Резултати от микробиология

  • 139 727
  • 1 809
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 2 463
Най-вероятно се е смутила, защото те е остъргала повече, отколкото трябва и затова си кръвнала. То цитонамазката е точно това - остъргване на повърхностния слой клетки на шийката.
Резултат от цитонамазка няма.
Виждам ти МБ - няма инфекция, но имаш цитолиза, това се получава при свръхрастеж на лактобацили, а ти имаш значително. Имаш ли някакви оплаквания? Това не е инфекция, вид нарушение на флората е, може да ти дадат някакви глобули, може и от самосебеси да се оправи. Това с масовото левкоцити не е много ОК, по-принцип говори за възпалителен процес, но дали е от въпросните лактобацили, които са в повечко явно, не мога да кажа. Тествала ли си се някога за хламидия, уреаплазми и микоплазми?
И другото - след горенето на раничка, освен цитонамазка и МБ, хубаво е поне веднъж АГ да ти прави колпоскопия, за да се следи положението. Ти правиш ли си?

# 856
  • Мнения: 59


Нямам оплаквания, дойде ми време за профилактичен преглед. Опитваме за бебе от година. Може ли такова възпаление да има отношение по този въпрос?Не съм пускала никога хламидия, уреаплазми и микоплазми. Иначе колпоскопия правя всяка година, да. На какво би могло да се дължи този свръхрастеж на лактобацили? Благодаря много за изчерпателния отговор Hands Pray

# 857
  • Мнения: 2 463
Цитонамазката ти е екстра, обаче и там имаш левкоцити. Кръвта не я броя за показател там, защото ти си прокървила при взимането на пробата. Супер е, че правиш колпоскопия всяка година, понеже и аз съм с горена раничка, затова ти пиша, че е много важно да се следиш.
Тези левкоцити може да са от въпросната цитолиза, което представлява излющване на лигавицата, обикновено е в резултат на свръхрастеж на лактобацилите и може да имаш засилено белезникаво течение, сърбеж и парене. Ти нямаш, което е чудесно.
Обаче хубаво би било да се тестваш за хламидия, микоплазма и уреаплазма, особено, щом правите опити за бебе. Те не винаги дават симптоми, но пък пречат на забременяването понякога. При тях може да има подобна картина с масовите левкоцити. Но с подходящо лечение - тов се оправя бързо.
Иначе - ако нямаш тези гаднички неща, това с цитолитичната вагиноза не съм убедена, че може да е пречка за забременяване, въпреки че теоритично, при такова състояние ph на влагалището е по-ниско от нормалното и може средата да е по-негостоприемна за сперматозоидите. Но това вече са само предположения, а и обикновено това е само временно положение, което се саморегулира. Аз лично не съм убедена, че това е причината.
Коментирай го с твоя АГ, но като цяло няма нищо притеснително.

# 858
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте, бихте ли погледнали и моите изследвания от стерилна урина и цервикален секрет.[/img]
За първи път имам гъбички, а Ешерихия лекувам от 1 година насам с най-различни антибиотици. Наскоро при контролна микробиология излезе Клебсиела, която също лекувах.

# 859
  • Мнения: 7 898
Къде да гледаме?

# 860
# 861
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Спри с АБ и започни с вагинални и орални пробиотици, но първо изчисти гъбичките. Станала си резистентна към всички АБ. Този филм съм го играла. Мен ме спаси 3-месечен курс с Флоражин, иначе Гинофилус също са много хубави вагинални пробиотици.

# 862
  • Мнения: 7 898
Стига глупости. Жената има ешерихия коли! Само лекар може да и каже кое да спира и как да се лекува.

# 863
  • Мнения: 2 463
Положението тук изобщо не е за спиране на АБ за съжаление. Ако бяха само във влагалището тези Ешерихия - да, може и с локално лечение, но при положение, че са в урината - направо е опасно да се оставят, че могат да отидат нагоре и да направят пиелонефрит.
Ешерихия коли е голяма гад, да, от много АБ е станала резистентна, но в момента освен към много гадния Амикацин, който е само на инжекции, е чувствителна към добрия стар 5-Нитрокс, който сега се казва Нитроксолин. Доста е ефективен при уроинфекции, но вече това е преценка на уролог/нефролог.
Гъбичките са в резултат на многото АБ. Затова сега ще трябва да се лекуват и те. Иначе с АБ - задължително пробиотици, а като свърши цялото това лечение - може курс с вагинален пробиотик, наистина, но да е сигурно, че вече няма гъби.
И не знам кой те лекува от цистити досега, но ако е АГ, ЛЛ или някой, който не му е точно това специалността, задължително консултация с нефролог/уролог.
Аз се отървах от хроничния цистит с ваксини - Уростим и Уроваксом по схема изписана ми от нефролог.

# 864
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Стига глупости. Жената има ешерихия коли! Само лекар може да и каже кое да спира и как да се лекува.
Даа, точно така. Лекарите знаят да предписват само АБ по антибиограма и нищо друго, докато тотално ти скапят и стомах, и чревна флора.
Mili_vanili91, ще ти пиша на лични.

# 865
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Положението тук изобщо не е за спиране на АБ за съжаление. Ако бяха само във влагалището тези Ешерихия - да, може и с локално лечение, но при положение, че са в урината - направо е опасно да се оставят, че могат да отидат нагоре и да направят пиелонефрит.
Ешерихия коли е голяма гад, да, от много АБ е станала резистентна, но в момента освен към много гадния Амикацин, който е само на инжекции, е чувствителна към добрия стар 5-Нитрокс, който сега се казва Нитроксолин. Доста е ефективен при уроинфекции, но вече това е преценка на уролог/нефролог.
Гъбичките са в резултат на многото АБ. Затова сега ще трябва да се лекуват и те. Иначе с АБ - задължително пробиотици, а като свърши цялото това лечение - може курс с вагинален пробиотик, наистина, но да е сигурно, че вече няма гъби.
И не знам кой те лекува от цистити досега, но ако е АГ, ЛЛ или някой, който не му е точно това специалността, задължително консултация с нефролог/уролог.
Аз се отървах от хроничния цистит с ваксини - Уростим и Уроваксом по схема изписана ми от нефролог.

Благодаря за адекватния отговор!
Относно лечението през тази една година, посещавам уролог и нефролог.
Сега направих консултация с двама уролози, АГ и ЛЛ. Уроложката е на мнение да започна Нитроксолин 10 дни х 3, а уролога и АГ казват с Амикацин 5 дни и после 5 дни Нитроксолин.
Лошото е, че и на съпруга ми му излезе същата гад в еякулата и е някакъв омагьосан кръг. Амикацин при високи дози води до увреждане на бъбреците и малко ме притеснява.

# 866
  • Мнения: 2 463
Ще трябва да се лекувате заедно със съпруга ти, то явно затова не можеш толкова време да се оправиш 😩. При мъжете не винаги наличието на тези бактерии дава симптоматика, но пък могат да го препредават.
Слагали са ми Амикацин за Ешерихия коли, доста неприятен АБ. Лошото е, че не свърши и работа и се наложи после да пия още 1 АБ, който ми беше според Антибиограмата. Разбирам защо АГ иска да ти го изпише - според Антибиограмата Ешерихията е чувствителна само към него и Бисептол, но тъй като това е цервикален секрет, може да не са го тествали изобщо за Нитроксолин. Честно да ти кажа, ако бях на твое място бих пробвала с втория вариант - комбинацията от 2 АБ, но надявам се, че са ти изписали и сериозно лечение за гъбичките успоредно с това, защото при тези 2 АБ и вече наличие на Кандида без орални антимикотици (най-често от рода на Микомакс) ще стане уау.
Пробиотиците са абсолютно задължителни, като трябва да ги пиеш успоредно с АБ и минимум месец след това, а най-добре да си направиш курс, който да е няколко месеца. Ако не са ти изписали - препоръчвам Синкванон или Омнибиотик 10, като първият в е по-евтин вариант, вторият - доста по-скъп.
Blue.angel е права, че АБ скапват много, но в случая става дума за реинфекция и е много важно да се ликвидира Ешерихията и при двама ви. Дотогава - предполагам са ти казали - секс само с презерватив и най-добре докато не мине поне лечението с АБ да се въздържате тотално, за да не си го препредавате.
Упорити неща са тези, пак казвам - ако беше само влагалищна инфекция - абсолютно е възможно да се махне и без АБ, но вече с пикочните пътища е друго.
А за 5 дни Амикацин не би трябвало нещо да ти стане, аз бях на 7 дневен курс и всъщност това, което ми беше неприятното беше самото слагане, доста бучки ми се получиха, но то много зависи и кой ти прави инжекциите (от опит - гледай да не е лекар, а медицинска сестра, лекарите, с извинение, са много зле при слагането на мускулни инжекции).

# 867
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте отново!
Посетих АГ и венеролог и да споделя какво лечение изписаха за ешерихията. Бисептол 10 дни през 12 часа по 2 хапчета, Дифлукан 1ви, 3ти и 7ми ден и Макмирор глобули за 12 дни. Аз си взех пробиотик на natural Factors, за който разбрах тук от мненията на момичетата.
Венеролога гледа на място под микроскоп и каза, че няма почти никакви лактобацили, а сега с тези лекарства ще стане още по-зле въпроса ми е кога мога да започна курс с Гинофилус? Едновременно предполагам, че няма как.

# 868
  • Мнения: 2 463
Лечението е адекватно на МБ.
След като свършиш курса с Макмирор можеш да почнеш с Гинофилус, по 1 вечер (знам, че пише сутрин и вечер, но не е ОК така). Предполагам, ще ти дойде цикълът през това време, прекъсни по време на цикъл и продължи след него. Сложи всичките 14 капсулки Гинофилус и след 7 дни на контролна МБ.
Надявам се скоро да се похвалиш с чиста МБ.

# 869
  • Мнения: 917
Някой ако може да ми погледне резултатите?

Общи условия

Активация на акаунт