този случай държавата го съди водят го опит за убийство и детето в епикризата пише че той го е убил а аз за малко да умра.Майка ми звънна докато бях в болницата защото мъжа и го задържали и ми викаше как не те срам искаш да оставиш сестра си без баща ли по добре да беше умряла.Възстановяването ми беше доста трудно тъй като имам таласемия и изгубих много кръв след като се възстанових отидох да си търся децата но те не ми дадоха дори и да ги видя тогава вече се бяха върнали да живеят в къщата им в Българово.Върнах се в София много отчаяна и търсих варианти на си взема децата бившия ми мъж се върна през Юни и ме излъга че ще ми даде децата.Опитах се да взема малката и да избягам но майка му започна да ме гони хвана ме и започна да ме скубе удари ми главата в един стълб взе ми малката от ръцете и избяга.Вече бях в безизходица.Върнах се отново в София разбрах че отново съм бременна.На следващия месец отново отидох в Бургас да си взема децата но те пак не ми ги даваха вече бяха казали и на двете деца че майка им не ги обича и ги зарязала и избягала при друг мъж.Малката не разбира така както баткото и плачеше и искаше мама но баткото макар че казваше че ме обича и иска да е при мен в един момент се сещаше какво му говорят и казваше мамо то ни заряза заради Любо.Аз му казвах че го лъжат и той ми казваше добре мамо тогава ни вземи при вас.Казваше на баща си тате искаме с мама но ония казваше не и го заключваше в стаята заедно с малката.Децата ревяха и двамата за майка си а ония извика полиция да ме изгони аз им обясних какъв е случая те му казаха да даде децата но той ги излъга че е завел дело и звънна на някой да им каже че е адвокатката му и че неможе да ми ги дава защото имал пуснато дело.А след това разбрах че не е така и докато няма минало дело и решение на съда имаме еднакви права.През това време си работих ходих за 2 дни като почивам да им се моля но не ми даваха децата така си дойде декември месец вече започна да ми личи че съм бременна като разбра започна да ме заплашва че повече няма да си видя децата.Януари месец отидох да си оправя документите и занесох на децата подаръци на единия ден ми даде баткото беше неделя и ходихме в Бургас да го види баба ми после го оставих защото на другия ден е на градина и трябва да ходи понеже е предучилищна.Взех малката и отидох и с нея при баба ми заведох и на лекар защото баба и без моя знание и съгласие ги преместила при един селски доктор който нищо не разбира и малката много кашляше и имаше хрема.Носа и течеше много лекарката нашата я прегледа и вика че детето не е лекувано както трябва.Изписа и лекарства на едната вечер бяхме при баба там спахме на другия ден трябваше да я заведа в Българово и да си ходя в София но аз я взех с мен все пак съм и майка и имам това право.Дойдохме в София и ония започна да звъни да я връщам.Пуснал жалба че съм я откраднала а полицията като дойдоха да ме питат викат тоя луд ли е как може майка да си открадне детето.На другия ден ходихме до социалните обясних им всичко и те казаха какво и да стане не ми давай малката.А ние ще видим какво ще направим да си вземеш и баткото.Той започна да ме лъже че ако не му върна малката ще заведе баткото и ще го остави в дом всичко беше за да ме принуди да отида и да ми я вземе.Аз не му повярвах и му казах че няма да я върна.Но сега на 10 февруари вечерта ме хванаха болките и отидох да раждам.Малката остана с моя а ние се бяхме разбрали той да си я гледа докато сме болницата.Когато родих не казах на никой от нашите да не разбере той.Нп той отнякъде е разбрал и дойде и ми взе малката възползва се точно по най долния начин.Сега ме заплашва отново че няма да ги видя никога повече кажете какво мога да направя децата при тях не са добре майка му бие баткото с колан а малката я учат само на глупости.И много ги тормозят той не ги иска прави ми напук и иска да се върна при него

# 1
  • София
  • Мнения: 9 520
Според мен трябва да се консултирате с адвокат. Обърнете се и към Държавната агенция за закрила на детето. Може би нямате средства за консултация с адвокат, но поне говорете с Агенция за закрила на детето.
Много сериозна ситуация описвате. Силно се надявам скоро всичко да се реши във Ваша и на децата полза. Кураж!

# 2
  • София
  • Мнения: 15 452
Звучи ми невероятно, всички и навсякъде да пият и да бият който, когато и където им падне.Какви са тези хора?

# 3
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Е, сега, какви хора са? Майка ти да роди, пък баба ти да работи в Германия...
Нито ме трогна, нито съчувствам. Всичко ми звучи твърде безотговорно, особено епизодите с бременностите.
Намери си адвокат, щом имаш средства за поредно бебе, ще намериш и за добър адвокат!

# 4
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
С огромно усилие успях да изчета всичко, но не казвам че съм го разбрала както трябва. Има препинателни знаци, които улесняват четенето, има ли някаква дълга история и за тях, която да обяснява защо не са научени? Не че се заяждам, ама хем си отритната от тоя и оня, хем забременяваш нонстоп. Това по пътя София - Бургас ли се случва? Като искаш качествено да си гледаш децата, стисни ги малко тия крака, вземи се в ръце, тегли майните на тези, които са те наранявали и потърси закрила от държавата. Не знам, самата история ми изглежда като изкарана от "Съдби на кръстопът" и "Съдебен спор". Малко ми напомня и на лафа "щом мъ бие, начи ма убича"...

# 5
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 139
твоите деца да са по-голями от твоят брат/сестра (не си уточнила пола) ми се струва малко на ромски сериал. като се добави към това и правописа ... убеждението за нещо ромско е пълно.  Laughing
кой те хване  той те бие и те е.... , и раждаш ....  абе  съмнително е отвсякъде погледнато.  те да правят с теб каквото си поискат , а ти да мълчиш ...
аз мисля , че първите ти 2 деца ще се чувстват по-добре при другата родА.

# 6
  • Мнения: 3
Не съм ромка брат ми е на 19 години в момента това в бързината съм забравила да го напиша

# 7
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 139
.... но дойде брат ми да живее при нас защото нямаше къде а майка ми роди заедно с мен 3 то дете което сега е почти на 7 години
ти ли си раждала преди 19 год. или майка ти е раждала скоро твоя сестра/брат ?newsm78

# 8
  • Мнения: 836
Хич не ме интересува дали е ромка или българка, или каквато и да е. Да, допуснала е много правописни и пунктуационни грешки и какво от това? Само грамотните ли заслужават съчувствие?

Направила е грешки, но пък е майка! И се обръща към други майки в БгМама с молба за помощ. Ако не можем да помогнем, то поне да кажем нещо полезно. А ако и това не можем, да подминем.

Таня Георгиева, нуждаеш се от адвокат. Тук аз не бих могла да бъда полезна. Мога да помогна обаче с вещи за бебчето. Мога да те и изслушам, ако имаш подобна нужда. Бих те посъветвала да вземеш мерки и относно предпазване от следваща бременност на този етап.

Вземи се в ръце. Бъди силна и отстоявай себе си! Имаш три деца, които имат нужда от майка. Бащата, бабите и останалите не могат да осигурят майчина грижа.

Мисля, че има и неправителствени организации, които биха могли да съдействат в твоя случай. Бих могла да потърся информация.

Надявам се да не се откажеш и да се бориш! Пиши ми лично съобщение, ако прецениш, че мога да ти бъда полезна.

# 9
  • Мнения: 8 795
Леле, какви хора има! Живея в тази държава 54 г  и не знаех ,че гъмжи от такива.....ще спестя епитета.   Ми, авторке, ти си на тяхното ниво, няма как да търсиш нещо по-различно. Децата ти ще станат като вас и така ще мине животът, в кютеци, раждания, скандали и мизерия. Така и няма да разберете, че може да се живее и по-добре.
Ако се здрава физически и не се боиш от работа, намери си някъде да работиш, хвани квартира и се разкарай с децата далече от всички. Съмнявам се да го направиш, по-скоро ще родиш още някое от някой, за да имаш пред себе си оправдание, че му прощаваш ритниците и шамарите.
А децата ти няма значение при кого ще бъдат, ще ги възпитавате и гледате еднакво, като придатък, бреме, средство за изнудване, разменна монета и какво ли не. Само не и като малки човеци. Не се шашкай, и при теб, и без теб все еднакво ще живеят.

# 10
  • Мнения: 9 196
Eдинствения възможен съвет - намери пари и си вземи адвокат. Каквото и да ти напишат тук, или ще ти е непосилно, или изобщо няма да го разбереш.
Единствено адвокат може да те съветва стъпка по стъпка, как да постигнете някакъв резултат.
Ако нямаш средства и не може да намериш, може да потърсиш помощ и за това или безплатен адвокат към сдружение.

А такива биячи, пиячи и е***, много добре ги оправя полиция и съд. Само твоето виждане за живота, кой ще го оправи не ми е много ясно ...

# 11
  • Мнения: X
Само като написах в Гугъл " безплатна правна помощ" ми изкочиха много предложения. Начини има, но когато човек не иска да си помогне сам, нищо не можеш да направиш. Сега поне има много неправителствени организации, фондации и прочее, които предоставят такава помощ, стига човек да иска да я получи.

# 12
  • Мнения: 142
Имам чувството ,че някой е прекалил със сериалите Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3
.... но дойде брат ми да живее при нас защото нямаше къде а майка ми роди заедно с мен 3 то дете което сега е почти на 7 години
ти ли си раждала преди 19 год. или майка ти е раждала скоро твоя сестра/брат ?newsm78
не сестра ми се роди 2011 със сина ми

# 14
  • Мнения: 7 325
Престани да раждаш и се отдръпни от тази ненормална среда която описваш. Изгради някакво нормално съществуване и условия в които да могат да се гледат деца, защото ако заведеш дело и разкажеш на представителя на агенцията за закрила на детето това, което си написала тук силно се съмнявам, че ще получиш родителски права.

Общи условия

Активация на акаунт